Diskuse k Lamí józe

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 10:19:02

m a x píše:
Zdroj je v tom, co je skutečné, nikoliv v iluzi.


Připustíme-li ovšem, že iluze je jakási povrchosféra "kol" skutečnosti,
tak nezbývá konstatovat, že i "v" iluzi jest ten zdroj... :-)


:yes: co jiného by to mohlo než sám zdroj také být že jo ...
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 10:28:45

Jana píše:
m a x píše:
Zdroj je v tom, co je skutečné, nikoliv v iluzi.


Připustíme-li ovšem, že iluze je jakási povrchosféra "kol" skutečnosti,
tak nezbývá konstatovat, že i "v" iluzi jest ten zdroj... :-)


:D :D :D

Pak to ovšem nechce lítat jako nudle v bandě kolem a dokola, ale zacílit přesně do středu té iluze.

»Pohleďte, Boží království je ve vašem středu.« [Lukáš 17:20, 21]


zacílením se do středu iluze nemůže být vést k ničemu jinému než k vyjevení se samotného Zdroje :)

jako nudle v bandě lítá ten, kdo žije pod diktátem neuvědomovaných programů a nezpracovaných emocí :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 10:34:41

Jana píše:
Důležité, je jestli poznání přichází z hlavy, ega, iluze oddělenosti, z projekce časoprostoru a nebo z pravého Já, Srdce, celistvosti.

Těch 35 cm je pro to poznání dost důležitých.


žádná vzdálenost Jano - Srdce - Zdroj není samozřejmě od hlavy tj. mysli odděleno, akorát jeho vnímání může být obsahy přemítající hlavy o Srdci zakryto :D :D :D

poznání, že samsára je nirvána samozřejmě nemůže být zprostředkováno intelektuálně - je to paradox myslí nepochopitelný a proto rozdělování skutečnosti na skutečnost a iluzi, která není skutečná tedy pravá a skutečné Já a nepravé a falešné já dělá intelekt

proto Mahariši říká

"...vesmír je skutečný, je-li vnímán jako Já

a nereálný, je-li vnímán odděleně od Já.

Proto je mája a skutečnost jedno a totéž."
[/quote]
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 10:43:46

Jana píše:
Návštěvník píše: jako nudle v bandě lítá ten, kdo žije pod diktátem neuvědomovaných programů a nezpracovaných emocí :)


Osvobodit od toho nudlolítání může ticho v srdci.


samozřejmě že tichost v srdci je osvobozující, ovšem ti co jsou v nudlolítní uvíznutí, velmi těžko mohou spočinout v tichosti srdce

proto jsou tu různé katarzně očistné metody a metody zkoumání mysli a jejich principů fungování, aby mohlo dojít k uvolnění až k spočinutí v tichosti srdce

také kdo je ochoten projít vším co se v něm děje, tak ho to automaticky k tomu dovede
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 10:59:21

Jana píše:ta osoba, která se narodila a zemře, není zdrojem blaha


právě zkrese tuto osobu je blaho uvědomováno ... to pozná každý kdo bude tělo a všechny smyslové vjemy náležitě prociťovat - tento zrozený jedinec je vyjádřením základní touhy být a bytí je blažené a tuto prazákladní blaženost si lze právě prostřednictvím tohoto zrozeného jedince uvědomit :)

básnickým vyjádřením je tělo doslova chrámem Božím :)

neblažené se stává pokud je ignoráváno či dokonce odmítáno jako něco nežádoucího, co MI vadí, co MNĚ omezuje - a toto odmítání je právě v důsledku ztotožnění s ním, protože pak to co tělo prochází je pociťováno jako MNĚ SE TO DĚJE
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod m a x » úte 22. črc 2014 11:04:20

Jana píše:
m a x píše:
Zdroj je v tom, co je skutečné, nikoliv v iluzi.


Připustíme-li ovšem, že iluze je jakási povrchosféra "kol" skutečnosti,
tak nezbývá konstatovat, že i "v" iluzi jest ten zdroj... :-)


:D :D :D

Pak to ovšem nechce lítat jako nudle v bandě kolem a dokola, ale zacílit přesně do středu té iluze.

»Pohleďte, Boží království je ve vašem středu.« [Lukáš 17:20, 21]


Nojo no, tak nějak to říkal už starej Ráma,.. a furt jakoby nic. :-)
m a x
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 13:06:02

Jana píše:Kde je nějaká osoba, když tělo a mysl spí hlubokým spánkem beze snů? Právě tady je vše dokonale jasné, tady je to poznání věčné blaženosti nezávislé na psychosomatice zřejmé.

:)


ve spánku beze snů stejně jako v hlubokém pohroužení v samadhi je totálně vyprázdněno - NIC

proto je stav hlubokého spánku brán jako odlišný stav od dalšího stavu což je bdění a snění :)

tak jakápak blaženost koho ? to by tam musel být někdo kdo by si uvědomoval něco ?

až po probrání se z hlubokého spánku nebo ze samadhí se dá říct óooo to jsem se skvěle vyspal, óooo to bylo blažené :phew: teprve následně, když tento stav totálního vyprázdnění přejde do stavu běžného bdění

stav probuzeného je sahadža samadhí - s uvědoměním světa, s uvědoměním své role ve světěm, se živoucí účastí v něm a zároveň s uvědoměním své nezrozené podstaty - osvobozen ze zajetí ztotožnění oddělené samostatné jednotky, která si žije svůj vlastní život podle své osobní vůle

zvířata, rostliny, malé děti a jedinci s poškozeným intelektem jsou také v přirozeném stavu, ale neuvědomují si jej :) probuzený si je toho vědomý :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 13:15:38

Jana píše:To, co není blažené, je z mého pohledu iluze.


iluze není ani blažená ani neblažená, je to prostě ILUZE, jako jedna z možností projevu :what:

blaženou či neblaženou jí nazývá akorát mysl, která se jí snaží nějak uchopit a zaklasifikovat
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 13:39:02

tělesné vědomí je samo o sobě blažené - proč ? protože je vyjádřením touhy být a projevit se v totální sebelásce já jsem tady a teď - žiju :) tato blaženost je nám připomínána skrze strom, květ růže, kočky rozvalené na kanapy nebo číhající u myší díry, v pohybu hejnu ryb, ve bzučení včel ... v očích malého dítěte - v přirozenosti je blaženost obsažená

neblaženost do něj zavádí intelekt - proč žiju, jaký to má smysl, co mám dělat, aby ... co bude se mnou zítra, co pozítří ... to co se stalo včera je dobře nebo špatně ... co udělat, aby to příště bylo lepší ... jak poznám nejvyšší pravdu ... co je smrt ... co se mnou bude po smrti ... jak to mám udělat, aby si zajistila to co považuji za příjemné a už na furt a jak to udělat abych se ochránila před tím co se mi nelíbí ...
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. črc 2014 14:16:41

Jana píše:
m a x píše:Nojo no, tak nějak to říkal už starej Ráma,.. a furt jakoby nic. :-)


Vždyť taky furt NIC.

:D


no když furt NIC :confused:

tak v plnosti Srdce je nesmysl :what:
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod nop » úte 22. črc 2014 21:13:17

Jana píše:
Linda píše:
Saša Hendruk:"Věc, která tě osvobozuje, tě může spoutat jenom tím, že ji uchopíš, že si ji držíš.... Proto říkám: zážitky, to je neštěstí! ...Blaženost je kámen obrovskej... ."
Protože tím, co vytvářelo iluzorní osobnost, bylo ulpívání. Na čemkoliv.

... Proto chápu Vostálpetrovo boje vůči psychoanalýzám a ulpívání na představách o vlastnostech osoby. .....

Patr proti ničemu nebojuje, Petr se vadí, a nadávky mu dělají radost, je to jako jíst chleba, nasytí ho to k radosti.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1750
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod nop » úte 22. črc 2014 21:25:29


Jani zdroj není někde a jinde ne :) všechno vychází a vrací se do něj a díky jemu je vše umožněno
takže pokud je POZORNOST zaměřená pouze k osobě, tak vědomí je zúžené jen k tomu a neuvědomuje si i tu "boží" přitomnost
stejně jako když je POZORNOST zaměřená pouze k "boží" přítomnosti, neuvědomuje si oblast projevu (například v samadhí), pak není umožněno praktické fungování ve světě
ale člověk je součástí obého, proto první krokem je odvrácení pozornosti od oblasti projevu přímo ke zdroji ze kterého projev vychází, aby bylo uvědoměno i to co před tím bylo nebylo vnímáno. když nastanou příhodné podmínky, tak dojde k odevzdání si síle zdroje a pozornost se uvolní - doslova rozprostře tak, že je uvědomováno obojí :) říkává se tomu pohraniční soustředění, ale toto soustředění je automatické, není to soustředění někoho na něco - dá se to přirovnat k tomu, že člověk stojí jednou nohou ve světě a druhou nohou v "boží" přítomnosti
a to je stav probuzených lidí
jsou schopni naprosto efektivně fungovat v praktickém životě a přitom jsou si vědomi i své nesmrtelné podstaty, používají mysl tam kde je to potřeba, jejich osobnost se rozvíjí svým naprosto originálním způsobem, protože není zatížená frustrací z potřeby "být a mít", tedy je tu překročení základního přírodního zákona - přežít a zabezpečit se :)
kvality božského jimi protékají do projeveného světa a inspirují ostatní :) tím že tu jsou a tím, že se osobitě projevují
proto každý z probuzených lidí se vyzařuje svým vlastním originálním způsobem ...
mluví stále dokola o tom samém - oddělená osoba od zdroje je představa v mysli, která byla předána dítěti výchovou a vlivem společnosti, neexistuje nic jako je osobní vina nebo osobní zásluha, protože vše co se děje a probíhá je přirozený proces probíhají v rámci kauzality a fungující podle zákona akce a reakce ... a činí tak síla vycházející z neprojeveného zdroje. ta síla není od zdroje oddělená, stejně jako není oddělena sladkost od cukru. projev a zdroj jsou jednou jedinou a celistvou skutečností a člověk má v sobě schopnost si toto uvědomit, narozdíl od zvířat nebo rostlin a ostatních tvorů. člověk ve svém lidství je jen nepatrnou součástí projevu, stejně jako mravenec nebo zrnko písku na poušti a bude procházet tím čím má projít, člověk ve své podstatě - stejně jako mravenec nebo zrnku písku je sám zdroj.
klíčem je POZORNOST[/quote]
No vždyť. Smysl výpovědi vyplývá ze dvou předchozích vět:
Linda píše: „Protože tím, co vytvářelo iluzorní osobnost, bylo ulpívání. Na čemkoliv“,
k tomu Jana píše: „Lindo, ano, může se něco takového stát, když vznikne iluze, že zdroj je v osobě a ne v Bohu“.
z toho je vidět, že Jana odmítá iluzi jako příčinu nechápání správného.
Ale ty namítáš , že zdroj je všude a tedy oprávněně je i v osobě. Jde ale o to, na co osoba myslí, zda chápe, že kromě ní je zdroj i jinde než jen v ní.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1750
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. črc 2014 11:39:11

Jana píše:Nope, díky. Ta citace byla vytržená z kontextu, tak jsem ji doplnila tak, aby dávala smysl.

Pokud vznikne iluze, že zdroj blaženosti je v osobě, tedy v tom pomíjivém, vznikne iluze, že blaženost je osobní záležitost, stává se balvanem, protože vzniká iluze, že je něčím pomíjivým, o co ta osoba může přijít a navíc skrz připoutanost k iluzi oddělenosti se poznávání vědomé blažené existence stává nedostupné. Takže blaženost se stává zdrojem chtění a utrpení.

Pokud se objeví poznání, že zdroj blaženosti je v Bohu, tedy v tom věčném a zmizí vztahování blaženosti k osobní jednotce, tak tenhle problém nevzniká.

:)


ono je hlavní co tedy kdo hledá ?

jestli mu jde o prožívání blaženosti, lásky, štěstí

nebo pokoj a mír
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod nop » stř 23. črc 2014 13:12:09

Jana píše:Nope, díky. Ta citace byla vytržená z kontextu, tak jsem ji doplnila tak, aby dávala smysl.
Pokud vznikne iluze, že zdroj blaženosti je v osobě, tedy v tom pomíjivém, vznikne iluze, že blaženost je osobní záležitost, stává se balvanem, protože vzniká iluze, že je něčím pomíjivým, o co ta osoba může přijít a navíc skrz připoutanost k iluzi oddělenosti se poznávání vědomé blažené existence stává nedostupné. Takže blaženost se stává zdrojem chtění a utrpení.
Pokud se objeví poznání, že zdroj blaženosti je v Bohu, tedy v tom věčném a zmizí vztahování blaženosti k osobní jednotce, tak tenhle problém nevzniká. :)

jano, to bylo jako nahrávka k zrající nedostatečně formulované myšlence ve mně. Teď ji mohu citlivěji uvést.
Saša píše, že blaženost je břemeno veliké, a Ty píšeš: "pokud vznikne iluze, že zdroj blaženosti je v osobě.."
a mne přišel na um případ, kdy to člověk vůbec, ale vůbec nerozlišuje, odkud co atd. Totiž:
když se žena vdá (a ženy bývají citlivější a citovější), říci tak někdo nevěstě: "blaženost to je břímě veliké..", ona by mu vůbec nerozuměla. V té chvíli se nerozlišuje odkud kam co přichází, ale se to prožívá a nešpekuluje.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1750
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Archiv z FJZ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron