Radikální nedualita

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 13. říj 2023 6:08:36

Tara píše:Noo, nejdříve jsem nechtěla na takový buřt guláš reagovat, protože fakt teď na začátku měsíce moc času nemám, zvlášť při ukončení čtvrtletí, ale teď už pár minut mám :-)

Janinko, dovedla by sis představit, nebo jak to vlastně píšeš, že bys prohlédla iluzi (pokud bys přežila), že to, co vypadalo jako provaz, není provaz, ale had?
Sssssssssssssssssssssss, ťup a je to.


:D

Evi, ano.

Vlastně všechno to (ne)učení (ne)kompromisních (ne)učitetů vede k poznání toho, co je, když zmizí ztotožnění s tělem, tedy i to, co zůstává, když tělo zemře.

Obvykle, když to ego mizí a objeví se místo něj spojení s hlubokou Pravdou, tak se dostavuje pocit, že přichází smrt, proto ti, kdo jsou Pravdě už velmi blízko, mohou začít vyšilovat, jako třeba Vostál Petr a nebo ti, co ukřižovali Krista.

Všimni si, že Eduard Tomáš i Mahariši jako zlomový okamžik Poznání zakusili pocit umírání, pocit jaké to je, když tělo zemře.

Stejně tak v bhakti cestě, jakmile začneš milovat to věčné a láska Tě s tím věčným spojí, tak to smrtelné z toho zmizí, což je nádherné.

Jakmile je tady poznání, že jsme Jedním s tím věčným, tak strach o to smrtelné zcela zmizí, protože se rozplyne ta nevědomost: "jsem tělo, jsem individualita, jsem něco, někdo...."

Z pohledu ztotožnění s tělem tahle věc může vypadat dost neprakticky a děsivě, protože: :D KDO NA TO TĚLO BUDE DÁVAT POZOR, KDYŽ TÍM TĚLEM NEBUDU ? :D

Ale z pohledu osvobození od ztotožnění je tahle otázka humorná. Proto se Jim Newman, kdykoliv se tohohle tématu dotkne, směje.

Pořád nemůžu přijít na to, jaký fígl u něj způsobuje to, že může sdělovat Pravdu a posluchače nevyděsí. :D Ono je to možná tím, že jim hned na začátku říká, že jim nic nesděluje.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7102
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. říj 2023 7:30:44

Tara píše:
Jana píše:
Tara píše:Jani, jak víš, že provaz je - byl vždy provazem, nikdy ne hadem?


:D

Bylo by možné, že bys prohlédla iluzi, že to, co vypadalo jako had, není had, ale provaz a přitom by sis nebyla jistá, jestli tím hadem před tím přeci jen někdy nebyl?

Noo, nejdříve jsem nechtěla na takový buřt guláš reagovat, protože fakt teď na začátku měsíce moc času nemám, zvlášť při ukončení čtvrtletí, ale teď už pár minut mám :-)

Janinko, dovedla by sis představit, nebo jak to vlastně píšeš, že bys prohlédla iluzi (pokud bys přežila), že to, co vypadalo jako provaz, není provaz, ale had?
Sssssssssssssssssssssss, ťup a je to.


Pak už by nemohla vyšilovat o lásce a blaženosti. Měla by utrum. :D
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 13. říj 2023 7:43:30

Návštěvník píše:
Tara píše:Noo, nejdříve jsem nechtěla na takový buřt guláš reagovat, protože fakt teď na začátku měsíce moc času nemám, zvlášť při ukončení čtvrtletí, ale teď už pár minut mám :-)

Janinko, dovedla by sis představit, nebo jak to vlastně píšeš, že bys prohlédla iluzi (pokud bys přežila), že to, co vypadalo jako provaz, není provaz, ale had?
Sssssssssssssssssssssss, ťup a je to.


Pak už by nemohla vyšilovat o lásce a blaženosti. Měla by utrum. :D


Péťo, ve mně je klid a mír. Tahle možnost sdílet lásku s Probuzenými, která probouzí do blaženosti neprobuzené, je radostí.

Vyšilování se v tom dá vidět jen skrz imaginární ego, kterému jde při setkání s Pravdou o život.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7102
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. říj 2023 7:53:57

vostal petr píše:Já nevyšiluju,


Až začnu vyšilovat, tak budu sprostej.

:crazy:
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. říj 2023 7:56:56

Vulgarita slouží k uvolnění nahromaděných emocí (třeba vzteku) a stává se součástí jakési „duševní hygieny“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/veda/argot ... 9_veda_kuz
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. říj 2023 11:39:00

Jana píše:
Návštěvník píše:
Tara píše:Noo, nejdříve jsem nechtěla na takový buřt guláš reagovat, protože fakt teď na začátku měsíce moc času nemám, zvlášť při ukončení čtvrtletí, ale teď už pár minut mám :-)

Janinko, dovedla by sis představit, nebo jak to vlastně píšeš, že bys prohlédla iluzi (pokud bys přežila), že to, co vypadalo jako provaz, není provaz, ale had?
Sssssssssssssssssssssss, ťup a je to.


Pak už by nemohla vyšilovat o lásce a blaženosti. Měla by utrum. :D


Péťo, ve mně je klid a mír. Tahle možnost sdílet lásku s Probuzenými, která probouzí do blaženosti neprobuzené, je radostí.

Vyšilování se v tom dá vidět jen skrz imaginární ego, kterému jde při setkání s Pravdou o život.


Jani, žádný realizovaný nikdy takhle nevyšiloval. To jen ty vyšiluješ. Takže u realizovaných se ti nepodaří mi podsunout imaginární ego. Jen u tebe. :D Stojí za zamyšlení, nebo? Ale ty se nikdy nezamyslíš. Tvoje ego to nedovolí.
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. říj 2023 11:56:45

P.S.

Tara píše:Janinko, dovedla by sis představit, nebo jak to vlastně píšeš, že bys prohlédla iluzi (pokud bys přežila), že to, co vypadalo jako provaz, není provaz, ale had?
Sssssssssssssssssssssss, ťup a je to.


Byl by to konec vyšilování o lásce a štěstí atd.. Takže pozor na provaz, který je ve skutečnosti jedovatý had. :)
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 13. říj 2023 12:02:10

Návštěvník píše:
Jani, žádný realizovaný nikdy takhle nevyšiloval. To jen ty vyšiluješ. Takže u realizovaných se ti nepodaří mi podsunout imaginární ego. Jen u tebe. :D Stojí za zamyšlení, nebo? Ale ty se nikdy nezamyslíš. Tvoje ego to nedovolí.


Péťo, možná je to tím, že všechny ty realizované bereš čistě neosobně. Většina těch, které jako realizované uznáváš, už jsou mrtví, nebo to, co říkali, neříkali adresně přímo Tobě.

Kdežto tady ty diskuze se mohou brát osobně. Možná se mohou brát i tak trochu jako duchovní soutěž, kdo je na vyšší duchovní úrovni, kdo je realizovanější. Pak se vytáhnutí nějaké citace může brát jako unfair.

Hele, ve mně pořád to vědomí blaha, štěstí i jakási radostnost je, absolutní klid a mír ničím nenarušitelné nekonečné existence, i poznání, že jsi Boží, nemáš z mého pohledu chybu a jsem šťastná, že tady jsi.

Vedle toho je láskou i tohle osobní dovádění, kdy se hledá to, čím ve skutečnosti už jsi. A je ve mně radostí, že nejsi od toho nijak oddělena, vyčleněna, že jsi Já, které tím vším je.

Na druhou stranu je ve mně absolutní neschopnost o tom psát tak, abys to štěstí, blaho, lásku mohla sdílet.

Možná je to pro to, že tady je respektovaná svoboda prožívat cokoliv.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7102
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Veil » pát 13. říj 2023 12:09:15

Jana píše:Hele, ve mně pořád to vědomí blaha, štěstí i jakási radostnost je, absolutní klid a mír ničím nenarušitelné nekonečné existence, i poznání, že jsi Boží, nemáš z mého pohledu chybu a jsem šťastná, že tady jsi.
Vedle toho je láskou i tohle osobní dovádění, kdy se hledá to, čím ve skutečnosti už jsi. A je ve mně radostí, že nejsi od toho nijak oddělena, vyčleněna, že jsi Já, které tím vším je.
Na druhou stranu je ve mně absolutní neschopnost o tom psát tak, abys to štěstí, blaho, lásku mohla sdílet.
Možná je to pro to, že tady je respektovaná svoboda prožívat cokoliv.


To je samozřejmě pořád nepochopení. Ale když tak chceš mluvit o radikální nedualitě, tak tady ti dávám radikální nedualitu, kde to bude těžší přetáčet na tvé nepochopení:

Svázání i osvobození jsou součástí snu - snu o bytí oddělenou entitou, která je přítomná.
*
Z pohledu já je osvobození smrtí. Je to konec poznání nebo spíš konec iluze poznání.
*
Osvobození je iluzorní smrt iluzorní přítomnosti.
*
Viděno z perspektivy osoby, osvobození je chápáno jako překonání hledání tím, že je něco nalezeno - tím se stanete naplněnou osobou. Ale není žádná osoba. Není ani nikdo uvězněný tím, co se děje, ani nikdo kdo by měl být osvobozen od toho, co se děje.
*
Celé zážitkové nastavení neexistuje. První jeho element Já - hledající v druhém elementu - co zažívám - je vysněnou realitou. Veškeré výsledky hledání jsou také součástí té vysněné reality.
*
Není žádné já, duše, přítomnost, žádné sebe-vědomí ani vědomí.
*
Práce na zbavení se iluze je součástí iluze.
*
Osvícení nevytváří osvícené osoby.
*
Na zdánlivé cestě je zdánlivě mnoho odhalení, závěrů, vhledů, pochopení, poznání - a ve výsledku jsou k ničemu. Žádné z nich nekončí zážitek oddělení. Dějí se v tom nastavení oddělených zážitků.
*
Proto všechna náboženství a tradice selhávají. Není žádné já a všechna ta práce, transcendování, dotazování, snažení se najít a pochopit já, jsou bezvýsledné. Jen drží zdánlivé já zaměstnané hledáním.
*
Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo.
*
Osvobození je rozpadnutí bez důvodu. Je to rozpuštění té hledací energie bez důvodu a pro nikoho. Nezůstane nic než to, co se zdánlivě děje - a i to je pro nikoho.

Andreas Müller


Můžeš si i tady přihřát svůj gulášek?
Veil
 
Příspěvky: 1483
Registrován: pon 24. srp 2020 13:58:03

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Pedriito » pát 13. říj 2023 12:31:03

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jani, žádný realizovaný nikdy takhle nevyšiloval. To jen ty vyšiluješ. Takže u realizovaných se ti nepodaří mi podsunout imaginární ego. Jen u tebe. :D Stojí za zamyšlení, nebo? Ale ty se nikdy nezamyslíš. Tvoje ego to nedovolí.


Péťo, možná je to tím, že všechny ty realizované bereš čistě neosobně. Většina těch, které jako realizované uznáváš, už jsou mrtví, nebo to, co říkali, neříkali adresně přímo Tobě.

Kdežto tady ty diskuze se mohou brát osobně. Možná se mohou brát i tak trochu jako duchovní soutěž, kdo je na vyšší duchovní úrovni, kdo je realizovanější. Pak se vytáhnutí nějaké citace může brát jako unfair.

Hele, ve mně pořád to vědomí blaha, štěstí i jakási radostnost je, absolutní klid a mír ničím nenarušitelné nekonečné existence, i poznání, že jsi Boží, nemáš z mého pohledu chybu a jsem šťastná, že tady jsi.

Vedle toho je láskou i tohle osobní dovádění, kdy se hledá to, čím ve skutečnosti už jsi. A je ve mně radostí, že nejsi od toho nijak oddělena, vyčleněna, že jsi Já, které tím vším je.

Na druhou stranu je ve mně absolutní neschopnost o tom psát tak, abys to štěstí, blaho, lásku mohla sdílet.

Možná je to pro to, že tady je respektovaná svoboda prožívat cokoliv.

Věru učenlivá šikula, viď Petro? Jak do svého repertoáru nenápadně zařazuje, na co jí, kdo, kdy upozorňoval... protknuto samozřejmě svou několikrát naruby převrácenou logikou. :-)
Pedriito
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. říj 2023 13:02:54

Pedriito píše:Věru učenlivá šikula, viď Petro? Jak do svého repertoáru nenápadně zařazuje, na co jí, kdo, kdy upozorňoval... protknuto samozřejmě svou několikrát naruby převrácenou logikou. :-)


Snaží se, ale nepomůže jí to. Duchovno se okecáváním ošidit nedá. Každý duchovnák, který se vyzná, hned ví, že jen nesmyslně plácá. S tím nic nenadělá.

Navíc se snaží přebrat druhým jejich důležité učitele a pak začne tvrdit, že ona je chápe správně a oni ne. Rosadě Moojiho, Lídě Hawkinse, Veilovi Newmana, Miroslavovi Tomášovi.

Bude zajímavé pozorovat, kam ji to karmaticky přivede.
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Pedriito » pát 13. říj 2023 13:08:39

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Věru učenlivá šikula, viď Petro? Jak do svého repertoáru nenápadně zařazuje, na co jí, kdo, kdy upozorňoval... protknuto samozřejmě svou několikrát naruby převrácenou logikou. :-)


Snaží se, ale nepomůže jí to. Duchovno se okecáváním ošidit nedá. Každý duchovnák, který se vyzná, hned ví, že jen nesmyslně plácá. S tím nic nenadělá.

Navíc se snaží přebrat druhým jejich důležité učitele a pak začne tvrdit, že ona je chápe správně a oni ne. Rosadě Moojiho, Lídě Hawkinse, Veilovi Newmana, Miroslavovi Tomášovi.

Bude zajímavé pozorovat, kam ji to karmaticky přivede.

Bať .
Pedriito
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. říj 2023 13:17:20

Jana píše:
Na druhou stranu je ve mně absolutní neschopnost o tom psát tak, abys to štěstí, blaho, lásku mohla sdílet.



To, co máš, Jano, s tebou rozhodně sdílet nechci.

Sdílím klid, mír a moudrost, která je za slovy realizovaných. Víc nepotřebuji. :)
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 13. říj 2023 13:54:38

Veil píše:
Jana píše:Hele, ve mně pořád to vědomí blaha, štěstí i jakási radostnost je, absolutní klid a mír ničím nenarušitelné nekonečné existence, i poznání, že jsi Boží, nemáš z mého pohledu chybu a jsem šťastná, že tady jsi.
Vedle toho je láskou i tohle osobní dovádění, kdy se hledá to, čím ve skutečnosti už jsi. A je ve mně radostí, že nejsi od toho nijak oddělena, vyčleněna, že jsi Já, které tím vším je.
Na druhou stranu je ve mně absolutní neschopnost o tom psát tak, abys to štěstí, blaho, lásku mohla sdílet.
Možná je to pro to, že tady je respektovaná svoboda prožívat cokoliv.


To je samozřejmě pořád nepochopení. Ale když tak chceš mluvit o radikální nedualitě, tak tady ti dávám radikální nedualitu, kde to bude těžší přetáčet na tvé nepochopení:

Svázání i osvobození jsou součástí snu - snu o bytí oddělenou entitou, která je přítomná.
*
Z pohledu já je osvobození smrtí. Je to konec poznání nebo spíš konec iluze poznání.
*
Osvobození je iluzorní smrt iluzorní přítomnosti.
*
Viděno z perspektivy osoby, osvobození je chápáno jako překonání hledání tím, že je něco nalezeno - tím se stanete naplněnou osobou. Ale není žádná osoba. Není ani nikdo uvězněný tím, co se děje, ani nikdo kdo by měl být osvobozen od toho, co se děje.
*
Celé zážitkové nastavení neexistuje. První jeho element Já - hledající v druhém elementu - co zažívám - je vysněnou realitou. Veškeré výsledky hledání jsou také součástí té vysněné reality.
*
Není žádné já, duše, přítomnost, žádné sebe-vědomí ani vědomí.
*
Práce na zbavení se iluze je součástí iluze.
*
Osvícení nevytváří osvícené osoby.
*
Na zdánlivé cestě je zdánlivě mnoho odhalení, závěrů, vhledů, pochopení, poznání - a ve výsledku jsou k ničemu. Žádné z nich nekončí zážitek oddělení. Dějí se v tom nastavení oddělených zážitků.
*
Proto všechna náboženství a tradice selhávají. Není žádné já a všechna ta práce, transcendování, dotazování, snažení se najít a pochopit já, jsou bezvýsledné. Jen drží zdánlivé já zaměstnané hledáním.
*
Myšlenka, že se něco musí stát, je součástí snu - a celé duchovno je o tom udělat, aby se něco stalo.
*
Osvobození je rozpadnutí bez důvodu. Je to rozpuštění té hledací energie bez důvodu a pro nikoho. Nezůstane nic než to, co se zdánlivě děje - a i to je pro nikoho.

Andreas Müller


Můžeš si i tady přihřát svůj gulášek?


Jsou tady dvě dimenze pohledu, že tohle není nic, tak, jak jsi to opsal.

A tohle všechno JE.

A nejbližší popis toho, čím to JE, je to, že to je Láska, Blaho, štěstí, dokonalost, krása, ráj....

A obojí je pořád totéž.

Takže když Jim Newman říká to, co jsi citoval, tak jasně, ano, ale není to celé, k tomu NIC Ti chybí ještě to VŠECHNO.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7102
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 13. říj 2023 14:01:27

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Věru učenlivá šikula, viď Petro? Jak do svého repertoáru nenápadně zařazuje, na co jí, kdo, kdy upozorňoval... protknuto samozřejmě svou několikrát naruby převrácenou logikou. :-)


Snaží se, ale nepomůže jí to. Duchovno se okecáváním ošidit nedá. Každý duchovnák, který se vyzná, hned ví, že jen nesmyslně plácá. S tím nic nenadělá.

Navíc se snaží přebrat druhým jejich důležité učitele a pak začne tvrdit, že ona je chápe správně a oni ne. Rosadě Moojiho, Lídě Hawkinse, Veilovi Newmana, Miroslavovi Tomášovi.

Bude zajímavé pozorovat, kam ji to karmaticky přivede.


Ta představa, kam by to mělo Janu přivést, Ti může být lhostejná. Důležitá je skutečnost, kdo jsi a jestli a kam to může přivést Tebe.

Jakmile tohle zjistíš, tak už si s osudem nějaké Jany a s tím, co kdy řekla, nebudeš muset dělat starosti.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7102
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod miroslav » pát 13. říj 2023 14:42:04

Jana píše:Obdivuji Jima Newmana, že o tom dokáže mluvit naprosto "nekompromisně", nepoužívá příliš dualitní berličky k tomu, aby mu posluchači rozuměli, a přitom mu posluchači většinou rozumí.

Je důležité si k tomu, co říká, pustit pokud možno nejen české titulky, ale vnímat k tomu i jeho mimiku.

Oznamuje s takovou lehkostí a humorem pro ego naprosto nepřijatelnou věc, při které začne ego jinak běžně vyšilovat, bránit se, útočit a sprosťačit, jelikož mu jde o život, ale ti posluchači to berou vesměs v pohodě. :D


Jano, a teď pravdu: Ty skutečně věříš na existenci ega?

Věříš, že ego je něco skutečného?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3559
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 13. říj 2023 14:50:46

miroslav píše:
Jana píše:Obdivuji Jima Newmana, že o tom dokáže mluvit naprosto "nekompromisně", nepoužívá příliš dualitní berličky k tomu, aby mu posluchači rozuměli, a přitom mu posluchači většinou rozumí.

Je důležité si k tomu, co říká, pustit pokud možno nejen české titulky, ale vnímat k tomu i jeho mimiku.

Oznamuje s takovou lehkostí a humorem pro ego naprosto nepřijatelnou věc, při které začne ego jinak běžně vyšilovat, bránit se, útočit a sprosťačit, jelikož mu jde o život, ale ti posluchači to berou vesměs v pohodě. :D


Jano, a teď pravdu: Ty skutečně věříš na existenci ega?

Věříš, že ego je něco skutečného?


Ne, Ty snad ano? Ego je snová realita. Věříš, že snová realita je skutečností?

A těším se na Tvou odpověď.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7102
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Pedriito » pát 13. říj 2023 15:26:06

Jak může jít egovi o život, a bla bla, když dle tebe neexistuje? :knock:
:-)
Pedriito
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Pedriito » pát 13. říj 2023 15:37:09

O neexistujícím (něčem) nemůžeš vůbec nic říct, pomyslet... protože to prostě není.. ale ty o tom meleš v jednom kuse :D
Pedriito
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pát 13. říj 2023 16:16:44

Pedriito píše:Jak může jít egovi o život, a bla bla, když dle tebe neexistuje? :knock:
:-)


Právě to je ten fór, všimni si, že Probuzení, když o zmizení ega, nebo chceš-li, smrti smrti ega, mluví, tak se obvykle smějí, jsou veselí, řekla bych, že zřídka kdy dokáží udržet vážný obličej.

et.png


Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7102
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Jim Newman

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník