Mezisklad

Moderátor: nop

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod nop » sob 03. pro 2016 3:38:51

Pochybovat o svých schopnostech je normální. Věří si většinou jen neschopní
MAGAZÍN 9. 5. 2016 16:08 - Magazín autor: roj

Lidé napříč zeměkoulí trpí pocitem, že na svou práci nemají dost schopností, jen to ještě jejich nadřízení neprokoukli. Mají dojem, že se na to, že své dovednosti jen předstírají, musí dříve nebo později přijít. Tento častý fenomén má i vlastní název "impostor syndrome", tedy syndrom podvodníka či hochštaplera. Jednou za čas jím trpí téměř každý.

Spisovatelka Maya Angelouová se jednou svěřila. "Napsala jsem 11 knížek, ale pokaždé si myslím: 'Uch, teď už na to přijdou' "Všichni odhalí, že jsem je jenom obalamutila, že jsem to na ně hrála."
Angelouová byla nominována na Pulitzerovu cenu a získala pět cen Grammy za své mluvené nahrávky, plus nespočetně dalších cen.
Ale přesto ji pevně svíral syndrom podvodnice. Veřejné ocenění nijak nenahlodalo onen pocit v hloubi duše, že je jenom podvodnice, která nemá tušení, co vlastně dělá.

I vy už jste nejspíš cítili totéž - většina z nás se s tím totiž někdy setká. Ovšem klíčovým prvkem syndromu hochštaplera je pocit, že jste jediní, kdo jím trpí.
A ani zjištění, že stejný pocit trápil i spisovatelku slavného jména, vás nemusí uklidnit. "Jistě," říkáte si teď. "Ona si myslela, že je podvodnice. Ale já jsem doopravdy podvodník! A kdykoli se na to může přijít."

Syndromem trpí i špičkoví chirurgové
Pravdou ovšem je, že zdaleka nejste jediní, kdo tímto fenoménem trpí. Číhá v myslích spisovatelů, umělců, hudebníků, podnikatelů... a dokonce i mozkového chirurga.
"Část ve vás ví, že nejste tak dobří, jak předstíráte, že jste," řekl Henry Marsh, neurochirurg a autor pamětí Do No Harm (Neuškodit). "Ale musíte působit dojmem, že jste relativně kompetentní a věříte si."
Spisovatelka Frances Hardingeová získala v roce 2015 cenu roku Costa Book za román The Lie Tree (Strom lží), ale pořád, jak sama připouští, s každým dalším projektem nemůže z hlavy vypudit nutkavou myšlenku, že "tohle bude ta kniha, kterou všechny zklamu. A lidi zjistí, co jsem za podvodnici".
Umělkyně a muzikantka Amanda Palmerová říká: "V hloubi duše číhá strach, že jednou někdo přijde a zaklepe vám na dveře,". "Říkám těm fiktivním lidem Podvodnická policie. Přijdou a řeknou vám: 'Odhalili jsme tě a všechno ti vezmem'.

Ženy jsou k podceňování náchylnější
Už dávno bylo zjištěno, že ženy, jak se zdá, zažívají tento syndrom častěji a silněji než muži. Na tom se možná podepisují existující stereotypy, které zpochybňují jejich profesionální schopnosti.
Podle doktorky Valerie Youngové, odbornice na problém syndromu podvodníka, také ženy častěji vysvětlují vlastní dílčí nezdary a selhání jako důsledek nedostatku vlastních schopností, zatímco muži jsou náchylnější je připisovat vnějším faktorům.
Ale imunní není nikdo. A přestože byl tento syndrom poprvé identifikován už v 70. letech minulého století, psychologové varují, že v současném hyper-soutěživém, ekonomicky nejistém světě, nabral ještě více na významu.
"Navzdory často naprosto přesvědčivým důkazům o jejich schopnostech, je lidé trpící syndromem podvodníka dokážou smést coby souhru náhod, štěstí, načasování, vnější pomocí, kouzla - a dokonce i počítačové chyby," napsala Youngová v knize The Secret Thoughts of Successful Women (Tajné myšlenky úspěšných žen).
"Mají pocit, že se jim nějakým způsobem povedlo bez povšimnutí proklouznout systémem, takže v jejich mysli je jenom otázkou času, kdy na 'to' někdo přijde."

Překonejte vnitřní hlas
Je možné se těchto pocitů zbavit? Podle Youngové je prvním krokem začít o svých pochybnostech mluvit. A pomalu a postupně měnit svoje myšlenky, a pouštět se do rizik navzdory vnitřnímu hlasu, který se vám snaží namluvit, že "na to nemáte a musíte nutně selhat".
"Udělejte něco, co vás k smrti děsí - a zjistíte, že jste buď přežili, anebo padli na ústa. Ale aspoň jste to zkusili," dodává Youngová. Nemusíte se snažit zbavit pocitů hochštaplera, ale nemusíte jim ani podléhat.
Ostatně větší obavy by asi měl vzbuzovat člověk, který tvrdí, že pocity podvodníka nikdy neměl. Protože tito ultra-sebevědomí lidé mohou být jednoduše příliš neschopní si uvědomit, jak neschopní ve skutečnosti jsou.
zdroj:
http://zpravy.tiscali.cz/pochybovat-o-s ... pni-275892
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2016 9:13:36

nop píše:Pochybovat o svých schopnostech je normální. Věří si většinou jen neschopní


Moc pěkný titulek.

Pozornost zaměřená na schopnosti osoby přináší nakonec vždycky jen zklamání.

Teprve, když ta osoba zmizí a život se poznává v širších souvislostech, děje se v každém okamžiku to nejlepší, co se může právě dít.

Bůh nedělá chyby.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod arikiran » sob 03. pro 2016 11:12:45

AHOJ NOPE
TAK MĚ NAPADLO, ZDA TVŮJ PŘÍSPĚVEK O PODCEŇOVÁNÍSE NĚJAK NESOUVISÍ S MÝM PŘÍSPĚVKEM?
TO VÍŠ, POTREFENÁ HUSA SE OZÝVÁ
?
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod nop » sob 03. pro 2016 12:05:42

Jana píše:
nop píše:Pochybovat o svých schopnostech je normální. Věří si většinou jen neschopní

Moc pěkný titulek.

Pozornost zaměřená na schopnosti osoby přináší nakonec vždycky jen zklamání.

Teprve, když ta osoba zmizí a život se poznává v širších souvislostech, děje se v každém okamžiku to nejlepší, co se může právě dít.

Bůh nedělá chyby.

Jano, možná, že jsme v ranné době měli zadané úkoly, které jsme dokázali splnit těžko, ale pro dospělé byly hračkou, a tak vznikl dojem neschopnosti.
Dítě vytuší z chování dospělých jak je oceněné, i to, že je "občanem druhé kategorie".
I ty řeči "počkej, pomohu ti s tím, ty bys to sám nedokázal" mu vytváření mínění o sobě.
Když se v dítěti usadí dojem "málo schopný", je to jako s hlínou na dně rybníka, která se občas rozvíří a vzbudí pocit podceňování.

Nevědomky srážíme hrdost v dítěti.
Co kdybychom mu řekli opačně: "pojď mi prosím pomoci (mohl bys mi pomoci), je to těžké." Dítě tím je potěšené a pro nás je to zpestření (hra na pomoc dospělému, kterou dítě bere vážně).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod nop » sob 03. pro 2016 12:17:56

arikiran píše:AHOJ NOPE
TAK MĚ NAPADLO, ZDA TVŮJ PŘÍSPĚVEK O PODCEŇOVÁNÍSE NĚJAK NESOUVISÍ S MÝM PŘÍSPĚVKEM?
TO VÍŠ, POTREFENÁ HUSA SE OZÝVÁ
?.......

Uvedený text platí obecně. Nejsi potrefen. Zbytečně se podezíráš.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod arikiran » sob 03. pro 2016 13:28:07

nepodezíral jsem sebe , ale tebe
no když to se mnou nemá nic společného, ok
zdarec
............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod nop » sob 03. pro 2016 16:29:41

arikiran píše:nepodezíral jsem sebe , ale tebe
no když to se mnou nemá nic společného, ok
zdarec............

Tedy jestli jsem se cítil potrefen?
asi ne,
jsem jako neutrální tužka,
ani černá, ani červená
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod arikiran » sob 03. pro 2016 17:39:25

podezíral jsem tě, nope, že jsi uveřejnil článek o podcenování, jako tvou reakci na můj příspěvek, kde jsem psal o sobě, jako o lemplovi a tp....
tato úvaha je na ráně...nebot sotva sem se pdcenoval..už tu byl článek o podcenování

a není to první případ, sotva jsem začal psát o kasinu, už tu byly příspěvky o gemblerství
a tuším, že i ty sis přisolil něco o holubech

pracovat v takovém prostředí je tristní

nikdo nepomůže..krom Honzama...ani zbla...ale z dálky kritizovat a strašit nebo citovat něco negativního, to jo, to vám de

sázím lákev sektu, že to tak bylo, jaxem napsal

na závěr bych napsal, že podcenování je, když řeknu horší stav než mám...a to já sem neřekl..a jesli jo, pak to bylo z upřímné lítosti a pokory..a Mistři to jistě ocenili...a dají mi to najevo

vy, kteří takový vztah nemáte, to bohužel nemůžete pochopit ani ocenit
.............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2016 18:20:14

arikiran píše:
nikdo nepomůže..krom Honzama...
.............


Jsem moc ráda, že tady máš Honzama, že Ti pomáhá. Obdivuji ten jeho způsob. Doprovází Tě, kudy ho vedeš a nic Ti nevnucuje.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2016 19:36:01

Honzam nabízí něco jiného, než třeba Mooji.

K němu lidé dobrovolně přijdou, dobrovolně přijmou jeho cestu a pokud se jim podaří najít odvahu a otevřít se pravdě, tak s ním vstupují do ráje.

Honzam Ti nabídl pomoc anděla, který Tě bude provázet kam půjdeš, třeba do pekla. Tohle by Mooji neudělal, on jinou cestu, než do ráje, nebere v úvahu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod Jana » sob 03. pro 2016 20:10:12

To není vnucování oblíbenců. Arikiran Moojiho nemusí. Pouze se tomu celému pokouším porozumět.

Z mého pohledu je výborné, že Arikiran má na své cestě průvodce, se kterým si rozumí a že Mooji je tady jen pro ty, kdo mají o jeho učení zájem.

Nejsou ve mně pochyby, že pro Arikirana uděláš to nejlepší, co je ve Tvých možnostech.

A moc vám přeji oběma, aby našel to, po čem jeho duše touží.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod nop » sob 03. pro 2016 23:46:29

arikiran píše:podezíral jsem tě, nope, že jsi uveřejnil článek o podcenování, jako tvou reakci na můj příspěvek, kde jsem psal o sobě, jako o lemplovi a tp....
tato úvaha je na ráně...nebot sotva sem se pdcenoval..už tu byl článek o podcenování

a není to první případ, sotva jsem začal psát o kasinu, už tu byly příspěvky o gemblerství
a tuším, že i ty sis přisolil něco o holubech

...nikdo nepomůže..krom Honzama...ani zbla...ale z dálky kritizovat a strašit nebo citovat něco negativního, to jo, to vám de...

díky tobě se mi objevila nová metoda psaní.

Ty napíšeš krátký příspěvek, jiní doplní nové texty, pak to ty shrneš a tím vznikne celý nový text a vydáš to jako své téma. To je kreativní nahromadění, do úvodu napíšeš, že jsi to zcela způsobil (vyprovokoval).

To není tristní, ale radostné kolektivní psaní, kde ty iniciuješ, vedeš a stmeluješ.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod arikiran » ned 04. pro 2016 0:03:38

Ahoj nope
Muzes sve obvineni, ze vyuzivam prace jinych,'dolozit tedy nejakym textem,'ktery by sestaval z meho kratkeho prispevku a kreativniho doplneni druhych?
A hned odpovidam, nemuzes...bo si pouze hodil na me jedovatou slinu, za to,'ze jsem odhalil, jak to bylo s podcenovanim...k cemuz jsi takticky pomlcel

Ja totiz, ty mezulane, prispevky druhych Mazu...jesli sis jeste nevsim...a kdyz neco ponecham, je to svetla vyjimka a cest pro dotycneho

Nedavnos me oznacil za mystickeho basnika a tyden na to za plagiatora, zajimavy posun...ale mi to nevadi...sto roku mir...sto roku boj...jsem pripraven na oboji
Zdarec

PS: akorat tvoje posledni veta: kolektivni psani, ktere iniciuji a stmeluji, ve mne vzbudila litost..bo ano,'taxem si to predstavoval...a nadale predstavuji...bohuzel je to hudba budoucnosti neb k tomu zatim nedoslo...
Ale nevzavam to...jednou mozna v nasi knize budes mit I ty nejaky krasny text...drzim palce.....
.............
.............
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod nop » ned 04. pro 2016 1:22:26

arikiran píše:Ahoj nope
Muzes sve obvineni, ze vyuzivam prace jinych,'dolozit ...?
A hned odpovidam, nemuzes...bo si pouze hodil na me jedovatou slinu, .....
Nedavnos me oznacil za mystickeho basnika a tyden na to za plagiatora, zajimavy posun...

PS: akorat ... posledni veta: kolektivni psani, ktere iniciuji a stmeluji, ve mne vzbudila litost..bo ano,'taxem si to predstavoval................

Ari,
nepodléhej omylům, [ slina, obviněni ], jsem pokojný, ale vůbec ne bojovník.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod arikiran » ned 04. pro 2016 3:10:02

proč myslíš, že co napíšu jsou jen omyly
spojitost mezi mým podcenováním a tvým příspěvkem o podcenování jsi nevyvrátil..nechceš lhát, to je dobré
rovněž jsi nedoložil text, kde jsem měl využít věci tak, jaxi to popsal...nedoložil jsi to proto, že takové nejsou...tedy sis to vybájil..abys mě pošpinil nebo aspon ironizoval...což jsem možná trochu nadneseně označil za jedovatou slinu, pardon, jsi citlivý na text...

seš ušák zahnaný do kouta který se kličkováním snaží dostat z nebezpečí..tak to vidím já..obrázek sis dal dobře, anebo spíš blbě..

a co je to za nebezpečí?
PRAVDA
Která je v mých textech
když je tam pravda o balvanu, taxe ti to líbí
ale když se pravda blíží k tobě, jde najednou o hubu a o strach

kdo chce duchovně pokročit, ten se tomu nevyhne
kdo chce, ten volky nevolky to musí risknout

vyměn si obrázek, dej si lva a běž do toho, držím palce

... ... ... ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod nop » ned 04. pro 2016 9:52:58

arikiran píše:proč myslíš, že co napíšu jsou jen omyly
spojitost mezi mým podcenováním a tvým příspěvkem o podcenování jsi nevyvrátil..nechceš lhát, to je dobré
rovněž jsi nedoložil text, kde jsem měl využít věci tak, jaxi to popsal...nedoložil jsi to proto, že takové nejsou...tedy sis to vybájil..abys mě pošpinil nebo aspon ironizoval...což jsem možná trochu nadneseně označil za jedovatou slinu, pardon, jsi citlivý na text...

seš ušák zahnaný do kouta který se kličkováním snaží dostat z nebezpečí..tak to vidím já..obrázek sis dal dobře, anebo spíš blbě..

a co je to za nebezpečí?
PRAVDA
Která je v mých textech
když je tam pravda o balvanu, taxe ti to líbí
ale když se pravda blíží k tobě, jde najednou o hubu a o strach

kdo chce duchovně pokročit, ten se tomu nevyhne
kdo chce, ten volky nevolky to musí risknout

vyměn si obrázek, dej si lva a běž do toho, držím palce... ... ... ...

Ari,
dokud píšeš jako hledač a výpočtář, jsi V PRAVDĚ, ale vejitím do domněnek jsi vešel do omylu.
Mnohé vývody z psychologie jsou potvrzováním domněnek:

1/ pravda je vždy špatná, pokažená v předškolním věku,
2/ pravda je to, co myslím já ,
3/ psycholog se liší od ostatních jako rytíř od sedláků

podle tvého přání jsem se proměnil na lva (na moment), vrr, vrrr.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod arikiran » ned 04. pro 2016 10:11:59

Mas pravdu..vejitim do tve mysli se dostavam na tenky led
Ale to same dela hledac a vubec kdokoli
Zadny pevny led neni
Nebo myslis,'ze cesta k pravde je vyznackovana texty z guglu?

Ani jsem nepocotal s tim, ze bys neco z mych domnenek potvrdil
ale s touto praci je treba zacit
Koneckoncu ty jsi take psalprispevek o zvadlem holubovi jak?
Stejne jako ja jen jako domnenku o mem moznem stavu...

A ze si zavrcel beru jako svoje vitezstvi...
Zdarec a krasnou nedeli
... ... . ... ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod šelma » ned 04. pro 2016 11:44:35

Jana píše:To není vnucování oblíbenců. Arikiran Moojiho nemusí. Pouze se tomu celému pokouším porozumět.


Já také. Příběh Panny Marie je asi také mystická cesta podobně jako příběh Ježíše. Mohla by zobrazovat poslední inkarnaci budoucí šedivky.
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 19:02:03

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod Jana » ned 04. pro 2016 12:31:17

šelma píše:
Jana píše:Pouze se tomu celému pokouším porozumět.


Já také.


:)

šelma píše:Příběh Panny Marie je asi také mystická cesta podobně jako příběh Ježíše. Mohla by zobrazovat poslední inkarnaci budoucí šedivky.


Působení Panny Marie a šedivek, pokud mohu porovnat, je trochu jiné.

Panna Marie je paprskem světla, který ukazuje cestu ke Světlu, kdežto šedivky jsou temnotou, která si vezme všechno, co patří temnotám.

A společně jsou nástrojem božím.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod nop » ned 04. pro 2016 12:43:58

šelma píše:
Jana píše:To není vnucování oblíbenců. Arikiran Moojiho nemusí. Pouze se tomu celému pokouším porozumět.


Já také. Příběh Panny Marie je asi také mystická cesta podobně jako příběh Ježíše. Mohla by zobrazovat poslední inkarnaci budoucí šedivky.

O Marii uvádí církev, že významný je její postoj, odevzdání vůle. "Staniž se mi jak díš,"
Jak to může souviset s šedivkou?
Potřeboval bych opakovat Honzamovo teologické poučení o bytostech.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Mezisklad

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník