Videa

Moderátor: Tara

Re: Videa

Nový příspěvekod Tara » ned 18. pro 2022 17:32:45

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Videa

Nový příspěvekod Tara » úte 27. pro 2022 10:11:22

„Člověk má jednu takovou strukturu. Jmenuje se svědomí. To svědomí nemá nekonečný objem, neunese tíhu extrémních událostí. Až to svědomí bude přeplněno, ti lidé promluví. I lékaři veřejně promluví. Nevím, kdy se to stane, ale bude to mít neuvěřitelné konsekvence a bude to určitě vyžadovat velkou míru schopnosti lidí odpouštět,“ říká Soňa Peková k tématu následků doby nedávno minulé.
Tlak, pod kterým byla v posledních letech ji dle jejích slov nezlomil, nedostal se jí pod kůži. „Zjistila jsem, co všechno dokáže člověk vydržet a vyvzdorovat... A využila jsem tu dobu i jinak. Dostala jsem se k novým sférám zkoumání, k věcem, o kterých jsem předtím ani nevěděla, že existují,“ komentuje vědkyně, jejímž dlouholetým koníčkem je kvantová fyzika a která právě dokončuje překlad poslední knihy Stephena Hawkinga.
V rozhovoru se zamýšlí nad možnou holografickou podobou vesmíru i nad konkrétními morálními výzvami současné doby. „Lidé by měli začít více vnímat nemateriální rozměr člověka. Ne proto, že jsou Vánoce, ale proto, že se vědomí lidí dostává na vyšší úroveň. Jsou tady věci, které neumíme změřit, ale nemůžeme říct, že neexistují. Uvědomit si, že to není o 3D, je podle mě další krok, který musíme všichni udělat,“ vyzývá.
Rozhovor se Soňou Pekovou jsme rozdělili do dvou částí. První vychází dnes a na druhou se můžete těšit ve středu 28. prosince.

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Videa

Nový příspěvekod Tara » pát 30. pro 2022 2:50:11

Pokračování: Vánoční rozhovor s MUDr.
Soňou Pekovou, Ph.D. - 2. část

Je to tlak na sebeúctu. Pokud ji nemáte nebo si ji necháte pošlapat, udělají z vás všechno, co oni budou chtít. Možná v jednu chvíli už vás předělají do takové podoby, že není cesty zpět. Člověk na sobě musí pracovat. Pochopila jsem to za toho dva a půl roku teroru, který na mě vyvinuli, aby mě smetli z povrchu zemského. Ve mně se strhly nějaké slupky cibule a viděla jsem to jádro, po kterém oni jdou. Já jim jsem ukradená, oni šli po mé duši, s cílem zlomit. Člověk se nesmí nechat zlomit,“ říká MUDr. Soňa Peková, Ph.D. s tím, že lidstvo by mohli udržet nad vodou lidé, kteří nepodléhají nátlaku jaký jsme tu zažívali během posledních dvou let. Takoví lidé podle ní nedovolí, aby se přes ně převalila vlna špinavé vody, která se valí a do které „ti nahoře“ přidávají pořád další špínu.
„Uvidíme, kolik nás je,“ komentuje Peková a upozroňuje, že žádný nápad „elit“ nemůže být realizován bez zapojení obyčejných lidí. „Takzvané elity neumějí z reálného života už nic. Jen si vymyslí, co by se jim líbilo, nebo dostanou zadání od někoho, kdo stojí na tom žebříčku výš, ale nejsou schopni to realizovat. Bez nás „pěšáků“ neumějí nic. Pokud nebudete plnit úkoly, které překročily nějakou míru nehoráznosti, abyste se jim zalíbili, prohráli. A my tu hru, kterou tady hrajeme, můžeme vyhrát. Ta civilizace může zůstat,“ vysvětluje a navrhuje i možný způsob, jak se český národ může elitám vhodně bránit. „Buďte jako Švejk, který šel do Budějovic a došel dvakrát do Putimi,“ říká Soňa Peková v pokračování rozhovoru, v němž se opět dotýkáme i otázek vědecké a lékařské etiky a otázek její milované kvantové fyziky.

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Videa

Nový příspěvekod Tara » sob 06. kvě 2023 18:01:25

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Videa

Nový příspěvekod Tara » úte 27. čer 2023 10:27:52

Johnny

Za chyby se platí! Patryk Galewski dostane jako trest za vloupačku prospěné práce v hospici. Aniž to dopředu očekává, změní mu to celý jeho další život. Seznámí se s knězem Janem Kaczkowskim, který zapojuje mladé problémové lidi do pomoci nevyléčitelně nemocným. Patryk se od něj učí lásce, síle objetí i vzájemné blízkosti, kterou – ať zdraví či nemocní – všichni potřebujeme. V momentě, kdy prochází duchovní proměnou, dozvídá se, že jeho kněz a učitel je nemocen a stává se sám pacientem vlastního sanatoria. Film je založený na skutečných událostech.

https://www.csfd.cz/film/1161672-johnny/prehled/
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Videa

Nový příspěvekod Tara » sob 16. pro 2023 12:43:13

Mistrovská nahrávka o „boji“ člověka s Bohem, o věčné lidské pochybnosti a o Moudrosti a LÁSCE BOŽÍ. „Když existuje Bůh, proč nevinní trpí?“ Tak se ptá biblický Jób, stižený těžkými ranami. V geniálním provedení Ivana Trojana a Viktora Preisse. – Ukázka z kompletu 5 CD „Biblické knihy“ v přebásnění Daniela Rause. V režii Lukáše Hlavici a s hudbou Huberta Bittmana. Biblické knihy oslovují jak člověka, který je na vrcholu, tak i toho, kdo má pocit, že se ocitl na dně. Jsou pozoruhodnou výpovědí o základních pocitech a otázkách člověka, jež se ani v průběhu tisíciletí nemění. Každá z audionahrávek má specifickou atmosféru a hluboce se dotýká některé z lidských oblastí.


Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Videa

Nový příspěvekod Tara » pon 01. led 2024 14:46:25

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Předchozí

Zpět na Tara

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků