Temná videa

Moderátor: mmuller

Re: Temná videa

Nový příspěvekod Honzam » čtv 12. pro 2013 19:32:46

mmuller píše:
Honzam píše:
nop píše:A co asi říkají slova Ježíše o lidech? Jan 10, 10 : "...já jsem přišel, aby měli život a měli ho hojnost".


Já souhlasím s tím, že křesťanství mělo postupem času pozitivní vliv na vývoj civilizace. Určitě dneska můžeme žít bohatší život než dřív, ale bylo to kvůli jiným myšlenkám, než že nás Ježíš spasí do věčného života.


Ano souhlasím s tebou, Honzo. Křesťanství mělo i pozitivní vliv.
Podle mně není ve svém současném podání kompatibilní s ideou "Jsme živoucí Bohové a Bohyně". Křesťanský agregor má podle mně spíše tendenci držet manipulativně lidi v poslušnosti skre koncept viny.


V současném opravdu není. :D

Já a Otec jsme jedno.“
Židé se opět chopili kamenů, aby ho ukamenovali.
Ježíš jim řekl: „Ukázal jsem vám mnoho dobrých skutků od Otce. Pro který z nich mě chcete kamenovat?“
Židé mu odpověděli: „Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání: jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh.“
Ježíš jim řekl: „Ve vašem zákoně je přece psáno: ‚Řekl jsem: jste bohové.‘
Jestliže Bůh ty, jichž se týká toto slovo, nazval bohy – a Písmo musí platit –
jak můžete obviňovat mne, kterého Otec posvětil a poslal do světa, že se rouhám, protože jsem řekl: Jsem Boží Syn?
- Jan 10:30-36
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 19:34:28

vostalpetr píše:Tohle je moje oblíbené temné video :



Tak tohle se mi, Petře, hodně líbí. Díky za sdílení!
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 19:39:11

Jana píše:Řekla bych, že sjednocenost se životem je možná, pokud přijímáme všechny projevy existence jako potencionální možnosti našich vlastních projevů.

Pokud za ně pak sami sebe neodsuzujeme, mizí v nás všechny soudy ...

Platí biblické: "Nesuď a nebudeš souzen".

Řekla bych, že pokud hledá někdo cestu ke spáse,
tak vede tudy.

Nicméně je tady něco,
co by se nemělo při poznávání temných stránek ztrácet.

Spojení se světlem.



:)

...nic, co by nebylo díkůvzdání...


-------------------------------------------------

Ty furt s tím světlem :-). No nic jdu na trénink zdokonalit tělo.
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod nop » čtv 12. pro 2013 22:17:06

mmuller píše:
Honzam píše:
nop píše:"Honzam" píše:Moje neoblíbené temné video, jak jsem neochránila své děti před Janou. Měsíc na noční obloze je Kristus v Janě, která vede moje děti na smrt v nulovém bodě (3:30), za kterým je země kouzel, kde je jedinou skutečností Kristus a vše ostatní jsou jen neexistující pomíjivé stíny.
Nop píše: A co asi říkají slova Ježíše o lidech? Jan 10, 10 : "...já jsem přišel, aby měli život a měli ho hojnost"

Já souhlasím s tím, že křesťanství mělo postupem času pozitivní vliv na vývoj civilizace. Určitě dneska můžeme žít bohatší život než dřív, ale bylo to kvůli jiným myšlenkám, než že nás Ježíš spasí do věčného života.

Ano souhlasím s tebou, Honzo. Křesťanství mělo i pozitivní vliv.
Podle mně není ve svém současném podání kompatibilní s ideou "Jsme živoucí Bohové a Bohyně". Křesťanský agregor má podle mně spíše tendenci držet manipulativně lidi v poslušnosti skre koncept viny.

První výsledek bylo zrušení lidských obětí. Už tu byl obětovaný jen Ježš a připomínka v kostele při mši a na stěně jako krucifix.
Ideje bratrství, dobra, ahinsy (neoplácení), ochoty a odpuštění zůstaly dodnes.
A překvapivě už " můžeme žít bohatší život" díky tomu, že se v posledních staletích vyskytlo doslovné aplikování dobra známé jako "humanismus" navdory nepružným církevním způsobům (včetně uplatňování toho "konceptu viny").
Tedy osvícenci, Voltaire a humanisti dovedli ideály podle Krista ke konci. Máme zdravotní pojištění, nemocnice, penzi, liberalismus, školství napůl zdarma, "mnohost paradigmat" a toleranci.
Dnes by se vzkříšený Kristus cítil ve společnosti lépe, než ve středověku a nebo v 1. století. Nikdo by na něho neházel kameny, nebyl by kacíř a dostal by alespoň minimální důchod. Jeho ideály prokvasily za dobu 18 století až dodnes.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 22:51:08

Jana píše:
Josef píše:
Nicméně je tady něco,
co by se nemělo při poznávání temných stránek ztrácet.

Spojení se světlem.

co je to svetlo?
a kdo se s nim ma spojovat?


Světlo je Vědomí Krista, osvícená mysl je světlem.
Světlo nám umožňuje poznávat pravdu.
V temnotách v nás mohou bujet různé představy,
různé soudy, ale soudit se v temnotách je nesmysl,
když se nevidíme, neznáme.
Temnota je dobrodružství,
protože se v ní dá bloudit.
Světlo je spojením.
Je Boží láskou,
která je za veškerou dvojností.
Je Boží láskou, která spojuje to, co
posuzující mysl dělí na dobré a zlé.


Bloudit se dá i ve světle, když na něm ulítnu a schovám se do něj - moje zkušenost.
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 12. pro 2013 23:22:02

mmuller píše:“Člověk musí dojít za vykoupení a nanebevstoupení, aby jednal a myslel bez předsudků, bez cenzury. Jen nepřítomností naděje zjistí, čím vskutku JE.”

To je citace z knihy E.A.Koetting: Book of Azazel

to je presny!! :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Temná videa

Nový příspěvekod nop » pát 13. pro 2013 0:02:56

Josef píše:
mmuller píše:“Člověk musí dojít za vykoupení a nanebevstoupení, aby jednal a myslel bez předsudků, bez cenzury. Jen nepřítomností naděje zjistí, čím vskutku JE.”
To je citace z knihy E.A.Koetting: Book of Azazel

to je presny!! :)

Porovnej se slovy Krista „Bože můj, proč jsi mne opustil“ (Eli, Eli, lama sabachthani). Vykladačům Písma to dělá starosti.
Prý mluvil slova ze žalmu, poněvadž u židů bylo rozšířené mluvit často pomocí citátů. I Hemingway psal něco podobného: „Američané mluví v obměňovaných větách“. :
Žalm 71, 10 Nebo mluvili nepřátelé moji proti mně, a ti, jenž střehou duše mé, radili se spolu,
11 pravíce: Bůh jej opustil, hoňte a popadněte jej, nebo kdo pak by ho zachránil? není žádného.
12 Bože, nevzdaluj se ode mne, Bože můj, přispěj mi na pomoc.
Z toho všeho je v Písmu uvedené jen krátce jako odkaz k příslušnému místu Písma to: „Bože můj, proč jsi mne opustil“.
Nemusel to mít lehké, čekalo ho trápení těla a byl připravený obětovat se, ale večer před tím v zahradě měl rozhovor s Bohem:
Matouš 26, 36 Tedy přišel s nimi Ježíš na místo, kteréž sloulo Getsemany. I dí učedlníkům: Poseďtež tuto, až odejda, pomodlím se tamto.
37 A pojav s sebou Petra a dva syny Zebedeovy, počal se rmoutiti a teskliv býti.
38 Tedy dí jim: Smutná jest duše má až k smrti. Pozůstaňtež tuto, a bděte se mnou.
39 A poodšed maličko, padl na tvář svou, modle se a řka: Otče můj, jest-li možné, nechť odejde ode mne kalich tento. A však ne jakž já chci, ale jakž ty….
42 Opět podruhé odšed, modlil se, řka: Otče můj, nemůže-li tento kalich minouti mne, než abych jej pil, staniž se vůle tvá.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Temná videa

Nový příspěvekod irulan » pon 23. pro 2013 22:05:36

je zajímavé, jak každý vidí "temnotu" jinak, možná proto v jaké formě ji cítí sám v sobě. Mě teda ani jedno z těch videí nepřišlo temné. Taky nabídnu svůj temný pohled: na mě naposledy zapůsobil film Černá labuť, který jsem pochopila jako metaforu nevyhnutelného proražení temné stránky člověka, pokud ji potlačuje. A smířením s ní dojde i k osvobození od ní.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Temná videa

Nový příspěvekod Honzam » pon 03. úno 2014 22:48:49

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Temná videa

Nový příspěvekod Honzam » pon 03. úno 2014 23:10:20

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Předchozí

Zpět na Za tím vším

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků