Diskuse k Lamí józe

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 13:30:52

Alaja píše:
Jana píše:Můžeš to nějak srozumitelněji vysvětlit ?



Z podvědomí je do snu vytažen nějaký dlouholetý podvědomý problém...třeba strach z jakékoli šelmy.

A testuje se, jak dalece jsi schopen ten šílený strach překonat, zda najdeš nějaké řešení z nastolené situace, nebo se stále jen schoulíš do svého strachu nebo budeš v tom snu utíkat od šelmy pryč...


je to jedna z možností odbourávání bloků v systému člověka :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 13:33:45

Alaja píše:Pak je ovšem také druhá možnost, že ten strach z nějaké šelmy prožívá nějaká jiná spící entita a ty jsi s ní telepaticky propojený a vnímáš vše, co ona v tom snu prožívá jako že to prožíváš ty....


jj to se může taky stát a nejen ve snění ale při bdění a i tady je otevřená možnost uvolnit nějaký blok v systému toho člověka na který je druhý napojen

jde to, protože vědomí je skutečně jen Jedno ... a takhle pracují například bódhisatvicky zaměřené bytosti ... zpracují blok druhého v sobě - tedy respektive nechají v sobě zpracovat ten blok :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 13:34:19

Návštěvník píše:
Jana píše:
Linda píše:Ve Vědomí je vše stejnou energií existence - včetně energie, vytvářející iluzorní oddělenost....

Takže vycházejme z praxe. Spíš, zdá se Ti sen, že na Tebe útočí šelma, probudíš se, uvědomíš si, že obsah toho je iluzí, nic Ti nehrozí. Jakou energií je ta šelma z toho snu ?


tou samou co vytváří obsahy bdění :)

:yes:

Vědomí - prostřednictvím Své Energie - ze Sebe Sama modeluje tvary, které se Mu začnou jevit jako skutečné - v nočním snu i v bdělém stavu, - kdykoliv nastane Jeho ztotožnění s osobou, skrze kterou Se pak vnímá jako samostatně existující "já" , rozdílné od okolního "ne-já".
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 13:35:44

Návštěvník píše:
Alaja píše:Pak je ovšem také druhá možnost, že ten strach z nějaké šelmy prožívá nějaká jiná spící entita a ty jsi s ní telepaticky propojený a vnímáš vše, co ona v tom snu prožívá jako že to prožíváš ty....



jde to, protože vědomí je skutečně jen Jedno ... zpracují blok druhého v sobě - tedy respektive nechají v sobě zpracovat ten blok :)


na tomhle jsou v podstatě založeny systemické konstelace také různé šamanské techniky :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 13:38:31

Linda píše:Vědomí - prostřednictvím Své Energie - ze Sebe Sama modeluje tvary, které se Mu začnou jevit jako skutečné - v nočním snu nebo v bdělém stavu, kdykoliv nastane Jeho ztotožnění s osobou, skrze kterou Se pak vnímá jako samostatně existující "já" , na rozdíl od okolního "ne-já" .


jj :) je to stejný princip snění a bdění :) narozdíl od hlubokého spánku beze snů, tam se neděje (děje) nic :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 13:48:42

Jana píše:
Linda píše:Vědomí - prostřednictvím Své Energie - ze Sebe Sama modeluje tvary, které se Mu začnou jevit jako skutečné - v nočním snu i v bdělém stavu, - kdykoliv nastane Jeho ztotožnění s osobou, skrze kterou Se pak vnímá jako samostatně existující "já" , rozdílné od okolního "ne-já".

Znamená to tedy, že všechny jevy ve Vědomí jsou tou stejným jevem, jako ten tygr ve snu ?

Je Tvoje tělo stejným jevem ve Vědomí jako ten tygr ve Tvém snu ?

Čím je tady Skutečnost?


pochopitelně, že nejsou stejným jevem

jevy jsou různé, projevy jsou různé a v tom je ta jejich neobyčejnost a zázračnost
stejně jako neexistuje stejný papiláry na prstech člověka, stejně jako neexistují dvě stejné sněhové vločky, stejné ulity šneka atd.

jsou různé, přestože jsou vytvářeny STEJNOU ENERGIÍ STEJNÉHO ZDROJE :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 13:50:39

Jana píše:Čím je tady Skutečnost?


vším co je - i vším co není - respektive tedy ničím :what:

ovšem toto je paradox, který není uchopitelný intelektem
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 14:00:32

Návštěvník píše:
Jana píše:
Linda píše:Vědomí - prostřednictvím Své Energie - ze Sebe Sama modeluje tvary, které se Mu začnou jevit jako skutečné - v nočním snu i v bdělém stavu, - kdykoliv nastane Jeho ztotožnění s osobou, skrze kterou Se pak vnímá jako samostatně existující "já" , rozdílné od okolního "ne-já".

Znamená to tedy, že všechny jevy ve Vědomí jsou tou stejným jevem, jako ten tygr ve snu ?

Je Tvoje tělo stejným jevem ve Vědomí jako ten tygr ve Tvém snu ?

Čím je tady Skutečnost?


jsou různé, přestože jsou vytvářeny STEJNOU ENERGIÍ STEJNÉHO ZDROJE :)

Skutečnost je vším, co je. VĚDOMÍ to všechno v Sobě modeluje ze Sebe Sama - do různě "hustých" tvarů, na různých úrovních, které díky tomu vznikají, od zcela subtilních až po hmotné

s naprostou originalitou každého Svého pohybu - nikdy se v ničem neopakuje
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Alaja. » pon 21. črc 2014 14:01:30

Jana píše:
Linda píše:Vědomí - prostřednictvím Své Energie - ze Sebe Sama modeluje tvary, které se Mu začnou jevit jako skutečné - v nočním snu i v bdělém stavu, - kdykoliv nastane Jeho ztotožnění s osobou, skrze kterou Se pak vnímá jako samostatně existující "já" , rozdílné od okolního "ne-já".

Znamená to tedy, že všechny jevy ve Vědomí jsou tou stejným jevem, jako ten tygr ve snu?

Je Tvoje tělo stejným jevem ve Vědomí jako ten tygr ve Tvém snu?

Čím je tady Skutečnost?


Možná ti odpověď nabídne jeden můj sen:

Sen
17./18.3.1999

Jela jsem s manželem na motorce, ale seděla jsem na ní bokem. Podívala jsem se na nohy – ale místo nich jsem viděla jen světle šedý válec. Když jsem se podívala znova – tak nohy byly zase jako nohy….
Měli jsme se jet koupat – a já řekla, že nemám s sebou plavky – a vzápětí jsem na sobě měla květované plavky v celku…
Jsme na loukách pod domem, kde jsem bydlela za svobodna. Manžel a nějací další muži si tam hrají na vojáky, a zakopávali se na jedné straně louky. Na druhé straně totéž připravovali jejich protivníci…
Na kraji nějakého sídliště, vedle vysokého paneláku (asi 12pater) se najednou „zatetelil“ vzduch , ozvala se rána, třesk, a promluvil zvláštní, strojový hlas: TOTO JE PRVNÍ VAROVÁNÍ, ZA PŮL ROKU BUDE DALŠÍ……(či tak nějak)
Měla jsem pocit, že začíná nějaká podivná válka…
Alaja.
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 14:08:30

dohadovat se furt o tom co je a co není skutečnost nemá v podstatě smysl

protože pro každého je skutečností to co on sám vnímá a co za skutečnost považuje

o skutečnosti nelze nic říct, protože pokud se držíš Jano konceptu, že všechno co je projeveno je neskutečné, tak to skutečnost není
a to co je neprojeveno, to neexistuje, tak jakápak skutečnost, natož kdo by o tom věděl a mohl mluvit že jo ? :what:

pokud nastane uvědomění, že je tu jen jeden zdroj, který sám ze sebe projektuje prostřednictvím tvůrčí energie x různých tvarů a jevů, včetně časoprostoru kde se tyto objekty pohybují a vzájemně na sebe v rámci daných zakonitostí reaguji a není od nich nijak oddělen, tak je skutečností všechno (tak vnímá probuzený člověk a říká se tomu moudrost)

že se řekne iluzorní, neskutečné je proto, že tím míní, že jevy a projevy ani časoprostor nemají svou nezávislou a samostatnou podstatu - jsou prázdné ... na to přišla i kvantová fyzika - tím ale neříkají, že neexistují :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod malpan » pon 21. črc 2014 14:09:52

Skutečnosti je vždy to, co za ni momentálně považujeme. S odstupem to můžeme vidět jinak, ale to už bude skutečnosti jiného okamziku
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 14:13:04

Skutečnost je vším, co je. VĚDOMÍ to všechno v Sobě modeluje ze Sebe Sama - do různě "hustých" tvarů, na různých úrovních, které díky tomu vznikají, od zcela subtilních až po hmotné

s naprostou originalitou každého Svého pohybu - nikdy se v ničem neopakuje

Není to žádné nahodilé dění, je v tom zřetelně rozpoznatelná tvořivá Inteligence...

postupně dochází k napohled nepatrným změnám, které během vývoje ústí ve stále jasnější uvědomování osobním vědomím živých organismů ... počínaje prvokem...
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 14:17:07

Jana píše:a když sen mysli zmizí ?

Co Vědomí ?

Je tu Vědomí bez pohybu - přestává si Sebe uvědomovat, protože ustalo ve Svém promítání prostřednictvím Svých fyzických a mentálních nástrojů, které ze Sebe taky promítá. Pro Sebe Sama.

Je JEN Vědomí.

........................

Brunton místo pojmu "Vědomí" užívá pojem Mysl:

Vědomí bez pohybu = Mysl v Sobě Samé.
Vědomí v pohybu = Světová Mysl, všetvořící inteligentní Energie, která v Sobě promítá svět.

Světová mysl

1. Coje Bůh? 399

Různé chápání Boha 399
Je bůh dobrý, vědomý? 403
Bůh mimo konečné chápání 405
Uctíváme Boha v činnosti 408

2. Přirozenost Světové Mysli 412
Atributy, charakteristiky, síly 412
Jako zdroj všeho 417

3. Světová Mysl a její "tvoření vesmíru" 423
Jak? 423
Proč? 427
Rozlišení světové Mysli a Mysli 429

Část 4: To jediné

1. Absolutní Mysl 435
Pouze mysl Je 435
Úrovně, fáze, funkce Mysli 440
Poznávání proč 442
Skutečno jako existující ze sebe sama, transcendentní, jedinečné 494
Skutečno jako neměnitelné 447
Skutečno jako Prázdnota 450
Skutečno jako Vědomí

http://www.paulbrunton.cz/index.php?id=dilo&detail=45



Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Alaja » pon 21. črc 2014 14:29:14

Jana píše:A když sen mysli zmizí ?
Co Vědomí ?


Celé Univerzum je jedno jediné Vědomí...(ale možná, se vedle toho našeho vyskytuje nějaké další Univerzum, s jinými zákony...kdo ví..)
Univerzum, Vědomí, je uvnitř sebe rozděleno do mnoha dimenzí, rovin vnímání, a to holograficky, v každém malinkém bodě Univerza lze najít všechny jeho dimenze, roviny vnímání...
V každé dimenzi je spousta příslušných jevů a energií, které se neustále přeměňují v jiné tvary, podoby...
Vnímání různých dimenzí současně je pro běžného člověka většinou v mysli blokováno... je většinou upřednostněno vnímání jen jedné dimenze, na kterou je vědomí nejvíce soustředěno...
...
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Alaja » pon 21. črc 2014 14:35:25

Linda píše:Je tu Vědomí bez pohybu - přestává si Sebe uvědomovat, protože ustalo ve Svém promítání prostřednictvím Svých fyzických a mentálních nástrojů, které ze Sebe taky promítá. Pro Sebe Sama.

Jo, také se ptám, kdo vymyslel to, že Vědomí je bez pohybu...já viděla jak si každý jeho kousíček neustále kmitá a kmitá a kmitá... :D
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 14:37:12

Jana píše:
Linda píše:...Je tu Vědomí bez pohybu - přestává si Sebe uvědomovat...


Tohle máš odkud ? Prosím, můžeš najít citaci nějakého Mistra ?


Přečti si Balsekarovo Vědomí mluví - tam to podrobně vysvětluje.

Vědomí bez pohybu nelze vnímat, protože zmizelo vnímání, vnímající i vnímané. Balsekar tam vysvětluje, že pro praktické účely můžeme na Vědomí bez pohybu zapomenout.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 14:38:53

Alaja píše:...já viděla jak si každý jeho kousíček neustále kmitá a kmitá a kmitá...

Dokud existuje někdo, kdo vidí něco , tak Vědomí v pohybu vytváří vnímajícího i vnímané.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Alaja. » pon 21. črc 2014 14:43:51

Linda píše:
Alaja píše:...já viděla jak si každý jeho kousíček neustále kmitá a kmitá a kmitá...

Dokud existuje někdo, kdo vidí něco , tak Vědomí v pohybu vytváří ze Sebe Sama vnímajícího i vnímané.


Rozumíme si?

Mám na mysli to, že každý kousíček, každý malinkatý bod Světla Vědomí...si neustále na místě kmitá a kmitá....vibruje...
Nevím co máš na mysli ty.
Alaja.
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 14:44:24

Jana píše:
Návštěvník píše:dohadovat se furt o tom co je a co není skutečnost nemá v podstatě smysl


Řekněme, že nás zajímá jen nejvyšší Skutečnost, že nás nezajímají osobní pravdy, ale ta jediná Pravda.

..


pokud nás zajímá pouze NEJVYŠŠÍ SKUTEČNOST, tak nás ještě skutečnost nezačala zajímat :what: děláme si představu o NEJVYŠŠÍ SKUTEČNOSTI verzus nějaké OSOBNÍ SKUTEČNOSTI ...

skutečnost je nedělitelná a POJMY nejvyšší, vyšší, nižší jsou pouze opisy různých jevů té samé JEDINÉ SKUTEČNOSTI :what: aby se odlišily různé kvalitativní úrovně projevu

je to jako se jen zajímat o papír a nezajímat se o písmena na něm napsaná, přestože tam jsou
je to pravý opak toho, když se zajímáme jen o slova a papír nevnímáme

moudrost je uvědomovat si oboje - papír i slova, protože tvoří dohromady jeden celek a popíráním slov je popíráním části tohoto celku, stejně jako popíráním papíru

Jana píše:
Opusťme projevy představ v mysli a zůstaňme jenom u toho neprojeveného.

Uvědom si v nejhlubším nitru bezpodmínečnou lásku, ve které nejsou vůbec žádné představy, pust se i všeho pociťovaní a jenom si uvědomuj, že ten samotný stav lásky je láskou.

Není tady vůbec žádný projev ničeho, ale ta láska i bez projevu existuje.

Stejné je to s vědomou existencí, je v ní aspekt věčnosti a přeci tady nemusí být vůbec žádný projev. Je stejná v bdění, snění i ve spánku. Je tím, co tady je v hlubokém spánku beze snů, kdy tady není vůbec žádný projev.

Nezrozená, nesmrtelná, existující...


tady přesně na tomhle je vidět, že je to nesmysl dohodavat se o tom co je skutečné :what:
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 14:47:39

pokud nás zajímá pouze NEJVYŠŠÍ SKUTEČNOST, tak nás ještě skutečnost nezačala zajímat :what: děláme si představu o NEJVYŠŠÍ SKUTEČNOSTI verzus nějaké OSOBNÍ SKUTEČNOSTI ...

skutečnost je nedělitelná a POJMY nejvyšší, vyšší, nižší

jsou hodnocením jejích různých jevů osobním já, které je vidí jako různě blízké nebo naopak vzdálené skutečnosti.

Právě to mu brání rozpoznat VŠECHNY jevy jako Její projevy.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

PředchozíDalší

Zpět na Archiv z FJZ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků