Na příjmu

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

Pro Janu.

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 01. črc 2014 12:34:43

Jano, jelikož ti k tvojí reakci Jana » úte 01. črc 2014 11:31:26
nemohu odpovědět nic pro tebe zajímavějšího než co jsem ti tady říkal dosud,
tak je lépe, když se v odpovědi omezím na tyhle tři řádky.

Ahoj. :)
Jarda Malej
 

Re: Na příjmu?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. črc 2014 13:08:37

Jana píše:No, mohu uvést příklad. Něco jsem tady někdy napsala a Tvá reakce na to byla, že má mysl je neklidná.
Ačkoliv si Tě vážím a věřím tomu, že máš zkušenost s klidem mysli, zřejmě ta zkušenost není taková, aby z ní bylo zřejmé, že mysl může stát, může v ní být ticho a přitom tady může být projev, který to ticho a statičnost mysli nijak nenarušuje.
Mnohokrát jsi se při posuzování toho, jak na tom jsem, pletl, protože jsi mě posuzoval vždycky skrz filtr představy osoby.
Pokud znáš sám sebe, pak víš, kdo jsem, tak je Ti jasné, že na tom nemohu být jinak.

Osvobození neznamená zbavit se zkreslení, který vytváří iluze Tvé vlastní osoby, tedy filtr mysli a těla.
Osvobození znamená, že každého, koho poznáváš, si uvědomuješ přímo bez tohohle filtru.

Tedy nedíváš se na druhého skrz to, co o něm znáš, co si pamatuješ, co si o něm myslíš, co si o něm myslí ostatní, směrodatnými nejsou ani smyslové vjemy, jak vypadá, co má na sobě, jak působí..., ale uvědomuješ si ho přímo skrz své vlastní Bytí.

Pak ten projev, jaký tady je, je naprosto čitelný a nepotřebuješ v tom hledat už nic víc.

Je tak čitelný, že v něm poznáváš to, kým skutečně je.

A tohle je tím věčným štěstím pravého Já.

Vidět všechno takové, jaké to doopravdy je.

Poznávat v tom všem Jediného.


Osvobození znamená to, je nadevšechny pochybnosti jasné a naprosto nepochybné, slovy Balsekara

"cokoliv se právě děje, je přesně to, co se ve shodě s kosmickou Zákonitostí dít má, že lidská bytost je v podstatě objekt, vytvořený jako součást celého projevení, a že jako takový nemá žádnou možnost nebo schopnost kosmické Zákonitosti porozumět."

nebo-li slovy Buddhy „Události se dějí, dochází k jednání, není tu ale žádný jedinec, který by sám něco dělal.“

nebo-li všechno je projevem jednoho JEDINÉHO :)

a toto uvědomění má naprosto zásadní vliv na změnu ve vnímání dotyčného, jak ve vztahu ke světu, tak ve vztahu k sobě :)

protože je tu uvědomění toho, že jedná sám Jediný prostřednictvím různých organismů, odpadnou jak pocity zásluh, tak pocity viny a vše je vnímáno v neosobní rovině jako průběh přirozených dějů, kterou jsou uvědomovány a na které je dle přírodních zákonů reagováno (jak u mne, tak u dotyčného), což je nesmírně osvobozující a přináší to pokoj a mír se vším co je a jak je.

tedy slovy Balsekara

"Nejzazší Pochopení funguje v každodenním životě docela jednoduše; věci se nechávají probíhat, neosobně se pozoruje, co se děje, a už se to nevnímá jako něco, co by snad bylo činností nějakého jedince; vnímá se to jako řada událostí, k nimž dochází podle kosmické Zákonitosti – svobodně, bez pocitu „já jednám“, bez jakékoliv hrdosti či arogance nebo pocitů viny a zahanbení, v úplném osvobození od nenávisti a nepřátelství vůči komukoliv. Tak prožívá svůj život mudrc.

Je třeba velmi jasně pochopit jednu věc. Sebe-poznání – nejzazší Pochopení, že neexistuje žádný jednající jedinec – neznamená úplnou anihilaci ega. K té nemůže dojít z jednoduchého důvodu: ego je nezbytné, aby mudrc mohl prožít zbývající část života, který mu byl vyměřen. Když mudrce oslovíte jménem, tak na to zareaguje a ve své přidělené životní roli se bude chovat jako individuální entita. Ale mudrcovu egu naprosto chybí osten, působící zranění, protože úplně vymizel pocit, že je tu někdo, kdo osobně jedná. Řečeno s Ramanou Maharišim ego mudrce je jako „zbytek spáleného provazu“ – absolutně bezmocné a neškodné.""


takže tím osvobozením se nezmění život, ale vnímání života :) a probuzený člověk narozdíl od člověka neprobuzeného se liší akorát jen v tom, že "i když trpí stejnými bolestmi a prožívá stejné radosti jako každý jiný, cítí se ale při tom v pohodě sám se sebou i s ostatními; a běžný člověk si toužebně přeje prožívat stejný mír a vyrovnanost, člověka probuzeného a to ho k němu přitahuje."

protože základní touhou nás všech je, ne prožívání nějaké věčné vědomé blaženosti, ale klid a mír a harmonie, prostě POKOJ, kterÝ není ničím tím co je, ani ničím tím co není narušen :)
Návštěvník
 

Re: Mimo příjem

Nový příspěvekod Linda » úte 01. črc 2014 13:12:44

Jana píše:Mimo příjem

:yes:

"cokoliv se právě děje, je přesně to, co se ve shodě s kosmickou Zákonitostí dít má"
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Na příjmu... ... ...

Nový příspěvekod Linda » úte 01. črc 2014 13:40:09

Jana píše:Mysl vytváří iluzi oddělenosti, že víme o tom, jak je ten druhý jiný, jak to má jinak, co je na něm špatně a proč nemůže být vědomé, že je Já, proč k němu nemůžeme přistupovat jako k nejvyšší skutečnosti, ale je jen nějakou nedokonalou částí čehosi, co s námi nemá vůbec nic společného.

A skrz tuhle iluzi oddělenosti pak chceme poznávat nějakou pravdu ?

Jak jinak? Iluze se rozpouští postupným rozpoznáváním iluzorních jevů - v podobě mých vlastních sklonů, návyků, snah... a jejich přijímáním. Pak se jen pozorují, když vyvstanou. MT: "Přijetím se zestejní" Obrázek

Odmítání některých projevů iluze - všeho negativního - dál iluzi udržuje.

Jakmile si neuvědomím, že něco odmítám, vznikne ve mně neuvědomovaný tlak "pro" něco... nebo "proti" něčemu. Opak bezděčné relaxace. Tlak se pak automaticky projeví v tom, co udělám - řeknu, napíšu - třeba i v nejlepším úmyslu ve prospěch ostatních.

A protože okolí vyciťuje především tyhle tlaky, tak na ty většinou zareaguje víc než na to, co jsem řekla nebo napsala.

Praktické je pak vnímat zpětnou vazbu - i svoje vlastní projekce do druhých, které se obtížně rozpoznávají.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Na příjmu?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. črc 2014 13:42:13

Jana píše:
Návštěvník píše:Podle mne se na internetových diskusích většinou pracuje s psanými projevy diskutujících.
A buď se na ně reaguje podle svého přesvědčení, zkušeností, znalostí a p.,
nebo se na ně nereaguje, třeba že nejsem na netu, nečetla jsem to, nevím o tom nic, je mi to jedno, není třeba reagovat a ať si reaguje někdo jiný atd.

Pochybuji, že by si někdo něco od někoho tady přečetl,
pak usedl do lotosového sedu, a soustředil se na světovou mysl
a předhodil ji problém, který našel na internetových stránkách,
aby mu Světová mysl dala jasně najevo, zda ten někdo píše pravdu, nebo píše lži, nebo se v něčem plete, nebo si z ostatních utahuje....
Schválně, je tu někdo, kdo něco takového dělá?

To, že někdo přečtené informace cedí přes svou vlastní mysl (a své znalosti, zkušenosti, přesvědčení, zájmy, sympatie, antipatie apod.), do toho nespadá..

Ono je to jednodušší, než to vypadá.

Poznání pravdy v tom druhém může být měřeno jen poznáním pravdy v sobě.

Tou nejhlubší pravdou v nás je, že veškerý projev je tvarem Jediného (jak už tady ráda píše Lída) a všechno je ve skutečnosti Jediným, tedy Láskou.

Mysl vytváří iluzi oddělenosti, že víme o tom, jak je ten druhý jiný, jak to má jinak, co je na něm špatně a proč nemůže být vědomé, že je Já, proč k němu nemůžeme přistupovat jako k nejvyšší skutečnosti, ale je jen nějakou nedokonalou částí čehosi, co s námi nemá vůbec nic společného.

A skrz tuhle iluzi oddělenosti pak chceme poznávat nějakou pravdu ?

Pravda je láska, jestli v nás je, pak ten, s kým se bavíme, je láskou.

A jestli tohle v nás není vědomé, tak s nějakou hrou na pravdu můžeme jít k šípku.


každý je projevem té samé lásky existence sebe sama - toho prvotního uvědomění já jsem a hra na pravdu je taky projevem té samé lásky, která se tak dokonale schová, že se pak nemůže najít :D :D :D takže k šípku posíláš Univerzum a tím i sama sebe :what: tak je to jednoduché :)
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Alaja » úte 01. črc 2014 13:48:10

Jana píše:Mysl vytváří iluzi oddělenosti, že víme o tom, jak je ten druhý jiný, jak to má jinak, co je na něm špatně a proč nemůže být vědomé, že je Já, proč k němu nemůžeme přistupovat jako k nejvyšší skutečnosti, ale je jen nějakou nedokonalou částí čehosi, co s námi nemá vůbec nic společného.

A není to přímo k uzoufání, když nás, co jsme už dávno TAM,
někdo jiný, kdo si taky myslí, že už je dávno TAM,
považuje za dosud nedokonalou část čehosi, která není TAM, co už je on?

To máme z toho, že se furt nimráme jen v tom co není vidět
a co druhý nemůže v žádném případě zkontrolovat
a přinést důkazy že nemáme pravdu,
místo aby jsme se nimrali jenom v tom, co vidět je.

:crazy:
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod papadev » úte 01. črc 2014 14:54:54

s Balsekarovým vysvětlením nesouhlasím...
jo,nejsem ničím,jen výmyslem Protihráče,kerý mě může kdykoli zničit,rozpustit,zbavit individuality...a přesto mi dává možnost spolupodílet se na Hře
pokud si dobře uvědomím,že nic nemohu ovlivnit(bude-li Protihráč chtít)..je fajn adrenalinově se do ovlivnování pustit!!!..že to je nesmysl?,že to mohu jen pokazit?...že se mi druzí smějou?
no holt takhle sem si to vybral--a brečím štěstím každý den,že sem měl to štěstí....a večer se spolu s Protihráčem zachechtat,jaxem teda dnes tomu zase dával na frak,ale že to bylo o krapítek přece jen lepší,než včera...
...axqjqxa...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod papadev » úte 01. črc 2014 15:06:09

JÍT DO EXTRÉMŮ...

V průběhu dne mám řadu vjemů--znamení--tyto nějak interpretuji--někdy pochopím jako úkol pro mě..A PAK TEDA SE MUSÍM POKUSIT ÚKOL ZA KAŽDOU CENU SPLNIT!!!...když uhnu,cítím,že sem ztratil nit a vedení...

příklad:
ráno chodím kolem 4 se psem kolem baráku vyčurat,ona si běhá a já už pracuji
na jednom místě sem si řek,že se budu zdravit s Mistry,jakože společně přivítat den...no a taxem zdravil...jeden den...druhý den...a paxem si přidal,že si kleknu..abych jako vyjádřil pokoru....ok,dělal sem....a paxem si přidal--že postavím mandalku a pokloním se jí tak,až se dotknu hlavou země...což už ze mě lezlo těžko,ale jaxem slíbil,taxem dělal,či chtěl udělat..protože-nastojte:
právě jaxem si klekal a hodlal bít hlavou o zem...vidím,jak pomaličku se přibližuje policejní auto a konstáblové se zájmem pozorují mé kutění

no--zklamal sem,extrém se nekonal,dělal sem jakože něco hledám a pobíhající kolem pejsek naplnil zdání,že je vše ok a policajti odjeli...

mnohokrát ale sem už vydržel takovou zkoušku..kdy se má člověk ztrapnit či zesměšnit--a řeknu--jednak je to výživné pro léčbu onoho ega,jak tomu říkáte..a jednak sem se setkal s tím,že následuje i odměna,kerou sem v případě policajtů propás...

tak takhle chápu to-jití do extrémů
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod nop » úte 01. črc 2014 15:38:49

Jarda Malej píše:
Kdyby první člověk přestal mluvit, ten druhý by už nepromluvil, protože by nemohl odpovídat.
Ale odpovídá na proud slov, tedy se neřídí obsahem, ale reaguje jen na proud jakýchkoliv slov.

Odpovídáme-li Nope na něčí slova bez zřetele k jejich obsahu, pak naše reakce není odpovědí na ně.
..Takový člověk čeká slušně, až ten prvý někdo promluví, pak řekne také něco a opět čeká. Až zase uslyší proud slov, zase něco řekne. Pak zase..
V takovém případě se ten "naslouchající" nechová ani slušně, ani rozumně. ;)

No vždyť to je to, že se nesleduje záměr, význam, souvislost, ale ten "druhý" má radost, že také může otevřít ústa, je to dobrý pocit, ale je hezky vychovaný a tak počká na možnost.
Radost z komunikace je také radost a možná, že ani o nic věcného nemusí jít.
Radost při frázování mají také hudebníci na jam session, odpovídají si spolu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » úte 01. črc 2014 20:42:34

Vidím, že diskuze se zatím ubírala křivolakými cestičkami. Bohužel není v mých silách se ke všemu vyjádřit. Nicméně se pokusím alespoň na to co jsem započal.
Jarda Malej píše:
Lama:
Když přijde "rada", informace, upřesnění, lidé co jsou na příjmu jsou schopni jít až do extrému. Těch co na příjmu nejsou se to nedotkne ani při několikerém opakování.


Ahoj Lamo.
Chceš se v naznačené souvislosti vyjádřit blížeji ke té schopnosti "jít až do extrému?"



:)

Je to z praxe.
Představte si skupinu lidí, kteří cvičí jógu. Instrukce zní pomalý, řízený pohyb v rytmu dechu. Takže většina se koncentruje na pohyb a využívá dechový vzorec zhruba 5 dob nádechu 5 dob výdechu. Jen několik málo lidí "není na příjmu" a pohyb u nich probíhá bez soustředění a v dechovém vzorci asi tak 2:2 a evidentně pohyb neprobíhá po celou dobu nádechu a celou dobu výdechu. Zpřesňující informace tedy zní : "uvědomte si průběh dechu, uvědomte si jednotlivé fáze pohybu, nepospíchejte, zpomalte dech i pohyb, buďte u toho, vnímejte co se děje při pohybu".
Výsledek je, že ti co se soustředili a pracovali s plným vědomím, zpomalí rychlost dechu a pohybu na 10:10 nebo 12:12 a ti co měli 2:2 jsou stále u 2:2 a evidentně stále bez soustředění/bdělosti. Co uděláte?

Tahle situace "tak trochu" souvisí s tím, co se děje i tady na Poradně.
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Tara » úte 01. črc 2014 21:54:23

Co jsi udělal ty, lamo?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 01. črc 2014 22:14:41

Mam podobnou zkusenost,kdyz rada/zni: nekeri by meli -pridat a jini zvolnit...
Tak si to lidi vemou tak,ze ti co makaji-jgeste ptridaji---a ti co nemakaji--jeste vice zvolni....je to zajimave,dojde ne ke srovnani,ale k jeste vetsimu rozkolu...
Je tedy treba makacovi a jfen jemu v ustrani nekolikrat aspon tyden vysvetlovat a ukazovat,aby zvolnil. a nemakacovi,to same,aby pridal
Pokud vubec sem presveidcen ja sam or duolezitosti optimalniho usili,neb mnhdy je zas ok,at si kazdy maka svym tempem...

S fenomenem,kery si pomenoval-byt na prijmu--to ale nema co delat,anebo ja pod tim-byt na prijmu vidim neco jineho
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » úte 01. črc 2014 22:21:42

jaosiva1 píše: .....ja pod tim-byt na prijmu vidim neco jineho
...x...

OK :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Tara » úte 01. črc 2014 22:35:47

Je to z praxe.
Představte si skupinu lidí, kteří cvičí jógu. Instrukce zní pomalý, řízený pohyb v rytmu dechu. Takže většina se koncentruje na pohyb a využívá dechový vzorec zhruba 5 dob nádechu 5 dob výdechu. Jen několik málo lidí "není na příjmu" a pohyb u nich probíhá bez soustředění a v dechovém vzorci asi tak 2:2 a evidentně pohyb neprobíhá po celou dobu nádechu a celou dobu výdechu. Zpřesňující informace tedy zní : "uvědomte si průběh dechu, uvědomte si jednotlivé fáze pohybu, nepospíchejte, zpomalte dech i pohyb, buďte u toho, vnímejte co se děje při pohybu".
Výsledek je, že ti co se soustředili a pracovali s plným vědomím, zpomalí rychlost dechu a pohybu na 10:10 nebo 12:12 a ti co měli 2:2 jsou stále u 2:2 a evidentně stále bez soustředění/bdělosti. Co uděláte?

Tahle situace "tak trochu" souvisí s tím, co se děje i tady na Poradně.

Co jsi udělal ty, lamo?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod nop » stř 02. črc 2014 17:01:05

To co pozoruje dítě u tebe, udělá jako ty. A pak se v jeho dospělosti divíme, kde se to vzalo. Od nás (rodičů), ze školy, nebo odjinud.
http://www.seberizeni.cz/60-sekund-kter ... vas-zivot/
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod nop » stř 02. črc 2014 17:47:19

Jana píše:
vostalpetr píše:nikoliv však svobodu následovat své tendence, jenž se také objeví
Pokud je zde někdo (pozorovatel) bude ty tendence následovat


Když se objeví tendence například uhasit sklenicí vody žízeň, kdo jsi ?
Jsi ten, kdo následuje svoje tendence?
Nebo jsi ten, kdo nenásleduje svoje tendence?

Uvidět v přirozenosti nadpřirozeno lze, dělají to básníci, terapeuti, esoterici, děti i pračlověk v úctě před vodou a darem ohně.
Ale když se to přežene, pak to také uvidím i při pití vody (ó, díky Ti plynoucí bohyně vody) nebo při zavazování bot (díky ti, dobrá vílo Země, bohyně Gajo, která nás nosíš).
Až potud dobře, ale co nastane, až se to bude stavět zbytečně do konfliktu? a soudit nějaké "následování tendencí"?
Buďme normální a dejme co je Božího Bohu, co je císařovo císaři (u nás republice) a co je těla, to tělu (pro zdraví).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 02. črc 2014 18:50:19

"Na prijmu" byt-to je podle me mit kontakt s vyssi urovni sve bytosti---pojmenovat si to mohu podle sveho modelu a citeni vselijak....

Komunikovat( ted koukam o cem se bqvite,tedy komunikuje asi vedomi s Vedomim...)

A mit s komunikace uzitek

S cilem-byt stale vic zajedno( ve svych planech a cinnostech)- byt stale vic vedome jedno

V tomto kosmu to znwmena pro cloveka:
1- predne ziskavat Silu
2- ziskavat tj prejimat urcite vlastnosti a schopnosti vyssichcelku umoznenim tzv Otevreni lidske mysli a Rozsireni Vedomi
3- orientovat se lepe v ukolec.h tohoto kosmu:... prace s Polaritu,FraktalnostiCykly prostorovymi I casovymi,Oddelenosti...a pridat vysledky svych experimentu a studia k spolecnemu reseni lidstva
4- a tik se spolecne priuepravit na pokracovani ulohy Bytost na vyssi urovni tohoto Soukosmi( klastrove vesmiry)
( v mem fraktalnim pojeti pocitam s asi 4 mi urovnemi-tento pomocny vesmir,nadrazene Soukosmi,Klastrovy vesmiwr 1, a Vyssi centralni prapuvodni utvar Prvni Bytosti)
...axaqaxa...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 02. črc 2014 19:43:39

Ego komunikuje s jinym egem,neb jejich uvedomeni,ze sou jednim Vedomim je zastreno....

Ze je tady jen jedno Vedomi,s tim nazorem souhlasim,ale ty Peto z toho nic nemas,ani ja,holt musime komunikovat jako prachsprosta ega-zatim

Ne tak nase vyssi urovne-napr to nazvu Duse,nase Duse,v mem pojeti,se nedohaduji a neprou,neb jejich uvedomeni onoho jednoho Vedomi,s kerym se zde tak casto operuje( bohuzel jen teoteticky)- je mnohem hlubsi ...ano,dokonce by se dalo rict,ze mame spolecnou jednu Dusi-s jednim nad-lidskym Vedomim...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 02. črc 2014 20:52:24

Co ti zbejva?
Jakoz nam vsem?
Zacit na sobe poctive makat,misto tlachani a machrovani...
Anebo bych to poopravil
Mozna,ze na sobe pracujes a dost,ale za nic na svete bys to nepriznal,bo vysledky nesou nic moc
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. črc 2014 22:06:28

Až projdeš všemi pekly,
nezbude ti než být šťastný,
a taky tě to mohlo
napadnout dřív!
Být šťastný v pekle...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník