jen tak

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

jen tak

Nový příspěvekod lama » pon 14. črc 2014 21:38:00

Když čtu co se tu teď na Poradně děje, mám deja vu.
Uvidíme, jak jsem se poučil.... :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: jen tak

Nový příspěvekod lama » pon 14. črc 2014 21:46:35

Uvidíme.... :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: jen tak

Nový příspěvekod lama » pon 14. črc 2014 21:53:18

Přemýšlím o tom, jestli kdybych potřeboval já poradit, jestli bych napsal svoji žádost o radu do fóra v tomhle "stavu" ..... :)
Myslím si, že nenapsal.
:)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: jen tak

Nový příspěvekod vostálník » pon 14. črc 2014 22:05:41

Hele,
víš že jsem zmanipuloval volby ?

Díky za inspiraci... :D
vostálník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod lama » pon 14. črc 2014 22:08:47

Nějak mi nejde radit.... :D
Píšu jen za sebe a jsem spíš zvědav, jestli to náhodou někdo další nevidí podobně. Nebo úplně obráceně... :)

Jako kdyby se něco opakovalo ..... nevyřešilo se ...... :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: jen tak

Nový příspěvekod nop » úte 15. črc 2014 0:59:11

Pěkné obrázky lam jsou na stránce:
http://www.rave.cz/forum/1832/
Lamí útočiště proutěný košík
Přílohy
lamy.jpg
s ostříhaným krkem jsou roztomilé
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: jen tak

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. črc 2014 1:26:49

A tady lamy i chovají... :)

http://www.lamafarma.cz/
Návštěvník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod vostálník » úte 15. črc 2014 6:40:57

Jako kdyby se něco opakovalo ..... nevyřešilo se ...... :D


Pod sluncem není nic nového,

indiáni stále choděj v kruhu, dokud se ucho neutrhne
vostálník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. črc 2014 9:39:13

lama píše:Nějak mi nejde radit.... :D
Píšu jen za sebe a jsem spíš zvědav, jestli to náhodou někdo další nevidí podobně. Nebo úplně obráceně... :)

Jako kdyby se něco opakovalo ..... nevyřešilo se ...... :D


:D :D :D

vyřešilo nevyřešilo :what: ještě nevíme :)

mně ale připadá, že se Univerzum rádo baví, tak opakuje osvědčený scénář, tentokrát tam kde je to určena primárně pro zábavu a ne pro poradu, případné nějaké vyřešení něčeho je už jen třešinkou na dortu :)

aneb, jak psala Jana papadevovi, tak ona ji pojímá jako zdroj zábavy, ze kterého může vyvěrat sem tam i nějaké poučení :)

na tvoji původní otázku zda bych sem šla pro radu ohledně něčeho co by mne trápilo, tak odpovídám neee :) ale jinak sem chodím moc ráda :)
Návštěvník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. črc 2014 11:47:35

Jana píše:Poradna může mít i hlubší poslání, než jenom zábavu. Při jejím zakládání mě napadlo, že kdyby měla pomoci jedinému člověku, že to stojí za to. Uvědomovala jsem si, že by měla nabízet i něco jako možnost katarze, tedy možnost uvolnění ze sebe všeho, co má jinak slušně vychovaný člověk zábrany ze sebe vypustit a najít za tím vším niternou čistotu a nevinnost. Proto tady je ta možnost i anonymního psaní.

Proto je tady i ta možnost různých zašíváren, kam veřejnost nesmí. Proto je tady i ta možnost mít své fórum, ve kterém je možné cokoliv.


já ti Jani ze srdce děkuju :yes: na poradnu jsem ráda chodila i když ještě byla JZ a psalo se aktivně na inspiruj :)

doufám, že to vydrží !!!

protože něco takového je unikát a pochybuju že někde jinde by někdo něco podobného vytvořil ...
Návštěvník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod Linda » úte 15. črc 2014 12:07:11

lama píše:Nějak mi nejde radit.... :D
Píšu jen za sebe a jsem spíš zvědav, jestli to náhodou někdo další nevidí podobně. Nebo úplně obráceně... :)

Jako kdyby se něco opakovalo ..... nevyřešilo se ...... :D

Asi tak :)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: jen tak

Nový příspěvekod Linda » úte 15. črc 2014 12:33:20

Nesdílím Zulino a Janino přesvědčení, že čím víc se může bez zábran odreagovávat, tím to vostálovi víc pomůže: nejde o regresi, kterou člověk sám vyhledal v potřebě rozpoznat svoje nezpracované bloky. V diskusi dochází naopak k nevědomému sebeztotožňování s nezpracovanou agresivitou, která se tím dál posiluje, místo aby se rozpouštěla.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: jen tak

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. črc 2014 12:35:33

Linda píše:Nesdílím Zulino a Janino přesvědčení, že čím víc sprostoty, tím to vostálovi víc pomůže: nejde o regresi, kterou člověk sám vyhledal v potřebě rozpoznat svoje nezpracované bloky. V diskusi dochází naopak k nevědomému sebeztotožňování s nezpracovanou agresivitou, která se tím dál posiluje, místo aby se rozpouštěla.


neuvolňuje se pouze regresí, ale i dovedením do extrému se energetický potenciál vyčerpá ... doslova vyprázdní :) je to jedna z katarzních metod ...
Návštěvník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod Linda » úte 15. črc 2014 12:39:44

Určitě - když je někdo ochotný to použít jako katarzní metodu.

Má opačnou motivaci než ten, kdo si spokojeně stále zdokonaluje formy projevů své agresivity. Může tak uplatnit vlastní vynalézavost k jejímu uplatňování a lidská vynalézovost je jak známo neomezená.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: jen tak

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. črc 2014 12:47:50

Linda píše:Určitě - když je někdo ochotný to použít jako katarzní metodu.

Má opačnou motivaci než ten, kdo si spokojeně stále zdokonaluje formy projevů své agresivity. Může tak uplatnit vlastní vynalézavost k jejímu uplatňování a lidská vynalézovost je jak známo neomezená.


no ochota je spíš v tom nechat volně projevit až do extrémů to v čem je ten člověk dlouhodobě zaseklý - jako například nasranost :what: a to se dá dost dobře vyventilovat nadáváním :crazy: za vrstvou nasranosti je vztek a pod tím je zklamání a pod tím je bolest a pod tím je totální vyprázdnění

takže člověk nadává, nadává, pak začne vzteky třeba řvát, dupat, všechny nenávidí včetně sebe, když si uvědomí totální bezmoc rozbrečí se, případně vyzvrací i další očistné efekty to přináší a pak padne totálním vyčerpáním :D :D :D
Návštěvník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. črc 2014 12:52:24

netové diskuze často pracují jako emocionální pračka ... je to bezpečné v tom, že vytočený jedinec může tak jedině rozmlátit vlastní PC, pro ostatní je to příležitost jak si u sebe zmapovat svoje reakce ...

vstup holt na vlastní nebezpečí :D kdo potřebuje klidnější prostředí - tak se ho to bude citelně dotýkat ... jsou samozřejmě i netové oblasti, kde je takové prostředí dostupné, JH se ho snažil vytvořit na JZ a nepodařilo se ...

já se s takovým prostředím zatím setkala jen na stránkách ťuhýka :what:
Návštěvník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod Linda » úte 15. črc 2014 13:01:18

Návštěvník píše:
Linda píše:Určitě - když je někdo ochotný to použít jako katarzní metodu.

Má opačnou motivaci než ten, kdo si spokojeně stále zdokonaluje formy projevů své agresivity. Může tak uplatnit vlastní vynalézavost k jejímu uplatňování a lidská vynalézovost je jak známo neomezená.


no ochota je spíš v tom nechat volně projevit až do extrémů to v čem je ten člověk dlouhodobě zaseklý - jako například nasranost :what: a to se dá dost dobře vyventilovat nadáváním :crazy: za vrstvou nasranosti je vztek a pod tím je zklamání a pod tím je bolest a pod tím je totální vyprázdnění

takže člověk nadává, nadává, pak začne vzteky třeba řvát, dupat, všechny nenávidí včetně sebe, když si uvědomí totální bezmoc rozbrečí se, případně vyzvrací i další očistné efekty to přináší a pak padne totálním vyčerpáním :D :D :D

Kdo není vynalézavý a chytrý, nutně musí dojít k takovým koncům.

Na rozdíl od Petra Vostála.

Doufat, že se kvůli diskusi nakonec rozbrečí a zhroutí, je tak skvostná scifi, na jakou by se nezmohl ani žádný světově proslulý odborník v tom oboru :phew:

Budem to sledovat a uvidí se, k čemu to povede ;) :D
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: jen tak

Nový příspěvekod Linda » úte 15. črc 2014 13:21:37

Návštěvník píše:ale jako odreagování je poradna skutečně naprosto perfektní :yes:

Jako každá jiná diskuse.

Lidi mají toho v sobě potlačeného spoustu, je to vidět nejvíc v diskusích pod denním tiskem a ke zprávám.
Kdysi jsem je ještě občas četla a často mi napadalo, jak je fajn, že dneska má každý možnost se veřejně odreagovat

- a že není povinné to číst.

:)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: jen tak

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. črc 2014 13:37:44

Linda píše:
Návštěvník píše:ale jako odreagování je poradna skutečně naprosto perfektní :yes:

Jako každá jiná diskuse.

Lidi mají toho v sobě potlačeného spoustu, je to vidět nejvíc v diskusích pod denním tiskem a ke zprávám.
Kdysi jsem je ještě občas četla a často mi napadalo, jak je fajn, že dneska má každý možnost se veřejně odreagovat

- a že není povinné to číst.

:)


na většině diskuzí nejsou tolerovány vulgární reakce, ani pod články na idnes ne :)

narozdíl od poradny
Návštěvník
 

Re: jen tak

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. črc 2014 13:41:12

"Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskusi nemají místo, mažeme."

:)

a se i děje ... když se člověk podívá do diskuzí, je tam spoustu torz smazaných příspěvků :)
Návštěvník
 

Další

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků