zprávy ze života

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

zprávy ze života

Nový příspěvekod lama » stř 02. črc 2014 19:12:40

Návštěvník píše:posledních pár týdnů, když dostanu tuto otázku, tak jsem mírně na rozpacích co odpovědět :) život si zkrátka šlape svými cestičkami a neptá se co já na to :D tak už několik let zůstávám u tichého úžasu :D

v osobním životě momentálně nejvíce řešíme odjezd dcery na studia na univerzitě v Glasgow. je s tím spojeno množství organizačních záležitostí a někdy mi přijde skoro dost státní byrokracie :D Skotové jsou, narozdíl od našich úřadů, dost neformální, takže dostala z univerzity akorát email s potvrzením o přijetí, rozpis termínů semestrů na školní rok 2014/2015, kdy má nastoupit na seznamovací víkend a info o přiděleném místě na koleji. taky jí popřáli hezké prázdniny a že je těší, že si právě jejich univerzitu vybrala ke svému studiu a dali odkaz na SAAS, který bude za ní platit školné.

na rozdíl od ostatních oblastí UK, ve Skotsku je studium placeno státem, proto je o místa tam přímo rvačka :D :D :D ten email je jediný dokument, který dcera má, dokonce je tam věta, že toto má být požadováno jako oficiální doklad, že nic jiného posílat nebudou, ale našim institucím, zdá se, to připadá nedostatečné, tak teď se dohadujeme s ministerstvem školství :confused:

odfčet by měla 12.9., takže v 19ti letech opouští své rodné hnízdo a sbohem a šáteček :what: mám z toho dost rozporuplné pocity, na jednu stranu jí všichni velmi přejeme, že se jí splnilo to co si moc přála a na čem tvrdě makala minimálně tři roky, podmínky pro přijetí jsou dost tvrdé - například od ní požadovali krom mimoškolních aktivit, kterými by prokázala zájem o obor, který chce u nich studovat, odmaturovat ze státní i školní maturity na 11111 a jako jazykový certifikát tj. statud rodilého mluvčího. a na druhou stranu, tak nějak tušíme, že se do své rodné vlasti už bude vracet 2x za rok, jen na návštěvu a je nám nejen jako rodičům, ale také všem jejím kamarádům z toho smutno :what:

a co u tebe nového ? :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: zprávy ze života

Nový příspěvekod lama » stř 02. črc 2014 19:15:08

tak to máš šikovnou dceru..... :)
U mě dobrý.
Teď mám tak trochu - částečně - prázdniny, tak i trochu víc času to tady číst. :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: zprávy ze života

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 10:07:34

Nedá mi to se zeptat, tím Návštěvníkem je to povoleno to pro všechny zveřejnit? Přijde mi, že je to soukromá korespondence mezi vámi...
Návštěvník
 

Re: zprávy ze života

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 10:17:59

Návštěvník píše:Nedá mi to se zeptat, tím Návštěvníkem je to povoleno to pro všechny zveřejnit? Přijde mi, že je to soukromá korespondence mezi vámi...


zprávy ze života jsou povoleny :D
Návštěvník
 

Re: zprávy ze života

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 10:35:05

:)
Návštěvník
 


Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron