spokojenost

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 17:59:53

vostalpetr píše:
třeba následkem šoku, hodně lidem to přišlo díky utrpení přesahujícím míru osobní snesitelnosti, někdo šel parkem a najednou to přišlo, někomu se to stalo na satsangu, někomu při meditaci, někomu při sexu, někomu při požití LSD


No dobře, ale co se děje ?


zůstane jen samotné vnímání :) bez myšlení o tom ... neběží k tomu ten komentář v hlavě, který to vyhodnocuje a porovnává :what:
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 18:01:02

Návštěvník píše:
irulan píše:
.Petra píše:Ne. Proč bych to měla dělat?
:)

tak jo :) proč bys to měla dělat? Halt to beru podle sebe...já se už toooolikrát litovala, byla ta chudinka a ostatní zlí. :crazy:


Neboj Iru, je nás takových víc. :'-( :D :D :D


jj já se taky hlásím iru :)
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 18:06:12

vostalpetr píše:Ale jak se to stane ?


prostě se to stane !

neumím na to odpovědět jak ? stejně jako ti neumím odpovědět na to jak se stane, že usnu nebo se probudím nebo jak se stane, že rostou vlasy, nehty, vousy ...
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 18:09:29

vostalpetr píše:
Takže nakonec nikdo nic nevnímá? :D


Ne nakonec, ale na začátek :

tedy Maharadž říká, že nevědění je vyšší stav nežli vědění - řeč je samozřejmě o egu

Vědomí je jen jedno a stále něco vnímá...dokud ovšem tvrdě nespí a nebo je v bezvědomí a nebo tluče špačky......jen se v něm přepínají reality/dimenze, v kterých se vnímá...
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 18:28:56

vostalpetr píše:
Návštěvník píše:
vostalpetr píše:Ale jak se to stane ?


prostě se to stane !

neumím na to odpovědět jak ? stejně jako ti neumím odpovědět na to jak se stane, že usnu nebo se probudím nebo jak se stane, že rostou vlasy, nehty, vousy ...


Aha,

tak to jo... :D

Je to napsaný ve videjích k dzogčhenu co se stane, jen je to tam psaný jako praxe uvolnování od sebe sama (ega)

nikoliv jako přirozený proces usínání


tak ještěže ty videa k dzogčhenu máš :)

praxe uvolňování od sebe sama ... no, spíš je to o sjednocení že jo ... ale když se to říká v těch videích, tak to jo ... je třeba se uvolnit od sebe sama :confused:
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod nop » stř 09. črc 2014 0:50:03

.Petra píše:
nop píše:Rošádo, trochu jsem výklad zjednodušil a tím zašmodrchal. ...


Ty se neumíš podívat pomocí astrologie do osudů lidí, Nope, a tak není divu, že to takto cítíš. :)

Petro, kdyby ses „podívala pomocí astrologie do osudů“ konkrétně u mne, Nopa, divila by ses, jak jsem mohl žít v neshodě s mým horoskopem. Žil jsem jinak, než mi „hvězdy předpověděly“. Ty hvězdy předpověděly něco mé zemi, kde jsem, a to něco není sladěné s mými sklony. Do toho zasáhly poměry v politice. Celý život jsem dělal něco jiného, než odpovídá mému horoskopu.
Znám co říká astrologie pro mne, pro polohu Slunce i Měsíce, prostudoval jsem také indické nakšatry. A mému zájmu a povaze souhlasí i čínské, stromové a egyptské znamení, to vše cítím v sobě. Podobně pro mou ženu.
Ale nemůžeš se s tím „podívat do mého osudu“, protože mé předpoklady a sklony jsem nevyužil, nebyla dobrá vnější okolnost. U manželky je to v souladu. Její shoda horoskopu se skutečným průběhem by tě potěšila dobře.
A tak bys mohla sice znát mé souřadnice a vypočítat mé pravděpodobné povolání a osud. Ale nesouhlasil by opravdový průběh. A tak by takový horoskop byl k nepotřebě.
U muže se průběh života projevuje ve vztahu ke společnosti a povolání. U ženy jde o soukromý proces v lásce v menším okruhu.
A jsou i partnerské horoskopy. V našem případě však hraje rozhodující úlohu to, co není v žádném horoskopu: seznámili jsme se v kostele. Já bych snad ani nedovedl žít se ženou, která by se o náboženství nezajímala (to by snad vystihl jen aspekt Neptuna).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. črc 2014 9:17:12

vostalpetr píše:No ještě spíše že je máš ty,



u mne ta potřeba není :)


odkaz dzogčhenu vidím v tom, že tu nejsou dvě já - ale jedno já :)
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Linda » stř 09. črc 2014 11:13:51

vostalpetr píše:UVOLNĚNÍ = PŘIJMUTÍ DO VĚDOMÍ = SJEDNOCENÍ

PŘIJMUTÍ DO VĚDOMÍ = UVOLNĚNÍ = SJEDNOCENÍ

PŘIJMUTÍ DO VĚDOMÍ = SJEDNOCENÍ = UVOLNĚNÍ
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Linda » stř 09. črc 2014 12:40:54

Holt zkoušíme popsat něco, co se popisuje dost obtížně. Přijetí vedoucí ke sjednocení - podle mé zkušenosti - je něco jiného, než odsouhlasit to egem. To by ke sjednocení nevedlo.

Skutečně přijmout do vědomí po dzogčheňácku lze jen v prostorově "rozšířeném" vědomí, čímž zmizel přijímající. Dojde automaticky ke sjednocení, je to pohyb Vědomí, bez přijímajícího. A současně je to provázené i uvolněním - nastane samo od sebe.

Všechno to proběhne naráz, rozpoznáním prvotní Energie v podobě vnímaného.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Alaja. » stř 09. črc 2014 13:24:23

A pak budu nafurt blažená a bude mi jedno, jestli vědomí je rozšířené nebo není?
Alaja.
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. črc 2014 13:44:57

"Samoosvobozování podle dzogčhenu znamená, že ať už se v rámci naší zkušenosti objeví cokoliv, ponecháme vše takové, jaké to je. Nijak neposuzujeme, zda je to dobré nebo špatné, příjemné nebo nepříjemné, zda souhlasíme či nikoliv atp. Nebudeme-li zároveň v témže okamžiku lpět na tom, co vzniká naší aktivitou, ať je to již myšlenka nebo čin, pak se daný jev spontálně sám od sebe osvobodí."

a to nelze, dokud k tomu co probíhá a co je uvědomováno má osobní vědomí nějaké výhrady :what:

pokud dojde k rozpoznání, že vše co je a jak je modifikací ničeho jiného než prvotní Energie, což je v podstatě uvědoměním jednoty - výhrady odpadnou a výsledkem je uvolnění, což džoghčen nazývá samoosvobozením

když se Balsekara zeptali jak by nejstručněji vyjádřil oč jde ... řekl o PŘIJETÍ, někdo tomu řekne odevzdání - prostě jde o to se naprosto a bez výhrad uvolnit (ne zbavit se), ale uvolnit do toho co je a jak je - bez myšlenkových konstrukcí a komentářů :)
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. črc 2014 13:50:33

Alaja. píše:A pak budu nafurt blažená a bude mi jedno, jestli vědomí je rozšířené nebo není?


budeš v pokoji a míru tj v harmonii s tím co je a jak je, a tím sama se sebou :)

Maharadž to popisuje takto:

"Jakmile je tento princip (Absolutno je vše, čím jsme, a projevy jsou to, čím se jevíme být jako oddělené objekty) pochopen, pak bude také pochopeno, že v tom, co jsme,nemůže být zahrnuta žádná entita, a proto představa oddělené entity potřebující ,osvobození‘ bude považována za nesmysl; a pokud lze vůbec o nějakém ,osvobození‘ mluvit, pak je to osvobození se od představy omezení a osvobození"
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Alaja. » stř 09. črc 2014 15:33:38

Návštěvník píše:
Alaja. píše:A pak budu nafurt blažená a bude mi jedno, jestli vědomí je rozšířené nebo není?


budeš v pokoji a míru tj v harmonii s tím co je a jak je, a tím sama se sebou :)

Maharadž to popisuje takto:

"Jakmile je tento princip (Absolutno je vše, čím jsme, a projevy jsou to, čím se jevíme být jako oddělené objekty) pochopen, pak bude také pochopeno, že v tom, co jsme,nemůže být zahrnuta žádná entita, a proto představa oddělené entity potřebující ,osvobození‘ bude považována za nesmysl; a pokud lze vůbec o nějakém ,osvobození‘ mluvit, pak je to osvobození se od představy omezení a osvobození"


Aha, takže až to pochopím, tak budu sedět v ašrámu se zkříženýma nohama , nechám si donášet vařenou rýži a budu si jen meditovat a meditovat, od jednoho jídla k druhému...s malou pauzou na WC.
To budou časy.... :D
Alaja.
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. črc 2014 15:45:06

Alaja. píše:
Návštěvník píše:
Alaja. píše:A pak budu nafurt blažená a bude mi jedno, jestli vědomí je rozšířené nebo není?


budeš v pokoji a míru tj v harmonii s tím co je a jak je, a tím sama se sebou :)

Maharadž to popisuje takto:

"Jakmile je tento princip (Absolutno je vše, čím jsme, a projevy jsou to, čím se jevíme být jako oddělené objekty) pochopen, pak bude také pochopeno, že v tom, co jsme,nemůže být zahrnuta žádná entita, a proto představa oddělené entity potřebující ,osvobození‘ bude považována za nesmysl; a pokud lze vůbec o nějakém ,osvobození‘ mluvit, pak je to osvobození se od představy omezení a osvobození"


Aha, takže až to pochopím, tak budu sedět v ašrámu se zkříženýma nohama , nechám si donášet vařenou rýži a budu si jen meditovat a meditovat, od jednoho jídla k druhému...s malou pauzou na WC.
To budou časy.... :D


tobě z toho vyplývá, že klid a mír v harmonii s tím co je a jak je a tím sama se sebou - znamená automaticky pasivitu a neschopnost účasti fungovat praktickým způsobem ve světě ?
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Alaja. » stř 09. črc 2014 15:57:46

Návštěvník píše:tobě z toho vyplývá, že klid a mír v harmonii s tím co je a jak je a tím sama se sebou - znamená automaticky pasivitu a neschopnost účasti fungovat praktickým způsobem ve světě ?


Je to přece nejvhodnější zúročení duchovního snažení, zůstat sedět v ašrámu, pěkně opečovávaný, protože kdo nic nedělá, ten nic nepokazí, tudíž se nepokazí ani ten klid a mír v duši realizovaného a v celém přilehlém Univerzu.

:D
Alaja.
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. črc 2014 16:08:14

Alaja. píše:
Návštěvník píše:tobě z toho vyplývá, že klid a mír v harmonii s tím co je a jak je a tím sama se sebou - znamená automaticky pasivitu a neschopnost účasti fungovat praktickým způsobem ve světě ?


Je to přece nejvhodnější zúročení duchovního snažení, zůstat sedět v ašrámu, pěkně opečovávaný, protože kdo nic nedělá, ten nic nepokazí, tudíž se nepokazí ani ten klid a mír v duši realizovaného a v celém přilehlém Univerzu.

:D




"Čím přesně je každodenní život pro mudrce, který se musí vyrovnávat s utrpením a radostmi stejně jako každý obyčejný člověk, a přesto je – jak se zdá – zabydlený v míru a klidu?

Jednoduše řečeno, pro mudrce to neznamená jeho vlastní každodenní život, ale pouze pozorování života, jak probíhá prostřednictvím jeho psychosomatického organismu.

Znamená to, že dokáže plně přijmout skutečnost, že svůj život nikdo neprožívá, že život probíhá prostřednictvím každého psychosomatického organismu v souladu s kosmickou Zákonitostí nebo jednodušeji řečeno podle vesmírného Záměru.

Jinak řečeno mudrc pozoruje životní dění, přebývá v míru, v tichosti a pokojnosti, a současně je i v pohybu: je Vědomím v klidu i Vědomím v pohybu s nejhlubším Pochopením, že to jediné, co tu je, je Vědomí."
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Alaja. » stř 09. črc 2014 16:21:33

Návštěvník píše:
Alaja. píše:
Návštěvník píše:tobě z toho vyplývá, že klid a mír v harmonii s tím co je a jak je a tím sama se sebou - znamená automaticky pasivitu a neschopnost účasti fungovat praktickým způsobem ve světě ?


Je to přece nejvhodnější zúročení duchovního snažení, zůstat sedět v ašrámu, pěkně opečovávaný, protože kdo nic nedělá, ten nic nepokazí, tudíž se nepokazí ani ten klid a mír v duši realizovaného a v celém přilehlém Univerzu.

:D




"Čím přesně je každodenní život pro mudrce, který se musí vyrovnávat s utrpením a radostmi stejně jako každý obyčejný člověk, a přesto je – jak se zdá – zabydlený v míru a klidu?

Jednoduše řečeno, pro mudrce to neznamená jeho vlastní každodenní život, ale pouze pozorování života, jak probíhá prostřednictvím jeho psychosomatického organismu.

Znamená to, že dokáže plně přijmout skutečnost, že svůj život nikdo neprožívá, že život probíhá prostřednictvím každého psychosomatického organismu v souladu s kosmickou Zákonitostí nebo jednodušeji řečeno podle vesmírného Záměru.

Jinak řečeno mudrc pozoruje životní dění, přebývá v míru, v tichosti a pokojnosti, a současně je i v pohybu: je Vědomím v klidu i Vědomím v pohybu s nejhlubším Pochopením, že to jediné, co tu je, je Vědomí."



No a čím že se to ti mudrci většinou živí?
K. Minařík alespoň ve svých duchovních počátcích tvrdě makal v pekárně, nebo kde...
Alaja.
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. črc 2014 16:42:52

Alaja. píše:No a čím že se to ti mudrci většinou živí?
K. Minařík alespoň ve svých duchovních počátcích tvrdě makal v pekárně, nebo kde...


různě se živí ... Balsekar byl presidentem indické banky, pak pobíral důchod, Maharadž vedl obchod s cigáráma, Drtikol maloval a fotil, Brahmám byl vesnickým učitelem, čím se živili Tomášovi to snad víš, hodně dalších se živí psaním knih, pořádáním seminářů, satsangů a přednášek a zároveň dělají individuální psychoterapii s mimořádnou úspěšností :)
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. črc 2014 17:00:53

Alaja. píše:
Návštěvník píše:tobě z toho vyplývá, že klid a mír v harmonii s tím co je a jak je a tím sama se sebou - znamená automaticky pasivitu a neschopnost účasti fungovat praktickým způsobem ve světě ?


Je to přece nejvhodnější zúročení duchovního snažení, zůstat sedět v ašrámu, pěkně opečovávaný, protože kdo nic nedělá, ten nic nepokazí, tudíž se nepokazí ani ten klid a mír v duši realizovaného a v celém přilehlém Univerzu.

:D


proč sedět ? ještě lepší je ležet ... úplně tě tam vidím :D


Obrázek

ps. fakt je že Ram Dasse nakonec museli opečovávat, páč měl mrtvici a zůstal dost ochrnutý
Návštěvník
 

Re: spokojenost

Nový příspěvekod Alaja. » stř 09. črc 2014 17:19:41

Návštěvník píše:
Alaja. píše:No a čím že se to ti mudrci většinou živí?
K. Minařík alespoň ve svých duchovních počátcích tvrdě makal v pekárně, nebo kde...


různě se živí ... Balsekar byl presidentem indické banky, pak pobíral důchod, Maharadž vedl obchod s cigáráma, Drtikol maloval a fotil, Brahmám byl vesnickým učitelem, čím se živili Tomášovi to snad víš, hodně dalších se živí psaním knih, pořádáním seminářů, satsangů a přednášek a zároveň dělají individuální psychoterapii s mimořádnou úspěšností :)


Jj, hodně mudrců píše knihy...
My, co dosud mudrci nejsme, to samé píšeme po diskusních forech... :D

Tak jo, mudrcové byli pilní, pracovali v kancelářích. v obchodě, v aleliéru, ve škole, v laboratoři, píšou, přednášejí, fyzioterapeutují. samá klidná zaměstnání........no, znala jsem jednoho přednášejícího, co byl policajtem, ten co utržil za své přednášky, to pak hned provečeřel v restauraci, a nyní se už živí také jen přednáškami a tím, že má placené stránky na internetu.... :)
Alaja.
 

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník