spokojenost

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

Re: spokojenost

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 07. črc 2014 12:38:01

Utrpeni-kere se tu resi uz od casu Buddhy a jiste resilo I pred nim vidim teda jako ukol jednoho nas kazdeho...

Jednak ho mohu chapat jako STAV
Jednak jako HODNOCENI tohoto stavu,coz mi pripada trefnejsi a jak pise lama-trhani zubu nekdo hodnoti jako utrpeni jiny ne

Navic nase hodnotici registry sou siroke a je jich vice,tim chci rict,ze soucasne v jednom case jako jeden clovek se muzem citit jako trpici,a zaroven jako blazeni...jako spokojeni,a zaroven hluboce nespokojeni...atd

Jednou pri meditovani sem slysel:
Jeste te to bude hodne bolet,nez trochu vyrazneji postoupis!
Byl sem prekvapen a ptam se :
Jak to? Ja myslel,ze probouzeni je Radost?

Jo,bude te to bolet-a ty z toho budes mit Radost!
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: spokojenost

Nový příspěvekod .Petra » pon 07. črc 2014 15:19:54

irulan píše:
.Petra píše:.... Neměla jsem nikdy pocit, že trpím.....

no to Petruš smekám.. :) ...(nebo ti to nevěřím? :what: )


Nechápu, Irulan, proč smekáš, ani proč nevěříš...

Necítím se jako oběť, tak proč bych měla trpět?

Bolest patří k životu, stejně jako radost...Netoužím se stát necitlivá, abych se tak vyhnula bolesti...

:)
.Petra
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod rosada » pon 07. črc 2014 16:37:53

.Petra píše:
rosada píše:Poslední dobou nevidím pro to zacházení směrem k "peklu", žádný logický důvod. A přesto se to děje.


Může se jednat o karmatické vyrovnání. Osoba podvědomě tuší, že je to druhému dlužna. ( V astrologii se to pozná podle nepřijemného aspektu obvykle některé z osobních planet k Saturnu druhého)

Ano pokud se použije nějaký nadstavbový koncept jako je Karma nebo rodové zatížení, tak se to vysvětlit dá. Vysvětlení se dostavují, život (životní příběh) se upravuje, tendence směřovat k "peklu" ustupují.
Poslední dobou si však myslím, že je to možné nechat i tak - bez vysvětlení.
K navrácení k "nebi" úplně stačí uvědomit si kdo (která část nás a jak moc je reálná) směřuje k "peklu" a kdo ((která část nás a jak moc je reálná) zůstává v "nebi" - věří, že i toto uvědomění může kvalitativně změnit životní příběh k lepšímu (paradoxně třeba i s využitím metod jako je regrese či astrologie, rodinné konstelace a pod.)
...
Petro, děláš horoskopy?


.Petra píše:
rosada píše:Lama chtěl otázky, tedy ta kardinální: Proč? nebo: Jak tomu zamezit? Lze tomu zamezit? Proč tomu zamezovat?
...
(A co Jan Tleskač? ;) )


Znám jen Jana Tleskače ze Záhady hlavolamu. :what:


To byla jen malá parafráze na Zeleného Raula, což je politický komiks, který vycházel (možná ještě vychází) v Reflexu. Na konci vždy bylo několik otázek k tématu plus tato : "A co na to Jan Tleskač", skutečně ten ze Záhady hlavolamu. Chtěla jsem tím je trochu odlehčit závažnost těch otázek.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: spokojenost

Nový příspěvekod rosada » pon 07. črc 2014 16:49:23

nop píše:Jsou tendence, motivy a dispozice osobní a jsou také tytéž vnitřní.

osobní a vnitřní? ty osobní nejsou vnitřní?
Znepokojivé dojmy se mohou vztahovat na osobní průběh života, u každého jednotlivce jinak.

Tohle je ta podstata u každého jinak v tom je ta jedinečnost každého z nás, vyvážena daní nemožnosti sdělit a sdílet náš vnitřní svět. Proto se nám tak dobře povídá s lidmi podobnými, proto nás tak fascinuje diskuze s odlišnými (ikdyž provázená výkřiky Jak to to Jelito mohlo pochopit jinak než to říkám)
Naopak v astrologii jde o vztahy a aspekty z vnějšího světa a platily by pro všechny stejně.

Tomuhle nerozumím? Aspekty mají stejný vliv, ale jde o obecné tendence, které když se potkají s vnitřním nastavením jedince, tak vznikne zase jen jedinečný výsledek.
Ta dvě hlediska se nesrovnávají:
a) venku mimo mne, v kosmu, podmínky pro každého stejné a
b) uvnitř mne a v osobní minulosti to, co platí jen pro mne.

ta 2 hlediska se doplňují

Pak je tu také úvaha: v odlišnosti podle ascendentu mohou být specifické výsledky v jednotlivé osobě jiné, než u jiných osob, i při stejném aspektu "mimo mne v kosmu".

Tomu to už nerozumím vůbec. Ascendent je taky v kosmu, ne? Já myslela, že předchozí úvaha byla o všech aspektech horoskopu, nebo ne?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: spokojenost

Nový příspěvekod .Petra » pon 07. črc 2014 16:58:33

rosada píše:Petro, děláš horoskopy?


Astrologie provází můj život...
:)
.Petra
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 07. črc 2014 18:26:24

Je zajimave,ze Petra neradi bolest k utrpeni...

Bolest-jako pouzivatel tela-znam,jak tedy definovat utrpeni?

Buddha rika - kdyz dostavame,co nechceme--nebo nemame,co chceme...to je utrpeni...a muze za to nase chteni---tedy prestan chtit-a je po utrpeni...no podle me to neni nejlepsi reseni ( asi jako kdybychom uvazovali: auto je hlucne-jak odstranit hluk....a Buddha by rekl: prestan jezdit-a je po hluku...)

Myslim,ze de chtit,touzit,prat si---a pri tom netrpet

Pritom myslim stoji za to-zamyslet se nad tim, co to tedy to utrpeni-trpeni-je

Kdy bytost-potazmo clovek trpi

Kdyz napisu,utrpeni.....a kdyz napisu, pohoda.....zbavil sem nopa utrpeni

Nedela mu dobre, kdyz nedelam mezeru za carkou, jaxem pochopil, omlouvam se, nope, jeste na to nesem zvykly...

V samotnem mentalnim vykladovem situ cloveka sou teda asi predpisy,kere rikaji,co mu dela dobre a conedela-tedy,kdy zacne trpet

Tak,jak zatim de tezko obmenovat vykladove predpisy pro telo cloveka-DNA-tak,zatim mnoho mntalnich struktur de tezko obmenovat

Vicemene myslim,ze tak velkym zasahem do mentalnich struktur cloveka,kdy bychom chteli odstranit vsechny predpisy,kere rikaji,co zpusobuje utrpeni--tj clovek by pak evidentne prestal trpet-nic by mu nevadilo...tedy myslim,ze tak velkym zasahem bychom vlastne dost narusili prubeh lidske Hry,ne-li ji uplne znemoznili hrat,prekazili a ukoncili

Na druhe strane,mozna tato metoda-menit svou mysl-je systemove teseni a bude se hodit v jinych Hrach...
...xaqax...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: spokojenost

Nový příspěvekod lama » pon 07. črc 2014 20:41:27

jaosiva1 píše:Utrpeni-kere se tu resi uz od casu Buddhy a jiste resilo I pred nim vidim teda jako ukol jednoho nas kazdeho...

Jednak ho mohu chapat jako STAV
Jednak jako HODNOCENI tohoto stavu,coz mi pripada trefnejsi a jak pise lama-trhani zubu nekdo hodnoti jako utrpeni jiny ne

Navic nase hodnotici registry sou siroke a je jich vice,tim chci rict,ze soucasne v jednom case jako jeden clovek se muzem citit jako trpici,a zaroven jako blazeni...jako spokojeni,a zaroven hluboce nespokojeni...atd

Jednou pri meditovani sem slysel:
Jeste te to bude hodne bolet,nez trochu vyrazneji postoupis!
Byl sem prekvapen a ptam se :
Jak to? Ja myslel,ze probouzeni je Radost?

Jo,bude te to bolet-a ty z toho budes mit Radost!
...x...
ˇ
:)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: spokojenost

Nový příspěvekod nop » pon 07. črc 2014 21:39:43

Rošádo, trochu jsem výklad zjednodušil a tím zašmodrchal. Měl jsem na mysli toto:
píšeš:
„…Může se jednat o karmatické vyrovnání. Osoba podvědomě tuší, že je to druhému dlužna. ( V astrologii se to pozná podle nepřijemného aspektu obvykle některé z osobních planet k Saturnu druhého)…“
.
Já to cítím tak:
1/ … Osoba podvědomě tuší, že je druhému dlužna karmické vyrovnání. Podle mne to nemá společného s astrologií nic, ale s osudy jednotlivců,
2/ … nepřijemný aspekt obvykle některé z osobních planet k Saturnu druhého (člověka) je situace daná z vnějšku (z postavení planet), která na oběžné dráze planet není ovlivněna mými činy v minulosti (neumím posunout Saturna mým činem), jedině by se to mohlo projevit podle ascendentů jednoho nebo druhého, ale mé činy z minulosti jsou na pohyb nebeského Saturna krátké.
3/ tedy rozlišuji mé činy, mé vědomí a mé dluhy, na které poloha planet (jsoucích mimo mne) nemá vliv, ale měly na to vliv mé činy (i city) a rozlišuji tedy osobní prvky, které pro zkrácení nazývám „vnitřní“ (nebo moje).
= výsledkem :
a/ když venku prší, beru si deštník, ale uvnitř může srdce zpívat citem.
b/ když mám vykonat závažnou věc jako je jít na rande nebo podepsat transakci v bance, tehdy dojdu za slunečného počasí nebo také v dešti.
Pro mne astrologické situace jsou na úrovni počasí, jen spolehlivěji stanovitelné, ale jsou „vnější“ a neodpovídají vlivu minulých činů.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: spokojenost

Nový příspěvekod rosada » pon 07. črc 2014 22:42:42

Díky nope za osvětlení, já to všechno asi vidím propojeněji.
A pro pořádek tu citaci, to psala Petra.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: spokojenost

Nový příspěvekod .Petra » pon 07. črc 2014 22:43:31

nop píše:Rošádo, trochu jsem výklad zjednodušil a tím zašmodrchal. Měl jsem na mysli toto:
píšeš:
„…Může se jednat o karmatické vyrovnání. Osoba podvědomě tuší, že je to druhému dlužna. ( V astrologii se to pozná podle nepřijemného aspektu obvykle některé z osobních planet k Saturnu druhého)…“
.
Já to cítím tak:
1/ … Osoba podvědomě tuší, že je druhému dlužna karmické vyrovnání. Podle mne to nemá společného s astrologií nic, ale s osudy jednotlivců,


Ty se neumíš podívat pomocí astrologie do osudů lidí, Nope, a tak není divu, že to takto cítíš.

:)
.Petra
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod nop » pon 07. črc 2014 23:12:02

.Petra píše:
nop píše:Rošádo, trochu jsem výklad zjednodušil a tím zašmodrchal. Měl jsem na mysli toto:
píšeš:
„…Může se jednat o karmatické vyrovnání. Osoba podvědomě tuší, že je to druhému dlužna. ( V astrologii se to pozná podle nepřijemného aspektu obvykle některé z osobních planet k Saturnu druhého)…“
.
Já to cítím tak:
1/ … Osoba podvědomě tuší, že je druhému dlužna karmické vyrovnání. Podle mne to nemá společného s astrologií nic, ale s osudy jednotlivců,

Ty se neumíš podívat pomocí astrologie do osudů lidí, Nope, a tak není divu, že to takto cítíš. :)

Osudy tvoří lidé, ale astrologické podmínky jsou všeobecné podmínky, jsou to situace a možnosti.
Ale vzít si deštník musím já osobně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Alaja. » pon 07. črc 2014 23:14:14

Před lety jsem našla na internetu nějaký slušný astrologický prográmek. Jelikož opravdu netuším, v kolik hodin jsem se narodila, tak jsem postupně zadávala různou hodinu a byla zvědavá, zda některá předpověď na ten den bude pasovat na ten můj dosud odžitý život.
Nic jsem nakonec nenašla, asi se na matrice zmýlili a já se pravděpodobně narodila někdy jindy, než mám napsáno v rodném listu.

:what:
Alaja.
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod irulan » úte 08. črc 2014 8:53:25

.Petra píše:
irulan píše:
.Petra píše:.... Neměla jsem nikdy pocit, že trpím.....

no to Petruš smekám.. :) ...(nebo ti to nevěřím? :what: )


Nechápu, Irulan, proč smekáš, ani proč nevěříš...

Necítím se jako oběť, tak proč bych měla trpět?

Bolest patří k životu, stejně jako radost...Netoužím se stát necitlivá, abych se tak vyhnula bolesti...

:)

píšeš, žes nikdy neměla ten pocit. Tak mi to přišlo divný, to ses nikdy nelitovala?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: spokojenost

Nový příspěvekod irulan » úte 08. črc 2014 9:07:44

vostalpetr píše:
irulan píše:
vostalpetr píše:....a pochopit

že se musí vzdát jakéhokoliv projevu touhy a vůle o cokoliv

a takto dokáže překročit programy Vůle...

a to jako znamená, že se dostaneš mimo program? Se mi to zdá trochu děravý... Leda že bys měl naprogramovaný, že se máš při určitých podmínkách (a jakých, že?) dostat mimo program.. :D Že by si to Vědomí samo jako pojistku naprogramovalo dopředu?


Opačným způsobem nežli probíhá tvoření se dostaneš zpět z tvoření...

Proto mistři říkají, otočte pozornost na sebe sama

TO JE OVŠEM NESPRÁVNÝ ZPŮSOB !!!

Tvorba probíhá POZOROVÁNÍM,

opačný způsob (jak se vrátit zpět) je NEPOZOROVÁNÍ...

Jinak řečeno VŮLE a NE - VŮLE

to si myslíš, že je něco jako ta "pojistka", když přestaneš mít vůli tvořit (pozorovat), prostě se toho nasytíš, či co? KDY (při jakých podmínkách) nastane, že nastanou podmínky k výstupu z programu? Kdy nastane , že NEPOZORUJEŠ, má to podmínky nebo se to stane náhodou? Asi se dost opakuju, ale nějak mi hapruje podmínka versus (bezpodmínečná) náhoda. :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: spokojenost

Nový příspěvekod .Petra » úte 08. črc 2014 13:17:21

irulan píše:
.Petra píše:
irulan píše:no to Petruš smekám.. :) ...(nebo ti to nevěřím? :what: )


Nechápu, Irulan, proč smekáš, ani proč nevěříš...

Necítím se jako oběť, tak proč bych měla trpět?

Bolest patří k životu, stejně jako radost...Netoužím se stát necitlivá, abych se tak vyhnula bolesti...

:)

píšeš, žes nikdy neměla ten pocit. Tak mi to přišlo divný, to ses nikdy nelitovala?


Ne. Proč bych to měla dělat?
:)
.Petra
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod irulan » úte 08. črc 2014 14:34:33

.Petra píše:Ne. Proč bych to měla dělat?
:)

tak jo :) proč bys to měla dělat? Halt to beru podle sebe...já se už toooolikrát litovala, byla ta chudinka a ostatní zlí. :crazy:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 15:36:54


Kdy nastane , že NEPOZORUJEŠ,


...


spíš když zmizne ten co pozorujuje něco :)
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 15:47:41


Když nic nepožadujete od světa, ani od Boha,
když nic nechcete, nic nehledáte, nic neočekáváte,
tak potom k vám přijde Nejvyšší Stav naprosto neočekáván a nezván.

Šrí Nisargadatta Maharadž




Nic nechtít, nic nemít, nic nevědět

Eckhart


Cesta není nic jiného než zbavit se všeho co jsem kdy v životě slyšel, viděl, co jsem kdy zažil, myslel, snil a chtěl.

GATO
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 15:51:29

vostalpetr píše: Jj,

ta trojička : pozorovatel - pozorování - pozorované "zmizne"

tedy nevědomost, podobně jako ve spánku


Nejdříve se uvolním od pozorovaného, pak pozorování a pak pozorovatele


nejdřív ? uvolní se to najednou

postupně to naskakuje (nejdřív si uvědomíš sebe sama, pak kde jsi a nakonec čím jsi ...) to když se probouzíš ze spánku nebo z bezvědomí ...
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod .Petra » úte 08. črc 2014 16:38:28

irulan píše:
.Petra píše:Ne. Proč bych to měla dělat?
:)

tak jo :) proč bys to měla dělat? Halt to beru podle sebe...já se už toooolikrát litovala, byla ta chudinka a ostatní zlí. :crazy:


Já jsem se prostě nikdy neviděla jako chudinka. Asi patřím k těm zlým. :D
.Petra
 

Další

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník