Co je krása?

Co je krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. led 2013 6:41:18

Jak poznáváte krásu?
Návštěvník
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. led 2013 8:10:53

Návštěvník píše:Jak poznáváte krásu?

Stačí se třeba jen dívat:
http://vtm.e15.cz/pavouk-umelec-si-stav ... podobeninu
Upředl si pavouk obraz sám sebe, nebo své vyvolené - vyvoleného, nebo obraz svého pavoučího božstva? :)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod kirby » stř 09. led 2013 12:39:26

Já nejraděj krásu
z výrobního pásu.

V kosmické fabrice
kráse se daří nejvíce.

V montérkách bílých andělé
montují krásu vesele.

Nebeskou poštou potrubní
obdrží krásu chytráci i blbouni.

Co kdo s ní potom udělá,
to už je na něm, tralala.
kirby
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod Honzam » stř 09. led 2013 21:23:28

Návštěvník píše:Jak poznáváte krásu?


jako vědomí v co největším pohybu
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod teonik » čtv 10. led 2013 13:29:40

je krása ve věci
nebo je to má interpretace vnímání té věci??

zjištuji,že s růstem Poznání se mění i má kriteria krásy...

.................................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. dub 2016 14:12:49

„Každý hluboce duchovně probuzený člověk musí nepřetržitě meditovat na nejvyšší všemocnou nádheru, která je boží vůlí.“
72. sútra, Joginihridaja
Návštěvník
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod dělník » úte 05. dub 2016 22:22:45

Tisíce jazyků plazí se po světě,
tisíce jmen a jedna myšlenka,

Jediná myšlenka tisíckrát rozkvete,
tu jako touha žít
tu jako smrt.

To, co je v okvětí,
neshledáš v obětí.

Co táhne do kraje
jen těžko doma je.

Ve snaze tvořit zní:
svobodné umění!

Nedotčené a samo;

tu jako touha žít
tu jako smrt...
dělník
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod arikiran » stř 06. dub 2016 5:20:06

Tu jako touha zit
Tu jako touha mrit
Tu jako Touha
Princip kolotoce
Objevit
...axs...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 06. dub 2016 7:25:00

I touha má v sobě potenciál krásy, protože má v sobě možnost naplnění a tedy svého zániku, tedy své smrti.

Smrt je jiné jméno pro Boha, pro věčnou krásu.
Návštěvník
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod arikiran » stř 06. dub 2016 10:26:54

každé slovo je jiné jméno pro boha
je veliké kouzlo, že toho tolik nakecám
a boha si neuvědomuju
nebo jen velmi velmi málo
...axs...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod šutr » úte 23. srp 2016 16:50:54

Návštěvník píše:Jak poznáváte krásu?



Krása je blbost 8) Stejně jako dobro a zlo , den a noc , láska a neláska , atd. :) ... Neutralita , nad protiklady , absolutno , čisté vědomí (ničím nezaujaté) , Átman , Bůh pozorovatel :P ... Nerozlišování , dokonalost , Mír ...
šutr
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod šutr » pon 19. zář 2016 15:41:38

šutr píše:
Návštěvník píše:Jak poznáváte krásu?



Krása je blbost 8) Stejně jako dobro a zlo , den a noc , láska a neláska , atd. :) ... Neutralita , nad protiklady , absolutno , čisté vědomí (ničím nezaujaté) , Átman , Bůh pozorovatel :P ... Nerozlišování , dokonalost , Mír ...



To jsem trochu přehnal . Kdyby tu byl smajlík červenání se , tak bych ho sem vložil :-( ... Myslím , že pocit krásy , vnímání krásy je relativní a není konstantní . Z mých zkušeností mohu napsat , že kdysi se mi líbila příroda . Květiny , motýli , modrá obloha , západ slunce . lesy , palouky plné rostlin , zpěv ptáků , vůně přírody (jaro,léto,podzim,zima) , ženy :D , kouzlo vánoc , kouzlo velikonoc atd. atd. ... Jakmile jsem začal s praxí buddhismu , během času jsem se více a více nořil do svého nitra , tak jsem s odstupem let zjistil , že to co kdysi ve mně vzbuzovalo pocit krásy nyní ve mně nevyvolává vůbec žádnou reakci . Přesto jsem ale spokojený a "šťastný" a nic mi nechybí . Moje spokojenost , naplněnost , pramení z nitra :) Vnímání vnější (iluzorní) krásy nepotřebuji a přesto jsem spokojen.

Jak poznáte krásu ? ... Hmm ! Asi tak , že to NĚCO na vás působí dobře :)
šutr
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod happy » pon 19. zář 2016 20:09:20

šutr píše:
šutr píše:
Návštěvník píše:Jak poznáváte krásu?



Krása je blbost 8) Stejně jako dobro a zlo , den a noc , láska a neláska , atd. :) ... Neutralita , nad protiklady , absolutno , čisté vědomí (ničím nezaujaté) , Átman , Bůh pozorovatel :P ... Nerozlišování , dokonalost , Mír ...



To jsem trochu přehnal . Kdyby tu byl smajlík červenání se , tak bych ho sem vložil :-( ... Myslím , že pocit krásy , vnímání krásy je relativní a není konstantní . Z mých zkušeností mohu napsat , že kdysi se mi líbila příroda . Květiny , motýli , modrá obloha , západ slunce . lesy , palouky plné rostlin , zpěv ptáků , vůně přírody (jaro,léto,podzim,zima) , ženy :D , kouzlo vánoc , kouzlo velikonoc atd. atd. ... Jakmile jsem začal s praxí buddhismu , během času jsem se více a více nořil do svého nitra , tak jsem s odstupem let zjistil , že to co kdysi ve mně vzbuzovalo pocit krásy nyní ve mně nevyvolává vůbec žádnou reakci . Přesto jsem ale spokojený a "šťastný" a nic mi nechybí . Moje spokojenost , naplněnost , pramení z nitra :) Vnímání vnější (iluzorní) krásy nepotřebuji a přesto jsem spokojen.

Jak poznáte krásu ? ... Hmm ! Asi tak , že to NĚCO na vás působí dobře :)

Odkud pak asi pramení to, co je "venku" Šutře?
happy
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. zář 2016 15:29:39

Jak poznáte krásu ? ... Hmm ! Asi tak , že to NĚCO na vás působí dobře :)
Odkud pak asi pramení to, co je "venku" Šutře?


V pravdě není nic co je "venku" :D ... Prapůvod všeho je v "Prázdnotě" , v neprojevené Inteligenci , ve stavu spícího BOHA
Návštěvník
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod rafael » pát 23. zář 2016 20:55:06

co je krása?? stav mysli která hodnotí co je krásné a co není krásné.. pokud mysl zastavíme přestane pojem "co je krása" existovat..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod nop » pát 23. zář 2016 21:56:04

rafael píše:co je krása?? stav mysli která hodnotí co je krásné a co není krásné.. pokud mysl zastavíme přestane pojem "co je krása" existovat..

není to smutné, kdyby krása přestala ?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod šutr » ned 25. zář 2016 16:44:41

"není to smutné, kdyby krása přestala ?"

Ne není ! :D ... Člověk dokáže být blažený , štastný , i bez krásy :D Stačí vědět jak na to 8)

Vnější krása je nutný stimul pro světského člověka ! Ale Duchovní člověk nepotřebuje krásu k radosti , ke skutečnému štěstí , k pohodě , ke spokojenosti , k božskému klidu či míru :) ... Nope ! Měj vždy na paměti , že Bůh , Božská existence , nepotřebuje k své existenci "krásu" :D ... Nope ! Jsi dosud člověk nebo jsi již realizoval Boha :D

Dle tvého stesku ; "není to smutné, kdyby krása přestala ?" - jsi jen primitivní člověk 8)
šutr
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod nop » ned 25. zář 2016 19:37:37

šutr píše:"není to smutné, kdyby krása přestala ?"

Ne není ! :D ... Člověk dokáže být blažený , štastný , i bez krásy :D Stačí vědět jak na to 8)

Vnější krása je nutný stimul pro světského člověka ! Ale Duchovní člověk nepotřebuje krásu k radosti , ke skutečnému štěstí , k pohodě , ke spokojenosti , k božskému klidu či míru :) ... Nope ! Měj vždy na paměti , že Bůh , Božská existence , nepotřebuje k své existenci "krásu" :D ... Nope ! Jsi dosud člověk nebo jsi již realizoval Boha :D

Dle tvého stesku ; "není to smutné, kdyby krása přestala ?" - jsi jen primitivní člověk 8)

1/ napřed odbočím: v době, kdy nastalo v dějinách vzbouření proti římské církvi, čili reformace, se také odhodily způsoby předtím zavedené, včetně výzdoby kostelů, a používání barev oděvu podle doby v roce. Nekatolické kostely byly čistě vybílené bez ozdob. Husité a další používali od té doby jen černá roucha.
Připadáš mi také jako reformační kostel,
..Božská existence , nepotřebuje k své existenci "krásu"
, ale my ji potřebujeme,

2/ návrat k tématu:
zdá se, že existují rozdílné postoje k umění mezi jižními buddhisty a buddhisty v severnějších zemích.
Píše o tom mnich Anagárika Góvinda v knize Cesta bílých oblaků.
Putoval po Tibetu ještě v posledních desetiletích jeho nezávislosti. Shromažďoval obrazy maleb jakoby vycítil, že později by to už nebylo možné.

3/ v jedné knize o počátcích sanghy jsem se dočetl, že obec přijala bohoslužbu k Višnovi, ne že by to bylo nutné, ale "protože je krásná a povznáší srdce".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod šutr » pát 30. zář 2016 16:13:50

nop píše:
šutr píše:"není to smutné, kdyby krása přestala ?"

Ne není ! :D ... Člověk dokáže být blažený , štastný , i bez krásy :D Stačí vědět jak na to 8)

Vnější krása je nutný stimul pro světského člověka ! Ale Duchovní člověk nepotřebuje krásu k radosti , ke skutečnému štěstí , k pohodě , ke spokojenosti , k božskému klidu či míru :) ... Nope ! Měj vždy na paměti , že Bůh , Božská existence , nepotřebuje k své existenci "krásu" :D ... Nope ! Jsi dosud člověk nebo jsi již realizoval Boha :D

Dle tvého stesku ; "není to smutné, kdyby krása přestala ?" - jsi jen primitivní člověk 8)

1/ napřed odbočím: v době, kdy nastalo v dějinách vzbouření proti římské církvi, čili reformace, se také odhodily způsoby předtím zavedené, včetně výzdoby kostelů, a používání barev oděvu podle doby v roce. Nekatolické kostely byly čistě vybílené bez ozdob. Husité a další používali od té doby jen černá roucha.
Připadáš mi také jako reformační kostel,
..Božská existence , nepotřebuje k své existenci "krásu"
, ale my ji potřebujeme,

2/ návrat k tématu:
zdá se, že existují rozdílné postoje k umění mezi jižními buddhisty a buddhisty v severnějších zemích.


Píše o tom mnich Anagárika Góvinda v knize Cesta bílých oblaků.
Putoval po Tibetu ještě v posledních desetiletích jeho nezávislosti. Shromažďoval obrazy maleb jakoby vycítil, že později by to už nebylo možné.

3/ v jedné knize o počátcích sanghy jsem se dočetl, že obec přijala bohoslužbu k Višnovi, ne že by to bylo nutné, ale "protože je krásná a povznáší srdce".



No tak napřed tě musím pochválit (ale prosím , nezpychni :) ) ... Asi opravdu máš onoho anděla míru . Já tě urazil a ty přesto nereaguješ :) To je pěkné ! Jsi jako Jana (poslal bych ti kytku ale takový smajlík tu Jana nemá )

K tématu ;

"Připadáš mi také jako reformační kostel..Božská existence , nepotřebuje k své existenci "krásu" , ale my ji potřebujeme" ... Ano ! Člověk si musí zachovat to co ho povznáší , jinak by upadl do deprese (tamasu) a to by bylo zlé . Krása je nutná , je odleskem Boha !!! ... To co já subjektivně píši o kráse , to je čistě můj "příběh" , příběh buddhisty... Život v harmonii , v kráse , ve štěstí , v míru , v pohodě , v lásce ; toť život božských bytostí ... Jsou však i bytosti unavené vším , i krásou , a ty chtějí dosáhnout nirvány .
šutr
 

Re: Co je krása?

Nový příspěvekod nop » čtv 06. říj 2016 6:36:11

šutr píše:
nop píše:
šutr píše:"není to smutné, kdyby krása přestala ?"----

... Asi opravdu máš onoho anděla míru . ----a ty přesto nereaguješ :) To je pěkné ! Jsi jako Jana (poslal bych ti kytku ale takový smajlík tu Jana nemá ).....

Asi platí "důležté je neunáhlit se."
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků