Átmavičára jako únik

Moderátor: mmuller

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod MichalM » pon 28. dub 2014 20:10:39

Linda píše:
karma at se rozpustí, proč bych měl ještě potom karmu řešit, když to milost udělá sama..

mmuller píše: Mně teda pořád přichází, že pokud chci cokoliv rozpustit, tak to musím zřít a porozumět.

Rozpoznat to, co mě bez mého vědomí ovládá, je dar. V té chvíli je šance plně to v sobě pochopit a přijmout - tím se ta energie rozpustí.

Jenže dokud odmítám v sobě všechno, co vnímám jako nežádoucí, rozpoznat se to nedá. Zmizí to z vědomí, jako by to nikdy neexistovalo, dál to rozhoduje, jak zareaguju, a já o tom nemám ani tušení. Vidím ty negace už jen na druhých, tím víc, čím víc je toho potlačeného ve mně. A tím větší vzniká potřeba to kompenzovat advaitovým pohledem.

Tohle si uvědomit, pokorně sklonit hlavu a tenhle fakt přijmout - to je asi ta největší milost. Aspoň u mě to tak bylo - byl to bod obratu po mnohaletém praktikování karmajógy, džnánajógy i átmavičáry.


Lindo, ano s tim poměrně dost souhlasím. Já naštěstí ten dar mám a výsledkém toho je, že se prostě neojebu, i kdybych sebevíce chtěl. Jsem strážcem brány pro sebe. A když je zájem, tak i pro ostatní. Nemůžu řící, že život je s tím jednoduchý, ale rozhodně stojí za to.

On to je možná takovej alibisms, že se to jako udělá samo. Jako jo a zároveň ne. Tu kompenzaci advaitovým problémem taky docela dost vidím a je to prostě v těchhle případech jeden velkej mega únik z vlastní odpovědnosti.
MichalM
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod rafael » pon 28. dub 2014 20:14:30

souhlasím s ramanou protože dávám přednost ramanovi a ne džogenu.. karma at se rozpustí, proč bych měl ještě potom karmu řešit, když to milost udělá sama..

Mně teda pořád přichází, že pokud chci cokoliv rozpustit, tak to musím zřít a porozumět. Ale ne každý to třeba tak má. Asi záleží taky na to, jak má kdo otevřenou inkarnační paměť.





pokud musí vše odejít a rozpustit se, musí odejít na vždy i ten kdo chce porozumět, realizací zmízí natrvalo chtění já chci porozumět a tím je ego
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Šmelcovna je vždycky po ruce - super!

Nový příspěvekod Linda » pon 28. dub 2014 20:23:38

Jana píše:Ale všechno, co má chybu jde do šmelcu,

neboť i když Bůh ze Sebe Sama vytváří celý svět - všechno, co existuje,
musíme přijímat jen to pozitivní a všechno ostatní posílat do šmelcu.

Proč? Protože kdyby se začalo rozpoznávat a přijímat i všechno negativní jako Jeho výtvor,
vymodelovaný z Jeho energie, (jak to dělají ti nebezpeční dzogčhenisti),
byl by to konec Jeho hry na iluzi.

A proto z toho, co JE, si vybírejme jenom to, z čeho máme pozitivní pocity,
a všechno, co podle nás má nějakou chybu,
šmelcujme a šmelcujme a šmelcujme,
co nám síly stačí.

Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod irulan » pon 28. dub 2014 20:25:20

MichalM píše:.... Já naštěstí ten dar mám a výsledkém toho je, že se prostě neojebu, i kdybych sebevíce chtěl. Jsem strážcem brány pro sebe.....

No Michale, ale co kdyz se zrovna prave touhle jistotou oblbujes?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. dub 2014 21:34:01

irulan píše:
MichalM píše:.... Já naštěstí ten dar mám a výsledkém toho je, že se prostě neojebu, i kdybych sebevíce chtěl. Jsem strážcem brány pro sebe.....

No Michale, ale co kdyz se zrovna prave touhle jistotou oblbujes?


Dobrá otázka, beru. Něco na tom je.
Na druhou stranu v tomhle často přeslazeném advaitovém fóru je tato vlastnost docela potřebná.
Ano je to pravda i není pravda. Stejně jak je paradoxní celá Skutečnost.
Návštěvník
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod MichalM » pon 28. dub 2014 22:26:14

Dostala jsem pozvání na ještě mnohem přeslazenější fórum vítacích sluníčkovejch lidí a to se nedá. Nic proti nim nemám, chápu je, ale v té přesvícenosti blikátek a třpytek chybí obyčejnej život.

Kdežto ta krása zemitosti a ryzosti Tvého webu je patřičná.


Ano, ten web prozařuje hezky archanělská energie. Ale ta hláška tam: ""když loď vašeho ducha narazí na útes hmoty, roztříští se útes na kusy" je šílená. Satana na ně :yeah:
MichalM
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Linda » pon 28. dub 2014 22:38:28

Co by egu hrozilo, kdyby si neužívalo sladkostí žádoucího a šmelcování nežádoucího?

zašlo by na úbytě :'-(
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Linda » pon 28. dub 2014 22:54:21

Přirozeností života je přijímání žádoucího a vyhýbání se nežádoucímu.

Samozřejmě.

Bez dělení všeho, co JE, na žádoucí = chtěné, a na nežádoucí = nechtěné

by Absolutno ztratilo jediný způsob, jakým může v podobě lidského ega vytvářet iluzi reálnosti své dualistické existence.

Zbyla by jen možnost zacházet pozorně s tím, co se právě tady a teď děje :hm:

Žádný majstrštyky - fakt nuda :(
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Ja.na » úte 29. dub 2014 8:12:13

vostalpetr píše:
Jana píše:Co se stane s naplněnou touhou ?

Transformuje se v radost.

Proto je v Bibli neustále opakováno: "Radujte se".


A co se stane s nenaplněnou touhou ?

Život ega se skládá ze tří druhů tužeb :

vědomé (ty můžeš vědomě sjednotit v jednu touhu) (radžas)

nevědomé (tedy potlačné a v nevědomí ukryté) (tamas)

nadvědomé (tedy univerzální) (satva)


Když vědomí spadne do kalhot, tak se touha transformuje v neukojené pudy,
když vědomí stoupne do hlavy, tak se touha transformuje do světských cílů,
a když se touha vrátí zpátky do Já, které dlí v Srdci vědomí, tedy do Vědomí,
tak se transformuje v samadhi.
Ja.na
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Ja.na » úte 29. dub 2014 8:29:24

vostalpetr píše:No jo, to pak ta touha (vrátit se zpátky) zcela nepochybně zmizí,

protože to je něco zcela jiného, než když jsi pomocí touhy obracela pozorování směrem do světa,

zatímco ted jsi obrátila pomocí touhy pozorování směrem do zdroje....

Hovno, hovno, hovno, velký hovno zmizí,
sice dojde k realizaci, ale touha nezmizí


meditovat o tom pak můžeš v TND

To, kým skutečně jsi, Tvé pravé Já to má hotové, o tom není pochyb, není v něm žádná touha, ta touha se může promítnout jen skrz tu iluzi oddělenosti, skrz to ztotožnění s osobou.
Je to neskonale nádherné hrát ty hry na toužení a na naplňování tužeb.

Proto třeba obdivuji dílo Michala Mullera, protože jsou v něm zachyceny stíny, které může prozářit světlo.
V tom je lidskej život.

:)
Ja.na
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Linda » úte 29. dub 2014 8:45:54

Jana píše:
Linda píše:
Jana píše:Přirozeností života je přijímání žádoucího a vyhýbání se nežádoucímu.

Samozřejmě.

Bez dělení všeho, co JE, na žádoucí = chtěné, a na nežádoucí = nechtěné

by Absolutno ztratilo jediný způsob, jakým může v podobě lidského ega vytvářet iluzi reálnosti své dualistické existence.

Zbyla by jen možnost zacházet pozorně s tím, co se právě tady a teď děje :hm:

Žádný majstrštyky - fakt nuda :(

Po nádechu živého organismu následuje výdech a po výdechu nádech, jelikož je žádoucí dýchat a dokud nedodýchá, tak živý organismus ani nenapadne přestat dýchat a to nikoliv proto, že by nedýchání musel ohodnotit jako nežádoucí.

Kdyby i tyhle autonomní tělesné funkce řídilo ego, vybralo by si, co z obojího mu vyhovuje víc - jako to dělá v oblasti duševní. Rozhodlo by se užívat si jen jedno z toho, nádech, nebo naopak výdech - podle toho, kterou z obou možností co by posoudilo jako žádoucí a upnulo by se na ni v naději, že mu bude přinášet neustálou blaženost.

Pouhé přijímání toho, co právě JE, by znamenalo konec jeho her.

Jana píše:Je to neskonale nádherné hrát ty hry na toužení a na naplňování tužeb.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Ja.na » úte 29. dub 2014 9:08:38

vostalpetr píše:
To, kým skutečně jsi, Tvé pravé Já to má hotové, o tom není pochyb, není v něm žádná touha, ta touha se může promítnout jen skrz tu iluzi oddělenosti, skrz to ztotožnění s osobou.
Je to neskonale nádherné hrát ty hry na toužení a na naplňování tužeb.

Proto třeba obdivuji dílo Michala Mullera, protože jsou v něm zachyceny stíny, které může prozářit světlo.
V tom je lidskej život.


S tím žádnej problém nějak nemám,
podle mne to je škola života,
kterou učí i Abraham
a je to škola o uvolnění se...

Jen tedy jaksi rozhodně nepovažuji tento stav "bytosti uvedené v soulad s boží vůlí" za nejvyšší stav realizace...

:D :D :D
Jakej stav máš na mysli, stav toho kým skutečně jsi, nebo představu ega ?

:D
Ja.na
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Alaja. » úte 29. dub 2014 9:19:04

Ja.na píše:Takže bys byla, Lído, pro atomovku, která by zlikvidovala život na zemi a konečně by bylo po všech těch touhách a jejich naplňování ?

Kde jsi v tom Lídině psaní takovouto zhovadilost, jako jsi napsala ty, našla? :confused:

Dosud jsi nepochopila jak je to s těmi touhami a jejich odstraňováním a proč se to dělá....
Nepochopila jsi, že osvícení je osobní záležitost jedince a nikoli spartakiáda pro tisíce lidí na Strahově....

A dosud jsi nedokázala rozeznat v sobě (natož mimo sebe) onen vnitřní prostor, protože jsi plná všelijakých tužeb, které ti v tom brání.
Alaja.
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. dub 2014 9:23:56

vostalpetr píše:
Jakej stav máš na mysli, stav toho kým skutečně jsi, nebo představu ega ?


Stav duchovní bytosti, která žije v jiné úrovni bytí...

Stále je to nějaký vydělená bytost, i když si je vědoma třeba toho, že z ničeho tvoří něco

Tedy řekněme třeba stav Abrahamův, který nežije již nějaký v sobě rozdělený život, ale spočívá v boží náruči,
jak občas říkáš

Boží náruč je tady jen do té doby než shoří mentální obal vědomí duše v Prvním největším přikázání, jakmile vědomí duše splyne s Božím vědomím, je tady jenom věčná Boží přítomnost, žádná náruč.
Návštěvník
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. dub 2014 9:29:59

Alaja. píše:
Ja.na píše:Takže bys byla, Lído, pro atomovku, která by zlikvidovala život na zemi a konečně by bylo po všech těch touhách a jejich naplňování ?

Kde jsi v tom Lídině psaní takovouto zhovadilost, jako jsi napsala ty, našla? :confused:


Boží svět je plnej tužeb a kdo v něm nevidí krásu, tak pro něj nic takového nemusí být.
Čímž netvrdím, že to je špatně.
Návštěvník
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Alaja. » úte 29. dub 2014 9:40:05

Návštěvník píše:
Alaja. píše:
Ja.na píše:Takže bys byla, Lído, pro atomovku, která by zlikvidovala život na zemi a konečně by bylo po všech těch touhách a jejich naplňování ?

Kde jsi v tom Lídině psaní takovouto zhovadilost, jako jsi napsala ty, našla? :confused:


Boží svět je plnej tužeb a kdo v něm nevidí krásu, tak pro něj nic takového nemusí být.
Čímž netvrdím, že to je špatně.

Svět je sice plný tužeb, ale většinou se ty tužby necpou v savikalpě přímo do tvůrčího procesu. Kdyby se měla uskutečnit každá blbost, co člověka napadne... :crazy:
Alaja.
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. dub 2014 9:41:17

vostalpetr píše:
Boží náruč je tady jen do té doby než shoří mentální obal vědomí duše v Prvním největším přikázání, jakmile vědomí duše splyne s Božím vědomím, je tady jenom věčná Boží přítomnost, žádná náruč.


Mentální obal tedy rozhodně neshoří pomocí nějaký lásky,
to už jsem ti říkal asi tisíckrát,

Neznamená, že když jsi ještě neokusil jogínský očistný oheň spalující ego,
že něco takového neexistuje.
Pokud nepomůže láska, tak pomůže pekelný oheň.

Obojí je stejná energie pramenící z Pravdy.

i když říkat něco takového tobě a duchovním mistrům je taktrošku na hovno,
protože oni budou furt vychvalovat pouze jednu kvalitu

Jak vidíš, mluvím o dvou rozdílných kvalitách. i když je to Jedno.

Ale ten tvůj mentální obal není tedy moc vyhořelej, když máš starost aby nevyhořela planeta země... :confused:

No jen, že by Ti třeba při tom mohl shořet gauč, tak aby sis nepřipálil zadek.

:D
Návštěvník
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. dub 2014 9:42:15

vostalpetr píše:Teda já už se těším,
až duchovně vyhořím,

to je takovej ten stav co občas chytne lidi co moc pracují,
takže jsou pak vyhořelí...

Přestože žiju značně nezdravým životem
a přes míru sedím u internetu,
furt nejsem vyhořelej a je ve mně furt síla jak v tuně uranu

Co já už jsem vyhořel cigaret,
co peněz jsem propálil,
a furt nejsem vyhořelej... :'-( :'-( :'-(

tak přestaň kouřit...a vyhoříš co nevidět.....touhou po cigaretě.... :D
Návštěvník
 

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Linda » úte 29. dub 2014 9:44:51

Ja.na píše:
Linda píše:
Pouhé přijímání toho, co právě JE, by znamenalo konec jeho her.

Jana píše:Je to neskonale nádherné hrát ty hry na toužení a na naplňování tužeb.


Takže bys byla, Lído, pro atomovku, která by zlikvidovala život na zemi a konečně by bylo po všech těch touhách a jejich naplňování ?

Žiješ ve světě zvláštních představ o druhých lidech, Jano.

Že přijímání toho, co JE, vede k trvalému ustání utrpení, není nic nového. Vysvětluje to mnoho Probuzených, nejen džnáninové - na příklad Eckhart Tole v "Moci přítomného okamžiku". Pochopit to a přijmout to je základ, dřív nebo později k tomu každý z nás nakonec dojde vlastní zkušeností.

Pak vznikne šance začít si všímat, co se v konkrétních situacích změní, když si člověk začne svoje touhy uvědomovat. Když svou touhu přijme jako přirozenou reakci svého emočního mozku, nechá ji proběhnout, ale neztotožní se s ní, nezačne se chovat jako její mluvčí.

Tuhle možnost si ale člověk uvědomí, teprve když si dost užil všech svých tužeb. Když si uvědomil, že k jejich uspokojování je nutné být neustále znovu a znovu aktivní, aby mohl prožívat stavy, které preferuje. A že potřeba neustálého sebepotvrzování je svým způsobem i úmorná.

Než k tomu přirozeným vývojem dojde, je pro něj tichá pokojnost nezajímavá, bude dál hrát svoje hry na toužení a na naplňování tužeb.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Átmavičára jako únik

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. dub 2014 9:45:08

Lído, chápeš tu nesmyslnost lidské touhy ukončit Boží hry ?
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Za tím vším

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron