co vlastně chci?

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

co vlastně chci?

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 19:14:39

malpan píše:
lama píše:Pokud mi (Lamovi) chcete něco poradit, tak tady je na to vhodné místo.
Rád si to přečtu.
Vyhrazuji si možnost se podle uvedených rad nezachovat..... Díky za pochopení :D

jednu nevyžádanou radu bych pro tebe měl. Potřebuješ ji slyšet jako sůl, tak doufám, že jsi natolik "duchovně zralý" a chápeš závažnost situace, že víš, co ti to přinese a tak se jí budeš i naprosto jednoznačně a zodpovědně řídit - tedy: Dělej si co chceš a co uznáš za vhodné
Samozřejmě se mou radou řídit nemusíš a můžeš si dělat cokoliv jiného, co uznáš za vhodnější, moudřejší, srdečnější......
Je to jen na tobě, jak s mou radou naložíš ;) :D

Díky za radu.

Je to na pováženou.
Jsem skutečně tak svobodný, abych si dělal co chci?
Co vlastně chci? Je to, co si myslím že chci, skutečně to co chci?
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod malpan » pon 30. čer 2014 19:16:41

kdo určuje hranice tvé ne/svobody?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 19:33:40

malpan píše:kdo určuje hranice tvé ne/svobody?

OK :D

Já .... respektivě moje mysl to určuje. Tam je představa svobody a nesvobody. :)
Představa co je to svoboda a co je nesvoboda ......



.... :sos:
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod malpan » pon 30. čer 2014 19:41:06

:yes: :D
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 30. čer 2014 20:01:37

Paklize je vezen umisten ve vezeni,ma kouli na noze a musi dbat vezenskeho radu...ma dve moznosti,jaxe osvobodit:
1- ja,jak radi malpan-ve sve mysli se muze osvobodit-nedat se zlomit situaci a divat se na sebe jako na svobodneho cloveka...
to ale nikterak nezlomi mrize a neroztrha retezy
ty zustavaji--neb zustavaji v Mysli mocnejsi,nez mysl vezne...

2- druha moznost je rozpustit vezeni tim,ze se spojime s Mysli spravce vezeni a ten nahledne,ze uz je cas na nase osvobozeni...

Tato trochu dualisticka uvaha popisuje nasi situaci myslim trochu lepe,nez uvaha,ze ja mam vse v rukach a mohu se vlastnim pricinenim osvobodit--ok,uvaha je to pekna-ale kde sou ti,co se uz osvobodili? Sou to ti z prve moznosti,pokud vubec,stale ve vezeni a stale pod kuratelou

Priklad vezeni evokuje-ze sme tady za trest-ne,ale kdyz uz je nekde clovek dlouho a nejradej by byl pryc,je to podpbne,jako ve vezeni...
...jassna sila...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod Linda » úte 01. črc 2014 9:28:42

lama píše:...moje mysl to určuje. Tam je představa svobody a nesvobody. :)
Představa co je to svoboda a co je nesvoboda ......

:)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. črc 2014 9:37:45

Linda píše:
lama píše:...moje mysl to určuje. Tam je představa svobody a nesvobody. :)
Představa co je to svoboda a co je nesvoboda ......

:)


:yes:
Návštěvník
 

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod papadev » úte 01. črc 2014 10:35:10

moje mysl určuje představu svobody a nesvobody--ok--to sem dal do možnosti 1,ale jak představa svobody změní skutečné podmínky?
aha-problém je slovo skutečné,neb ony se mohou zdát neskutečné,ale to nic nemění na situaci,že mě znesvobodnují

př1:sem v obchodě,chcu-podle svého svobodného chtění koupit rohlík,ale mám jen 1 kč---moje mysl může měnit své představy svobody a nesvobody jak chce,ale holt rohlík si nekoupím

př2:spíma cosi se mizdá,např o tom,že sem medvídek---najednou mysl pojme představu,že se mi to jen zdá a od podmínek snu mě osvobodí...už vím,že nesem medvídek,že se mi to jen zdá...

př3: spím a zdá se mi,že sem v obchodě a kupuju rohlík,ale mám jen korunu--a najednou pojmu myšlenku,že se mi to jen zdá...vemu si rohlík a vyletím oknem...je to svoboda neb loupež?

atd,atd bychom mohli podmínky svoboda-nesvoboda zašmodrchávat...

takže bych se přiklonil,moc to nepitvat a když mohu dělat CO CHCI-sem svobodný

např někdo chce hrát fotbal--má k dispozici balon,hřiště a spoluhráce?--jo?--tak je svobodný,bo si může zahrát,tj dělat,co chce...
...jasjssx...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. črc 2014 10:42:25

Jana píše:3- třetí možnost je poznat, že nejsi ani mysl a ani tělo a tudíž není možné, aby to, kým skutečně jsi, mohlo být nesvobodné.


Když budeš opravdově hledat, tak zjistíš, že jsi pouze mysl, nic jiného.
Návštěvník
 

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod Linda » pát 04. črc 2014 21:50:55

Jana píše:
papadev píše: ...někdo chce ...


Jestli ta nesvoboda nepramení přímo z toho "chce" ?

:yes:

"chci" je neoddělitelné od "nechci", jako dvě vahadla

Obrázek

A CO si s těmi vahami hraje?
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 05. črc 2014 4:47:23

Ahoj Jani
Jako obvykle prenasis problem do jinych urovni

Nekdo chce....tak jo,mas pravdu,to uz je nesvoboda...problem dela--"nekdo". a prblem jeste vetsi,ze "chce"...
Na tve urovni bychom zkratka odstranili "nekoho",tj individualitu vedomi,tj asi nejakou entitu,bytost ci tak...a tim by zmizelo I jeji "chteni"

Podle me,bytost,aspon v tady tom koutku vsehomira,uz je koncipovana tak,ze ma chteni v sobe imanentne zahrnuto---tj touzit po bytosti,kera by nic nechtela,je nemozne,je to mozne jen odstranenim individuality teto bytosti,ale tim zanikne cela bytost...

Na druhe strane bozske cesticky sou nevyzpytatelne a mozna,ze existuje I bytost-nebytost bez chteni a bez zapachu...

Jani,asi takhle--ucis matyku a ja vykladam o nejake situaci,napr reseni rovnice a uvazuju toto reseni v oboru prirozenych cisel....neco mi vyjde-nejake koreny----kdyz tu do toho vstoupi Jana a navrhne: co takhle resit rovnici v oboru jinem,napr realnem...?
To samozrejme de,ale vyzaduje to jiny pristup ,postupy,atd a samozrejme I koreny sou jine...nikoli lepsi,pouze v jinem oboru

Ted me napada,ze to asi delam taky-kdyz povazuji obor,kery si vybral muj spoludebater za prilis uzky a pro prakticke reseni ulohy nevhodny
Tvuj obor,ale Jani,je bezbreha laska,Univedomi,zkratka ten nejvyssi-a v nem sou vsechny problemy vysublimovqny do cirocireho prazdna blazeneho Vedomi---zadne chteni,zadne touhy,zadne DPH...

Proto,kdyz vidim,ze nabiras smer do techto koncin,beru do zajecich...
...axajjsjjaxa...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 05. črc 2014 6:58:10

Jiste tvoje teotie sou vhodne,ale ja sam sebe neskatulkuju na psychosomatiku,ego,sebe a kdovikoho...moje tendence je opacna...sjednotit se a jit nad omezeni psychpsomaticka.egoicka a dalsi

Pod vedenim Dise-jako vyssi me urovne...

Jeste k tomu chteni:
Nekdo chce...

Pises ze tady vznika ta nesvoboda,ok

Chce-li neco entita-clovek,pak vznika nesvoboda,bo clovek vetsinou,co chce duleziteho-NEDOSTANE,DOSTANE CO POTREBUJE K VYVOJI A TO MU ZAJISTI PRAVE TA VYSSI UROVEN...bohuzel,nevedomy clovek,kery tento proncip nezma,rve,kde je mercedes,kde je milenka,kde je zdravi,merunky,dobry zrak,atd...NIKDE,protoze dostava plnymi dously neco jineho,pro svuj rust,a to sou vetsinou ukoly typu resit polariry,fraktalnost,cykly,oddelenost...
Jo nekdy Duse prihledne k prani cloveka,on dostane co chce,napr mercedes...bohuzel,misto,aby hledal pouceni a moudrost--vypracuje system Zakon pritazlivosti a uci druhe plnit si prani...tito pak konci v exekuci ci blazinci nebo si vsugeruji,ze to fakt 100% funguje a sou v poho,dokud po nich nejaky stoural nechce,aby to dokazali...

Vezmeme-li ale uz jen trochu vyssi bytost,napr bozskeho charakteru--pak Jeji chteni Ji zadna omezeni nezpusobi--co cjce,to se hned stane--tak jaka nesvoboda?

Protoze princip oddelenosti je iluzorni,sem jako clovek spojen se svymi bozskymi castmi,tudiz v synchronu a harmonii mohu pomoci nich tvorit I ja-clovek
Medotace,modlitba,uprimne a uslechtile motivy...to je to,co zpuspbuje synchron a rust Sily
...axqxa...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod nop » sob 05. črc 2014 7:37:59

pro Jaosivu1:
jen ke stylu psaní. Lépe se to vidí, jestli se po čárce nebo tečce ještě přidá mezera, oko lépe klouže v textu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod Linda » sob 05. črc 2014 7:47:41

A CO si s těmi vahami hraje?

vostalpetr píše: UV


Používá dvě možnosti:

a) Rozbíhat Svoji Hru
živit ji, sílit ji
chtěním či nechtěním

něčeho,
a co tu
TEĎ není... :(
hr za tím!!! "to musím získat!!!" :yeah: ...
x (nebo)
"jděte s tím do háje!!!
to ani ani náhodou!!!" 8)



b) nechat ji ustávat
ochotou vybrat Si
z možností, které se právě TEĎ
nabízí na stole
života


Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod Petra » sob 05. črc 2014 7:50:23

"Chtění" nevidím tak radikálně - tedy ne jako opak k "nechci" - protože mne už dlouho nenapadá, že bych něco chtěla. Co bych bývala chtěla, o tom nemohu rozhodovat nebo není v mé moci to dosáhnout, a tak jsem to pustila. Ale vůbec neodpovídá, že bych ted tím pádem měla to, co jsem nechtěla. "Chtění" je pro mne výběr z jedné či více možností.
Dobrou školou mi byl táta. Když se mne ptal, co bych chtěla, a já mu to řekla, tak obvykle mi dal to opačné. Navykla jsem si tedy mu odpovídat, že nevím, že je mi to jedno. To ho sice přivádělo k šílenství, ale já jsem přestala být frustrovaná. :D Vím, že mi to nedělal naschvál, on prostě raději rozhodoval za mne, protože si myslel, že ví lépe, co je pro mne dobré. Zřejmě vždycky doufal, že si to vyberu sama. Kdo ví...

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod Linda » sob 05. črc 2014 7:58:07

Petra píše:"Chtění" nevidím tak radikálně - tedy ne jako opak k "nechci" - protože mne už dlouho nenapadá, že bych něco chtěla. Co bych bývala chtěla, o tom nemohu rozhodovat nebo není v mé moci to dosáhnout, a tak jsem to pustila. Ale vůbec neodpovídá, že bych ted tím pádem měla to, co jsem nechtěla. "Chtění" je pro mne výběr z jedné či více možností.
Dobrou školou mi byl táta. Když se mne ptal, co bych chtěla, a já mu to řekla, tak obvykle mi dal to opačné. Navykla jsem si tedy mu odpovídat, že nevím, že je mi to jedno. To ho sice přivádělo k šílenství, ale já jsem přestala být frustrovaná. :D Vím, že mi to nedělal naschvál, on prostě raději rozhodoval za mne, protože si myslel, že ví lépe, co je pro mne dobré. Zřejmě vždycky doufal, že si to vyberu sama. Kdo ví...

:)


Slova jsou někdy nástrojem k nedorozumění :)

Probuzení vysvětlují, že chtění ("chci") a jeho protipól ("nechci") se pozná podle toho, že obsahují nespokojenost s tím, co teď je.
Tím se vytváří ulpívání na iluzorní budoucnosti.

Ochota - na rozdíl od chtění - neulpívá: tvořivě zachází s tím, co právě je.
Je v ní neustálá možnost volby toho, co teď vnímáme jako optimální.

Jak být spokojený

přihlížející píše:
Chtění není totéž co záměr. Chtění má v sobě ulpění na představě, jak by to mělo/nemělo být, a když to pak dopadne jinak, vznikne nespokojenost.

Chtění se rodí ze chtivosti, ze zvyku neustále ulpívat. Tradičně se učí, že chtění/chtivost je příčinou utrpení.

orog píše:Odevzdané chtění přestává být chtěním :) , zmizelo z něj ulpívání :yes:

Jinak si myslím, že slovo chtění a chtivost mají společný základ. A o chtivosti asi nikdo nepochybuje, že k ní ulpívání patří.
Tolle i jiní učitelé používají pro úmysl jednat bez ulpívání slovo záměr, aby ho odlišili od chtění, před kterým varuje většina duchovních nauk. Ono to slovo "záměr" zřejmě nevzniklo náhodou a je dobré, že existuje - pro některé významy ani žádné slovo nemáme a musí se pak vyjadřovat opisem.

Slova, která v písemném styku používáme, prostě mají určitý obecný význam

V záměru žádné ulpění není. Proto když to dopadá způsobem, který vede jinam, než je třeba, nevadí. Záměr - cesta k potřebnému řešení - se neustále tvořivě modifikuje, vychází daných možností.

Tak to většina lidí chápe. Je dobré všímat si, jaký význam chceme vyjádřit, a vybrat pro něj to pravé slovo
snadněji se tak dorozumíme :) I to vede ke spokojenosti ;)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod lama » sob 05. črc 2014 8:00:47

Prosím co je to UV?
Díky předem za vysvětlení.
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod Linda » sob 05. črc 2014 8:03:19

Univerzální Vědomí

(Všetvořící Bůh - Brahma, Absolutno v projevu, Vědomí v pohybu...)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod lama » sob 05. črc 2014 8:09:00

Linda píše:Univerzální Vědomí

(Všetvořící Bůh - Brahma, Absolutno v projevu, Vědomí v pohybu...)

Díky. :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: co vlastně chci?

Nový příspěvekod malpan » sob 05. črc 2014 8:11:56

Slova jsou někdy nástrojem k nedorozumění :)

....
Je dobré všímat si, jaký význam chceme vyjádřit, a vybrat pro něj to pravé slovo
snadněji se tak dorozumíme :) I to vede ke spokojenosti ;)

:yes:
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Další

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník