Gangaji

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Jana » úte 04. dub 2017 14:42:02

Může tady být krátká cesta: kdy se přímé poznávání JSEM, KTERÝ JSEM v podobě klidu, radosti a hluboké všezahrnující lásky stávají naším přirozeným stavem

a může tady být dlouhá cesta, kdy se realizace JSEM, KTERÝ JSEM v podobě klidu, radosti a hluboké všezahrnující lásky stávají naším přirozeným stavem.

:)
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. dub 2017 5:26:06

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. dub 2017 8:04:39

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. kvě 2017 19:34:13

Návštěvník

Nový příspěvekod .Petra » pát 12. kvě 2017 7:13:57

Kdo utrpení neprožívá, ten s ním nemá a nemůže mít problém. Akorát ten, kdo ho prožívá, se mu chce obvykle vyhnout nebo ho aspon zkrátit - prožívá ho a chce, aby to nepříjemné prožívání skončilo.
Délka utrpení je dána - nedá se měnit. Kdo se s tím nedokáže smiřit (což je samozřejmě taky dáno nebo nedáno) si prožívá navíc utrpení z nesmíření - tak říkajíc trpí navíc tím, že musí trpět. Utrpení mu připadá obvykle nefér a tím je pocit utrpení znásoben. Ale na vybranou stejně nemá (i když mu může připadat, že má.) To je žívot. :)
.Petra

Nový příspěvekod Jana » pát 12. kvě 2017 10:11:57

V dharmě jsou v zásadě možné tři cesty:

1. ODŘÍKÁNÍ

- vzdávání se negativity, negativních myšlenek, emocí.
Učíme se je kontrolovat a zříkat se jich, to je cesta sútry.

Metafora s jedovatou rostlinou - běžný člověk ji nemůže pozřít, když to udělá, zemře. Snaží se tedy tomu vyhnout, zříkáme se, odhodíme tu rostlinu. dáme ji někam, kde na ni nedosáhnou děti, kde neublíží.

2. TRANSFORMACE

- cesta tantry.
V principu není nutné se zříkat věcí, pěti jedů a nevědomosti. tantra se snaží spíše s jedy pracovat a přeměňovat je v pět moudrostí.

Metafora s jedovatou rostlinou - lékař jedovatou rostlinu promění v lék, přidá další bylinu a vytvoří lék, který vyléčí nemoc.

3. CESTA OSVOBOZENÍ - CESTA DZOGČHENU

-na této cestě se nezříkáme pěti jedů nebo negativních emocí, ani je nepřeměňujeme, necháváme je tak, jak jsou. Nenásledujeme je, nerozebíráme, necháme je být.
Když tyto emoce necháme být takové, jaké jsou, nemají vlastní sílu na to, aby trvaly. A tak se samy osvobodí.
To se nazývá samoosvobozením.

Metafora s jedovatou rostlinou - páv se jedem živí. nemusí se jí zříkat, ani se nesnaží přeměnit jed. Jed ještě zvýrazní jeho krásu a barvy.

Všechny tři cesty jsou stejně důležité.

Dzogčhen ‹ Úvod
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. čer 2017 5:34:20

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. čer 2017 5:15:16

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 18. čer 2017 5:44:33