nevyžádané rady

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » ned 29. čer 2014 18:46:02

Pokud mi (Lamovi) chcete něco poradit, tak tady je na to vhodné místo.
Rád si to přečtu.
Vyhrazuji si možnost se podle uvedených rad nezachovat..... Díky za pochopení :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod papadev » ned 29. čer 2014 19:14:09

a v čem bys tak potřeboval poradit?
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 30. čer 2014 4:39:59

Nevyzadane rady sou vesmes lidmi usilujicvimi o samostatnost a zdrave sebevedomi prijimany jen tezce,neb dotycny to vnima,jako ze ho druhy vidi jako slabeho...

Pozdeji se clovek zoceli tak,ze uz mu nevyzadane rady nevadi-ale stejne z nich nic nema,neb je povazuje za zbytecne,radilek neni pro neho autorita,atd...

Ja se divam na prubeh a udalosti vsedniho dne-takrka na vsechny-jako na znameni-seslana mi mymi Mistry--hledam souvislosti,synchrony,vyznamy onech her a jak vse do sebe zapada--sem tam I neco pochopim--taka je ted ma vyuka..

Co to sou ta znameni?
Rady,cviceni,ukoly...pro me...sou nevyzadane?
Kdepak,prave naopak-dlouho sem o ne prosil

Takze kdyz zaslechnu,jak mama rika decku: davej pozor---je to rada pro me,abych zbystril..a ne abych zacal brblat,ze ja su pozorny dost a kdo mi ma co radit...

A mnohdy ,kdyz se radou ochotne ridim,to prinese I sve ovoce...
...assndvmj...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 30. čer 2014 6:56:06

jaosiva1
Ja se divam na prubeh a udalosti vsedniho dne-takrka na vsechny-jako na znameni-seslana mi mymi Mistry--hledam souvislosti,synchrony,vyznamy onech her a jak vse do sebe zapada--sem tam I neco pochopim--taka je ted ma vyuka..

..kdyz zaslechnu,jak mama rika decku: davej pozor---je to rada pro me,abych zbystril..
a ne abych zacal brblat,ze ja su pozorny dost a kdo mi ma co radit...

Je to rada, není to rada?
A když je, co když není vyžádaná?

Mám pocit že to občasné odseknutí o nevyžádané radě
bývá často informací o tom, že dotyčný toho času není na příjmu.
Nebo se tu všechny ty myšlenky objevují proto, že se na ně někdo ptá?
To si nemyslím.




:(
Jarda Malej
 

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod malpan » pon 30. čer 2014 7:55:21

lama píše:Pokud mi (Lamovi) chcete něco poradit, tak tady je na to vhodné místo.
Rád si to přečtu.
Vyhrazuji si možnost se podle uvedených rad nezachovat..... Díky za pochopení :D

jednu nevyžádanou radu bych pro tebe měl. Potřebuješ ji slyšet jako sůl, tak doufám, že jsi natolik "duchovně zralý" a chápeš závažnost situace, že víš, co ti to přinese a tak se jí budeš i naprosto jednoznačně a zodpovědně řídit - tedy: Dělej si co chceš a co uznáš za vhodné
Samozřejmě se mou radou řídit nemusíš a můžeš si dělat cokoliv jiného, co uznáš za vhodnější, moudřejší, srdečnější......
Je to jen na tobě, jak s mou radou naložíš ;) :D
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 30. čer 2014 8:21:38

ahoj lamo :)

ráda tě vidím :)
Návštěvník
 

Nevyžádaná rada

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 30. čer 2014 8:35:33

To neděláš dobře Jaromíre!
Co?
Že strkáš ty vypálený sirky zpátky do krabičky.
Proč?
Jednou to poznáš.
------------
Děláš velkou chybu Jaromíre, to se ti vymstí.
Co zas?
No to tvoje vracení sirek do krabičky.
---
To neděláš dobře Jaromíre, s tou sirkou.
Jednou se ti to vymstí.
Dej nám pokoj!
---
Já jsem ti to říkal Jaromíre.
Já ho mám asi spálenýho.
Ukaž.
To je dobrý.
---
U doktora:

Měl jsi štěstí Jaromíre, je to těsně vedle.
Na funkci to nebude mít vliv.
To jako na funkci rostlináře jo?
No to už vůbec ne.


:D
Jarda Malej
 

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 18:54:40

Jana píše:Tady máš návod jak se má lama chovat.

Díky to je pro lamu krotkou.
Já se tak snadno ochočit nedám. ..... doufám....... :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 18:57:27

papadev píše:a v čem bys tak potřeboval poradit?
...x...

Když to napíšu, bude Tvoje rada vyžádaná. A to bys pak byl "off topic" - teda česky "mimo mísu". Jana se v předchozím příspěvku trefila..... :)
Prostě mi něco poraď .... a bude... :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 18:59:49

vostalpetr píše:Já píšu nevyžádané rady až tehdy,
když řekneš něco, s čím nesouhlasím...

Takže ti mohu pouze poradit,
abys neříkal to s čím nesouhlasím,
a vyhneš se tak nevyžádanám radám

pokud bys ale stál o nevyžádané rady,
tak piš to, s čím nesouhlasím a já ti poradím

nebot já rádím rád, neb je to nejjednodušší činnost na světě,
takže se u toho nepředřu a mohu radit od rána do noci...

Já se nevyžádaným radám nevyhýbám. Takže nesouhlasím s tím, že s tím nesouhlasíš ...... :)
Akorát ještě nevím s čím...... :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 19:02:02

miroslav píše:Já bych ti radil, abys tady více byl
a se angažoval.
Je to poučné
a můžeš tady i být prospěšný pro druhé.

Díky, tak nevím jestli to nepatří do veršovaných ..... :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 19:03:12

vostalpetr píše:Jo to je dobrej nápad od Miroslava,

já jsem si ted právě vzpomněl, že jsi na JZ zablokoval demokratický hlasování a já nemohl hlasovat,

takže mám vlastně s tebou nevyřízený účty.

Na boží mlýny není moc spolehnutí, protože melou pomalu,

takže to musím vzít do vlastních rukou, nebot je už na čase, aby pravda a láska zvítězila... :D

Nooooo jooooo
to bude masakr...... :crazy:
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 19:16:27

Návštěvník píše:ahoj lamo :)

ráda tě vidím :)

Ahoj, jak se daří? :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: Nevyžádaná rada

Nový příspěvekod lama » pon 30. čer 2014 19:19:18

Jarda Malej píše:To neděláš dobře Jaromíre!
Co?
Že strkáš ty vypálený sirky zpátky do krabičky.
Proč?
Jednou to poznáš.
------------
Děláš velkou chybu Jaromíre, to se ti vymstí.
Co zas?
No to tvoje vracení sirek do krabičky.
---
To neděláš dobře Jaromíre, s tou sirkou.
Jednou se ti to vymstí.
Dej nám pokoj!
---
Já jsem ti to říkal Jaromíre.
Já ho mám asi spálenýho.
Ukaž.
To je dobrý.
---
U doktora:

Měl jsi štěstí Jaromíre, je to těsně vedle.
Na funkci to nebude mít vliv.
To jako na funkci rostlináře jo?
No to už vůbec ne.
:D

Není nad praktickou ukázku :D
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. črc 2014 8:44:39

lama píše:
Návštěvník píše:ahoj lamo :)

ráda tě vidím :)


Ahoj, jak se daří? :)


posledních pár týdnů, když dostanu tuto otázku, tak jsem mírně na rozpacích co odpovědět :) život si zkrátka šlape svými cestičkami a neptá se co já na to :D tak už několik let zůstávám u tichého úžasu :D

v osobním životě momentálně nejvíce řešíme odjezd dcery na studia na univerzitě v Glasgow. je s tím spojeno množství organizačních záležitostí a někdy mi přijde skoro dost státní byrokracie :D Skotové jsou, narozdíl od našich úřadů, dost neformální, takže dostala z univerzity akorát email s potvrzením o přijetí, rozpis termínů semestrů na školní rok 2014/2015, kdy má nastoupit na seznamovací víkend a info o přiděleném místě na koleji. taky jí popřáli hezké prázdniny a že je těší, že si právě jejich univerzitu vybrala ke svému studiu a dali odkaz na SAAS, který bude za ní platit školné.

na rozdíl od ostatních oblastí UK, ve Skotsku je studium placeno státem, proto je o místa tam přímo rvačka :D :D :D ten email je jediný dokument, který dcera má, dokonce je tam věta, že toto má být požadováno jako oficiální doklad, že nic jiného posílat nebudou, ale našim institucím, zdá se, to připadá nedostatečné, tak teď se dohadujeme s ministerstvem školství :confused:

odfčet by měla 12.9., takže v 19ti letech opouští své rodné hnízdo a sbohem a šáteček :what: mám z toho dost rozporuplné pocity, na jednu stranu jí všichni velmi přejeme, že se jí splnilo to co si moc přála a na čem tvrdě makala minimálně tři roky, podmínky pro přijetí jsou dost tvrdé - například od ní požadovali krom mimoškolních aktivit, kterými by prokázala zájem o obor, který chce u nich studovat, odmaturovat ze státní i školní maturity na 11111 a jako jazykový certifikát tj. statud rodilého mluvčího. a na druhou stranu, tak nějak tušíme, že se do své rodné vlasti už bude vracet 2x za rok, jen na návštěvu a je nám nejen jako rodičům, ale také všem jejím kamarádům z toho smutno :what:

a co u tebe nového ? :)
Návštěvník
 

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod papadev » úte 01. črc 2014 11:17:25

ahoj lamo

taxem koukal na jakési tvé stránky a dočetl se:
měls problémy--pomohla ti Marta--už si ok

tak dumám,k čemu toto vlákno...nevyžádaných rad...má sloužit...?

aby sis dokázal,že vydržíš naše pindy?
anebo co kdyby se přece jen vyvrbila nějaká dobrá rada,i když o žádné zatím nevíš...

anebo pro poučení nám-radílkům..at se raděj chytnem za nos a staráme o sebe sama?

já se nebojím dát nevyžádnou radu či nabídnout nevyžádnou pomoc...když vidím,že situace to vyžaduje,byt potrefený o to nestojí...někdy se snažím zaobalit to tak,aby ego potrefeného příliš neprotestovalo....jindy,např na přechodu pro chodce,kde se na potrefeného valí auto,nezbyde čas než jen zařvat:UHNIII!!!

zdáš se být ok,tak mě žádná dobrá nevyžádaná rada nenapadá

(ps-já panu vackovi asi v 1995 napsal fakt dost otevřený a upřímný dopis a byl sem šokován,jaxem si to pak přečet-aniž by se mě dovolil,či aspon upozornil--v nějaké té jeho knize....
holt jeho smysl pro otevřenost a upřímnost v té době byl neslučitelný s diplomacií či laskavostí a soucitem k druhému--šel tak nelítostně po Pravdě,že neznal bratra... odtud to jeho vrtání a kritizování všeho...bez ohledu na následky...)

...jassna sila...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » úte 01. črc 2014 20:04:38

taxem koukal na jakési tvé stránky a dočetl se:
měls problémy--pomohla ti Marta--už si ok

:) Tak jednoduché to není. Jednou ty stránky smažu .... až přijde ten správný čas. Teď bych je dával spíš jako odstrašující příklad. :)

tak dumám,k čemu toto vlákno...nevyžádaných rad...má sloužit...?

aby sis dokázal,že vydržíš naše pindy?
anebo co kdyby se přece jen vyvrbila nějaká dobrá rada,i když o žádné zatím nevíš...

anebo pro poučení nám-radílkům..at se raděj chytnem za nos a staráme o sebe sama?

Ano představit si lze pod tím ledaco.
Ještě Ti tam chybí pobavit se na vlastní účet, pokecat nezávazně se zdejším osazenstvem aniž bych je nutil k sebereflexi, odlehčit zdejší rozhádanou komunitu, zjistit co si o mne lidé myslí, zesměšnit nevyžádané rady obecně, užít si nějaké ty emoce, pohádat se s někým(kýmkoliv)..... atd atd...
Zřejmě to bude nějaká komplikovanější kombinace. Ale popravdě jsem se nad motivací nějak výrazně nezamýšlel :)
zdáš se být ok,tak mě žádná dobrá nevyžádaná rada nenapadá

klidně může být i špatná - je to libovolné :)

ps-já panu vackovi asi v 1995 napsal fakt dost otevřený a upřímný dopis a byl sem šokován,jaxem si to pak přečet-aniž by se mě dovolil,či aspon upozornil--v nějaké té jeho knize....
holt jeho smysl pro otevřenost a upřímnost v té době byl neslučitelný s diplomacií či laskavostí a soucitem k druhému--šel tak nelítostně po Pravdě,že neznal bratra... odtud to jeho vrtání a kritizování všeho...bez ohledu na následky...)

Také jsem chtěl kdysi napsat p.Vackovi. Zkušenosti s jeho nezachováváním listovního tajemství mne od toho odradily. :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 01. črc 2014 20:40:24

No vida-prece jenom se vyvrbila jedna rada-pro me napr si myslim je dobre-mit prehled o motivacich svych cinu-- -dobre si napsal,ze sam nevis,neb je to komplexnejsi a slozitejsi--ano,sou naoko motivace a motivace za motivacema...az kamsi do hloubky---a je dost hruza,co se tam muze jeste najit...proto rozpletat to-je pro odvazne---ostatni nech zustanou u konstatovani:
Je to komplikovane...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. črc 2014 20:41:35

Také jsem chtěl kdysi napsat p.Vackovi. Zkušenosti s jeho nezachováváním listovního tajemství mne od toho odradily.

To ale svědčí o dost silném osobním kultu sebezáchovy :-)
Návštěvník
 

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 01. črc 2014 20:58:18

A kdo ho nema,Taro?
Ne kazdy je schopen a ochoten rozvesit svou bidu po vsech sloupech sveta...a taky takovy cin nemusi nic moc prinest ani tomu,kdo se odhali,ani jeho okoli...I kdyz jo,pri vhodnych okolnostech uprimne doznani muze byt velky prulom...

Vacek konal podobne jako doktor,ktery by ve sve knize vyzrazoval lekarske tajemstvi,ci zpovednik vzpovedni...ospravedlnuje ho pouze to,ze nemel jinych motivu,nez ilustrovat dopisy ruzne moznosti na duchovnich cestach..kdyz ale jeho zacali rozebirat tomasovci,to bylo kravalu...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Další

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník