Tantra

Moderátor: Tara

Tantra

Nový příspěvekod Tara » čtv 23. dub 2015 14:42:34

Miroslav:

V té ukázce flamenco sice také toho není moc směrem k Bohu (v projevu muže), ale ta žena zpívá a hýbe se zcela a čistě ve své vášni - směrem k mužství a to zdaleka nejen na té nejnižší úrovni, jako je tomu v těch tanečcích, které jsi sem dala jako první.

Sice se to dnes snad už ani nesmí říkat, ale vypozoroval jsem, že je to tak, že žena má vztah k osobě - nejčastěji muži - skutečnému nebo personifikovanému, tedy Bohu v osobě Ježíše nebo Pána Boha a pod. Jedině muž může mít vztah k Bohu jako principu. Tedy neosobní, bez potřeby sebepotvrzení, přijetí a pod. Může úplně zmizet. Ne že by se rozpustil v tom, co miluje, jako to dělá žena.
Takhle podobně rozdíl ve vztahu k pojmu Bůh vypozoroval a popsal i Jung.

Takže žena je spojena s Bohem skrze muže a muž je spojen s Bohem díky lásce ženy. Láska ženy je ten "šém hám fóráš", který umožní překročit muži mrtvý bod osobního ne-úsilí a ne-záměru. Osobní úsilí (včetně osobního odevzdání) by totiž v jistém bodě muži bránily konečnému spojení s Bohem a zároveň bez úsilí to nejde. Neusiluje totiž už kvůli sobě, ale kvůli ženě, která ho miluje a která mu důvěřuje, že ji dovede k Bohu. Ona ho tedy k Bohu "dotlačí".
To je velký zázrak, vím o čem mluvím a všechno to rádoby advaitové ženské žvanění, které se tu i onde dnes tak plodně provozuje, na tom nic nemění.
Žena totiž není schopna neosobního úsilí, tedy ani neosobního odevzdání, prostého skončení. Stále je zde osobní vztah, který něco očekává - odezvu, pochvalu, přijetí, lásku, štěstí, blaženost, osvícení atd.
To "ženské žvanění", jak jsem to nazval, bohužel dnes často provozují i muži, ale naštěstí jen muži s malým "m" (tzv. přizdihráči)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1965
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » sob 02. kvě 2015 21:35:40

Zvažovala jsem, jestli to dát sem do tohoto vlákna, nebo do vlákan K zamyšlení, ale dávám to sem. Nicméně k osobě této paní, resp. tomu, co říká, jsem poněkud skeptická, na tomto úryvku něco bude:


"V dávné minulosti se všechny vztahy žily přes první čakru, spojení se zemí a potřebou obživy a zabezpečení. Muž byl dobyvatel a lovec, takže ženu ulovil, udělal si z ní služku nebo např. v bojích znásilnil a šel dál dobývat jinam. Dosud jsme žili život přes druhou čakru, čakra spojení. Hledali jsme se za účelem založení rodiny nebo sexu, citu ve vztazích bylo velice málo. Nastává doba, kdy se má žena rovnat muži a to znamená boj mezi strachem ženy a agresivitou muže. Čím více se žena bude zbavovat strachu a nebude se bát s mužem otevřeně komunikovat, tím více se muž bude zjemňovat a nebude již tolik útočit na ženu. Žena tedy musí dát do svého života rozum, protože uměla jen cítit a litovat toho druhého. Muž musí dát do svého života cit, aby si mohl vážit ženy a neubližovat jí. Strach i agresivita je zakotvena ve třetí čakře.

Časem se budeme učit žít partnerské vztahy přes čtvrtou čakru, přes srdeční čakru. Sex už nebude tak důležitý jako to, co cítím a co mi říká mé srdce. V budoucnosti se lidé budou setkávat se svými druhy s minulých životů a budou s nimi jakoby pokračovat v tom, co žili v minulosti. Budou vznikat větší společenství. Bude se žít přes pátou čakru, čakru společenství. V daleké budoucnosti se naučíme žít přes šestou čakru, přes třetí oko. V této době budeme umět číst vše z podvědomí druhého člověka. Bude zde naprosté odhalení všeho, člověk nebude mít co skrývat, vše si bude moci o něm ten druhý přečíst formou mysli. A pak dojde ke sjednocení s vesmírem, k celistvosti, kdy budeme život prožívat přes sedmou čakru, napojení na vše.

1) Nejdříve se učíme zbavit závislosti citové. To znamená, učíme se i když bychom se chtěli ozvat partnerovi, nemít ho nablízku, kdykoliv potřebujeme. Učíme se žít bez jeho pomoci

2) Pak se učíme zbavit závislosti materiální. Umět se o sebe postarat a nelpět na tom, že partner se musí finančně postarat o mě.

3) Když se toto naučíme, umíme být sami sebou a dokonce nám vztah na dálku vyhovuje. Už nemusíme mít partnera vedle sebe, stačí nám, že ho máme v srdci. A to je náš cíl mít partnera v srdci a ne v hlavě."

http://www.ezopress.sk/2012/10/po-osudo ... i-partner/
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1965
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » sob 23. led 2016 11:16:37

.
Přílohy
9142_712604425508828_8627114794976868573_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1965
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » stř 14. úno 2018 11:23:35

Muž, který nevěřil v lásku - Don Miguel Ruiz

Řeknu vám jednu velice starou historku o muži, který nevěřil v lásku. Tento muž byl docela obyčejný člověk, jako jste vy a já, ale lišil se od nás tím, že si myslil, že neexistuje láska. Samozřejmě že se dlouho snažil lásku najít, a proto pozoroval lidi kolem sebe. Skoro celý život hledal lásku, ale nakonec zjistil, že láska neexistuje. Kamkoli přišel, každému říkal, že láska je pouhým výmyslem básníků či náboženství, které se snaží ovlivňovat slabou mysl lidí, aby je mohlo ovládat. Tvrdil, že láska neexistuje, a proto ji nikdo nemůže najít, i kdyby ji hledal sebevíc.

Tento muž byl velice inteligentní a mluvil velice přesvědčivě. Přečetl spoustu knih, studoval na nejlepších univerzitách a stal se uznávaným učencem. Byl schopen hovořit k jakémukoli publiku a jeho logika byla velice silná. Říkal, že láska je jako droga, neboť poskytuje euforii, ale brzy se stává návykem. Stanete se na ní závislí, ale co máte dělat, když neobdržíte svou denní dávku? Tento muž říkal, že většina vztahů mezi milenci je jako vztah mezi narkomanem a prodavačem drog. Partner, který má větší potřebu lásky, je jako narkoman, a partner, který takovou potřebu nemá, je jako prodavač drog. Partner, který má menší potřebu, ovládá celý vztah. Tuto dynamiku jasně vidíte, protože v každém vztahu je obvykle jeden partner, který miluje, a druhý, který nemiluje a pouze využívá partnera, který mu dává své srdce. Narkoman, ten, který má větší potřebu, žije v neustálém strachu, že nedostane další dávku lásky nebo drogy. Narkoman si říká: „Co budu dělat, když mě partnerka opustí?" Tento strach ho činí velice sobeckým. „To je moje!" Začne být žárlivý a náročný, protože se bojí, že nedostane další dávku. Prodavač drog ovládá narkomana tím, že mu dává větší dávky, menší dávky nebo žádné dávky. Ten, kdo má větší potřebu, je nakonec ochoten udělat cokoli, aby ho partner neopustil.

Tento muž lidem vysvětloval, proč láska neexistuje. „To, čemu lidé říkají láska, není nic jiného něž vztah založený na strachu a ovládání. Kde je vzájemná úcta? Kde je láska? Žádná láska neexistuje. Mladí manželé dávají jeden druhému spoustu slibů před Bohem i před rodinou: „Zůstaneme vždycky spolu, budeme jeden druhého milovat a ctít v dobrých i špatných časech." Slibují si všechno možné. Zajímavé je, že svým slibům opravdu věří. Nicméně pár týdnů či měsíců po svatbě je jasné, že žádný ze svých slibů nedodržují. Snaží se ovládat jeden druhého. Snaží se zjistit, kdo bude závislým a kdo ovládajícím. Veškerá úcta, kterou si slibovali, je nenávratně pryč. Jejich vztah je plný nenávisti a emočního jedu. Jeden druhého zraňuje, až nakonec nevědí, kam se poděla jejich láska. Zůstávají spolu, protože se bojí být sami a protože mají strach z mínění druhých. Ale kde je láska?

Tento muž říkal, že znal mnoho stalých manželů, kteří spolu žili třicet, čtyřicet nebo padesát let a byli hrdí, že to vydrželi tak dlouho. Když však hovořili o svém vztahu, říkali: „Přežili jsme své manželství." To znamená, že jeden z nich se podřídil druhému a rozhodl se snášet všechno utrpení. Válku vyhrál ten z partnerů, který měl silnější vůli a menší potřebu lásky. Ale kam se poděl onen plamen, kterému říkali láska? Dnes zachází jeden s druhým jako se svým majetkem: „Ona je moje." „On je můj." Muž každému vysvětloval, proč si myslí, že láska neexistuje. Řekl jim: „To všechno mám dávno za sebou. A už nikdy nikomu nedovolím, aby ovládal mou mysl ve jménu lásky." Jeho argumenty byly docela logické, takže přesvědčil mnoho lidí. Láska neexistuje.

Pak se jednoho dne procházel v parku a uviděl na lavičce krásnou ženu, která plakala. To probudilo jeho zvědavost. Posadil se vedle ní a zeptal se, zda jí může nějak pomoci. Pak se zeptal, proč pláče. Neumíte si představit, jak byl překvapený, když mu řekla, že pláče proto, že neexistuje láska. „To je zajímavé - žena, která nevěří, že existuje láska!" Samozřejmě se chtěl dovědět víc. „Proč říkáte, že láska neexistuje?" zeptal se jí. „To je dlouhý příběh, " odpověděla žena. „Vdala jsem se, když jsem byla ještě velice mladá. Byla jsem plná iluzí a naděje, že budu sdílet svůj život s jedním mužem. Přísahali jsme si věrnost a založili rodinu. Ale brzy se všechno změnilo. Byla jsem oddaná manželka; starala jsem se o děti a domácnost. Pro manžela byl však důležitější úspěch v zaměstnání než rodina. Přestal si mě vážit a já si přestala vážit jeho. Jeden druhému jsme ubližovali, až jsem si nakonec uvědomila, že ho nemiluji a on nemiluje mě. „Děti však potřebovaly otce, a proto jsem s ním zůstala a snažila se ho podporovat. Dnes jsou děti velké a odešly z domova. Už nemám žádný důvod žít s manželem. Mezi námi není žádná úcta ani láska. Vím však, že i kdybych si našla někoho jiného, nic by se nezměnilo, protože láska neexistuje. Nemá smysl hledat něco, co neexistuje. A proto pláču." Muž to chápal velice dobře, objal ji a řekl: „Máte pravdu, láska neexistuje. Všichni hledáme lásku, otvíráme své srdce, stáváme se zranitelnými, a nakonec najdeme jen sobectví. To nám ubližuje, i když si myslíme, že ne. Nezáleží na tom, kolik máme vztahů; každý vztah končí stejně. Proč tedy hledat lásku?"

Muž a žena se stali přáteli, protože si byli velice podobní. Byl to krásný vztah. Jeden druhého si vážili a nikdy se neuráželi. Kdykoli byli spolu, byli šťastní. Nebyla mezi nimi žádná závist ani žárlivost. Ani jeden se nesnažil ovládat druhého. Jejich vztah se postupně prohluboval. Trávili spolu stále víc času, protože když nebyli spolu, stýskalo se jim. Jednou, když byl muž na nějaké cestě mimo město, napadla ho podivná věc. Říkal si: „Možná k ní opravdu cítím lásku. Ale je to něco jiného než to, co jsem dosud poznal. Není to takové, jak to popisují básníci, a není to takové, jak to popisuje náboženství, protože se za ni necítím zodpovědný. Nic si od ní neberu; nepotřebuji, aby se o mě starala; nemám potřebu svádět na ni vinu za své vlastní problémy. Cítíme se spolu dobře; máme se rádi. Respektuji její způsob myšlení a cítění. Nikdy mě nepřivádí do rozpaků a nikdy mě neotravuje. Nežárlím, když je s ostatními lidmi. Nezávidím jí, když má úspěch. Láska možná existuje, ale je to něco jiného, než si lidé myslí."

Nemohl se dočkat, až se vrátí a řekne jí o svých podivných myšlenkách. Když začal hovořit, žena mu řekla: „Vím přesně, o čem mluvíš. Už dávno mám podobný pocit, ale nechtěla jsem ti to říci, protože vím, že v lásku nevěříš. Láska možná existuje, ale je to něco jiného, než jsme si myslili." Po tomto rozhovoru se rozhodli, že spolu začnou žít jako milenci. Bylo zajímavé, že se mezi nimi nic nezměnilo. I nadále si vážili jeden druhého a jejich láska byla stále silnější. I ty nejprostší věci jim dělaly radost, protože byli tak šťastní. Muž byl tak plný lásky, až měl pocit, že se jednou večer stal zázrak. Díval se na oblohu, našel si tu nejkrásnější hvězdu a jeho láska byla tak silná, že se k němu hvězda začala přibližovat, až nakonec přistála v jeho dlani. A pak se stal další zázrak a jeho duše splynula s hvězdou. Muž byl velmi šťastný a nemohl se dočkat, až se vrátí k ženě a položí jí hvězdu do dlaně, aby jí dokázal svou lásku. Když jí položil hvězdu do dlaně, žena pocítila pochybnosti. Byla to nesmírná láska a v tom okamžiku jí hvězda spadla na zem a roztříštila se na milion kousků.

Dnes chodí po světě jeden starý muž, který tvrdí, že láska neexistuje. A doma na něho čeká jedna krásná stará žena, která pláče pro hvězdu, kterou jednou měla v ruce a kterou v okamžiku pochybností upustila. Tohle je příběh o muži, který nevěřil v lásku. Kdo udělal chybu? Uhodnete, co se stalo? Chybu udělal muž, protože si myslil, že může dát ženě své štěstí. Hvězda byla jeho štěstím a on udělal chybu, protože dal své štěstí do ženiných rukou. Štěstí nikdy nepřichází zvenku. Muž byl šťastný díky lásce, která vycházela z je ho duše; žena byla Šťastná díky lásce, která vycházela z její duše. Jakmile vsak učinil muž ženu zodpovědnou za své štěstí, žena hvězdu upustila, protože nemohla být za jeho štěstí zodpovědná. Přestože ho velice milovala, nemohla ho učinit šťastným, protože nikdy nemohla vědět, co si myslí. Nemohla vědět, jaká jsou jeho nejhlubší očekávání, protože nemohla znát jeho sny. Vezmete-li své štěstí a dáte-li je do rukou partnerky, dříve nebo později je rozbije. Dáte-li své štěstí druhému, vždycky vám ho může vzít. Může-li vaše štěstí vycházet jen z vašeho vlastního nitra a je-li důsledkem vaší lásky, pak jste za ně zodpovědní sami. Nikoho nemůžeme učinit zodpovědným za své. vlastní štěstí, ale přesto když uzavíráme manželství, ze všeho nejdřív si vyměníme prstýnky. Dáváme svou hvězdu do rukou druhého a očekáváme, že ho učiníme šťastným a že on učiní šťastným nás. Ať někoho milujete sebevíc, nikdy nemůžete být tím, co si druhý přeje. To je první chyba, kterou dělá každý z nás. Zakládáme své štěstí na našem partnerovi, ale tak to v životě nefunguje. Dáváme sliby, které nemůžeme splnit, a tím si otevíráme cestu k neúspěchu.

Z knihy: Láska, vztahy, přátelství (Don Miguel Ruiz)
Přílohy
10429414_895506473823131_2520000687185922023_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1965
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » sob 17. úno 2018 16:32:58

Partnerský vztah je spojení dvou duší na třech úrovních, které představují myšlení, city a vůli tvořit společně jeden celek. Partnerský vztah je škola, kde se muž učí milovat a žena je mu v tom učitelkou. Musí ho naučit kráčet cestou lásky, přivést ho ke světlu a oddálit od tmy. Aby mu žena mohla být učitelkou, musí naslouchat svému srdci, spojit se se svou intuicí, toužit, učit se novému. Žena muži umožňuje vstoupit do jiných dimenzí. Je schopná mu ukázat magický svět, ve kterém je možné vše.

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1965
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » čtv 22. bře 2018 21:57:25

Chcete-li změnit svět, milujte muže, opravdu ho milujte.
Vyberte si toho, jehož duše vás jasně volá, muže, který vás vidí a je natolik odvážný, aby se i trochu bál.
Vem jeho ruku opatrně ke svému srdci.
Kde může cítit teplo a odpočívat tam. Tam může uvolnit všechny své zátěže a vrátit se ke své duši.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1965
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » čtv 10. kvě 2018 10:26:28

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1965
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Tantra

Nový příspěvekod Tara » sob 28. črc 2018 21:14:29

Nesuďte muže podle jeho meče a zbroje, ale podle ženy, která stojí po jeho boku. Má-li skvělý meč a blyštivou zbroj, ale vedle sebe ženu, která vypadá jako loutka, pak se netřeba bát, protože takový muž nic velkého nedokáže. Je-li ale mužova žena svobodná, silná a šťastná, pak by se měli mít všichni na pozoru, protože to je skutečně nebezpečný muž, schopný velkých věcí.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1965
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22


Zpět na Tara

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron