Radikální nedualita

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pon 23. říj 2023 18:03:49

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
síla představ je v tom, že podstatou představ je Vědomí,

..


Bez projekce mysli je Vědomí jen čistým blahem bez jakýchkoliv představ, a je tady jasné, že představa není ničím skutečným a ani nemá žádnou skutečnou podstatu.


I tahle představa zmizí v závoji zapomnění. Jak vznikla, tak zákonitě zanikne. :D


Ty mluvíš pořád o svých představách, jak si to podle Tvých představ asi představuje někdo druhý.

A když se na tu představu o tom druhém a o jeho představách vykašleš a vůbec žádné představy se nedržíš, je "tohle" něčím jiným, než blahem?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7117
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. říj 2023 18:23:28

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
Bez projekce mysli je Vědomí jen čistým blahem bez jakýchkoliv představ, a je tady jasné, že představa není ničím skutečným a ani nemá žádnou skutečnou podstatu.


I tahle představa zmizí v závoji zapomnění. Jak vznikla, tak zákonitě zanikne. :D


Ty mluvíš pořád o svých představách, jak si to podle Tvých představ asi představuje někdo druhý.



A ty píšeš o svých představách, jak to má podle tebe ten druhý. Např. si u něho velmi často představuješ ztotožnění s myslí. :D
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Pedriito » pon 23. říj 2023 18:29:26

To Jana: Koukám, že už taky posusuješ.. já ti naznačoval, dej sbohem svým móresům, teď teprve lezou. S tím rozdílem, že z nás mohou, páč se nepresentujeme za Lásku... S tebe, coby Lásky, nemohou. Ale lezou. Takže hovno láska.
Víš vůbec, co to je, pod tím slovem???
Pedriito
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pon 23. říj 2023 18:58:44

Pedriito píše:To Jana: Koukám, že už taky posusuješ.. já ti naznačoval, dej sbohem svým móresům, teď teprve lezou. S tím rozdílem, že z nás mohou, páč se nepresentujeme za Lásku... S tebe, coby Lásky, nemohou. Ale lezou. Takže hovno láska.
Víš vůbec, co to je, pod tím slovem???


Pedrito, je Ti fajn?

Proč by se měl kdo prezentovat jako Láska? Buď je v nás jasno, že tou Láskou, jak jak tu jsme, jsme, nebo to jasné není.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7117
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Pedriito » pon 23. říj 2023 19:09:21

No mě to jasné je. Jako příjemci, dostal jsem z PŠ dokonce papír a odznak :D A jako operátorovi přívodové stanice ti něco vysílám. Přistaneš už konečně?
Pedriito
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » pon 23. říj 2023 20:17:01

Pedriito píše:No mě to jasné je. Jako příjemci, dostal jsem z PŠ dokonce papír a odznak :D A jako operátorovi přívodové stanice ti něco vysílám. Přistaneš už konečně?


S čím bys chtěl, abych přestala? Nebo chceš abych přistála?

Máš svobodu chtít, na cokoliv si vzpomeneš. Máš svobodu tady psát cokoliv libo. Navíc máš odznak.

Mám svobodu nemuset chtít vůbec nic, dokonce ani nemusím chtít přistát nebo přestat, i když ani netuším kde nebo s čím.

Mám svobodu psát jak to z mého pohledu vidím.

A z mého pohledu to nemá chybu.

Je to, Pedrito, podle Tebe chyba?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7117
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Pedriito » úte 24. říj 2023 7:43:11

Přívodová stanice je o přistávání, navádění letadel na pristání.

Co je "chybou", na to většinou letec příjde, až mu dojde palivo.
Neb zaujat letem, zapoměl sledovat stav nádrže...
Pedriito
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » úte 24. říj 2023 7:52:41

Návštěvník píše:
A ty píšeš o svých představách, jak to má podle tebe ten druhý. Např. si u něho velmi často představuješ ztotožnění s myslí. :D


Ztotožnění s myslí je to, co nám brání v poznání, že mezi námi není žádný rozdíl, že nikdo z nás není na nějaké vyšší nebo nižší úrovni, že veškerá naše existence je Boží a ničím nerozdělená, proto je blahem a nemá chybu.

Ztotožnění s myslí není ničím, co by mohlo doopravdy snižovat nebo zvyšovat něčí hodnotu, i když se díky ztotožnění s myslí může jevit, že to, co jsme, má chybu, nebo jsme někým, kdo něčeho dosáhl nebo by měl něčeho dosáhnout.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7117
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » úte 24. říj 2023 7:59:40

Pedriito píše:Přívodová stanice je o přistávání, navádění letadel na pristání.

Co je "chybou", na to většinou letec příjde, až mu dojde palivo.
Neb zaujat letem, zapoměl sledovat stav nádrže...


Pedrito, no to si představ.

Řekla bych, že je šikovnější, že se před letem provádí kontrola palivového systému letadla a natankuje se potřebné množství paliva pro dolet do cíle. Takže tahle starost za letu odpadá.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7117
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Pedriito » úte 24. říj 2023 8:06:47

Ty prostě nejsi schopna nic správně přečíst, tvá intuice má prázdnou nádrž, proto nemá smysl se s tebou o ničem bavit.
Alespoň zatím. Navigátorů tu máš dost i beze mě.
Pedriito
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. říj 2023 9:29:27

Jana píše:
Návštěvník píše:
A ty píšeš o svých představách, jak to má podle tebe ten druhý. Např. si u něho velmi často představuješ ztotožnění s myslí. :D


Ztotožnění s myslí


Tvoje stálé představy o ostatních, jak to mají podle tebe - a hlavně proti tobě - špatně. Neustálé se vyvyšování nad ostatní.
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. říj 2023 9:31:44

Pedriito píše:Ty prostě nejsi schopna nic správně přečíst, tvá intuice má prázdnou nádrž, proto nemá smysl se s tebou o ničem bavit.


To je fakt. Je absolutně ztotožněná se svojí myslí a vůbec si to není schopná uvědomit.
Návštěvník
 

Re: Radikální nedualita

Nový příspěvekod Jana » úte 24. říj 2023 10:00:16

Pedriito píše:Ty prostě nejsi schopna nic správně přečíst, tvá intuice má prázdnou nádrž, proto nemá smysl se s tebou o ničem bavit.
Alespoň zatím. Navigátorů tu máš dost i beze mě.


Pedrito, mohl bys prozradit, jak vypadá život, když má intuice plnou nádrž a život bez intuice? Jaký je mezi tím rozdíl?

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7117
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Předchozí

Zpět na Jim Newman

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník