moralizování

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

Re: moralizování

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 12. črc 2014 11:41:14

Pozná se to podle projevu...

Když se to umí poznat, ale ono se někdy neumí a pak se projektuje.

Přičemž platí že čím nápadnější něco je, tím líp se to pozná.


:)
Jarda Malej
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod Pavel » sob 12. črc 2014 12:10:13

.Petra píše:
Pavel píše:
Když se to umí poznat, ale ono se někdy neumí a pak se projektuje.


Mohl bys uvést nějaký příkad?
:)


Třeba ten příklad s receptem, někdo mi ho dá s myšlenkou podělit se, ale já mu podsunu postraní motiv, třeba, že se na mě vytahuje. Ale ten člověk se nechtěl vytahovat, berme to jako fakt v zájmu našeho příkladu. Tak proč jsem měl ten pocit, že se na mě vytahuje? Když o tom přemýšlím, zjistím, že měl podobný knír jako učitel, který se ke mě choval povýšeně a navíc mě oslovil človíčku, tedy pojmem, který nesnáším. Ale on tím nic zlého nemyslel, oslovuje se tak s přáteli.

Co se tedy stalo? Nic nového pod sluncem. Běžné nedorozumění falešné domněnky o druhém, prostě jsem ho viděl přes filtr své osobnosti.
Pavel
 

moralivaření

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 12. črc 2014 12:33:53

Pavel píše:
.Petra píše:
Pavel píše:
Když se to umí poznat, ale ono se někdy neumí a pak se projektuje.


Mohl bys uvést nějaký příkad?
:)


Třeba ten příklad s receptem, někdo mi ho dá s myšlenkou podělit se, ale já mu podsunu postraní motiv, třeba, že se na mě vytahuje. Ale ten člověk se nechtěl vytahovat, berme to jako fakt v zájmu našeho příkladu. Tak proč jsem měl ten pocit, že se na mě vytahuje? Když o tom přemýšlím, zjistím, že měl podobný knír jako učitel, který se ke mě choval povýšeně a navíc mě oslovil človíčku, tedy pojmem, který nesnáším. Ale on tím nic zlého nemyslel, oslovuje se tak s přáteli.

Co se tedy stalo? Nic nového pod sluncem. Běžné nedorozumění falešné domněnky o druhém, prostě jsem ho viděl přes filtr své osobnosti.

Mimochodem, je známo že když chce nakladatel vydat kvalitní knihu, tedy tu pro "menšinového čtenáře,"
musí si na to vydělat vydáním řekněme pěti "kuchařek."
Ty jdou na odbyt, kdejaká "celebrita" píše kuchařku, ...chce se podělit.
Kuchařským mistrům na psaní často nezbývá čas, pár jich znám.

Tím chci pouze říct, že jediným rozhodujícím kritériem by pro nás mohla být
kvalita předávané receptůry.
A to jak pro kuchaře, tak pro toho kdo má zájem o jeho zkušenost, má-li ten zájem doopravdy.
Vše ostatní v tomhle procesu, jsou podružnosti,
což lehce zjistíme když se staneme jedním z těch, kdo má skutečný zájem o kvalitní vaření.


:)
Jarda Malej
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. črc 2014 13:03:43

Pavel píše:
.Petra píše:
Pavel píše:
Když se to umí poznat, ale ono se někdy neumí a pak se projektuje.


Mohl bys uvést nějaký příkad?
:)


Třeba ten příklad s receptem, někdo mi ho dá s myšlenkou podělit se, ale já mu podsunu postraní motiv, třeba, že se na mě vytahuje.


Mně šlo o konkrétní projev, formu. Jak ti to bylo podáno, že sis začal myslet, že se na tebe vytahuje? Omluvil se ti, že to podal nevhodně pro tebe a zkusil to jinak? Nebo jsi mu neřekl o svém pocitu, že se chce na tebe vytahovat?
:what:
.Petra
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. črc 2014 13:06:17

Pavel píše:
Co se tedy stalo? Nic nového pod sluncem. Běžné nedorozumění falešné domněnky o druhém, prostě jsem ho viděl přes filtr své osobnosti.


A to sis uvědomil kdy?
:)
.Petra
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. črc 2014 13:20:43

Pavel píše:
Třeba ten příklad s receptem, někdo mi ho dá s myšlenkou podělit se, ale já mu podsunu postraní motiv, třeba, že se na mě vytahuje.


A někdy se někdo opravdu vytahuje, aniž si je toho vědom (chci se přeci jen dělit), a projektuje do druhého např. závist...

Když se někdo opravdu chce upřímně podělit s druhým, tak vnímá citlivě jeho reakce na svůj projev a když jsou negativní, tak se ptá sám sebe, kde udělal chybu a zkusí to jinak...
V celém jeho projevu je laskavost...proto se chce přece dělit...

:)
.Petra
 

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 12. črc 2014 13:56:20

V celém jeho projevu je laskavost...proto se chce přece dělit...

Zkusme si vyškrtnout to: "jeho."
Mohlo by to obohatit škálu tzv. laskavostí.



:)
Jarda Malej
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 12. črc 2014 14:14:50

Hrubsi slovnik je na miste---bavim-li se z 'hrubeji nastavenym clovekem,kery by ani jemnosti meho superetickeho vyjadrovani nepochopil,nebo dokonce pojal podezreni ze ho chci urazit

Experiment1: Bez do zaplivane putyky kolem pulnoci plne neprizpusobivych a ziznivych lidi a pozadej o misto u stolu podle hradni etikety ci protokolu ci jaxe to zove

V bezne komunikaci,jako napr tady svedci hrube slovo nejcastejc o emocionalnim zachvevu uzivatele,kery mu trochu ulevi,ale bohuzel druhy debater je povetsinou znechucen nebo se uchylsi k jeste hrubsimu zrnu

A tak. Obycejne nepochopeni ci nedorozumeni se zahy meni v retez skrytych jizlivosti,vysmechu,ironizivani,urqazek a dehonestace

A na dalku,v psanych zpravach,,bez moznosti videt okamzite,jak druhy chape mou vypoved,kera je jeste doprovazena mimikou a pohyby...je moznost nedorozumeni takrka jistotou

...

Jeste k tomu Moralistovi:
Moralista mluvi spisovne,bo rad dodrzuje zakony,veri, ze je to tak sprvne a dle vule bozi
Nepouzil by sproste slovo ani za nic,nekeri Moraliste za svou Moralku polozili I zivot...
Na druhe strane,kdyz je vystaven sprostarnam-s opovrzenim odchazi anebo se pusti se sprostakem do boje

Duchovni clovek ci radeji budu pouzovat Zak,na rozdil od Moralisty na uroven vyjsdrovani dryheho nereaguje,zajima ho jsen obsah a touzi se dorozumet

Uprava: tady jeste doplnuji,ze zak muze I reagovat,kdyz me nekdo nazve nekolikrat blbcem,cyponem ci podobne,zajima me,co ho k tomu vede
Muze. rict,ze tak zkratka nazyva kazdeho-coz je pripad toho drsneji nastaveneho,zkratka zpusob osloveni...a tim padem jo,neni treba na to reagovat

Anobo to pouzil,neb sem ho cimsi nazlobil--a pak pozor,je treba reagovat a pokusit se vyzvedet,cim....vest v tomto pripade debatu dal bez zareagovani,by snizilo moznost koncoveho porozumeni,...

Experiment -v uvodu-by odhalil,kdo ma uroven Zaka,a kdo Moralisty...jaky asi bu byl vysledek u prveho a u druheho?
...mjx...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: moralizování

Nový příspěvekod lama » sob 12. črc 2014 23:31:07

lama píše:Zajímalo by mne, jestli jste si všimli, že vinou jednoho spamera (Vostalpetr) tu řada lidí využívá docela často hrubší slovník než dříve.
Z toho si uvědomuji, že člověk snadněji inklinuje k negativnímu než k pozitivnímu.
O to pozitivní zřejmě člověk musí i v sobě "bojovat". :)
Až řeknu tři, tak se to tu začne mydlit......... tři ...... :yeah:

.Petra píše:Á, našel se viník...
Za moji vulgárnost je samozřejmě vinen někdo jiný. Já ne, já ne, to ty, to ty...
V některých forech je program, který vulgárnosti vytečkovává.
Stavět někoho na pranýř nevidím jako morální...

Linda píše:Mydlit se dá čímkoliv, co je po ruce, nejen slovníkem :P
I když musím uznat, že velký encyklopedický slovník má bezpochyby daleko mocnější dopad než prťavý příruční, který se vejde do kapsy :yes:

malpan píše:
Á, našel se viník...

vítej na diskuzích zdarma, kde se v každé debatě musí najít někdo, na koho se to hodí. Hodí se spoludiskutující stejně dobře jako psychosomatická jednotka či bůh jako konatel. Vlastní zodpovědnost (čili sebeuvědomování) není vůbec IN :hm:
Zviditelnit svého viníka s encyklopedií v ruce má taky svůj půvab :D

Rozumím tomu správně tak, že nevšimli? Nebo nechtěli všimnout? Nebo jen převádíte diskuzi k jinému tématu?
Není tu vidět, co "hrubší slovník" otevírá? Tak to mám jen lamí mlhu :D :D :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: moralizování

Nový příspěvekod lama » sob 12. črc 2014 23:50:24

jaosiva1 píše:Hrubsi slovnik je na miste---bavim-li se z 'hrubeji nastavenym clovekem,kery by ani jemnosti meho superetickeho vyjadrovani nepochopil,nebo dokonce pojal podezreni ze ho chci urazit

Experiment1: Bez do zaplivane putyky kolem pulnoci plne neprizpusobivych a ziznivych lidi a pozadej o misto u stolu podle hradni etikety ci protokolu ci jaxe to zove

V bezne komunikaci,jako napr tady svedci hrube slovo nejcastejc o emocionalnim zachvevu uzivatele,kery mu trochu ulevi,ale bohuzel druhy debater je povetsinou znechucen nebo se uchylsi k jeste hrubsimu zrnu

A tak. Obycejne nepochopeni ci nedorozumeni se zahy meni v retez skrytych jizlivosti,vysmechu,ironizivani,urqazek a dehonestace

A na dalku,v psanych zpravach,,bez moznosti videt okamzite,jak druhy chape mou vypoved,kera je jeste doprovazena mimikou a pohyby...je moznost nedorozumeni takrka jistotou

...

Myslíš si, že tady na tomhle typu fóra je hrubší slovník na místě?
Já si myslím, že není. :what:
Netvrdím, že "mám pravdu". Jen o tom diskutuji. :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: moralizování

Nový příspěvekod lama » sob 12. črc 2014 23:55:53

vostalpetr píše:Spíše se bude jednat o vlčí mlhu...

Tu nechám vlkovi.
JÁ mám svoji .... (heč) .... :D

Aha koukám, žes svůj příspěvek doplnil :-)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: moralizování

Nový příspěvekod lama » ned 13. črc 2014 0:19:15

vostalpetr píše:
Myslíš si, že tady na tomhle typu fóra je hrubší slovník na místě?


A myslíš, že tady na tomto typu fora je vhodné označovat jiné za spamery ?

A že je vhodné, aby zde lidé experimentovali na druhých a zkoušeli na nich nějaký svý psychologický experimenty s manipulacemi ?

A že je vhodné zde mazat a přesouvat příspěvky a moderovat a psát anonymně ?


Co myslíš Lamo,
nebo tebe jen zajímají ty vulgární příspěvky ?

To víš, když někdo experimentuje na druhých, může se mu velmi snadno stát,
že se dočká ego reakce

a když někdo hodnotí druhé, může se mu stát, že bude také ohodnocen

Mě hodnocení nevadí. Takže si jen posluž. Proč by mne Tvé hodnocení mělo překvapovat?

Žádám Tě, abys tady nic nemoderoval a nemazal příspěvky.
Žádný příspěvek jsem tu zatím nemazal. Pokud jsem založil nové vlákno tak jen jako kopii z už existujícího příspěvku. Původní příspěvek zůstal na svém místě.
Uvítám, když budeš tady na fóru lamy dodržovat, že to tu moderuje jen lama.
Díky za pochopení.
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re:

Nový příspěvekod Linda » ned 13. črc 2014 11:56:16

lama píše:
lama píše:Zajímalo by mne, jestli jste si všimli, že vinou jednoho spamera (Vostalpetr) tu řada lidí využívá docela často hrubší slovník než dříve.
Z toho si uvědomuji, že člověk snadněji inklinuje k negativnímu než k pozitivnímu.
O to pozitivní zřejmě člověk musí i v sobě "bojovat". :)
Až řeknu tři, tak se to tu začne mydlit......... tři ...... :yeah:

.Petra píše:Á, našel se viník...
Za moji vulgárnost je samozřejmě vinen někdo jiný. Já ne, já ne, to ty, to ty...
V některých forech je program, který vulgárnosti vytečkovává.
Stavět někoho na pranýř nevidím jako morální...

Linda píše:Mydlit se dá čímkoliv, co je po ruce, nejen slovníkem :P
I když musím uznat, že velký encyklopedický slovník má bezpochyby daleko mocnější dopad než prťavý příruční, který se vejde do kapsy :yes:

malpan píše:
Á, našel se viník...

vítej na diskuzích zdarma, kde se v každé debatě musí najít někdo, na koho se to hodí. Hodí se spoludiskutující stejně dobře jako psychosomatická jednotka či bůh jako konatel. Vlastní zodpovědnost (čili sebeuvědomování) není vůbec IN :hm:
Zviditelnit svého viníka s encyklopedií v ruce má taky svůj půvab :D

Rozumím tomu správně tak, že nevšimli? Nebo nechtěli všimnout? Nebo jen převádíte diskuzi k jinému tématu?
Není tu vidět, co "hrubší slovník" otevírá? Tak to mám jen lamí mlhu :D :D :D

Nejde si nevšimnout.

Je jen na webmasterovi, jaké podmínky pro všechny na svém fóru nastaví. Jiří Hošek zkusil na FJZ vytvořit prostor, kde bylo možné diskutovat k tématu a bez hrubostí. Víme, jak to dopadlo. Na Poradně je dovoleno vyjadřovat se surově a agresivně - a s tím nikdo z nás nic nenadělá.

Máme několik možností, jak zareagovat na zhrubnutí diskuse, když se začne využívat jen jako příležitost k odreagovávání se na těch kolem. Můžeme to vzdát, můžeme agresivitu ignorovat a zkusit diskutovat na jiném vlákně k tématu, které nás zaujalo, nebo zareagovat na agresivitu jinak než agresivně.

To asi zkoušíme každý po svém :) ... i to je škola života... prostě přijmu, co je, a zkusím na to zareagovat tak, jak to zrovna dokážu :what:

............

K anonymním přispívatelům: mě zajímá, jak někdo další vidí to, o čem je právě řeč, jakou s tím má vlastní zkušenost. Je mi jedno, jestli je přihlášený, nebo ne - ostatně starý známý účastník se většinou pozná, i když není přihlášený. A příspěvky neregistrovaných návštěvníků? Je fajn, že tu jsou, že zdejší prostředí neodradilo všechny.

Jarda Malej píše:
Ťuhýku a jak to tedy udělat, když si ráda přečtu co píšeš
a je mi jedno, jaký máš zrovna nick ?


:idea:

:)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: moralizování

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 13. črc 2014 14:45:34

Agresivita roste-stejne-jako na druhe strane touha po klidu a miru
Nuzky poleritnich extremu se rozeviraji-misto sjednoceni a synergicke syntezy to vypada na armagedon...

Jak tomu celit?

Predne uvidet,ze agresivita je I ve mne-i ve mne se to sikuje-a jak to dopadne-nevim,ale sem na strane Uslechtilosti a Moudrosti...

Vzdy ochoten zvednout mec na obranu Pravdy-a vzdy ochoten se domluvit...

Za agresivitou a za mirem-je ono treti-zdrojova esence...po kere tak prahnem...stasten ten,kdo je ochoten to priznat--neb pak I ona esence se prizna k nemu...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: moralizování

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. črc 2014 15:15:40

Jana píše:Jsem zrovna na straně toho, co je, takže ve mně v téhle chvíli není žádné dilema.

V každém případě budu ráda, když budete všichni spokojení, šťastní, ale štěstí má zdroj uvnitř vás, je nesmysl ho hledat venku a je nesmysl svádět vinu za jakékoliv blbé pocity na někoho nebo na něco mimo sebe.

Má to znamenat, že jsi na straně Vostála a že schvaluješ, aby mazal příspěvky návštěvníků na mém foru Alaja? Opravdu?
Návštěvník
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod Alaja. » ned 13. črc 2014 15:21:43

Jana píše:Neschvaluju, aby kdokoliv narušoval práva vlastníků osobních fór, byť by to byl sám Vostálpetr.
Je to asi takové, jako bych schvalovala, že může někdo vlézt do Tvého bytu a vyházet Ti z něj všechno, co se mu nelíbí.

V noci mi Petr klidně mazal příspěvky na tom "mém foru ", které byly naprosto neutrální, dávala jsem tam článek o typech osobností z internetu.
Alaja.
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod Alaja. » ned 13. črc 2014 16:05:58

Jana píše:
Alaja. píše:
Jana píše:Neschvaluju, aby kdokoliv narušoval práva vlastníků osobních fór, byť by to byl sám Vostálpetr.
Je to asi takové, jako bych schvalovala, že může někdo vlézt do Tvého bytu a vyházet Ti z něj všechno, co se mu nelíbí.

V noci mi Petr klidně mazal příspěvky na tom "mém foru ", které byly naprosto neutrální, dávala jsem tam článek o typech osobností z internetu.


Ájo, to mě mrzí.

:(

A co s tím budeš dělat dál?
Necháš ho, aby příspěvky pod nickem návštěvnik na "mém foru" mazal dál, kdykoli se mu zase zamane? :confused:
Alaja.
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod Alaja. » ned 13. črc 2014 18:25:31

Jana píše:
Alaja. píše:A co s tím budeš dělat dál?
Necháš ho, aby příspěvky pod nickem návštěvnik na "mém foru" mazal dál, kdykoli se mu zase zamane? :confused:

Jelikož už nemá možnost mazání, tak Ti nic nesmaže.

Děkuji. :)
Alaja.
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod lama » pát 18. črc 2014 23:15:50

jaosiva1 píše:Agresivita roste-stejne-jako na druhe strane touha po klidu a miru
Nuzky poleritnich extremu se rozeviraji-misto sjednoceni a synergicke syntezy to vypada na armagedon...

Jak tomu celit?

Predne uvidet,ze agresivita je I ve mne-i ve mne se to sikuje-a jak to dopadne-nevim,ale sem na strane Uslechtilosti a Moudrosti...

Vzdy ochoten zvednout mec na obranu Pravdy-a vzdy ochoten se domluvit...

Za agresivitou a za mirem-je ono treti-zdrojova esence...po kere tak prahnem...stasten ten,kdo je ochoten to priznat--neb pak I ona esence se prizna k nemu...
...x...

Je pro mne zajímavé, jaké emoce se ve mne některé příspěvky snaží vyvolat. Sledovat zdroj těch emocí ve mě, jejich rozvoj a jejich vyhasínání.
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: moralizování

Nový příspěvekod nop » ned 20. črc 2014 3:25:00

lama píše:
jaosiva1 píše:Agresivita roste-stejne-jako na druhe strane touha po klidu a miru...
Jak tomu celit?
Predne uvidet,ze agresivita je I ve mne-i ve mne se to sikuje-a jak to dopadne-nevim...x...

Je pro mne zajímavé, jaké emoce se ve mne některé příspěvky snaží vyvolat. Sledovat zdroj těch emocí ve mě, jejich rozvoj a jejich vyhasínání.

Je i třetí druh reakce - nevzrušenost. Nesledují ani emoce ani zdroj. Abych o něco nepřišel, třeba čtu všechno ale bez zájmu.
A mimochodem: jaký je pro ženu nejtěžší projev muže vůči ženě? Nezájem.
Obdiv je kladný, hádky jsou negativní (ale je tu naděje na změnu), ale nezájem je to nejméně milé. A tady se někdo chová žensky: chce pozornost v každém případě, i kdyby to bylo hádání a posílání někam.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník