Pro nopa - "sloužení"

Moderátor: nop

Pro nopa - "sloužení"

Nový příspěvekod Tara » stř 15. říj 2014 7:26:27

Včera mi bylo nopem uděleno varování s tímto textem:

Toto varování se týká příspěvků, který jste odeslali: http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=273&t=2896&p=90222#p90222
Lékař také slouží a nezraňuje to jeho ani druhé.


Asi za tento příspěvek:


Jestliže nesloužíš, zraňuješ druhé.
Jestliže sloužíš, zraňuješ sám sebe.
Neznalost tohoto rozporu hubí duši.
Osvobození od něho znamená život na věčnosti.


Je to smutné, když si lidé nerozumí ani v tom, co kdo říká... a je potřeba se vůči tomu vyhrazovat, třeba udělením varování.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro nopa - "sloužení"

Nový příspěvekod Alaja » stř 15. říj 2014 8:25:19

Z internetu...z nabídky nějakých seminářů....

"Vina! A co na to Bible?"

Pokud nesloužíš Bohu - zraňuješ a ochuzuješ druhé.
Jestliže sloužíš Kristu - zraněný a odmítnutý jsi mnohdy ty.
Když neznáš tento rozpor, tvoje duše se trápí.
Osvobození od této nejistoty a porozumění vině, studu, strachu i úzkosti nabízí tento netradiční seminář. (Fp. 4, 6)
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Pro nopa - "sloužení"

Nový příspěvekod nop » stř 15. říj 2014 9:17:09

Alaja píše:Z internetu...z nabídky nějakých seminářů....

"Vina! A co na to Bible?"

Pokud nesloužíš Bohu - zraňuješ a ochuzuješ druhé.
Jestliže sloužíš Kristu - zraněný a odmítnutý jsi mnohdy ty.
Když neznáš tento rozpor, tvoje duše se trápí.
Osvobození od této nejistoty a porozumění vině, studu, strachu i úzkosti nabízí tento netradiční seminář. (Fp. 4, 6)

Ten odkaz Fp 4, 6 říká:
„O nic nebuďte pečliví, ale ve všech věcech skrze modlitbu a poníženou žádost s díků činěním prosby vaše známy buďte Bohu,“
Je to z listu apoštola Pavla bratrům a sestrám do města Filipi.
Přesmyknutím slov dostaneme větu: „…prosby vaše ve všech věcech známy buďtež Bohu skrze modlitbu a poníženou žádost (spojenou) s poděkováním“.Potud odkaz z Fp 4, 6.

Ostatní jsou slova pořadatele kurzu. Lze je vzít za své nebo ne.
„Pokud nesloužíš Bohu - zraňuješ a ochuzuješ druhé.
Jestliže sloužíš Kristu - zraněný a odmítnutý jsi mnohdy ty.“

Ale kde je psáno, že ten kdo slouží Kristu, bývá zraněný? To by se sice mohlo stát, ale nemusí se to stát jen těm, kdo slouží Kristu. Pokud se umím srozumitelně vyjadřovat, mohu se shodnout. Mě to zavání situací z počátků křesťanství, kdy ještě byli vyznavači Krista šikanování, když se nechtěli poklonit soše císaře. Vyrostlo z toho ponětí, že křesťan musí ve světě trpět a ustanovil se kult mučedníků. Dnes se žádný císař neprohlašuje za boha a nevyžaduje úctu. Věřící může klidně procházet životem, aniž by za svou víru trpěl. Konflikty s lidmi kvůli víře již nejsou.
A co kdybychom rozšířili názor na konflikty za víru takto:
„Pokud nehlásáš dharmu - zraňuješ a ochuzuješ druhé
Pokud hlásáš dharmu - zraněný a odmítnutý jsi mnohdy ty“.
Takže, jak vidno, konflikty si umíme vyrobit sami. A někdo nám vnucuje rozpor.
„Když neznáš tento rozpor, tvoje duše se trápí.“

Dále nás upoutávka utěšuje (slova jsem popřehazoval):
„tento netradiční seminář nabízí
1/ Osvobození od této nejistoty a
2/ porozumění vině, studu, strachu i úzkosti „

Takže nabízí:
1/ osvobození od nejistoty zda hlásat učení (hlásat Ježíše, hlásat dharmu),
2/ navíc něco, o čem na počátku v úvodních dvou řádcích nebyla řeč a co nesouvisí se samotným hlásáním a může se týkat každého obecně, totiž porozumění vině, studu, strachu i úzkosti, což je bonus navíc.
*
To píši, co se týká slov nabídky. A teď proč jsem použil nezvyklou formu varování.
U příspěvku nebylo tlačítko „citovat“. Hledal jsem vedle v tlačítkách a jedno bylo „varování“. Byla to použitelná možnost jak se ozvat. Byla to u mne spíše možnost uvést připomínku, to je vše.
Táru mám rád a kárat bych ji nechtěl. pá, Evičko.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Pro nopa - "sloužení"

Nový příspěvekod Alaja » stř 15. říj 2014 9:27:22

nop píše:U příspěvku nebylo tlačítko „citovat“. Hledal jsem vedle v tlačítkách a jedno bylo „varování“. Byla to použitelná možnost jak se ozvat. Byla to u mne spíše možnost uvést připomínku, to je vše.

Ty jsi zapomněl, že na foru Tary nikdo jiný nemůže vkládat příspěvky, kromě Tary samotné?

Podobně - tady na tvém foru zase nemůže vkládat příspěvky neregistrovaný....


Jaká jste si fora udělali, taková fora máte ... :D
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Pro nopa - "sloužení"

Nový příspěvekod Tara » stř 15. říj 2014 9:45:36

Jestliže nesloužíš, zraňuješ druhé.
Jestliže sloužíš, zraňuješ sám sebe.
Neznalost tohoto rozporu hubí duši.
Osvobození od něho znamená život na věčnosti.


Líbil se mi příklad, který sem dával nedávno malý jarda, když už nevím na co sice reagoval, na jaký příspěvek, ale uvedl jako odpověď příklad vstávající maminky v noci k dítěti - aha, už vím, bylo to k otázce rozumu a citu...
Kdy maminka nevstává (většinou) protože jí tak velí rozum, nebo smysl pro povinnost = sloužím, o nesloužím (nevstávání se nemusí bavit, dítě by bylo o hladu a v mokrém - tedy zraněné), ale z přirozeného sou-citu, dítě ji potřebuje, jak fyzicky, tak citově...matka stejně tak "potřebuje" své dítě, jsou spojené nádoby...., proto ten sou-cit...., pokud někdo uvažuje v tendencích osobních forem, tedy forem motivovaným jen osobním konatelstvím - sloužit x nesloužit, vnímá sám sebe jako konatele, je to jen v hlavě, znamená to, že se pohybuje v rovině zásluh a vin a to samo o sobě hubí duši...

Osvobození od představy (!) konatelství, opuštění sebestředné důležitosti vede k odstranění rozporu a znamená život na věčnosti. Lépe řečeno ve Věčnosti...

Tak to cítím a o tom je ten citát...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro nopa - "sloužení"

Nový příspěvekod petr m. » stř 15. říj 2014 10:25:22

Taky si to myslím, vždyť Bible nepíše o ničem jiném, než že opakem svévolnosti je spravedlnost. Že spoutávat svůj život, svou duši s tělem je k smrti, že dávat sobě a druhým osobní zodpovědnost za to, co se stalo, vede k vině a trestu, ke starostem a strachu. Duše se stává otrokem lidského smýšlení, které v srdci vyvolává úzkost. Duši má pak v moci osobní svědomí. Zachovat čisté svědomí před Bohem je nesoudit, darem za to je Láska. Soudit a dávat zásluhu a vinu osobní podobě jen utvrzuje duše v nevědomosti, v tom, co pomíjí, co se rodí a umírá.
petr m.
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. čer 2013 17:50:06


Zpět na Mezisklad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník