Jak vymáhat nezaplacené faktury po splatnosti?

Jak vymáhat nezaplacené faktury po splatnosti?

Nový příspěvekod bugatka » pon 06. kvě 2013 15:52:25

Dobrý den,
začal jsem podnikat a kupodivu jsem i našel zákazníky ale docela dost z nich mi nezaplatilo za služby faktury, které jsou teď po splatnosti a nevím co dělat a jak je vymáhat, protože s tím nemám zkušenost. Celkem mám asi 8 faktur cca 1-4 měsíce po splatnosti, takže relativně čerstvé.

Známý z oboru mi doporučil portál www.dluzis.cz kde dlužníka zveřejníte a on aby se vyhnul ostudě na internetu raději zaplatí svůj dluh. Asi využiju této služby protože je to bez poplatků předem ale stejně mi to nedá a raději se zeptám zda někdo zná jiný a třeba i lepší postup vymáhání pohledávek.

Moc děkuji za rady.
Martin
bugatka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. kvě 2013 15:45:33

Re: Jak vymáhat nezaplacené faktury po splatnosti?

Nový příspěvekod rafael » pon 06. kvě 2013 19:15:20

pracuji ve firmě, v obrovské firmě, ve firmě která je největší v republice na dřevostavby, firma má ted splatnost 180 dní, bez vyjímky..

sám mám zkušenosti že i mě lidi občas pozdě platí..téměř nikdy není dodržena splatnost, ale prozatím jsem neměl tu situaci že peníze neposlali..

hm..tak si říkám martine, platil jsi jim i ty v minulém životě..? pokud ne počkáš si jako oni tenkráte na tebe..a nebo nedostaneš nic..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků