Pravé a nepravé já

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod nop » pát 23. zář 2016 18:51:34

Šutře,
máš vypjaté názory, ale někdo je umírněnější, mezi nimi i já na př.
Boj se silami přináší trápení. Naopak klid duše je příjemný.

Nebudu bojovat, nebudu mít protivníky, ale budu mít mír v duši.
Neuvidím rudou svini, ale bělostného anděla míru.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod šutr » pát 23. zář 2016 19:07:56

Vypjaté názory ani ne . Ale zkoušel jsi někdy půst ? Nejíst třeba týden a pít jen čistou vodu ? ... Pokud se k tomu člověk odhodlá, pak na vlastní kůži pocítí jak s jeho vůlí nejíst bojuje tkzv. nižší přirozenost ! Ježíš údajně nejedl 40 dní a navíc byl v poušti , tedy k půstu těla přidal i půst duše (poušť) ... U něho ten tlak na nižší přirozenost byl tak enormní , že se tkzv. nižší přirozenost , Ďábel , musela personifikovat a tak se zjevila jeho očím .

Jistě je i mírná cesta . Cesta životních zkušeností a je jistě delší než cesta "prudká" . Na této cestě se člověk drží mravnosti a jen sbírá zkušenosti , které se zapisují do duše .

Nižší přirozenost je fakt a není to žádný výmysl ... Už jsem tady kdesi psal o tom vyzařování , které prý lidem nevadí ... Ten princip je v podstatě stejný ! Když někdo vytvoří enormní tlak na nižší přirozenost prudkým uctíváním Boha , pak vzbouří nejen svou vlastní nižší přirozenost ale i nižší přirozenost každého s kým se potká . Lidé pak absolutně nesnáší takového "vyzařujícího" člověka .
šutr
 

Re: Pravé a nepravé já

Nový příspěvekod šutr » ned 25. zář 2016 8:52:35

"Boj se silami přináší trápení. Naopak klid duše je příjemný."

Ano ano , i zvířátka mají rádi klídek , pohodlí a plné bříško ... Člověk by se ale přece jen měl přemáhat , jinak postupem času degeneruje do stavu tupého zvířátka :D
šutr
 

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků