K zamyšlení

Moderátor: Tara

K zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pon 25. lis 2013 9:38:10

*
Ztišením vstupujeme do neprojeveného - klidového aspektu nás samých, což přináší úplně nový náhled na Život. Stejně jako má oceán jiný náhled na sebe, než jaký mají vlny náhled na oceán. Podobně také bude mít oceán jiný náhled na vlnu, než jaký je náhled oné vlny na sebe samu..

Pro představu si můžete zkusit projektovat svoji mysl do některé z těch vln na oceánu. Nyní má jedna z těch vln vaše všední myšlenky. Představte si to. Jakou mají hodnotu? Co myšlenky jedné vlny mohou ovlivnit? Co na nich záleží?

Třeba je tam existencionalistická vlna: "ach jo, jsme neodvratně hnány ke břehu, všechny umřeme, není žádný onen svět, život je nesmyslný" ... to je existencionalistická vlna. Hned vedle je duchovní vlna: "jednoho dne ascendujeme všichni z oceánu a půjdeme tam, kde to bude sakramentsky lepší než tady!" A těch zbylých devadesát devět procent vln se prostě bude hádat mezi sebou. "Hej ty tam, já jsem lepší než ty!" A pak jsou třeba skupiny vln - "my jsme americké vlny, jsme ty nejlepší!" Nebo: "my jsme buddhistické vlny!"

... Nepřipadá vám to šílené? Neděláme právě tohle neustále? Nemá to naprosto smysl! Je to jen tlachání. Nic to neovlivní.. A tohle šílenství je to, čím většina lidí definuje sama sebe i svůj vlastní život ..

A pak tam je vlna, která běží po povrchu oceánu a hledá osvícení. Hledá svůj zdroj. Je to něco jako konečná forma šílenství. Je zde vlna, která je složená z vody a snaží se navrátit zpět k vodě.

Jen si to představte, jak některé vlny sedí na tom oceánu a mají nohy složené do preclíku, zkoušejíc se vrátit k vodě. Představte si, že se jdete koupat k moři a vidíte tam tyto vlny složené do preclíku, snažící se být klidné. A vy byste na ně volali: "ahoj, co děláte?" A ony by vážně říkaly: "hledáme oceán!" A vy na to: "a kolik času to vezme?" .. "Nevíme, ale tahle preclíková pozice nám pomůže.."

Chci jen říci, že jsme absolutní komedianti. Sami sobě děláme kanadský žertík zvaný 'náš život'. Hlavně tím, že si namluvíme, že tam někde je nějaké místo, jinde než zde, kam se máme dostat. Tahle myšlenka, že je nějaké jiné místo, kam se musíme dostat, je to jediné co pohání ten šílený hon. Bez ní toto stíhání ustane a pak teprve je možné rozpoznat z čeho se skládáme. Že čisté Bytí, čiré Vědomí je podstatou naší existence.

A pokud vzdáme ten hon na cosi, pak teprve začneme poznávat, náhle či postupně, že TOHLE JE ONO, že JÁ JSEM, že já jsem TO ... Jen pouhým obrácením pozornosti na To, na ten čistý, bdělý, probuzený Prostor. Všechna tato slova mohou být matoucí, ale pokud se opravdu podíváte, zjistíte jak skandálně jednoduché to je !!

Popravdě, oceán si o vlnu nedělá starosti. Ví, že se nemá kde ztratit. Může se vlnit přes celý oceán, ale nikdy neopustí oceán. Může mít po cestě nějaké srážky, nějaká šplouchnutí, může přestat existovat, což se všem vlnám nakonec neodvolatelně stane ... dokonce i velké vlny tsunami nakonec skončí. Ale žádná vlna se nemůže dostat mimo Život, mimo oceán. Ani nemohou umřít, jen se prostě ... utiší.

Adyashanti*
Tara

Re: K zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pát 29. lis 2013 18:44:45

*
Přílohy
1454940_718029271557850_1543445630_n.jpg
Tara

Nový příspěvekod Tara » pon 09. pro 2013 8:20:28

"V ústupu je síla, duby padají, zatímco rákos se v bouři jen ohýbá "
Tara

Nový příspěvekod Tara » stř 11. pro 2013 12:45:25

Zkuste žít s někým jiným, aniž jste se naučili žít sami se sebou. Uvidíte, jak váš vztah dopadne. Nebude to fungovat. Nejprve si najděte domov ve svém srdci. Jen ten, kdo zná a přijímá sám sebe, může vytvořit rovnocenný vztah s někým jiným. Ve všech ostatních případech se lidé pouze dopouštějí zrady na sobě samých.

P.Ferrini
Přílohy
1463143_555427137872554_311818645_n.jpg
Tara

Nový příspěvekod Tara » stř 11. pro 2013 17:45:10

*
Přílohy
1486881_555516754530259_1825642917_n.jpg
Tara

Nový příspěvekod Tara » úte 17. pro 2013 21:40:49

ŽENY, KTERÉ BĚHALY S VLKY

Žena má ve své instinktivní duši velkou sílu.
Hněv je jeden z vrozených způsobů, jak začít tvořit a jak si udržet vyváženost a všechno to, co skutečně miluje a je jí drahé.
Přijde čas, kdy je třeba ukázat své tesáky, projevit svou silnou schopnost bránit území, kdy je třeba říci: Již ani o krok dál a drž si klobouk, něco ti chci říct a takhle to již dál nebude.
Mnoho žen má v sobě často znaveného, bitvou oslabeného vojáka, který o tom prostě již nechce slyšet, nechce o tom mluvit a nechce se tím zabývat. Toto místo (vyschlá oáza) ale čeká, aby nastal nějaký hřmot a třesení, aby došlo k něčemu, co by opět stvořilo život, a když se tak stane, člověk je osvobozen od příliš jednoduchého pravidla nikdy se nehněvat.
Přílohy
5177.jpg
Tara

Nový příspěvekod Tara » úte 31. pro 2013 13:40:02

Tara

Nový příspěvekod Tara » pát 03. led 2014 21:16:12

"Co zbyde z vašich tužeb spojených s problematickými situacemi vašeho života, jež zaměstnávají vaši pozornost.
Pomlčka - pět centimetrů dlouhá pomlčka mezi datem vašeho narození a datem vašeho úmrtí na náhrobní desce.
Pro vaše egoistické já to je velice depresivní myšlenka. Pro vás je to však osvobozující."

Eckhart Tolle
Tara

Nový příspěvekod Tara » pon 06. led 2014 21:17:38

Počátkem svobody je poznání,
že nejste totožní se svou myslí.
Jakmile začnete svou mysl pozorovat,
aktivujete vyšší úroveň vědomí.

Začnete si uvědomovat, že za hranicemi myšlení
je nesmírná sféra inteligence a že myšlení
je jen nepatrným aspektem této inteligence.
Také si uvědomíte, že z této sféry
pochází všechno skutečně důležité -
krása, láska, tvořivost, radost a vnitřní klid.

A začnete se probouzet ...

ECKHART TOLLE
Přílohy
1549473_576704075738011_1516300732_n.jpg
1549473_576704075738011_1516300732_n.jpg (11.41 KiB) Zobrazeno 332 krát
Tara

Nový příspěvekod Tara » stř 08. led 2014 20:33:25

"Většina naší planety je ztracena v dělání. Relativně málo lidí je si vědomo v pozadí ležící nepodmíněné dimenze, bytí. Nejsou si vědomi toho, že jsou, neustále jsou pohlceni děláním, což zahrnuje i myšlení a reagování. Co mám dělat dál, co mám dělat teď, co si mám myslet o teď, co je další věc, na kterou mohu reagovat? Kde je další neřád, který mě bude otravovat? (:-))) Co budeme dělat dnes večer, co budeme dělat v životě? A v tom je celý svět ztracen, a proto tohle učení klade důraz na bytí. Nepopírám, že dělání hraje také důležitou roli v životě, pro rovnováhu, ale protože náš svět je ztracen v dělání, v současné době je pro lidi důležitější, aby jim byla ukázána cesta zpět do bytí, ke zdroji veškerého života. Do bezčasého, beztvarého zdroje všeho života, který je někdy zván Bůh. Ale já mu tak neříkám, to slovo už bylo příliš mnoho užíváno."

Jak čelit nepřízni – Eckhart Tolle

http://cestacloveka.sk/2014/01/05/jak-celit-neprizni-eckhart-tolle/
Tara

Další

Zpět na Tara