Na příjmu

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. črc 2014 22:11:43

Myslím-li na Slunce,
Slunce myslí na mne,
Myslím-li na tebe, Lásko,
myslíš ty na mne.
Myslím-li na všechno,
všechno myslí na mne.

Pečuji-li o všechno,
všechno pečuje o mne.
ÓM.

Jj,to byly prorocke verse,dik za pripomenuti
...x...
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. črc 2014 8:32:50

Veršem se hodně podělí,
to, co je v neděli, ve svátek v duši,
víc než prázdná slova.
Verš každé duši sluší...

Chtělo se ti připomenout, oč jiné to je veršem z duše pro duši ...

aha,takže myslíš,že to ted dělám hůř?
já ten dojem nemám,i když možné to je...

no-pečuji o ostatní,ne?
i když to,přiznávám,nevypadá...

tak zdarec a hodně štěstí
...x...

nějak tady nevidím možnost odpovědět,tak to smolím takhle
...
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. črc 2014 10:23:57

Lama: Když přijde "rada", informace, upřesnění, lidé co jsou na příjmu jsou schopni jít až do extrému. Těch co na příjmu nejsou se to nedotkne ani při několikerém opakování.


Jarda: Ahoj Lamo.
Chceš se v naznačené souvislosti vyjádřit blížeji ke té schopnosti "jít až do extrému?"
:)

Návštěvník: Není tenhle příjem spíš o schopnosti vymanění se z extrémů, tj stanutí v pochopení?


Jarda: Možná je k tomu stanutí v pochopení třeba až extrémní zaujatosti.
Extrém, to není pouhý exces.


Extrém je prostě extrém, tj odklon od uvažovaného středu. Exces je spíš "výbuch" zvyku chyceného v extrému.
Zde je řeč, jestli se nepletu, o jemnějším (duchovním) příjmu. - Kde tu je tedy střed (střední linie) a kde extrém
(svět extrémů kolem).?
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. črc 2014 12:24:46

Návštěvník píše:Zde je řeč, jestli se nepletu, o jemnějším (duchovním) příjmu.


Řeč je tedy o pletení......třeba o pletení bráhmanské šňůrky...

viewtopic.php?f=157&t=3136&p=61430

a tak by bylo nejelepší, se začít učit plést...

Zásady správného pletení

Nejprve si vybereme model - pak teprve vhodnou přízi.

Pletací přízi nakupujeme v dostatečném množství. Při dokupování bychom obtížně sháněli přesně stejný barevný odstín.

Pleteme-li pevněji, musíme použít jehlice asi o půl čísla tlustší, než uvádějí popisy, aby úplet nebyl tvrdý.

Z připravené příze si nejprve upleteme zkušební vzorek (stejnými jehlicemi a stejným vzorem). Na něm si ověříme vzhled vzoru a hustotu ok i řad.

Pleteme vždy podle ověřeného střihu. Můžeme si ho zhotovit podle pulovru, který rádi nosíme a který dobře padne.

Při pletení průkrčníku počítáme s tím, že výstřih musí být dostatečně volný a pružný, aby neztěžoval oblékání.

Musíme-li nastavovat pletací přízi, snažíme se navázat ji na konci řady pevným a malým uzlíkem.

Při dokončování nikdy nespěcháme. Perfektní spojení dílů a precizní konečná úprava jsou základním předpokladem hezkého pleteného modelu.

Úplety pereme vždy jen ve vlažné vodě vhodnými pracími prostředky. Sušíme položené na ručníku, zásadně nevěšíme na ramínko, aby se nevytáhly a nedeformovaly.



http://www.rucniprace.cz/pleteni.php
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod jao » pát 04. črc 2014 14:32:02

Jit totalne do Stredu-to je pane extrem!
...x...
jao
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. črc 2014 15:13:35

Návštěvník píše:Veršem se hodně podělí,
to, co je v neděli, ve svátek v duši,
víc než prázdná slova.
Verš každé duši sluší...

Chtělo se ti připomenout, oč jiné to je veršem z duše pro duši ...

aha,takže myslíš,že to ted dělám hůř?
já ten dojem nemám,i když možné to je...

no-pečuji o ostatní,ne?
i když to,přiznávám,nevypadá...

tak zdarec a hodně štěstí
...x...

nějak tady nevidím možnost odpovědět,tak to smolím takhle
...

Co to je za blblost, že ti nejde odpovídat???? Citovat ti jde? Když dáš citovat, tak se to oddělí, ale odpovídat by přece mělo jít, jde to všem, jen ty se nabouráš přímo do psaného Návštěvníkem :-))))

Zkus to trochu jinak - pro přehlednost, tak to vypadá, že si píšeš sám se sebou ve svých příspěvcích (ne že by to tak z absolutního pohledu nebylo, ale přeci jenom to vypadá jako v chocholouškově :-)

V básníčkách je přítomna tvoje duše, je to krásné sdělení tvé duše, tady, jak píšeš a reaguješ, píšeš jenom z hlavy (tedy z přemítající mysli), je to velký rozdíl. Ale jak chceš (a jak potřebuješ).....
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. črc 2014 15:23:50

Až se pustíš
a v pádu
přiměješ strach
otevřít oči,
uvidíš,
že
máš
křídla.

Logika, lineárnost, kauzalita -
to je chatrný mostík,
který tě vede
od situace k situaci,
ale k Bohu tě
zavést nemůže.
Musíš z toho mostíku skočit -
vědomě, s otevřenýma očima
s Láskou ... a pak ... místo
pádu
vzlétneš.
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. črc 2014 16:57:02

Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. črc 2014 0:46:02

jao píše:Jit totalne do Stredu-to je pane extrem!
...x...

Vidím to jinak než je zde psáno. Kolo mysli se otáčí, v jeho středu je klid. Čím dále od středu, tím větší odstředivá síla - tím větší extrém. My se pohybujeme mezi jeho středem a obvodem, dle toho vypadají naše životy.
Být na příjmu chápu jako intuiční spojnici mezi naší momentální polohou, ať už se nacházíme v kterékoliv části toho kola, a tím středem. A toto propojení nás osvobozuje od extrémů, odstředivé síly, a táhne ku středu...
Možná Lama tím slovem "extrém" myslel spíš "dřeň".
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 05. črc 2014 5:23:33

Ahoj Taro
Neslo mi odpovidat,bo sem tam zkratka nemel to policko "odpovedet",taxem vyuzil moznosti dopsat to do tveho taxtu--omlouvam se
...
Tve hodnoceni,co je z hlavy a co ze srdce-je tve hodnoceni-holt asi se ti basnicky libi vic...
...
Jit totalne do Stredu-jako extremni vidim proto,ze to malokdo dela-tudiz je to na nase pomery extrem--a jo,jak pise Peta,Stred si mohu udelat kdekoli,tzn I v kazdem extremu

Neni to misto,je to Stav...UROVEN VEDOMI

A -jak uz je v mem modelu zvykem...je to vlastnost analogicka,tzn uroven "stredovosti" tak,jak roste moje poznani-roste taky...

Prakticky to ma tu vyhodu,ze ze Stredu se rada veci ovlada jednoduseji a staci mensi silou,proto napr si kazdy den postavim mqndalku pro tento den a drobnymi upravami behem dne "magicky" napomaham plynulejsimu toku energie v nem...
...xajax...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. črc 2014 8:53:14

Stred si mohu udelat kdekoli,tzn I v kazdem extremu


Třeba takhle? -

Být na příjmu chápu jako intuiční spojnici mezi naší momentální polohou, ať už se nacházíme v kterékoliv části toho kola, a tím středem.
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » sob 05. črc 2014 10:28:33

Návštěvník píše:Vidím to jinak než je zde psáno. Kolo mysli se otáčí, v jeho středu je klid. Čím dále od středu, tím větší odstředivá síla - tím větší extrém. My se pohybujeme mezi jeho středem a obvodem, dle toho vypadají naše životy.
Být na příjmu chápu jako intuiční spojnici mezi naší momentální polohou, ať už se nacházíme v kterékoliv části toho kola, a tím středem. A toto propojení nás osvobozuje od extrémů, odstředivé síly, a táhne ku středu...
Možná Lama tím slovem "extrém" myslel spíš "dřeň".


Myslel jsem to ve smyslu být tady a teď "s otevřenou hlavou". Nic moc obzvlášť "hluboce duchovního". Pokusím se o jiný příklad.
Půjdete se skupinou na prohlídku nějakého muzea nebo umělecké expozice. Máte to s průvodcem. Průvodce jako první instrukci říká: " exponátům porozumíte z větší vzdálenosti ......."
Většina lidí tomu porozumí a vezme je za své. Několik návštěvníků ale jako když neslyší a nerozumí a stojí 10 cm před exponátem a "nechápou co to je". Průvodce opakuje "naléhavěji" svoji instrukci: " exponátům porozumíte z větší vzdálenosti .......". Ta většina návštěvníků, která je teď a tady a vnímá ... je na příjmu..... jde až na druhý konec místnosti (vcelku "zbytečný extrém"). Těch několik, co "není na příjmu" v klidu pokračuje v "nepochopení" 10 cm před exponátem. :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. črc 2014 11:07:15

lama píše:
Návštěvník píše:Vidím to jinak než je zde psáno. Kolo mysli se otáčí, v jeho středu je klid. Čím dále od středu, tím větší odstředivá síla - tím větší extrém. My se pohybujeme mezi jeho středem a obvodem, dle toho vypadají naše životy.
Být na příjmu chápu jako intuiční spojnici mezi naší momentální polohou, ať už se nacházíme v kterékoliv části toho kola, a tím středem. A toto propojení nás osvobozuje od extrémů, odstředivé síly, a táhne ku středu...
Možná Lama tím slovem "extrém" myslel spíš "dřeň".


Myslel jsem to ve smyslu být tady a teď "s otevřenou hlavou". Nic moc obzvlášť "hluboce duchovního". Pokusím se o jiný příklad.
Půjdete se skupinou na prohlídku nějakého muzea nebo umělecké expozice. Máte to s průvodcem. Průvodce jako první instrukci říká: " exponátům porozumíte z větší vzdálenosti ......."
Většina lidí tomu porozumí a vezme je za své. Několik návštěvníků ale jako když neslyší a nerozumí a stojí 10 cm před exponátem a "nechápou co to je". Průvodce opakuje "naléhavěji" svoji instrukci: " exponátům porozumíte z větší vzdálenosti .......". Ta většina návštěvníků, která je teď a tady a vnímá ... je na příjmu..... jde až na druhý konec místnosti (vcelku "zbytečný extrém"). Těch několik, co "není na příjmu" v klidu pokračuje v "nepochopení" 10 cm před exponátem. :D

Aha, s podobnou situací nemám zkušenost a nejde mi to moc do hlavy.
Proto jsem tu zjevně blábolil o něčem jiném - o naladitelnosti na subtilnější kmitočet, odkud jakože ta upřesňující instrukce k dotyčnému přichází. A on, jelikož má o to zájem (na rozdíl od toho, který o to zájem nemá, pročež nevnímá..), udělá vše pro setrvání na tom příjmu - oddá se tomu. A tu mi to slovo "extrém" zkrátka nesedělo, proto tady k tomu pindám...
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » sob 05. črc 2014 11:40:02

Návštěvník píše:Aha, s podobnou situací nemám zkušenost a nejde mi to moc do hlavy.
Proto jsem tu zjevně blábolil o něčem jiném - o naladitelnosti na subtilnější kmitočet, odkud jakože ta upřesňující instrukce k dotyčnému přichází. A on, jelikož má o to zájem (na rozdíl od toho, který o to zájem nemá, pročež nevnímá..), udělá vše pro setrvání na tom příjmu - oddá se tomu. A tu mi to slovo "extrém" zkrátka nesedělo, proto tady k tomu pindám...

To je v pohodě, je to jen trochu jiný pohled. ..... :)
Podle mne to k této diskuzi patří.
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod malpan » sob 05. črc 2014 11:50:50

lama píše:Myslel jsem to ve smyslu být tady a teď "s otevřenou hlavou". Nic moc obzvlášť "hluboce duchovního". :D

neznám nic "duchovnějšího" :what: ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Linda » sob 05. črc 2014 14:04:04

malpan píše:
lama píše:Myslel jsem to ve smyslu být tady a teď "s otevřenou hlavou". Nic moc obzvlášť "hluboce duchovního". :D

neznám nic "duchovnějšího" :what: ;)

:)

Chvíli to trvá, než se na to přijde ;)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » ned 06. črc 2014 10:36:16

Linda píše:
malpan píše:
lama píše:Myslel jsem to ve smyslu být tady a teď "s otevřenou hlavou". Nic moc obzvlášť "hluboce duchovního". :D

neznám nic "duchovnějšího" :what: ;)

:)

Chvíli to trvá, než se na to přijde ;)

Zajímavé.
Tak tohle vnímám jinak. :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. črc 2014 16:02:36

malpan píše:
lama píše:Myslel jsem to ve smyslu být tady a teď "s otevřenou hlavou". Nic moc obzvlášť "hluboce duchovního". :D

neznám nic "duchovnějšího" :what: ;)

Může být. Ale stejně nechápu proč ti návštěvníci z Lamova příkladu, kteří jsou tady a teď s tou hlavu otevřenou, nerozpoznají správně situaci.
A instrukci, kterou již vykonaly, vykonají kontraproduktivně znovu... No není to podivné?
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod malpan » ned 06. črc 2014 16:43:50

Návštěvník píše:
malpan píše:
lama píše:Myslel jsem to ve smyslu být tady a teď "s otevřenou hlavou". Nic moc obzvlášť "hluboce duchovního". :D

neznám nic "duchovnějšího" :what: ;)

Může být. Ale stejně nechápu proč ti návštěvníci z Lamova příkladu, kteří jsou tady a teď s tou hlavu otevřenou, nerozpoznají správně situaci.
A instrukci, kterou již vykonaly, vykonají kontraproduktivně znovu... No není to podivné?

já tu otevřenost tady a teď vnímám jako nebránění si ničemu, ale každý ty hranice otevřenosti máme přeci jinde (jinak nastavené). Nejen vědomě, ale hlavně podvědomě si bráníme stále v něčem...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » ned 06. črc 2014 16:48:10

Návštěvník píše:Může být. Ale stejně nechápu proč ti návštěvníci z Lamova příkladu, kteří jsou tady a teď s tou hlavu otevřenou, nerozpoznají správně situaci.
A instrukci, kterou již vykonaly, vykonají kontraproduktivně znovu... No není to podivné?

:)
Druhá otázka je pro průvodce. Jak celou situaci napravit?
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník