Nechuť k životu

Nechuť k životu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. bře 2013 14:54:03

Kde a jak mám najít sílu a energii, když mě vše znechucuje, unavuje, rozčiluje, nic mě nebaví?
Návštěvník
 

Re: Nechuť k životu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. bře 2013 17:08:30

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a- ... a-jak-s-ni
Jarní únava není výmysl. Tohle se po zimě děje ve vašem těle!

Setkali jste se s ní téměř všichni. Ano, jarní únava skutečně existuje a my máme důkazy! Víme, proč ji máte, co se vám děje v těle a jak se jí vyhnout!

Faktory, které můžou za to, že se nyní cítíte vyčerpaní, jsou vám asi známé: chladné počasí, málo slunce, nedostatek vitaminů, málo přirozeného pohybu… „Jde o vyčerpání po fyzické i duševní stránce,“ vysvětluje MUDr. Jan Hlusička. Kolega MUDr. Martin Nouza, CSc. z Centra klinické imunologie ho doplňuje: „Rozhodně ale jarní únava není jevem pouze moderní doby, postihovala již v dávných dobách naše předky.“ S čím ale konkrétně bojuje vaše tělo?

Jak to tedy je?

Nakolik na vás jarní únava sedne, je záležitostí nejen toho, jak jste se ke svému tělu chovali v zimě, ale i toho, jak jste citliví na změny. Je to jako s nemocí: někdo může s teplotou 38 stupňů Celsia fungovat, jiný nepřejde ani pokoj v bytě. Pokud jste jedli zdravě, neholdovali pitkám, chodili včas spát, cvičili, jezdili na hory a prožíváte-li šťastné období, možná o žádné únavě ani nevíte. Každopádně i vám v těle probíhají níže uvedené procesy. Proto se jarní únavě zcela vyhnout nelze, lze ji však výrazně zkrátit i zmírnit.

Kvalitní spánek pomůže při mnoha potížích;
Není to výmysl, ale fakt

Ve chvíli, kdy pociťujete únavu, už organismus jede ve všech směrech na rezervy. Váš imunitní systém pracoval v zimě na plné obrátky, aby vás například ochránil proti různým nemocem i rizikovým situacím, mezi něž patří: „Chřipkové epidemie, snadnější šíření respiračních infekcí v těsnějším kontaktu mezi lidmi v dopravních prostředcích, delší pobyt ve vytopených interiérech, snadnější prochlazení v exteriéru,“ vyjmenovává lékař Martin Nouza. Vysoké nároky byly kladeny nejen na obranyschopnost, lymfatický systém, ale i na energetické zásoby: potřebovali jste jich více, aby se tělo umělo bránit chladu.

Další zatížení, jak je nově prokázáno, pak zažívaly také orgány – játra, žlučník a žaludek –, které musely zpracovávat těžší jídla, více sladkého, kávy, ale možná i více alkoholu. Proto teď potřebují lehčí stravu, třeba i pročišťovací čaje (ostropestřec, pampeliška) či medicinální houby (hlíva ústřičná, reischi). „Ideální podporou jater a žlučníku jsou odlehčovací dny s vyloučením mléka a mléčných výrobků, omezení solení a přidání zelených potravin, rašících výhonků,“ radí terapeutka čínské medicíny Marta Tovtová.

Se začátkem jara vsaďte spíše jen na zelenou zeleninu. Ostatní stále ještě nemá chuť, ani energii ze slunce; thinkstockFoto: thinkstockSe začátkem jara vsaďte spíše jen na zelenou zeleninu. Ostatní stále ještě nemá chuť, ani energii ze slunce.

A budiž světlo

Dráhy oslabených jater a žlučníku jsou zodpovědné i za kolísání nálad či deprese, které nyní možná pociťujete. Na to vám může pomoci akupunktura, výtažek rostliny echinacea, která pomáhá vylepšovat nervový systém, anebo příjemný pohyb, nejlépe tanec – přinese vám radost. Ale také prodlužování dne a více světla. Brzy se přidají i sluneční paprsky!
Skoncujte s ní! Co dalšího ještě můžete udělat pro to, abyste se necítili mizerně, si přečtěte v článku Jak vyzrát na jarní únavu? Jinak než dříve!.

Tohle pomůže nejvíce

Ve zmírnění jarní únavy jsou důležitá i tato opatření. „Kuřáci by měli přemýšlet o skoncování se svou závislostí, důležitý je také pohyb na čerstvém vzduchu a jarním slunci," popisuje Martin Nouza. Podle něj je optimální vyjet si například na víkend hory nebo si vzít pár dní volna a věnovat se svým zálibám.

Unavení dlouho? Zbystřete!

Odborníci se shodují na tom, že únavu trvající déle než šest týdnů není dobré podceňovat. Může to signalizovat závažnější onemocnění, například depresi, chudokrevnost, onemocnění štítné žlázy, choroby srdce... Tohle už tedy řešte s lékařem.
Návštěvník
 

Re: Nechuť k životu

Nový příspěvekod teonik » čtv 28. bře 2013 20:29:02

vadim zeland doporučuje střídavou sprchu
já to vyzkoušel a mohu jen potvrdit,každý den se ted na to těším...
(píše o tom v jedenáctém dílu Ovlivnování reality)
....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Nechuť k životu

Nový příspěvekod PánBů » pát 29. bře 2013 14:10:12

Vyčistit tělo, pobývat v přírodě,sportovat otěvřít mysl i srdce. Možná postačí pouze jedna z těchto čiností a už pocítíš změnu. ;)
Nebo můžeš tu svou nechuť a únavu dotahnout do konce tak že se vykašleš na opravdu úplně všechno v životě. Až budeš opravdu totálně pytli vono tě něco přinutí se probrat. :D Ta první cesta bude ale míň drastická.
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 17:40:42

Re: Nechuť k životu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 29. bře 2013 14:30:23

To já bych ono klidné bydlení na samotě u lesa s chutí vyměnila za ruch velkoměsta.
Dlážděné chodníky, výkladní skříně, pouliční noční osvětlení, MHD, pestrá obchodní síť .....nádhera.
:crazy:
Návštěvník
 

Re: Nechuť k životu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 29. bře 2013 15:04:26

Jo, pro duše, které dychtí užívat si vnějších přitažlivostí, je to velké lákadlo.

Jenže všeho do času. Nakonec bys zjistila, že ten ruch, co tě tak okouzloval, je ve skutečnosti spíš rušení, a ráda by ses vrátila na samotu u lesa. I se vším jejím nepohodlím

:)
Návštěvník
 


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků