moralizování

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

Re: moralizování

Nový příspěvekod václav » stř 30. črc 2014 9:17:45

Jana píše:
Alaja. píše:
Jana píše:Neschvaluju, aby kdokoliv narušoval práva vlastníků osobních fór, byť by to byl sám Vostálpetr.
Je to asi takové, jako bych schvalovala, že může někdo vlézt do Tvého bytu a vyházet Ti z něj všechno, co se mu nelíbí.

V noci mi Petr klidně mazal příspěvky na tom "mém foru ", které byly naprosto neutrální, dávala jsem tam článek o typech osobností z internetu.


Ájo, to mě mrzí.

:(

Tady se diskutuje dáváním článků?
:knock:
václav
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod Ja.na » stř 30. črc 2014 9:53:49

Václave, jsi tady zřejmě nový, pokud se zaregistruješ a budeš mít zájem, tak tady můžeš dostat svoje vlastní fórum, ve které si můžeš dělat, co chceš. Tedy můžeš si tam dávat články, které Tě oslovují a chceš je mít pohromadě, můžeš o nich třeba s ostatními diskutovat a nebo si je zamknout a nechat je jen ke čtení.
Můžeš si vytvářet sbírky nejen článků, které Tě zaujmou, ale klidně i hudbu, videa, odkazy, citáty, co Tě napadne. Můžeš klidně i psát své postřehy a zamykat si je, aniž bys o nich s kýmkoliv musel diskutovat. Prostě tady dostáváš svůj prakticky neomezený prostor, ve kterém si určuješ svá vlastní pravidla.
Ja.na
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod václav » stř 30. črc 2014 10:32:13

Děkuji za velkorysou nabídku vlastních pravidel.
Myslím že jí nevyužiji.
václav
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. črc 2014 11:59:35

Jana píše:
václav píše:Děkuji za velkorysou nabídku vlastních pravidel.
Myslím že jí nevyužiji.


I tahle možnost tady je.

:)


jj :yes:
Návštěvník
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod vostálník » sob 02. srp 2014 23:51:47

miroslav píše:Každý způsob jednání či mluvení má svoji příčinu. I záliba ve vulgaritách.


No to jo,

to si piš,

tak třeba někdo si vymýšlí pravidla a moderování a mazání a vylučování a utajený vlákna a neetiky a anonymity

a i to má svou příčinu...

Dokonce i to,

že jsi napsal co jsi napsal a já napsal co jsem napsal má příčinu




Nejspíš se jedná o to, čemu Balsekar říká SPEKULATIVNÍ MYSL,

a ta má vcelku širokej záběr,

dokonce i návod na nějakou praxi patří do této kategorie
vostálník
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod vostálník » ned 03. srp 2014 14:36:42

Návštěvník píše:Co třeba různá bojová umění?

Učí reagovat bez vzrušenosti a emocí?

Co přesně se při nich děje, že může vzniknout adekvátní reakce?


Vždyt jsem to tady psal o tomto stavu uvolněného ega mnohokrát :

jste uvolnění tělesně i mentálně,

takže nemáte žádné brzdící bloky a protitendence,

v podstatě se dá říci, že se nepovažujete za konatele takže do té či oné činnosti necpete své představy a pocity a tendence...



Na Inspiruj kdysi kdosi psal,
že Vesmír vyslyší VŠECHNA VAŠE PŘÁNÍ,

a když jsou vaše přání protikladná, tak i výsledek bude dost pochybný,
nebot vaše obavy, strachy, snahy dosáhnout cíle, nejistoty apd. působí proti vašemu záměru


Na Inspiruj je ostatně halda studijního materiálu na podobné téma, samozřejmě ne jen na téma bojové umění
vostálník
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod vostálník » ned 03. srp 2014 14:41:10

A jednou "z taktik" která se používá i v zenu je to,

že ne to co chcete teprve budete mít,

ale že již to máte

(v zenu tedy že jste již ve stavu satori)

jak tady kdysi psával Ryunin : zazen je satori

To je taky uvolnující od snahy něco získat...
vostálník
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod nop » ned 21. zář 2014 11:31:37

Jana píše:
vostálník píše:...
Na Inspiruj kdysi kdosi psal,
že Vesmír vyslyší VŠECHNA VAŠE PŘÁNÍ,....

Do dokonalosti však přivádí teprve to, když je tady uvolnění i od snahy nic nezískat. :D

Teprve tehdy se může objevovat naše pravá přirozenost.

Snaha nic nezískat a nebo uvolnění od snahy nic nezískat - není to obtížná úloha?,
Co takhle si rovnou nic nepřát a přijmout danost? (osobně).
na př. co : "ne tak jak chci já, ale jak chceš ty".
v malém měřítku na př. v manželství, vyhovět druhému a ani nebýt mlsný.
(co se uvaří, to sním bez odporu a reptání, neboť ne jak chci já, ale jak chceš ty !
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: moralizování

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. zář 2014 12:40:32

Jana píše:
nop píše:...Snaha nic nezískat a nebo uvolnění od snahy nic nezískat - není to obtížná úloha?...


"Ne má, ale Tvá vůle" nepřísluší lidskému partneru, ale Bohu. Boží přítomnost je sama o sobě tak naplňující, že v ní neexistuje žádná touha a ani žádné chtění něčeho víc.


Kdyby jsi měla takovýto životní postoj už třeba v osmnácti, jak by to asi vypadalo s tebou v tom tvém dnešním věku?

:)
Návštěvník
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. zář 2014 15:00:00

Jana píše:Doufám, že stejně.

:D


Jen jestli. :D

Nevím jak to mají ostatní, ale u mě se v životě vyskytlo několik situací, které kdybych řešila jinak, než jsem je řešila, tak by se můj život odvíjel úplně jinak, než jak to proběhlo. A zcela určitě po změně některého takového klíčového rozhodnutí, bych tu nyní neplkala s vámi na poradně.

:what:
Návštěvník
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod nop » ned 21. zář 2014 15:12:52

Jana píše:
nop píše:v malém měřítku na př. v manželství, vyhovět druhému a ani nebýt mlsný.
(co se uvaří, to sním bez odporu a reptání, neboť ne jak chci já, ale jak chceš ty !


Ježišmarjá, co to je za zhovadilost ? ! ! ?

Obrázek

Pak se nedivím, že s takovouhle představou "harmonického vztahu" se jeden děsí partnerského vztahu, jak čert kříže.

Možná, že můj vztah neměl žádné utlačující boty. Spíše stav, kdy se shodneme a políbíme si ruku navzájem ve shodě jeden druhému vděčně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: moralizování

Nový příspěvekod nop » ned 21. zář 2014 15:23:12

nop píše:
Jana píše:
nop píše:v malém měřítku na př. v manželství, vyhovět druhému a ani nebýt mlsný.
(co se uvaří, to sním bez odporu a reptání, neboť ne jak chci já, ale jak chceš ty !


Ježišmarjá, co to je za zhovadilost ? ! ! ? ....

Možná, že můj vztah neměl žádné utlačující boty. ....

Ale abych doplnil: je krásné shodnout se a v tiché shodě v mírnosti setrvat....
Ale na štěstí když mi přijde přání na palačinku, také ji dostanu. i když někdy je třeba přinést napřed droždí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: moralizování

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. zář 2014 15:55:44

nop píše:Ale na štěstí když mi přijde přání na palačinku, také ji dostanu. i když někdy je třeba přinést napřed droždí.

Drožďové palačinky? Ty neznám, já dělám takové ty obyčejné, bez droždí. S droždím dělám lívance.... :D
Návštěvník
 

Re: moralizování

Nový příspěvekod nop » ned 21. zář 2014 20:10:48

Jana píše:
nop píše:Možná, že můj vztah neměl žádné utlačující boty. Spíše stav, kdy se shodneme a políbíme si ruku navzájem ve shodě jeden druhému vděčně.

Pak je tady pravdivost a ne snaha zalíbit se za každou cenu. Je tady vzájemný respekt, tolerance, otevřenost, důvěra.

Jsem skromný člen domácnosti, alespoň doufám. Sním co dostanu, a nevadí mi, že podobný model je v kasárnách a v klášteře i ve vězení. Někdy si o něco řeknu.
Když mi něco méně sedí, vyjádřím objektivně jak to cítím subjektivně.
Byl jsem vícekrát pochválen (bez snahy a vtírání), že se mnou je to tolerantní, ale s některými mužskými že se nedá někdy vydržet, jak jsou vybíraví a nespokojení.
Občas přinesu inovaci.
A když jsem psal o ideálu "ne tak, jak já chci, ale jak ty chceš", bylo to sice inspirované situací Ježíše při modlitbě v těžkém rozhodování v Olivové zahradě, ale má to platnost další.
Léčitel Kašpirovský, který tu míval stovky posluchačů ještě před třiceti lety, jednou řekl, že ta věta Ježíše mu dala pochopit, jak má jednat. Ne jak on chce, ale jak to zdraví pacienta potřebuje.
A přes to ještě ta věc má ještě jedno kouzlo. To je kouzlo vděčnosti. I kybych měl dostat suchý brambor (s tím, že nebylo dost času nebo hmoty), budu vděčný.
A tu spokojenost mohu vyjádřit i tak, jako můžeme udělat dětem nebo milým lidem, to je dotknutím, pohlazením, políbením ruky, nebo jen úsměvem.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: moralizování

Nový příspěvekod nop » ned 21. zář 2014 20:22:50

Návštěvník píše:
nop píše:Ale na štěstí když mi přijde přání na palačinku, také ji dostanu. i když někdy je třeba přinést napřed droždí.

Drožďové palačinky? Ty neznám, já dělám takové ty obyčejné, bez droždí. S droždím dělám lívance.... :D

Já moc nevím, jak se co může dělat, ale když mi řeknou, že chybí droždí, rád dojdu.
Mé oblíbené bezmasé mlsy jsou inspirované také ze Slovenska.
Nudle s mákem patří i do japonské a čínské kuchyně, ale na Slovensku se také jedí nudle se zelím (tzv. strapačky, kyselé zelí z pytlíku po vybratí prostříháme nůžkami, aby vlákna byla kratší ) a nudle s pomletými ořechy.
Šišky vyválené z bramborovo moučného těsta a podávané s mákem (jako české škubánky) se mohou doplnit osmahnutou strouhankou na sucho do slabo hněda, která se promísí s práškovým cukrem anebo i s mletým mákem a nasype se na talíř vedle šišek (nebo na ně) a pokape se máslem. inovací by bylo přidání jogurtu. Není-li mlýnek na mák, můžeme mák učinit měkký povařením, nejlépe přímo v mléce.
Ve Francii prý neznají ovocné knedlíky a známí mých známých se tam divili, že se dá uvařit těsto z hladké mouky naplněné ovocem nebo kompotem.
Na makové knedlíky je prý třeba koupit mák jen v lékárně, bo v běžném obchodě se mák neprodává.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: moralizování

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. zář 2014 21:02:06

:) Díky

Zrovna nedávno jsem dělala pro děti meruňkové knedlíky s máslem, tvarohem a cukrem.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník