nevyžádané rady

Moderátor: lama

Pravidla fóra
Moderuje tu Lama
Každý tady může psát co chce.
Změny mohou nastat. Heslo Lamy: "Nikdy neříkám nikdy"

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. črc 2014 22:08:47

"Svou bídu..."

na sebe (na svoji nějakou úroveň) při tom nemyslí, nesrovnávají se, není ani co srovnávat. Neví o sobě, stejně jako filmová kamera o sobě neví, nic si o sobě nemyslí, neuvědomuje si čím "ve skutečnosti" je, jen vidí a poznává.
Návštěvník
 

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » úte 01. črc 2014 22:13:13

jaosiva1 píše:No vida-prece jenom se vyvrbila jedna rada-pro me napr si myslim je dobre-mit prehled o motivacich svych cinu-- -dobre si napsal,ze sam nevis,neb je to komplexnejsi a slozitejsi--ano,sou naoko motivace a motivace za motivacema...az kamsi do hloubky---a je dost hruza,co se tam muze jeste najit...proto rozpletat to-je pro odvazne---ostatni nech zustanou u konstatovani:
Je to komplikovane...
...x...

Samozřejmě je velmi dobré dojít až do nejhlubšího konce těch motivací ........ A opakovat tento zpětněběžný proces při každé příležitosti ....... dokud to nebude všechno dokonale jasné. :)
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » úte 01. črc 2014 22:28:51

Návštěvník píše:
Také jsem chtěl kdysi napsat p.Vackovi. Zkušenosti s jeho nezachováváním listovního tajemství mne od toho odradily.

To ale svědčí o dost silném osobním kultu sebezáchovy :-)

Svědčí to o lecčems ... tedy i o potřebě sebezáchovy. :-)
Svět není černobílý.
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod lama » úte 01. črc 2014 22:29:32

miroslav píše:Jeden malíř nazval svůj obraz:
Nemohu zapomenout ... ale nevím na co.

:yes:
:phew:
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 17:54:18

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Tara » úte 01. črc 2014 22:33:21

lama píše:
miroslav píše:Jeden malíř nazval svůj obraz:
Nemohu zapomenout ... ale nevím na co.

:yes:
:phew:

Máš hodně společného s Janou, taky se hodně směje, když je v koncích...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Tara » úte 01. črc 2014 22:33:53

Přitom to vůbec k takovému halasnému smíchu není...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Tara » úte 01. črc 2014 22:34:43

Ten "hlasitý smích" je útěkem...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod irulan » úte 01. črc 2014 22:36:19

Taro, ty jsi ale suchar. :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Tara » úte 01. črc 2014 22:39:49

Že se na ten smích ozveš mě nepřekvapuje :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod irulan » úte 01. črc 2014 22:40:47

Zřejmě to považuješ za spatnou vlastnost :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Tara » úte 01. črc 2014 22:44:35

Ale ne, jen ten tvůj podpis pod čarou o smíchu je dost vypovídající.... smíchem se vše zrealativizuje (tedy uteče se do nic) a je to.

Tak mě nepřekvapuje, že reaguješ na "smích"... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod irulan » úte 01. črc 2014 22:49:07

Tara píše:...tedy uteče se do nic....

No dyt jo, jenže zcela přirozeným zpusobem, proste se to uvolní samo od sebe od vseho do nic. Hlavne kdyz přestaneš brát vazne sama sebe. Neni to zadna nucena a nasilna záležitost, naopak, naprostá relaxace a uvolnění. :)
Jaky mas rada humor?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod Tara » úte 01. črc 2014 23:03:01

Mi to přijde jako útěk.... :-)

Jaký mám ráda humor? Hmmm, nerozumím humoru např. Cimrmana, nic mi to neříká, mám ráda asi situační "inteligentní" humor v režii zenu..., něco jako obrázek - sedí vedle sebe na sedačce malý vnouček a jeho dědeček a vnouček říká dědovi: "Taky jsem v tvém věku nevěřil na inkarnaci..."... a pohled vnoučka i dědy na obrázku je přesným zenovým střetem...

To asi není humor pro vypuknutí smíchu, ale přesně takový se mi líbí, že tě zastaví a oči a rty se pousmějí v pochopení... :-)
to je "můj" humor, ten mi je blízký :-))
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 02. črc 2014 5:46:38

Smisila si dve veci,Taro
Ja psal o zacich,keri psali Vackovi a uprimne se vyznavali z sve bidy--tj ne prilis dobreho stavu,kdy obvykle clovek usiluje..a zadne postupy nenastavaji,ci dokonce problemy rostou...a mnohy zak to tezce snasi a trpi jeho excesy I okoli,rodina..a tak...

Rozvody,rozbiti rodiny,vyhazovy z prace,nepochopeni vlastnich rodicu,ztrata. pratel,nemoce-i psychicke---to nesou neobvykle veci...a do toho jeste jakesi vize,az se cloveku zda,ze fakt blazni...a v takorvem stavu se obraci na Vacka---kery to rozmazne v knize

Me osobne to tenkrat prijemne nebylo a jesli mi to pomohlo,nevim...lama radej ani nepsal a troufam si rict,ze jesli to nekomu pomohlo k nejake vetsi uprimnosti,tak jen ojedinele

Samozrejme byly I dopisy lidi vznasejicich se na vlnach blazenosti,keri horlive dekovali Vackovi za jeho vedeni a pomoc,tem asi zverejneni nevadilo...

Ty si uvedla k tomu-svou bidu---situaci zaka ci adepta,kery uz ma nejhorsi za vodou a techto problemu je zbaven---tedy zadnou bidu uz nema,a kdyqz ma,tak to jako bidu nepocitwuje
Takovy clovek by ani nemel potrebu Vackovie psat a ano,zverejneni jeho dopisu by mu bylo sumafuk

Ahoj
Omlouvam se za ty preklepy,ale pisu na dotykove klavesnici a ona je tak citliva,ze staci priblizit prst a pismenka uz naskakuji...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod nop » stř 02. črc 2014 6:03:43

lama píše:
jaosiva1 píše:No vida-prece jenom se vyvrbila jedna rada-pro me napr si myslim je dobre-mit prehled o motivacich svych cinu-- -dobre si napsal,ze sam nevis,neb je to komplexnejsi a slozitejsi--ano,sou naoko motivace a motivace za motivacema...az kamsi do hloubky---a je dost hruza,co se tam muze jeste najit...proto rozpletat to-je pro odvazne---ostatni nech zustanou u konstatovani:
Je to komplikovane......x...

Samozřejmě je velmi dobré dojít až do nejhlubšího konce těch motivací ........ A opakovat tento zpětněběžný proces při každé příležitosti ....... dokud to nebude všechno dokonale jasné. :)

Takže dojdeme až k tomu, proč jsem se odvážil vstoupit do života a k motivaci při výběru rodičů tam.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 02. črc 2014 20:49:35

Nevim nope,ale ja hledani motivu npocituji jako zpetnebezny pohyb V CASE,tj nekam pred narozeni,...ci ke stvoreni kosmu...
Vnimam to spis jako kdyz rozebiras stavbu...kde na povrchu sou motivace zrejme a vystavni-pro druhe..a pod tim motivace hlubsi a tajne a skryte...

Priklad: farizej kritizuje prostitutky....motiv-jeho vysoce moralni pristup,ucta k znam,a tak...to je to pro druhe...a nekdy poctive mysli ,ze je to skutecna motivace
Pod tim ale je jeho vlastni chtic a zadostivost-vlastne cista vasen,kera je ale pokrivena a chapana jim samym jako chlipnost...tudiz ji musi skryvat,a za ten hrich nenavidi sam sebe a prehrava to na prostitutky...
A je mozne-ze sam kdysi nejakou tu prostitutku delal,takze jo,I v case tam mohou byt vazby...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: nevyžádané rady

Nový příspěvekod nop » stř 02. črc 2014 21:13:37

jaosiva1 píše:Nevim nope,ale ja hledani motivu npocituji jako zpetnebezny pohyb V CASE,tj nekam pred narozeni,...ci ke stvoreni kosmu...
Vnimam to spis jako kdyz rozebiras stavbu...kde na povrchu sou motivace zrejme a vystavni-pro druhe..a pod tim motivace hlubsi a tajne a skryte...
Priklad: farizej kritizuje prostitutky....motiv-jeho vysoce moralni pristup,ucta k znam,a tak...to je to pro druhe...a nekdy poctive mysli ,ze je to skutecna motivace
Pod tim ale je jeho vlastni chtic a zadostivost-vlastne cista vasen,kera je ale pokrivena a chapana jim samym jako chlipnost...tudiz ji musi skryvat,a za ten hrich nenavidi sam sebe a prehrava to na prostitutky...
A je mozne-ze sam kdysi nejakou tu prostitutku delal,takze jo,I v case tam mohou byt vazby......x...

(1) Abych se přiznal, myslel jsem ten pohyb zpět spíše jako připomínku, aby se regrese nepřeháněla. Vivékánanda řekl, že lidé by rádi probudili vzpomínky třeba na tisíce životů. A já říkám, že v současnosti toho máme dost k řešení. A Ježíš říká "dost má den na svém trápení" a v tomto smyslu chápu slovo "den" spíše jako "současná inkarnace, dnešní".
Ale jinak proč nejít až k volbě rodičů před vtělením? Krásně to popsal chlapec v knize Most času. Vybavil si, že v čase mezi dvěma životy pozoroval rodiče na pláži sedět u sebe a vybral si je pro své budoucí vtělení, viz (opisuji z katalogu):
Most času : neuvěřitelný příběh o chlapci, do něhož se reinkarnovala duše válečného pilota z druhé světové války / napsal Bruce Leininger, Andrea Leiningerová a Ken Gross.
(2) Případ odmítnutí ženy popsal brilantně Victor Hugo v románu Zvoník u Matky Boží.
Frolo, arcijáhen (představený všech jáhnů v tom velikém chrámu) byl přitahovaný tanečnicí Esmeraldou, členkou cirkusu, který působil před chrámem. Jako klerik musel dodržovat celibát. Rozpor byl nesnesitelně silný. Usiloval proto o její zničení. Sebe zničit neuměl, ovládnout plamen také ne, za manželku ji chtít nemohl a za konkubínu se neodvážil (jako dělali někteří jiní, o čemž jsou v dějinách svědectví), ani za milenku jako Petr Abélard s jeptiškou Heloisou, se kterou se pak chtěl oženit, což se mu v tom církevním systému vymstilo.
Opovrhnutí prostitutky nebo touha po zničení inspirativního protějšku pak má charakter typu "odmítnout kyselé hrozny".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník