Mezisklad

Moderátor: nop

Re: Mezisklad, zranitelnost

Nový příspěvekod nop » pon 23. led 2017 17:01:07

Vidím, že pojem „zranitelnost“ se udržuje frekventovaný i v poradně.
v příspěvku
Re: Nejste svou vlastní myslí od Návštěvník » pon 23. led 2017 17:34:01
se píše:
„...Jakmile se jednou vzdáte, přestanete potřebovat falešné masky ega. Stanete se velice prostými a velice skutečnými lidmi. „To je nebezpečné,“ říká vaše ego. „Něco se ti stane. Budeš zranitelný.“

Ego však neví, že skutečnou nezranitelnost objevíte jedině tehdy, když se vzdáte rezistence a když se stanete „zranitelnými“.
nop

Re: Mezisklad, zranitelnost

Nový příspěvekod nop » stř 25. led 2017 0:26:39

Co je zranitelnost? Je to slovo, které sem přichází v duchovních knihách a to směrem od Západu. Nesetkal jsem se s tím v oblasti pravoslavné ani ruské, a v češtině má záhadný, nejasný význam.

Zanechám uvažování z jazykové stránky a popíši jednu situaci.

Seděl jsem u stolu s počítačem a naše děvčátko si lehlo napůl pod židli na bok a řeklo: „jsem štěnátko – ňaf – ňaf,“ .
Potom mne napadlo vyzkoumat jaký je to pocit. Lehl jsem si také na bok a řekl jsem „ňaf“. Docela se mi to zdálo hezké.
Jednou později jsem o tom vyprávěl dospělé ženě při procházce po ulici a dokončil jsem: „a víš, že jsem se při tom cítil docela dobře?“
Nedaleko nás přitom šla neznámá žena a všeho si všimla. Ženy jsou mistryně nenápadného odposlechu. Ale prozradil ji nenápadný úsměv. Jí se líbilo, když mužovi bylo dobře cítit se štěnětem. Ten by nemohl ani ublížit. Myslím, že po vyslechnutí „cítil docela dobře“ možná také něco odpustila mužskému pokolení.

Takže: týká se to zranitelnosti ?
nop

Re: Mezisklad

Nový příspěvekod Jana » stř 25. led 2017 5:28:55

Možná by se dalo namísto slova: "zranitelnost" použít výstižnější slovo: "bezbrannost".

Není v něm obsažena vize zraňování, ale důvěřivosti, odevzdanosti, uvolněnosti, nevinnosti.

A nevinnost je prostá jakéhokoliv vinění kohokoliv, sebe i druhých.

Je čistá, proto je v jejích očích vše čisté.

Bezbranné mládě učí lásce mnohem snáze, než ten nejsečtělejší učenec.

Proto také Ježíš říká:

"Nevstoupíte do Božího království jinak, než jako děti..."
Jana
moderátor

Nový příspěvekod nop » pon 30. led 2017 21:22:26

Orientální bál

Vážení přátelé,

zveme vás ještě na Orientální bál v sob 4. 2. 2017, , hotel Belveder na Letné, ul. Milady Horákové Praha od 17:30 hod.
Nabízíme nejen bálové zatančení, ale také bohatý program. Ukázky z minulých let najdete na:

V tombole budou např. kalendáře Centra tradiční čínské medicíny s čínským horoskopem a spoustou rad pro zdraví.
Vstupné pouze 250,-, studenti, členové Česko-čínské společnosti a důchodci dokonce jen 150,-!

Když se rozhodnete rychle, je ještě pár stolů v přízemí u parketu!
Na druhou stranu v prvním patře je velmi dobrý výhled!

Lístky se objednávají u dr. Jany Matoušové: Matousova@lib.cas.cz, rezervace platí 3 dny.
Lze je zaplatit při převzetí (po domluvě s dr. Matoušovou: AV ČR Praha, Národní tř. 3), nebo na účet 107662637/0300 (do poznámky napište bál, počet lístků a své jméno), poté budou vstupenky připraveny u vstupu na bál.

Těšíme se na setkání.

Předsednictvo Česko-čínské společnosti
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nop

Re: Mezisklad a narkomani

Nový příspěvekod nop » stř 01. úno 2017 21:55:10

Jednou byl na poradně dotaz na pomoc mladému muži při odvykání od drog, kdo pomůže.

Teď jsem našel seminář. Ale nemohu k tomu příspěvku odepsat, protože to nemohu najít. Nevím jaké slovo vytáhnout.
Nenašel jsem to pod narkoman* ani pod drog*.

Proto píši sem (mezisklad všecko snese).
=

z akcí nadačního fondu Credo (info@credonadacnifond.cz):
11. února 2017, Olomouc
P. Marián Kuffa: LÁSKA BEZ HRANIC
Jednodenní duchovní obnova se známým a oblíbeným knězem, který svou nezištnou službou bližním ukazuje milosrdenství v praxi. Na východním Slovensku se stará o lidi na okraji společnosti – bývalé vězně, Romy, bezdomovce, prostitutky. V promluvách oslovuje především osobitými příběhy ze života. Přes svou náročnou službu neztrácí smysl pro humor a je schopen opravdové lásky a odpuštění bližním.
Více informací najdete zde.
http://www.credonadacnifond.cz/2016/11/ ... em-kuffou/,
(kousek z té stránky: Seminář se uskuteční v sobotu 11. února v Olomouci. Kapacita sálu je již naplněna!

Otec Kuffa působí ve východoslovenských Žakovcích, kde se stará o lidi na okraji společnosti – bývalé vězně, prostitutky a další, které my většinou odmítáme a nedokážeme je milovat. Je znám svou bezpodmínečnou láskou k těmto lidem, kteří tak i skrze ni poznávají Boží milosrdenství. Využijte příležitost k setkání s tímto velmi oslovujícím knězem, který nás vyzývá, abychom nemilovali lidi podle velikosti jejich zásluh, ale podle velikosti jejich potřeb....)
nop

Re: Mezisklad levitace

Nový příspěvekod nop » pát 03. úno 2017 0:19:44

Levitace.

V Indii a vůbec v orientu není vznášení překvapivé, ale v Evropě se stává málo často.
Někdy se při meditaci vznášel Gérard Majella, který také chodil po vodě, jindy Josef Kopertinský a mnoho případů se neví...

z wikipedie:
Svatý Josef Kopertinský (někdy též Kupertinský), vlastním jménem Josef Desa (17. června 1603 Copertino v Itálii – 18. září 1663 Osimo) byl františkánský mnich (minorita), známý svou údajnou schopností levitovat; je patronem pilotů, letců, cestujících letadlem, kosmonautů, parašutistů a také špatných studentů a studentů skládajících zkoušku.
Prožil 14 let v Assisi (místě působení svatého Františka); 28. března 1628 byl vysvěcen na kněze. Byl znám jako „létající světec“ a mystik. Upadal do extáze, kdykoli viděl obraz Ježíše, Panny Marie, Svatého Františka z Assisi – vydal ze sebe výkřik a pak se vznášel ve vzduchu hodinu až tři hodiny. Jeho levitace se často opakovaly. Věřící se sbíhali v údivu, zatímco lékaři a vědci ho podrobovali kontrolám, aby mohli pochopit, jak je to možné.
Jeho lety vzduchem přitahovaly velké zástupy. Svaté oficium (inkvizice) dostalo anonymní dopis: „Zde v Puglii je jeden 33letý fráter, který ze sebe dělá mesiáše a táhne za sebou davy.“ Přestože nikdy ze sebe mesiáše nedělal, stanul Josef před tribunálem, ale nikdo se ho neodvážil odsoudit, protože se vznášel i před zraky papeže a shromážděných kardinálů. Když preláti viděli tento zázrak na vlastní oči, stali se jeho obdivovateli. Až do smrti byl pod dohledem inkvizice držen v izolaci a nuceném vyhnanství.

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Kopertinsk%C3%BD
Je hodno povšimnutí, jak se zachovaly špičky církve, tedy organizace, která má lidi vést k výšinám: měli obdiv a současně se báli: „...Až do smrti byl pod dohledem inkvizice držen v izolaci a nuceném vyhnanství.“
nop

Nový příspěvekod nop » pon 06. úno 2017 20:39:57

setkání v únoru

Ve vzpomínce na milé štěbetání U potrefené husy v lednu se nedávno mezi třemi lidmi vyvinula možnost povídání od dnes za týden jako původně malá schůzka. Ale kdo by chtěl, může se přidat. Spojení na Nopa: 608 528 157.

vaří tam dobře a pivo je laciné, 0,5 l od 31,-Kč a 0,3 od 20,-.
viz http://www.restaurace-ukotvy.cz/napojovy-listek.html

Vše je nastíněno v obrázku.
nop

Nový příspěvekod Jana » úte 07. úno 2017 16:25:09

Nope, díky za pozvání, moc ráda bych se setkala, ale ve všední den v pondělí se mi přijet do Prahy nepodaří, viděla bych to na březen někdy v sobotu, optimálně 19. 3.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod nop » úte 07. úno 2017 17:27:37

Jana píše:Nope, díky za pozvání, moc ráda bych se setkala, ale ve všední den v pondělí se mi přijet do Prahy nepodaří, viděla bych to na březen někdy v sobotu, optimálně 19. 3.

Jano, vznik byl tím,
že Pelvanovi poštou došla zásilka analytické jedlé sódy, ve které mám půlku.
Domluvili jsme si tudíž k předání schůzku.
Jelikož naše Věra chtěla vidět Pelvana i Rošádu, zkombinoval jsem schůzku pro oba, ale hodina nesedí oběma dohromady,
ale je tu hozená do prostoru možnost, aby potenciální zájemci o štěbetání měli možnost a věděli, že se holubi sletí.
nop

Nový příspěvekod nop » sob 04. bře 2017 11:19:17

soucit u býka
Co se přihodilo u toreadora.

Tato jedinečná fotka zachycuje konec kariéry toreadora jménem Alvaro Munera. V polovině souboje se najednou zhroutil a uvědomil si, jak je tato hra krutá. "Najednou jsem se na něj podíval a v očích měl tolik nevinnosti a volání po spravedlnosti a soucitu, které se mne hluboce dotklo. Pochopil jsem to jako modlitbu - protože když jeden zpytuje své svědomí, věří, že mu bude odpuštěno. Cítil jsem se v tu chvíli jako nejhorší bytost na zemi." Zvíře na toreadora ani v jeho slabé chvilce nezaútočilo a to ani přes těžká zranění, které mu předtím způsobil. Od té doby je Alvaro velkým odpůrcem býčích zápasů.
3. březen 2013

Fotka uživatele Hana Zelenková.
nop

PředchozíDalší

Zpět na Mezisklad