Pravé a nepravé já

Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. dub 2013 7:33:16

Jak od sebe ta dvě já rozlišit?
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod teonik » úte 09. dub 2013 9:00:22

jako pravou ruku od levé--a paxnima něco smysluplného dělat,tak jako s rukama...
..................................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. dub 2013 10:50:05

Ego, stín a Pravé Já. To jsou klíčové pojmy, byť někdy jinými slovy nazvané, avšak totožné fenomény, každé duchovní cesty. To však neznamená, že člověk, jenž na duchovní cestě není, je těchto částí člověka, prost. Jen si jich není vědom, tedy je nerozlišuje. Pokusím se srozumitelně popsat a rozlišit tyto části člověka, jejž z něj dělají celek, a také se pokusím popsat jejich principy a funkce, jejichž pochopení je velmi užitečné k uspořádání těchto jednotlivých částí osobnosti. To člověku může dopomoci v rozlišení příčin problémů a nesrovnalostí jeho osobnosti, a následně života, jenž tato osobnost kolem sebe reflektuje svým vnitřním uspořádáním. Je tedy klíčem k vypořádání se s karmou a „úkoly“, které jsme si do života v těle přišli odčinit, prožít. Začnu z odspodu, od ega a stínu a půjdu nahoru, přes Pravé Já až k Bohu. Postupně projdu jednotlivými principy, až snad dojde k celkovému propojení a pochopení všeho důležitého.

Většina lidí žije život, kdy svou osobnost nerozlišují, žijí v ní „nevědomě“. Sebe pojímají jako to, co si myslí, že si o nich myslí jiní, tedy mají se za to, jak vystupují zevně. Takto však mohou v sobě potlačovat svůj stín. Takový člověk praví: „já jsem zkrátka já a vše v mém životě je otázka náhody. Úspěch je otázkou štěstí, štěstí je otázkou náhody. Bůh neexistuje, jinak bych byl šťastný, nepostihovaly by mě věci, jež mi vadí.“ Mají se tedy pouze za osobnost tohoto života, ego, to viditelné. Ostatní lidi poměřují svým metrem, který je často ovlivněn stinnými stránkami jejich osobnosti. Nevhodným jednáním si vytváří vnitřní disharmonii, pro kterou nejsou schopni zažívat citlivějších a radost přinášejících kvalit lásky a dobré vůle, tedy duševních a duchovních kvalit. Proto hledají štěstí v pomíjivých náhradách štěstí, v materiálních hodnotách a smyslových požitcích, a stávají se na nich závislými. A jelikož tohle úsilí stojí mnoho sil a člověk by si raději jen lenivě užíval blahobytu, je schopen pro splnění svých cílů zacházet dál a dál za hranice lidskosti a lásky. Tím se však uzavírá ve svém egu a posiluje jej, a tím podporuje i své utrpení.
Takto jsou lidé doslova nevědomě uvězněni ve svém egu a stínu. Stín vzniká tím, když člověk dělá věci, jež se příčí lásce, tedy když člověk klade výš jiné priority, než aby ve vztazích k druhým, a to bez rozdílu, způsoboval co nejméně utrpení. To je ten čas svědomí, když se člověk rozhoduje, zda raději podpoří dobro obecně, tedy nebude násilně zasahovat do životů druhých, nebude nešetrně zasahovat do přírody, bude mírumilovný nebo podporující radost druhých, nebo raději vydělá co nejvíce sám pro sebe, za účelem materiálního a smyslového blahobytu, či uznání. Avšak přesto to není o tom zaměření navenek, to je jen důsledkem. Důležité je právě to, co nevědomý člověk přehlíží a má právě v nevědomí. A to je sám stín, „karma“, která tvoří ego. A ego není nic, než upnutost ke hmotnému a tělu, takže stín je tvořen právě z tužeb a nenávistného soutěžení v rámci hmotné existence. A z toho plyne nenávist, zášť, závist, nepřejícnost, povýšenost, méněcennost a podobně, negativní emoce které brání prožitkům přátelské rovnocenné lásky.

Začal jsem trochu razantněji, abych vystihl, co jsou principy stínu, jenž vzniká egoistickým zaměřením. Avšak nyní tyto principy vložím do lineárního pojetí života. Každý člověk je na tom zcela jinak, podle toho jak je na tom v evoluci duše. Dle toho jaké měl minulé inkarnace a jak v nich jednal. Je možná vědecky nevhodné psát o něčem, co nelze doložit. Ale existence posmrtného života a reinkarnace vědeckými, tedy pozemskými metodami doložit nelze. O jisté spojení mezi duší a tělem se pokoušeli snad všichni významní filozofové. Vždy došli k závěru, že to přímo není možné. Avšak tohle pojetí budu používat, abych se pokusil co nejvíce nastínit principy a příčiny fungování člověka. Reinkarnace totiž vnáší do všech teorií o člověku něco velmi důležitého. Tedy podporuje evoluci z duševního pohledu, ale zejména vylučuje náhodu, což vnáší hermetický vesmírný řád. Když poznáme jeho pravidla, jsou nám jako mapa, která nám pomůže vyřešit veškeré otázky a problémy života, můžeme nalézt své místo a zaměřit vhodně svou práci a úsilí, tedy poznáme, kde je naše místo a co máme dělat. Kdo však bude pozorně číst, může rozpoznat, že vlastně takový most mezi egem a duší lze učinit, když se od sebe oddělí a rozliší. Tohle rozdělení v zásadě nepřímo reinkarnaci podporuje, tedy spíš bez ní nemá smysl. A když tedy od sebe rozlišit jdou a bez reinkarnace postrádají smysl, může to být potvrzení reinkarnace? Jistě ne vědecky, pouze intuitivně a jaksi filozoficky.
Ego je tedy pozemská část člověka. Je to ta část, která byla utvořena výchovou, společností, názory s nimiž se dotyčný setkal, a různými dalšími dílčími jednotlivými prožitky a zážitky, které formovaly osobnost. Avšak tato část je pouze kouskem člověka. To, do jakého prostředí se člověk narodí, to jaké má možnosti utváření osobnosti, záleží právě na tom, kterou negativní stránku své osobnosti si přišel do tohoto života „odčinit“. To znamená znovu prožít to, v čem v minulosti chyboval, a skrze prožitek něčeho útrpného se může poučit. Poučí se však jen tehdy, když si uvědomí své stinné stránky a pochopí, jaké utrpení vnáší do života lidí. Život na Zemi se tedy stává místem, kde se duše může napravovat, tedy očišťovat od stínu, činů motivovaných egoismem. Tento egoismus není ničím jiným, než připoutaností ke hmotnému, smyslovému a tělesnému. Pokud je tedy člověk „uvězněn“ v egu, stává se jakousi hříčkou přírody, protože se staví nejen proti sobě, tím že si odpírá blaho pocházející z duševních hodnot a svůj rozvoj, ale také proti přírodě, přirozenosti a proti druhým lidem. Začíná jednat, svým egoistickým myšlením, v protikladu s přirozenými zákonitostmi vesmíru. Narušuje tedy svým jednáním harmonii ve vesmíru, jenž je bez zásahu svobodné vůle člověka. Harmonii, kdy vše funguje ku prospěchu celku, samoúčelně, směrem k vývoji; dokud nevstoupí kolaps – vědomé egem omezené jednání. To pochází z představy oddělenosti od celku a nezdravého pocitu důležitosti sebe samého.

Další částí člověka je Pravé Já. Dalo by se to svým způsobem nazvat duší. Je to samotné jádro bytosti, které je utvořeno prožitky v mnohých vtěleních. Je utvořeno mnohými inkarnacemi, během kterých nabyla různých vědění a dovedností. Ve své přirozenosti je čistá, stvořena ze světla, jenž jí dal Bůh sám ze sebe. Avšak má také své stinné stránky, ty vznikají z těžších přečinů odporujícím nerozlišující lásce, ty doslova stíní prozařování té Boží dobroty a lásky, tedy přímým zážitkům těchto kvalit. To právě kvůli nim se bytost znovu narodí do těla, neboť život tady je pro něj jedinou možností, jak si tuto svou „karmu“ odžít a odčinit, a skrze to pochopit co je správné a pocítit co je krásné, tedy duševní a duchovní kvality prosté stínu. Jak pravil Ježíš, „Neodejdete z tohoto světa, dokud nezaplatíte do posledního halíře“. To platí doslova. Někteří se inkarnují k posledním odčiněním a nejvyšší duchovní realizaci, avšak většina je někde na cestě zaplétání a proplétání se v materialismu, egoismu, a učení se důležitosti lásce, která je cestou ven. Vyvíjí se tedy to Pravé Já, které ve svém nejvýše možném vrcholu dokonalosti dosahuje realizace Boha, nebo tedy zcela čistých Božských kvalit, se zcela absolutní absencí stínů a egoismu a jakýchkoliv pojetí já. A jakmile veškeré hranice osobnosti mizí, nastává kvalitativní splynutí s Bohem.

Vývoj tedy probíhá na třech úrovních, tedy pozemské, duševní a duchovní. Pozemský vývoj se týká vyvázání se z mentální nadvlády oné pozemské osobnosti (ego), kterou doopravdy nejsme, která byla utvořena tou výchovou, s čímž jsme vlastně nemohli nic dělat, nemohli jsme se proti tomu stavět, neboť jsme se jakožto čistý nepopsaný list papíru učili orientovat v tomto světě. Avšak ne náhodou se narodíme do takových podmínek, které karmicky potřebujeme, abychom byli vychováni takovým způsobem a v takových vlivech, které vedou k utvoření takové osobnosti, díky které můžeme na „vlastní kůži“ zakusit naše slabiny a negativní stíny. A také naopak, ego se vyvine tak, kam až ho naše slabosti dokážou pustit. To je důkazem, že se duše vyvíjí. A díky tomuto pochopení může dojít k rozlišení ega a Pravého Já, které zakouší zkušenosti té pozemské osobnosti (ega). V tom důsledku samozřejmě přichází pochopení toho našeho stínu, na který si takto můžeme v pozemském životě přijít a trvale se od něj očistit, tedy zbavit se „karmy“. Ega se tedy nelze zbavit, ale je nutno jej poznat a prozkoumat, což vede k odpoutání se od něj a opuštění toho, co poznáme, že je nevhodné. Takto dojde ke stavu, kdy je ego používáno Pravým Já k projevování se v tomto světě, to je konečná realizace Pravého Já. Nazváno také buddhovská přirozenost, átman, Kristovo vědomí, Bytostné Já apod...

Duševní vývoj, vývoj Pravého Já se děje díky pozemskému životu. Je to vývoj za poznáním duchovních principů, lásky, dobra, pravdy, rovnosti, spravedlnosti, zkrátka absenci egoismu a výhod na úkor druhých. Když je tedy to ego vědomě zpracováno a jeho problémy pochopeny, tak se vědomí přesouvá k duševnímu. A jak se bytostně přibližujeme duši, tomu Pravému já, tak o to víc dochází k vyvázání z ega. Takže je to nižší, to ego, zpracováno tím Vyšším, Pravým Já, které se díky tomu napravilo v tom, v čem dosud chybovalo. Je to vlastně takové pozvedání se – z nižšího uvědoměním do vyššího. Takže pokud člověk nevěří v Boha, z důvodu, že by prý nečinil zlé, je tato teorie zcela egoistická a založená na nevědomém „chápání“. Naopak je nanejvýš dobrotivý a poskytuje nám nekonečné možnosti napravit své nevědomosti, kterými způsobujeme utrpení. Záleží jen na tom, jak spolupracujeme.

Když člověk svou osobnost takto rozčlení a rozpozná její složky, dosáhne realizace Pravého Bytostného Já, a může zcela vědomě a aktivně pracovat na rozvoji směrem k duchovnímu životu, konečné realizaci Boha, k rozplynutí veškerých pojetí Já a ztotožnění s Jednotou veškerenstva. Konečné poznání, že vše vyšlo z Boha, vše pracuje díky Bohu a ve vědomí Boha a směřuje zpět zpátky do Boha, obohacené zkušeností své cesty. Odbočení do ega je největší, avšak svým způsobem jaksi přirozený, omyl vědomí, jež Bůh od sebe oddělil a vyslal na cestu nabrat zkušenosti. Ego je tedy pravý pak Boha, pravé stavění se proti jeho vůli, a je tedy pokusem o to být sám Bohem. To je to pokušení ďáblovo, jak se praví. Bez práce na evoluci k pravému dosažení Božství, podlehne pokušení v dosažení velkého já, velkého ega.
Dosažení Pravého Já, však neznamená samotný duchovní život, neboť každý je na té duchovní cestě v určitém stádiu. Klíčové je však rozpoznat svou pravou pozici, aby mohla následovat co nejúčinnější vědomá práce na duchovním vývoji. O to víc je tedy důležité vědomě se zajímat o „duchovní hledání“, tedy o principy fungování člověka, abychom mohli co nejlépe využít svůj život, a začít vědomě pracovat tam, kde právě ve svém evolučním vývoji směrem k Bohu jsme.

Realizace Pravého Já nese mnohé výhody, zejména je to celistvá osobnost a nadále blaženost, jenž pochází z kontaktu s vlastní vnitřní energií, která začne tělem volně proudit. Takto člověk dosahuje očištění těla od negativních bloků, jenž způsobují nemoci a strádání na těle tam, kde nesprávně nebo omezeně proudí ta vlastní energie. To vysvětluje, že nemoci vznikají z vnitřních duševních příčin. Přichází uvolnění a absence strachu, to vše je jen důsledek ztotožnění s egem, tělesností. Na povrch se dostávají skrytá umění a dovednosti, tedy člověk se opravdu stává tím vnitřním principem, který procházel mnohými životy, ve kterých získával zkušenosti. Tito lidé, již nemají sobeckých přání, když se tělesné a materiální ego povznese, člověk přirozeně přistupuje k práci zcela jiným způsobem, kdy zejména myslí na druhé a blahobyt obecně, nebo přímo začne využívat některých ze skrytých umění Pravého Já, které využívá k duševnímu a duchovnímu růstu dalších lidí a prospěchu vůbec. To potvrzuje předchozí věty, že ego narušuje přirozený řád, harmonii vesmíru, protože když je ego zpracováno, bytost začne pracovat ve prospěch celku, a to vším dobrem, které v ní je.

V souhrnu je tedy důležité rozlišit ego, jenž bylo vytvarováno životem zde na zemi, rozpoznat své stinné stránky, které nás v podstatě přivedly do „šlamastik života“, jež plynou ze ztotožnění se s egem, a zároveň s tím přiblížit se Pravému Já, což je klíčem ke konečné duchovní realizaci. A pokud tento postup dojde do konce, můžeme se poté radovat z čistých, laskavých a radostivých kvalit Pravého Já, které je vlastně tím štěstím, ke kterému je člověk přirozeně hnán svou touhou. Akorát zbloudil do ega, když se chtěl vyhnout očistě od svých temných stránek a raději hledal náhražky štěstí ve smyslech a materiálním blahu. Avšak je třeba růst a růst přináší radost a mnohé spousty dalších zázraků.

Důležité je ještě dodat, že rozlišení ega a Pravého Já, neznamená nějaké rozdělení se. Naopak, je to vědomé ovládání obou těchto složek najendou. Je to cesta ke sjednocení. To je různě zmiňováno, ať zřetelněji nebo symbolicky, v duchovních učeních. Také to neznamená vzdání se ega, protože ego potřebujeme k tomu, abychom se mohli aktivně postavit zlu v rámci pozemské existence. Pokud na nás někdo chce parazitovat, chce nás nějak okrást, přece se nenecháme, vždyť takto bysme v něm jen napomáhali zlu. Ono rozlišení je právě důležité k uvědomění našeho stínu, což následně vede k tomu propojení osobnosti, jenž vznikla v tomto životě, jakožto ego, s tou skutečnou, Pravým Já. Ale neznamená to ani stavění se proti přirozenosti toho ega, jen z něj musí zmizet zlo a sebestřednost. Tak dochází ke zcelení osobnosti v jedinou, které funguje tak jak má, a v rámci dobra, lásky a Boha, avšak tady na Zemi projevující se v rámci osobnosti jejíž životní vlivy prožila. Je to synkreze, spojení, díky kterému se můžeme velmi mnoho naučit. Ve své podstatě žádné rozdělení není, jsou to jen slovní pojmy, které nám pomáhají rozlišit určité kvality Jedné osobnosti, která se má nějak vyvíjet, díky zkušenosti v těle, kdy vzinkají okolními vlivy „ego-osobnost“.

http://www.kralovstvinebeske.cz/news/cl ... -prave-ja/
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. dub 2013 12:42:38

"Nejsou dvě já: co není JÁ je ne-já. Ne-já nemůže poznat JÁ. JÁ nemá zrak ani sluch. Leží za tím, samo, jako čisté Vědomí."

Ramana Mahariši
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. bře 2016 16:53:42

[quote]Co je to vyšší já, duše a Božské já?

Když Orin hovoří o vaší duši, má tím namysli tu vaši část, která je spojovacím článkem mezi vaší osobností a Božským já. Vaše duše je světlo a jeho osobností je čistá láska. Když Orin hovoří o zdroji vaší bytosti, esenci vás samotných a vaší duše, má tím namysli ducha nebo-li Božské já.

Když je vaše osobnost plně rozvinuta a integrována, stává se pro duši nástrojem pro naplňování jejích cílů. Stává se více než osobností - stává se vaším vyšším já. Nicméně syntéza vaší mysli, emocí a těla - když jste svým vyšším já - není to samé, jako být svou duší.

Vaše vyšší já je dokonalý nástroj, prostřednictvím kterého může vaše duše vyjádřit sebe sama tady v pozemské rovině. Jste-li svým vyšším já, vykonáváte poslání své duše, namísto toho, abyste následovali touhy své osobnosti. Zároveň svým vyšší já jste vždy, když jste sladění se svou duší a uskutečňujete její cíle.

Orin byl v minulosti toho názoru, že pro účely práce, kterou dělá, a cílů, které chtěl dosáhnout, bylo v pořádku pracovat s oběma koncepty, s duší i vyšším já, jako vzájemně zaměnitelnými. Aby vás však přivedl na novou úroveň, má teď pocit, že jste připraveni pracovat s pojetím vyššího já jako odlišujícího se od vaší duše.

Co je to vaše duše?

Orin: Vaše duše žije v rovině duší, v dimenzi světla a ve vibraci, která je blíže k Jednotě, ke Zdroji, Bohu, Bohyni, Všemu-Co-Je, než pozemská rovina. Vaše duše je prostoupena Duchem, vaším Božským Já. Duch - Vaše Božské Já - je vědomí, které prostupuje vaši duši a dává jí život, stejně tak jako vaše duše prostupuje vás a dává vám život. Vaše duše funguje jako zprostředkovatel, skrze kterého k vám může dosáhnout váš Duch. Je to spojení mezi vaším Božským, Věčným Já, a vaší osobností. Se svou duší se můžete kontaktovat a prolínat s ní.

Vaše duše je více než jen kombinací vašeho mentálního, emocionálního a fyzického těla. Je to inteligence, která řídí stavbu vašeho těla. Udržuje vaši esenci mezi jednotlivými životy i vzorce, které vás tvoří v tomto životě. Má vlastnosti mysli a mentálního uvědomění, je inteligentní a kreativní. Má schopnost přitáhnout si k sobě hmotu a vytvořit tak ve vašem fyzickém světě určité formy. Žije ve vyšších spirituálních dimenzích a přenáší k vám světlo a energii těchto dimenzí. Vaše duše se neustále vyvíjí a roste, stejně tak jako vy. Je to studnice veškeré moudrosti, lásky a spirituální vůle a síly, které jste získali ve všech svých životech. S každým posunem, který uděláte, s tím jak přidáváte ke světlu své duše všechno, co se teď učíte, se stává kompletnější a krásnější.

Poznejte, že vaše duše
je vaší součástí.


Uvědomte si, že vaše duše od vás není oddělena a že je vaší součástí. Když se spojujete se svou duší, poznáváte sebe sama jako svou duši. Rozšiřujete své vědomí, abyste zažívali větší světlo, moudrost a lásku své duše.

Vaše duše je tvořena světlem a je ztělesněním lásky. V rovině duší, ve které existuje, je mistrem. Aby mohla vaše duše růst a naplnit své vyšší poslání, potřebuje se stát mistrem fyzické roviny, ve které žijete vy. Součástí jejího poslání je naučit se, jak posílat toto světlo k vaší osobnosti, mysli a emocím, aby vnesla do všech těchto částí své vyšší světlo a harmonii. Vaše osobnost je vaše duše existující v pozemské rovině ve světě hmoty a forem. Úroveň vašeho duchovního rozvoje určuje mistrovství vaší duše, které získala v pozemské rovině.

Abyste dosáhli osvícení, nemůžete jen tak sedět a čekat, až vás vaše duše kontaktuje a udělá všechnu práci za vás. Vaše duše se nachází ve stavu hluboké meditace. Většina její pozornosti je obrácena směrem vzhůru do říší Ducha, čistého Božího světla, a to až dokud nebudete připraveni přivolat si k sobě její pozornost. Ačkoli k vám neustále vysílá vlny energie duše, způsob, jakým s vámi pracuje se změní, když si rozvinete svou schopnost uvědomovat si ji. Pak budete moci používat její stimulující, očisťující a transformující energie pro svůj duchovní růst.

Jste to vy, kdo potřebuje přitáhnout pozornost vaší duše k sobě. Děláte to prostřednictvím rozšiřování svého vědomí - to znamená když usilujete o to být svým vyšším já, duchovně růst a probouzet si své světelné tělo. Svou duši si k sobě přitahujete prostřednictvím své vůle a svého záměru učinit váš vnitřní život skutečným. Když se se svou duší vědomě spojujete a neustále si ji přitahujete do svého života, vaše duše vám začne věnovat více pozornosti a energie. S tím, jak se to děje, se váš duchovní růst rapidně zrychluje. Pracujete z pozemské roviny směrem nahoru a vaše duše pracuje z roviny duše směrem k vám dolů.

Při prolínání se svou duší můžete absorbovat duchovní vědění, které existuje kolem této bytosti a v ní. Díky tomu se zlepší váš každodenní život. Vaše duše zná božský plán pro celé lidstvo a veškerý život. Ví, jakou úlohu hrajete v tomto plánu.

Jak vaše duše vysílá své světlo dolů k vám, zažívá tím sebe sama prostřednictvím vašeho pozemského vědomí. Když se pro vaši duši stane vaše osobnost přístupnější, může se projevit prostřednictvím vás s větším úspěchem. Vaše duše tak může naplnit své vyšší poslání, které spočívá ve zvládání světa forem a hmoty, ve kterém žijete, a vnášení světla do tohoto světa. Když se prolínáte se svou duší a vyzařujete její energii ve svém každodenním životě, děláte tím cennou službu lidstvu. Můžete se stát vysílačem energie duše. Prostřednictvím spojování se s duší můžete k druhým vyzařovat lásku, světlo, krásu a radost.

Co je to vaše Božské Já?

Vaše duše slouží jako prostředník mezi vámi a vaším Božským já do té doby, dokud nebudete schopni uvědomovat si a zažívat sebe jako své Božské já, kterým jste. Právě světlo vaší duše odkrývá světlo ducha - vašeho Božského Já. Světlo vašeho Božského Já, ducha ve vašem nitru, představuje jinou oktávu světla, než je světlo vaší duše.

Co je to duch - vaše Božské já? Je to božská esence vaší bytosti, zdroj veškerého světla a života ve vašem nitru. Vaše Božské Já je všudepřítomné (přítomné všude zároveň), všemocné (mající veškerou moc) a vševědoucí (ví všechno). Je věčnou, nekonečnou bytostí, láskou a moudrostí. Je to Já, které je oproštěno od všech připoutaností a všech činů. Je konstantní, neměnné a nezničitelné.

Toto já je pozorovatelem, svědkem veškeré aktivity mysli, přesto se však s ní neidentifikuje. Žádné popisy Božského já nejsou zcela dostačující. Nejlépe je možné ho poznat skrze přímý zážitek a není možné ho poznat prostřednictvím racionální mysli.
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. bře 2016 16:55:19

Splynutí se svou duší

Zdraví vás Orin! Připravte se teď na splynutí se svou duší. Najděte si pohodlnou pozici, která vám umožní vnitřně se zklidnit a představovat si, co vám budeme říkat. Vnímejte výjimečnost této události. Na chvíli se teď ztište a přivolejte si k sobě světlo. Soustřeďte se na dýchání, dokud nebudete mít pocit, že se vaše myšlenky ztišují a vaše pozornost se obrací dovnitř. Zklidněte své emoce a uvolněte si tělo.

Přidejte se teď k nám a k mnoha dalším bytostem světla, abyste se vydali na cestu do rovin duše, kde si přivoláte svou duši, splynete s ní a budete společně s ní pracovat na probouzení svého srdečního centra. Rovinu duše a svou duši můžete vnímat prostřednictvím rozšíření svého vědomí. Jedna z nejúčinnějších a nejefektivnějších cest, jak si své vědomí rozšířit a pozvednout do roviny duše, kde se můžete se svou duší setkat a pracovat s ní, je soustředit se na Solární světlo.

Co je to Solární světlo? Je to světlo, kterému se říká Srdce Slunce. Vyživuje všechen život v rovině duše rovněž jako vaše fyzické Slunce vyživuje všechen život v rovině pozemské. Solární světlo je obrovská, nádherná živoucí bytost. Její energie sahá do nekonečna a září skrze pozemskou rovinu. Je to světlo Vyšší vůle a Univerzální Lásky.

Přijímejte do svého srdečního centra
proudění lásky od Solárního světla.


Se Solárním světlem můžete pracovat na tom, abyste se přenesli do roviny duše. Představte si Solární světlo nad sebou, představte si krásné vyzařující slunce. Pozdravte ho jako živoucí milující bytost. Představujte si proudění lásky vycházející ze Solárního světla přímo k vám. Představujte si, jak vás pozvedá výše. Nechte se Solárním světlem pozvedat výše do světa neuvěřitelně nádherného světla, do světla roviny duše, kde žije vaše duše. Jak se díváte kolem sebe, vidíte všude třpytící se a pohybující se body světla - duše druhých lidí. Nacházíte se v moři světla v rovině duše. Myslete teď na Solární světlo nad vámi, až dokud ho nebudete vnímat silněji a jasněji. Pokud máte pocit, jako byste si to jen představovali, je to v pořádku.

V rovině duší existuje místo, kterému budu říkat „Chrám Osvícených“. Jste zváni vstoupit do tohoto Chrámu a setkat se a splynout se svou duší. Do tohoto Chrámu se můžete přenést jednoduše tím, že na toto nádherné vznešené místo pomyslíte. Když se k němu přibližujete, představujte si, jak tento Chrám vypadá nebo jako ho vnímáte. Prociťte radost, mír a lásku, která je všude. Můžete vnímat nebo cítit přítomnost nejvyšších bytostí, těch, jejichž srdce jsou naplněna čistou láskou. Můžete se tady cítit pokojní a klidní, šťastní a svobodní. Už se více nemusíte bránit. Na tomto úžasném místě jste v bezpečí a jste milováni. Když na toto místo myslíte, objevuje se před vašima vnitřníma očima. Bytost světla vás vítá a vede dovnitř na obrovské nádvoří uprostřed tohoto Chrámu.

Poohlédněte se kolem svýma vnitřníma očima a podívejte se na světla duší všech ostatních bytostí, které sem přišly, stejně jako vy, pracovat se spojováním se se svou duší. Všichni se nacházíte uprostřed nádvoří. Obřad spojování právě začíná. Připojuje se k vám mnoho Bytostí světla, které jsou tady, aby vám pomáhaly přivolat si svou duši a splynout s ní. Představujte si, že se k vám připojují další a další zástupy bytostí světla.

Je čas začít. Přivolejte si k sobě svou duši, a to tak, že budete znít svým vnitřním tónem. Ve svém nitru máte určitou část, která ví přesně, jak to dělat. Zněli jste tím tónem již v minulosti, když jste žádali o větší sílu, moudrost, lásku nebo o pomoc. Tímto tónem může být pocit, nebo zvuk. Neexistuje žádá správná nebo nesprávná cesta, jak si přivolávat svou duši, takže si nedělejte starosti, zda-li máte ten správný tón nebo zvuk. Vaše duše ví, že máte v úmyslu si ji přivolat. Uslyší vás. Také můžete na svou duši jednoduše pomyslet, soustředit se na ni a požádat ji, aby k vám přišla.

Pozdravte svou duši jako živoucí, milující bytost.

Vaše duše slyší vaše volání a teď se pro vás stává viditelnou. Můžete ji vnímat v dálce, jak k vám přichází blíž a blíž, až dokud nebude stát přímo před vámi. Prociťte její velikost, její krásu, její živoucí přítomnost. Důkladně si svou duši prohlédněte. Může se vám jevit jako obrovská koule světla. Věnujte chvíli uvědomování si jejího většího světla jednoty, dokonalosti a krásy. Oceňte, jak mocná, velkolepá a nádherná je. Dokážete ji vnímat jako živoucí přítomnost, jako vědomí velké lásky, moudrosti a inteligence?

Vaše duše se teď připravuje na splynutí s vámi. Přichází k vám blíže a blíže, až dokud její obrovské světlo nebude přímo před vámi. Prociťte její pokojnou milující přítomnost. Přistupuje k vám blíže a to velmi jemným a ohleduplným způsobem. Vaše duše vysílá ze svého srdečního centra paprsek světla směrem k vašemu srdečnému centru. Vstřebávejte toto úžasné světlo a dovolte, aby vám otevřelo srdce. Jak se vaše srdce otvírá, všechno, co potřebuje vyléčit, je teď léčeno. Nic se sice nemůže změnit okamžitě, ale probíhá teď práce na pozvednutí některých bolestí a trápení, která možná zažíváte. Nechte světlo své duše otevřít všechny oblasti, které potřebují větší lásku.

Jak se vaše duše připravuje na splynutí s vámi, znovu se vás ptá: „Jsi připraven/a splynout se mnou?“ Předtím, než postoupíte k dalšímu kroku, obraťte se do hloubi svého nitra a ujistěte se, že jste připravení. Jste-li připravení, vaše duše začíná láskyplně obklopovat vaše tělo. Vnímejte její jas. I když máte zavřené oči, je tak jasná, že máte pocit obrovského vyzařování, jako kdyby se váš vnitřní svět stále více a více rozjasňoval. Když pomyslíte na to, zda-li může být nebo zdát se ještě jasnější, její jas ještě více vzroste.

Vnímejte sílu, lásku a světlo své duše.

Splynuli jste se svou duší. Vnímejte všude kolem sebe její mocnou přítomnost. Poděkujte jí za její neustále přítomnou lásku a starostlivost o vás. Zůstaňte tady v Chrámě Osvícených, dokud nebudete připraveni se vrátit. Můžete tady zůstat a pracovat se svou duší a svým srdečním centrem tak dlouho, jak budete chtít.

Můžete se vrátit na začátek, znovu si toto cvičení pročíst a několikrát si ho ještě zopakovat. Pokaždé můžete pocítit ještě úplnější sladění se svou duší.

Sílu své duše si můžete přivolat kdykoliv to potřebujete. Můžete si zavolat na pomoc její světlo kdykoliv, kdy potřebujete zvláštní vysílání světla, lásky a moudrosti. Jednoduše si představujte, že k vám vaše duše přichází, splývá s vámi a vnáší své světlo do vašeho světla. Buďte otevření novým myšlenkám, pocitům a novým způsobům bytí, které vám přinese vaše duše, když bude vnášet své světlo do vašeho vědomí.

Posíláme vám svou lásku a zdravíme vás!

http://www.samsara.cz/Autori/clanky_San ... nek_22.php
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod vostálník » pon 28. bře 2016 17:38:34

Návštěvník píše:Jak od sebe ta dvě já rozlišit?


To je jednoduché,

pravé Já se o pravé Já nezajímá,

zato pro falešné já je Já neustálým zdrojem zájmu,

budto jej neustále vyzdvihuje, či je popisuje případně radí jak se k němu dostat, či jej hledá či dělá něco pro jeho nalezení...
vostálník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Jana » pon 28. bře 2016 17:54:32

Projev tady může být, ale nemusí tady být ztotožnění s ním. Když není ztotožnění s tělem a myslí, tak ani není ztotožnění s projevem. Tudíž může tady být i zájem a cokoliv jiného, ale není tady ta osoba (ego), která si něco takového přivlastňuje.

Ego nemůže existovat
bez naší víry v něj.
Ego neexistuje
bez naší víry.
My nejsme ego.
My nejsme ego.
Jste božské Já.
Ale v tomto těle
vyvstane identifikace s tělem
a ten Nejvyšší začne snít, že je tímto tělem.
A tak přijde nová identita:
"Já jsem toto tělo. Já jsem tato osoba."
A potom může přijít všechno ostatní podmiňování.
A pak ten Nejvyšší v tomto těle věří:
"Já jsem osoba."
A pak...toto je pád z Milosti.
Ale má se to tak stát,
v této hře existence,
protože ten Nejvyšší nikdy nemůže být ego.

viewtopic.php?f=83&t=2036#p123330
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod vostálník » pon 28. bře 2016 18:41:29

Projev tady může být, ale nemusí tady být ztotožnění s ním.


To je jednoduché,

pravé Já se o pravé Já nezajímá,

zato pro falešné já je Já neustálým zdrojem zájmu,

budto jej neustále vyzdvihuje, či je popisuje případně radí jak se k němu dostat, či jej hledá či dělá něco pro jeho nalezení...
vostálník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod vostálník » pon 28. bře 2016 18:51:31

Projev tady může být,


Projev tady je snad vždycky,
ovšem stejně tak vždycky je ovlivnován karmou,

bez ohledu na kecy že se s tím někdo neztotožnuje,

kdyby nebyl,
nebyl by zde projev...
vostálník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Jana » pon 28. bře 2016 19:08:43

vostálník píše:
Projev tady může být,


Projev tady je snad vždycky,

A když spíš v hlubokém spánku beze snů, je tady nějaký projev?
Aby tady byl nějaký projev, musí být v akci mysl.

Samotné vědomé Bytí je absolutně bez projevu, i když je blažené.

ovšem stejně tak vždycky je ovlivnován karmou,

bez ohledu na kecy že se s tím někdo neztotožnuje,

Karmu může mít psychosomatika, tělo, může se na něm podepsat hulení a špatná životaspráva, v podvědomí psychiky mohou být nějaké vasány, co by ne, ale to, kým skutečně jsi, to neměnné, přece žádné vasány nemá, nemá ani žádnou karmu. Karma se může podepsat na těle, ale když je jasné, že nejsi tělo, jak Tebe - neměnného - karma může ovlivnit?

Zapátrej v sobě. Může mít to věčné, neměnné, co se z ničeho neposere, nějakou karmu?

kdyby nebyl,
nebyl by zde projev...


V otevřeném srdci bez závoje mysli je vědomá podstata, a ta skutečně nikdy nemá žádný projev.
Ty - neměnný a věčný - bezmezný a bezrozměrný - nemáš žádný projev.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Jana » pon 28. bře 2016 20:41:58

Takže v sobě nalézáš jen to, co se z toho všeho posere?

Ono je to dobře zařízeno. Že je karma nesmysl se ukáže teprve v okamžiku, kdy zmizí ztotožnění s tělem, myslí, individualitou, tedy i konatelem osobní vůle. Tudíž dokud naše kroky neřídí láska, tak všechno, co si nadrobíme, si vypijeme. Takže dokud sami sebe nepoznáváme, tak tady je nástroj na to, abychom si v té iluzi oddělenosti od lásky moc neubližovali.



Jakmile zmizí ztotožnění s tělem a myslí, tak zmizí i možnost si něco vypít, jelikož logicky nejsme tím tělem a tou myslí, které by si mohli něco vypít. Další nástroj k vypíjení nemáme.

A sranda je, že vypít si to může i mysl bez těla. O tom se můžeš přesvědčit, že když je mysl hodně negativní, tak se mohou objevit zlé sny a tělo si spí a snu se nijak moc nemusí účastnit.

Spánek spravedlivých je pokojný.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Jana » pon 28. bře 2016 21:06:07

No a co?

Znamená to snad, že když se ztotožníš s iluzí a věříš jí, když věříš, že Ty jsi tělo, já jsem jiné tělo, Ty jsi ego, já jsem ego, že se můžeš doopravdy stát něčím jiným, než jsi?


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Jana » pon 28. bře 2016 21:34:56

Něco takového musíš vědět Ty nejlíp.

A teď kontrolní otázka:

Může mít to, co skutečně jsi, bez jakéhokoliv ztotožnění s tím, čím nejsi, nějakou karmu?


:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. bře 2016 7:26:18

Salám - banán




byly doby kdy jsem brečel - to už je dávno pryč
po nocích jsem se trápil hledal stracenou nit
toužiL jsem někoho potkat a společně pak jít
už jsem se na to vyprd už chci jen svatej klid
svatej klid!
a co jinýho mám chtít?!

věčně jsem se hádal věčně diskutoval
kvůli křivdě dělal kravál opravdu se pral
byly to starý hloupý časy dobře že jsou pryč
já zahodil jsem od těch vrátek klíč
rezavej klíč!
a nechal jsem to všechno být

známí mi nadávají že prý jsem rezignoval
oni to nevzdali sedí a kecají dál
já už jsem pro ně mrtvej chodím si do parku číst
a není to tak špatný zatím dejchám a mám co jíst
a mám co jíst!
a co jinýho mám chtít?!
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod vostálník » úte 29. bře 2016 8:41:59

Něco už tě napadne, neboj....
vostálník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. bře 2016 8:44:21

:D :D :D
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. bře 2016 8:49:13

vostálník píše:Něco už tě napadne, neboj....


Něco Tě napadne...

že jsi láska.

:)
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. bře 2016 9:22:17

vostálník píše:
I když nepotřebuješ se soustředit na nic, stačí se pouze uvolnit, ale to je moc složitý....

..


Všimni si, jestli je tady něco jiného, než uvolněnost, když je život a všechno, co se v něm objevuje, láskou.
Návštěvník
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. bře 2016 9:28:10

Všimni si, jestli může být život, který je láskou, jiný, než šťastný.

Tohle není možné někde vyčíst, to je možné jen (uvolněně tomu co je) žít.

:)
Návštěvník
 

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník