Na příjmu

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod malpan » ned 06. črc 2014 17:17:27

lama píše:
Návštěvník píše:Může být. Ale stejně nechápu proč ti návštěvníci z Lamova příkladu, kteří jsou tady a teď s tou hlavu otevřenou, nerozpoznají správně situaci.
A instrukci, kterou již vykonaly, vykonají kontraproduktivně znovu... No není to podivné?

:)
Druhá otázka je pro průvodce. Jak celou situaci napravit?

Vidím jediné čisté řešení:
Pokud má potřebu napravovat návštěvníky v jejich přístupu (třeba o ten prožitek sami nestojí), pak jen otázkou - "Vidíte to, o čem jsem mluvil? Pokud to vidět chcete, pak zkuste dát na mou radu a poodstupte a třeba to uvidíte...". Budou mít možnost se sami rozhodnout a nebudou se cítit být manipulováni...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod malpan » ned 06. črc 2014 21:20:51

vostalpetr píše:
Druhá otázka je pro průvodce. Jak celou situaci napravit?


Nijak



Napravovači světa udělaj vždycky víc škody než užitku,
viz. náboženství, politické systémy a jíné dobré úmysly, jenž dláždí cestu do pekla


Napravuje leda ego,
povětšinou pitomé a duchovnem praštěné ego...

ano, skvělá odpověď, ale ega se vychovávají navzájem. Je potřeba napravovat, aby mohlo dojít k pochopení, že je celé napravování je vlastně k ničemu. Každé potřebuje tu opačnou reakci, aby se mohlo vracet do středu. Není co napravovat - vždy jen své chápání. Jakmile je vlastní chápání harmonické, je celý svět přesně takový, jaký má být - harmonický :D ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod .Petra » pon 07. črc 2014 2:30:17

vostalpetr píše:
Je potřeba napravovat, aby mohlo dojít k pochopení, že je celé napravování je vlastně k ničemu.


:D :D :D

Koukám, že ty taky každou pitomost dokážeš pěkně vokecat...

No ale budiž.... :D

trošku mně to připomíná mý stanovisko : Musím vás zachránit před zachranováním...



...dojít k pochopení, že i to napravování je to, co je...
...potom zmizí potřeba někoho před tím zachraňovat...
:)
.Petra
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod malpan » pon 07. črc 2014 6:22:55

vostalpetr píše:
Je potřeba napravovat, aby mohlo dojít k pochopení, že je celé napravování je vlastně k ničemu.


:D :D :D

Koukám, že ty taky každou pitomost dokážeš pěkně vokecat...

No ale budiž.... :D

trošku mně to připomíná mý stanovisko : Musím vás zachránit před zachranováním...

vím, že mi rozumíš, ale přesto to sem napíšu - dokud si situaci neprožijeme, nevíme, co s ní dělat. I to, že není třeba s ní něco dělat je podložené prožitkem, kdy se s tím člověk babral.

Jen pro doplnění - není potřeba se ve všem vymáchat, ale bez pochopení principu je to "máchání se" přímo nutností :D
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. črc 2014 7:37:02

lama píše:
Návštěvník píše:Může být. Ale stejně nechápu proč ti návštěvníci z Lamova příkladu, kteří jsou tady a teď s tou hlavu otevřenou, nerozpoznají správně situaci.
A instrukci, kterou již vykonali, vykonají kontraproduktivně znovu... No není to podivné?

:)
Druhá otázka je pro průvodce. Jak celou situaci napravit?


Nejspíš to bude muset řešit s každým osobně, zvolit rozličné formy diplomacie či ručně stručně nasměrovat..,
než všichni stanou stanou v rozmezí správné tolerance...
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » pon 07. črc 2014 20:33:27

Návštěvník píše:
Nejspíš to bude muset řešit s každým osobně, zvolit rozličné formy diplomacie či ručně stručně nasměrovat..,
než všichni stanou stanou v rozmezí správné tolerance...

:) ...... řešit osobně by šlo, kdyby byl na to dostatek času ....... :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod malpan » pon 07. črc 2014 21:04:33

Návštěvník píše:Nejspíš to bude muset řešit s každým osobně, zvolit rozličné formy diplomacie či ručně stručně nasměrovat..,
než všichni stanou stanou v rozmezí správné tolerance...

vžij se do situace návštěvníka (tam) = máš nějaký přístup k této návštěvě a průvodce by se rozhodl tě směrovat do (podle něho) správných mezí -> jak bys reagoval? Jak to na tebe působí? Když bys měl skutečný zájem, nikdo by tě přeci nemusel přesměrovávat, protože sám bys hledal způsob, jak se "k tomu" dostat...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod .Petra » pon 07. črc 2014 22:38:44

vostalpetr píše:
Zachranování je program tvořivé boží Vůle a povětšinou se zachranuje z lásky...




Tak proč by mně to mělo vadit? :what: Ať si každý zachraňuje, jak chce...
:)
.Petra
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. črc 2014 23:09:25

malpan píše:
Návštěvník píše:Nejspíš to bude muset řešit s každým osobně, zvolit rozličné formy diplomacie či ručně stručně nasměrovat..,
než všichni stanou stanou v rozmezí správné tolerance...

vžij se do situace návštěvníka (tam) = máš nějaký přístup k této návštěvě a průvodce by se rozhodl tě směrovat do (podle něho) správných mezí -> jak bys reagoval? Jak to na tebe působí? Když bys měl skutečný zájem, nikdo by tě přeci nemusel přesměrovávat, protože sám bys hledal způsob, jak se "k tomu" dostat...

Především bych řekl, že pokud v té skupince byl někdo na příjmu, tak o ten příjem přišel, když se nechal oblbnout chudákem průvodcem.
Když není čas řešit to (pohodově) osobně, jak píše Lama, tak bude asi nejlepší, když to průvodce zabalí a půjde si oddychnout na pivo. Třebas v nastalém tichu to pak návštěvníkům dojde...
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Alaja. » pon 07. črc 2014 23:18:53

vostalpetr píše:Zachranování je program tvořivé boží Vůle a povětšinou se zachranuje z lásky...

Hmm, to vypadá na vlastní zkušenost se zachraňováním...
Alaja.
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Alaja. » úte 08. črc 2014 0:21:10

vostalpetr píše:Musí se furt tvořit ???

Musí.
Boží nejinteligentnější výtvory na zeměkouli totiž mají krátkou životnost a moc se zatím nepovedly.
A tak Pán Bůh to zkouší znova a znova a potají doufá, že snad už konečně stvoří aspoň jednoho člověka k obrazu svému.....aby mohl jít do toho předčasného důchodu.

:crazy:
Alaja.
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. črc 2014 8:55:45

Ještě štěstí, že galaxie nemaj uši a neřídí se jejich radami,
a říděj se jen gravitací, tedy v podstatě setrvačností...


Podle mě vše stojí (nebo se hýbe, kdo to má furt registrovat..) na vakuu.
A gravitace je vlastně touha, která se chce zřítit zpět do vakuua, když seznala že to venku (snu) stojí za prd.
Jenže setrvačnost jejího rozletu jí vymodelovala snovej svět, a ona furt o něj naráží jak můra o lampu.
Návštěvník
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » sob 19. črc 2014 0:30:57

malpan píše:
Návštěvník píše:Nejspíš to bude muset řešit s každým osobně, zvolit rozličné formy diplomacie či ručně stručně nasměrovat..,
než všichni stanou stanou v rozmezí správné tolerance...

vžij se do situace návštěvníka (tam) = máš nějaký přístup k této návštěvě a průvodce by se rozhodl tě směrovat do (podle něho) správných mezí -> jak bys reagoval? Jak to na tebe působí? Když bys měl skutečný zájem, nikdo by tě přeci nemusel přesměrovávat, protože sám bys hledal způsob, jak se "k tomu" dostat...


Hovoříme z pohledu průvodce. Průvodce je tu z nějakého důvodu. Má nějaký úkol. V tom nejhrubším pohledu je za něco placen. Návštěvníci vytvořili podmínky = přišli, zaplatili vstupné, vložili určitou důvěru v průvodce. Návštěvníci tedy hledají způsob jak se "k tomu dostat" podle svých momentálních možností. Z pohledu průvodce hledat důvody, proč návštěvníky nenasměrovat správně, může znamenat vyhýbání se povinnosti.
Průvodce by měl najít ten správný způsob - dostatek taktu, empatie, diplomacie. A protože nemá dostatek času, aby to řešil s každým osobně, řeší to kompletně pro celou skupinu.....:-)

Samozřejmě jsou případy, kdy je lepší "jít na pivo". :D
A může to být ten nejlepší momentálně možný způsob diplomacie, taktu a empatie.... :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 19. črc 2014 0:51:44

Průvodce by měl najít ten správný způsob - dostatek taktu, empatie, diplomacie.

Pro mne je průvodcem ten, kdo mi momentálně může zjednat přístup k pro mne důležitým informacím.
Nevyhledal on mne, nýbrž já jeho.
Je tedy na mně, abych si všímal co mi ukazuje, a ať se při tom chová jak sám uzná za vhodné.
Nerozumím-li jeho výkladu, mohu jít jinam.
Neznamená to, že jiný neporozumí.



:)
Jarda Malej
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » sob 19. črc 2014 1:13:55

Jarda Malej píše:
Průvodce by měl najít ten správný způsob - dostatek taktu, empatie, diplomacie.

Pro mne je průvodcem ten, kdo mi momentálně může zjednat přístup k pro mne důležitým informacím.
Nevyhledal on mne, nýbrž já jeho.
Je tedy na mně, abych si všímal co mi ukazuje, a ať se při tom chová jak sám uzná za vhodné.
Nerozumím-li jeho výkladu, mohu jít jinam.
Neznamená to však, že jiný neporozumí.

:)

Ano.
Trochu jsme se tím odchýlili od toho "hrubého,praktického případu návštěvy výstavy moderního umění", a to nám může otevřít jiné možnosti.

Potom může být relevantní i Malpanovo
malpan píše:
Návštěvník píše:Nejspíš to bude muset řešit s každým osobně, zvolit rozličné formy diplomacie či ručně stručně nasměrovat..,
než všichni stanou stanou v rozmezí správné tolerance...

vžij se do situace návštěvníka (tam) = máš nějaký přístup k této návštěvě a průvodce by se rozhodl tě směrovat do (podle něho) správných mezí -> jak bys reagoval? Jak to na tebe působí? Když bys měl skutečný zájem, nikdo by tě přeci nemusel přesměrovávat, protože sám bys hledal způsob, jak se "k tomu" dostat...


Úplně původně jsem se snažil poukázat na to, že řešení "problému, kdy někdo není na příjmu" "násilím", vyvolá spíše negativní odezvu. To souviselo se zdejší diskuzí. Pokusil jsem se poukázat na to, že onen "průvodce" by se měl pokusit najít "funkční" způsob. Opakování těch "nefunkčních" nevede ke kladným výsledkům. :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 19. črc 2014 1:28:39

Úplně původně jsem se snažil poukázat na to, že řešení "problému, kdy někdo není na příjmu" "násilím", vyvolá spíše negativní odezvu. To souviselo se zdejší diskuzí. Pokusil jsem se poukázat na to, že onen "průvodce" by se měl pokusit najít "funkční" způsob. Opakování těch "nefunkčních" nevede ke kladným výsledkům

Ten původní příklad z muzea jsem vnímal tak, že zatím co někteří z návštěvníků
při snaze získat za svoje vstupné relevantní informace vnímají pozorně pokyny zasvěceného průvodce,
jiní na ně kašlou a pár dalších zajde s respektováním těch pokynů poněkud do extrému,
což může vést rovněž ke zkreslenému výsledku jejich pozorování.

Přičemž v tom původním příkladu byla situace prostá a jasná.
Průvodce informoval z jaké že vzdálenosti lze vidět to, co objekt k vidění nabízí
což bylo podle mého názoru vše, čeho bylo zrovna třeba. Ostatní nebylo na něm.


:)
Jarda Malej
 

Re: Na příjmu

Nový příspěvekod lama » stř 30. črc 2014 9:32:18

Každý si to přebral po svém. To si myslím nejde bez dalších souvislostí, náznaků apod... jednoznačně zajistit, aby tomu zde (v tomto omezeném prostoru) všichni porozuměli stejně. Ten první případ na jógové hodině byl si myslím výstižnější a skutečnější :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Předchozí

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník