Temná videa

Moderátor: mmuller

Re: Temná videa

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 12. pro 2013 9:03:43

Jana píše:Řekla bych, že sjednocenost se životem je možná, pokud přijímáme všechny projevy existence jako potencionální možnosti našich vlastních projevů.

Pokud za ně pak sami sebe neodsuzujeme, mizí v nás všechny soudy ...

Platí biblické: "Nesuď a nebudeš souzen".

Řekla bych, že pokud hledá někdo cestu ke spáse,
tak vede tudy.

Nicméně je tady něco,
co by se nemělo při poznávání temných stránek ztrácet.

Spojení se světlem.

:)

...nic, co by nebylo díkůvzdání...

co je to svetlo?
a kdo se s nim ma spojovat?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Temná videa

Nový příspěvekod irulan » čtv 12. pro 2013 9:10:23

papadev píše:proč myslíš,že platí:nesud a nebudeš souzen
??
... ... ... x

když nesoudím (a to ze své přirozenosti, ne, že se nutím k nějakému takovému stavu), je mi pak zároveň úplně šumák, jestli mě soudí někdo jiný, jak a proč, prostě to taky nevnímám a nedotýká se mě mě něco jako nějaké souzení mě.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Temná videa

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 12. pro 2013 12:56:15

vostalpetr píše:
co je to svetlo?


Světlo je podstatou temnoty...

Kdyby zde nebylo světlo (Vědomí) nemohli bychom ani vnímat temnotu a ani její opak, tedy světlo

Světlo Vědomí je podstatou všeho pozorovaného,
jak světla tak i temnoty

takze bez svetla neni ani temnota.
pak je to dokonale ... svetlo neni treba hledat ani se s nim spojovat ... dukaz toho ze tu je uplne vsude ... je predstava temnoty.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Temná videa

Nový příspěvekod papadev » čtv 12. pro 2013 13:13:07

irulan » čtv 12. pro 2013 10:10:23

papadev píše:
proč myslíš,že platí:nesud a nebudeš souzen
??
... ... ... x

když nesoudím (a to ze své přirozenosti, ne, že se nutím k nějakému takovému stavu), je mi pak zároveň úplně šumák, jestli mě soudí někdo jiný, jak a proč, prostě to taky nevnímám a nedotýká se mě mě něco jako nějaké souzení


no iru,v podstatěs ukázala,že je možné nesoudit a přesto být souzen

tvá verze by vypadala takto:

nesud-a nebudeš souzen--a když budeš--nebude i to vadit

je trochu rozdíl mezi tím nebýt souzen vůbec a tím pádem být v poho,nebo být souzen a mít s toho legraci a tím pádem být v poho

výsledek je sice stejný,ale dobrý právník by mi dal jistě za pravdu,že rozdíl tu je

znám plno lidí,kteří se zdráhají soudit,neb z mnoha esoterických zdrojů mají info,že se to nemá..a tedy nesoudí--a pak fakt s překvapením až křivdou koukají,jak na to druzí kašlou a s klidem je soudí o zlom krk

proto na to poukazuji
... ... ... x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Temná videa

Nový příspěvekod irulan » čtv 12. pro 2013 16:48:44

papadev píše:...znám plno lidí,kteří se zdráhají soudit,neb z mnoha esoterických zdrojů mají info,že se to nemá..a tedy nesoudí--a pak fakt s překvapením až křivdou koukají,jak na to druzí kašlou a s klidem je soudí o zlom krk

proto na to poukazuji
... ... ... x

víš proto jsem psala, že by to mělo být jaksi z přirozenosti a ne že se k tomu člověk má nutit. Stačí neposuzovat člověka podle sebe, nechtít aby byl (třeba slušný) jako já...nechat ho být takového jaký je, protože nikoho nepředěláš.. Člověk si chce malovat svět podle obrazu své mysli. Možná, že ho ale vidí právě takový.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Temná videa

Nový příspěvekod papadev » čtv 12. pro 2013 16:59:49

ahoj iru

posoudit stav je jedna věc a chtít ten stav změnit druhá

nemám problém s posouzením stavu...ani ne tak v poloze:zlý-hodný,jako spíš v poloze přínosný-nepřínosný

a ano,donedávna sem měl snahu nejen na nepřínosnost toho druhého upozornit,ale i se to pokusit změnit..jako příklad:sáhodlouhé debaty

ted posoudím,upozorním a tím to končí,necht at má druhý svobodu využít,co sem říkal,nebo se zařídit podle svého...
... ... ... x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 17:19:21

nop píše:
mmuller píše:Takže první!.....
Hell, Fire and Damnation. V překladu "Peklo, Oheň a Zatracení".
Pro mně je ta hudba hodně transformační. Úplné přijetí své "hříšností a temnosti" a ponoření a přijetí svého zatracení. A pak povstanutí v nové kvalitě a síle.
Vlastně jde na této cestě vzdát se nějaké spásy a doufání v lepší zítřky.
Tak jsem zvědav na vaše reakce.

Proč mám jí oklikou? Proč se nestarat přímo o spásu?
Rasputin citoval na carském dvoře myšlenku sv. Pavla, že když je více pokleslosti, přidá Bůh více milosti (aby nám pomohl) a svedl jednu kněžnu, která poslechla, že pak dostane milost od Boha. Bohužel jejímu synovci se takováto cesta ke spáse nelíbila a zavraždil svůdce své tetičky. Tak skončil svůdce i s teorií "čím hůře, tím lépe". Jde nejspíš o to, jestli se k poklesu dostanu nechtěně, nebo schválně - to by se mohlo chápat jako pokoušení (Boha).


Co je tedy vlastně spása? Doufání či naděje, že nás někdo nebo něco zachrání? Podle mně to je velmi dětský (infantilní) přístup.
Nejprve bych začal tím, z čeho nás vlastně co má zachraňovat? Z hmotného těla, z této země, od hříchu? Na to ať už si každý sám.
Podle mně je to absurdní. již dávno mně přišlo, že odsud neodejdu, dokud to tady se vším nepřijmu za své. Již žádně utíkaní na obláček nebo do rádobybezpečí nerozlišeného Vědomí, kde je pravdy jen půl. Prostě si pořádně sednout na prdel a žít.

“Člověk musí dojít za vykoupení a nanebevstoupení, aby jednal a myslel bez předsudků, bez cenzury. Jen nepřítomností naděje zjistí, čím vskutku JE.”

Takže jsem nastoupil cestu Síly a setkání s opravdu vším, co jsem, co je má Síla, ať je jakákoliv.

Cituji ze svého blogu http://magicalorion.blogspot.cz/
Další velké “ale” je dualita, kterou naděje a víra úspěšně podporují. Je přece potřeba si najít něco, proti čemu budeme bojovat! Tak si tedy posvítíme na ďábla. Ten za vše může. A proto budeme volat Pasákovo světlo, aby nám poskytlo armády při boji ze zlem. Lucifer se začne obracet na svém pekelném trůnu a začne se smát, co to zase ta lidská cháska vyvádí. On podle mně moc dobře ví, že tento boj je dlouhodobě k ničemu. Víme to i my, ale ten zvyk stále bojovat proti tomu “zlému” a “temnému” v nás je tak silný, že je dost těžké jej opustit. Ono bychom si potom museli připustit milou-nemilou pravdu, že jsme sami tvůrci vládnoucí jednou Silou, která není světlá ani temná. Je NEUTRÁLNÍ. A je jen nás, jak ji použijeme. Pravda, ono je vždy jednodušší to na někoho svézt. Tudy ale cesta podle mně nevede.

Spasení je jen koncept, stejně jako zatracení. Stejná hra. Akorát při spasení chceme být "svatí" a při zatracení "hříšní a řádně smysní". To je kvalitní dualitu, kteru si pořádně topíme pod kotlem. A proč?

Takže zatracení je z mého pohledu super proces. Přináší mé duší velký mír a sebepřijetí. Jsem v pořádku. Se vším. Jsem svině i anděl, prostě cokoliv. Ono náboženské pojetí Boha je podle mně z velké částí o projekcích na otce a matku. Jako by postrádalo dospělost. Přijetí odpovědnosti za svůj život otupím tu neustálou potřebu a jistotu toho, že přijde Matka nebo Otec a zachrání mně.

Příště rozeberu jiný pohled na pekelníky a jak mohou pomoci při naší transformaci.

Jsme živoucí Bohové a Bohyně. Amen.
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 17:24:34

“Člověk musí dojít za vykoupení a nanebevstoupení, aby jednal a myslel bez předsudků, bez cenzury. Jen nepřítomností naděje zjistí, čím vskutku JE.”

To je citace z knihy E.A.Koetting: Book of Azazel
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod nop » čtv 12. pro 2013 18:50:32

mmuller píše:
nop píše:.....
Proč mám jí oklikou? Proč se nestarat přímo o spásu?.....


Co je tedy vlastně spása? ......

Zkus si přečíst Osmidílnou cestu a zahloubej se. Je užitečná.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 19:22:07

Kdo tvrdí, že neposuzuje, tak si pěkně lže. Podlě mně posuzuje každej z nás nevědomě plus minus. Pokud by to nedělal, tak tu už dávno není.
Ono může být úleva přiznat si, že mně svým způsobem baví někoho ponížit, abych se mohl povýšit. Ten slastný pocit dočasné převahy a moci achhhh. :crazy:
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod Honzam » čtv 12. pro 2013 19:32:46

mmuller píše:
Honzam píše:
nop píše:A co asi říkají slova Ježíše o lidech? Jan 10, 10 : "...já jsem přišel, aby měli život a měli ho hojnost".


Já souhlasím s tím, že křesťanství mělo postupem času pozitivní vliv na vývoj civilizace. Určitě dneska můžeme žít bohatší život než dřív, ale bylo to kvůli jiným myšlenkám, než že nás Ježíš spasí do věčného života.


Ano souhlasím s tebou, Honzo. Křesťanství mělo i pozitivní vliv.
Podle mně není ve svém současném podání kompatibilní s ideou "Jsme živoucí Bohové a Bohyně". Křesťanský agregor má podle mně spíše tendenci držet manipulativně lidi v poslušnosti skre koncept viny.


V současném opravdu není. :D

Já a Otec jsme jedno.“
Židé se opět chopili kamenů, aby ho ukamenovali.
Ježíš jim řekl: „Ukázal jsem vám mnoho dobrých skutků od Otce. Pro který z nich mě chcete kamenovat?“
Židé mu odpověděli: „Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání: jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh.“
Ježíš jim řekl: „Ve vašem zákoně je přece psáno: ‚Řekl jsem: jste bohové.‘
Jestliže Bůh ty, jichž se týká toto slovo, nazval bohy – a Písmo musí platit –
jak můžete obviňovat mne, kterého Otec posvětil a poslal do světa, že se rouhám, protože jsem řekl: Jsem Boží Syn?
- Jan 10:30-36
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 19:34:28

vostalpetr píše:Tohle je moje oblíbené temné video :



Tak tohle se mi, Petře, hodně líbí. Díky za sdílení!
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 19:39:11

Jana píše:Řekla bych, že sjednocenost se životem je možná, pokud přijímáme všechny projevy existence jako potencionální možnosti našich vlastních projevů.

Pokud za ně pak sami sebe neodsuzujeme, mizí v nás všechny soudy ...

Platí biblické: "Nesuď a nebudeš souzen".

Řekla bych, že pokud hledá někdo cestu ke spáse,
tak vede tudy.

Nicméně je tady něco,
co by se nemělo při poznávání temných stránek ztrácet.

Spojení se světlem.



:)

...nic, co by nebylo díkůvzdání...


-------------------------------------------------

Ty furt s tím světlem :-). No nic jdu na trénink zdokonalit tělo.
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod nop » čtv 12. pro 2013 22:17:06

mmuller píše:
Honzam píše:
nop píše:"Honzam" píše:Moje neoblíbené temné video, jak jsem neochránila své děti před Janou. Měsíc na noční obloze je Kristus v Janě, která vede moje děti na smrt v nulovém bodě (3:30), za kterým je země kouzel, kde je jedinou skutečností Kristus a vše ostatní jsou jen neexistující pomíjivé stíny.
Nop píše: A co asi říkají slova Ježíše o lidech? Jan 10, 10 : "...já jsem přišel, aby měli život a měli ho hojnost"

Já souhlasím s tím, že křesťanství mělo postupem času pozitivní vliv na vývoj civilizace. Určitě dneska můžeme žít bohatší život než dřív, ale bylo to kvůli jiným myšlenkám, než že nás Ježíš spasí do věčného života.

Ano souhlasím s tebou, Honzo. Křesťanství mělo i pozitivní vliv.
Podle mně není ve svém současném podání kompatibilní s ideou "Jsme živoucí Bohové a Bohyně". Křesťanský agregor má podle mně spíše tendenci držet manipulativně lidi v poslušnosti skre koncept viny.

První výsledek bylo zrušení lidských obětí. Už tu byl obětovaný jen Ježš a připomínka v kostele při mši a na stěně jako krucifix.
Ideje bratrství, dobra, ahinsy (neoplácení), ochoty a odpuštění zůstaly dodnes.
A překvapivě už " můžeme žít bohatší život" díky tomu, že se v posledních staletích vyskytlo doslovné aplikování dobra známé jako "humanismus" navdory nepružným církevním způsobům (včetně uplatňování toho "konceptu viny").
Tedy osvícenci, Voltaire a humanisti dovedli ideály podle Krista ke konci. Máme zdravotní pojištění, nemocnice, penzi, liberalismus, školství napůl zdarma, "mnohost paradigmat" a toleranci.
Dnes by se vzkříšený Kristus cítil ve společnosti lépe, než ve středověku a nebo v 1. století. Nikdo by na něho neházel kameny, nebyl by kacíř a dostal by alespoň minimální důchod. Jeho ideály prokvasily za dobu 18 století až dodnes.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Temná videa

Nový příspěvekod mmuller » čtv 12. pro 2013 22:51:08

Jana píše:
Josef píše:
Nicméně je tady něco,
co by se nemělo při poznávání temných stránek ztrácet.

Spojení se světlem.

co je to svetlo?
a kdo se s nim ma spojovat?


Světlo je Vědomí Krista, osvícená mysl je světlem.
Světlo nám umožňuje poznávat pravdu.
V temnotách v nás mohou bujet různé představy,
různé soudy, ale soudit se v temnotách je nesmysl,
když se nevidíme, neznáme.
Temnota je dobrodružství,
protože se v ní dá bloudit.
Světlo je spojením.
Je Boží láskou,
která je za veškerou dvojností.
Je Boží láskou, která spojuje to, co
posuzující mysl dělí na dobré a zlé.


Bloudit se dá i ve světle, když na něm ulítnu a schovám se do něj - moje zkušenost.
mmuller
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 22. lis 2011 17:19:57

Re: Temná videa

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 12. pro 2013 23:22:02

mmuller píše:“Člověk musí dojít za vykoupení a nanebevstoupení, aby jednal a myslel bez předsudků, bez cenzury. Jen nepřítomností naděje zjistí, čím vskutku JE.”

To je citace z knihy E.A.Koetting: Book of Azazel

to je presny!! :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Temná videa

Nový příspěvekod nop » pát 13. pro 2013 0:02:56

Josef píše:
mmuller píše:“Člověk musí dojít za vykoupení a nanebevstoupení, aby jednal a myslel bez předsudků, bez cenzury. Jen nepřítomností naděje zjistí, čím vskutku JE.”
To je citace z knihy E.A.Koetting: Book of Azazel

to je presny!! :)

Porovnej se slovy Krista „Bože můj, proč jsi mne opustil“ (Eli, Eli, lama sabachthani). Vykladačům Písma to dělá starosti.
Prý mluvil slova ze žalmu, poněvadž u židů bylo rozšířené mluvit často pomocí citátů. I Hemingway psal něco podobného: „Američané mluví v obměňovaných větách“. :
Žalm 71, 10 Nebo mluvili nepřátelé moji proti mně, a ti, jenž střehou duše mé, radili se spolu,
11 pravíce: Bůh jej opustil, hoňte a popadněte jej, nebo kdo pak by ho zachránil? není žádného.
12 Bože, nevzdaluj se ode mne, Bože můj, přispěj mi na pomoc.
Z toho všeho je v Písmu uvedené jen krátce jako odkaz k příslušnému místu Písma to: „Bože můj, proč jsi mne opustil“.
Nemusel to mít lehké, čekalo ho trápení těla a byl připravený obětovat se, ale večer před tím v zahradě měl rozhovor s Bohem:
Matouš 26, 36 Tedy přišel s nimi Ježíš na místo, kteréž sloulo Getsemany. I dí učedlníkům: Poseďtež tuto, až odejda, pomodlím se tamto.
37 A pojav s sebou Petra a dva syny Zebedeovy, počal se rmoutiti a teskliv býti.
38 Tedy dí jim: Smutná jest duše má až k smrti. Pozůstaňtež tuto, a bděte se mnou.
39 A poodšed maličko, padl na tvář svou, modle se a řka: Otče můj, jest-li možné, nechť odejde ode mne kalich tento. A však ne jakž já chci, ale jakž ty….
42 Opět podruhé odšed, modlil se, řka: Otče můj, nemůže-li tento kalich minouti mne, než abych jej pil, staniž se vůle tvá.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Temná videa

Nový příspěvekod irulan » pon 23. pro 2013 22:05:36

je zajímavé, jak každý vidí "temnotu" jinak, možná proto v jaké formě ji cítí sám v sobě. Mě teda ani jedno z těch videí nepřišlo temné. Taky nabídnu svůj temný pohled: na mě naposledy zapůsobil film Černá labuť, který jsem pochopila jako metaforu nevyhnutelného proražení temné stránky člověka, pokud ji potlačuje. A smířením s ní dojde i k osvobození od ní.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Temná videa

Nový příspěvekod Honzam » pon 03. úno 2014 22:48:49

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Temná videa

Nový příspěvekod Honzam » pon 03. úno 2014 23:10:20

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Další

Zpět na Za tím vším

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník