Zjistěte, jak najít dobrou práci

Zjistěte, jak najít dobrou práci

Nový příspěvekod Lucka676 » čtv 11. kvě 2017 14:19:14

Najít prací můžete i v průběhu týdne, ale někdy to může trvat déle. Vždycky jsem měla velké problémy s hledáním zaměstnání :'-( Proto doporučím Vám několik důležitých tipů.
Aby sehnat nejlepší práce je třeba udělat několik kroku.
1. Zaevidujte se na úřadu práce
Je to první krok, který byste měli udělat. Jaké dokumenty budete potřebovat, nejlépe si zjistěte předem telefonicky. Pokud splníte podmínky, získáte dávku v nezaměstnanosti.
2.Hledejte si novou práci
Pracovní nabídky můžete hledat přímo na úřadu práce nebo v časopisech, ale největší výběr najdete na internetu. Existuje docela velký počet pracovních portálu nebo agregátoru volných pracovních pozic např. Jooble http://cz.jooble.org/ a mnoho dalších . Při psaní životopisů i motivačních dopisů se zkuste najít několik přikladu a návodu jak napsat dobrý životopis dále pak musíte připravit se na pohovor. Přizpůsobte životopis na konkrétní pracovní pozici, neposílejte řadu životopisu bez úpravy. Je důležité obrátit pozornost na dovednosti, které se vyžadují.
3. Uchovejte si pracovní návyky
Zkuste každé ráno vstávat pravidelně a nejpozději tehdy, když se zhruba začíná pracovní den. Dále najdete několik hodin na prohledávání pracovních nabídek, psaní životopisů a motivačních dopisů. Samozřejmě musíte najít čas na aktivity, které souvisí s vaším rozvojem.
4. Hledejte příčiny neúspěchu
Pokud se vám déle nedaří najít si práci, zkuste zjistit, proč to tak je. Zamyslete se nad tím, zda byste se neměli rekvalifikovat. Stačí si najít práci, která by vás zaujala a podívat se na zkušenosti, které se vyžadují. Upravte životopis, může být, že posíláte příliš obecné životopisy nebo se hlásíte na pozice, na které nesplňujete požadavky.
5. Rozvíjejte se
Během období, kdy jste nezaměstnaný, máte možnosti a prostor rozvíjet své dovednosti a získat zkušenosti, na které jste během práce na plný úvazek neměli nebo nebudete mít čas.
Přihlaste se na kurzy zaměřené na osobnostní rozvoj. Nebo vyzkoušejte on-line kurzy a nástroje. Mnoho on-line kurzy jsou zdarma. Díky nim se můžete naučit cizí jazyk, základy programování atd.
6. Realizujte různé akce
Je to součást udržování sociálních návyků a získávání nových kontaktů. A pokud by vám nějaké akci chybělo, zkuste ho organizovat. Např. malý literární festival, který chybí teď ve vašem městě. To, že se účastníte na akcích, bude zajímavým bodem ve vašem životopise nebo v motivačním dopise.
Ať se Vám daří! :yeah:
Lucka676
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11. kvě 2017 13:52:29

Re: Zjistěte, jak najít dobrou práci

Nový příspěvekod IvaTomsova » úte 13. úno 2018 10:10:02

Myslím si, že spousta lidí je ráda i za to, že nějaké zaměstnání má, pak už nehledí tolik na to zdal-li ji to zaměstnání činí štastnou/ným. Chyba. Kdyby lidé šli víc zatím co si přejí a co chtějí dělat tak by tu svou "dobrou" práci našli.
IvaTomsova
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 09. úno 2018 8:29:39

Re: Zjistěte, jak najít dobrou práci

Nový příspěvekod veroniqc31 » stř 06. kvě 2020 13:16:40

mne sa pri hladani prace paci aj tento navod ako napisat motivacny list. Pomohlo pri oslovovani firiem pri poslednom hladani prace ;)
veroniqc31
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 09. led 2019 17:30:29


Zpět na Může se hodit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník