Vishwananda

Vynikající učitel Ježíšova Největšího přikázání

Vishwananda

Nový příspěvekod Jana » stř 07. pro 2011 21:53:48

Obrázek

„Je to stejné, jako když řekneme, že milujeme Boha a přitom jsme v sobě tu lásku ještě neobjevili. Musíme ještě hledat, musíme kopat hluboko uvnitř, ne venku, protože všechno začíná především zde. Když nejste schopni se uklidnit, když se vám nepodaří zastavit mysl, je to velmi obtížné. První krok je ten, že se snažíte zklidnit. Co se potom děje uvnitř? Jste trochu klidnější. Cítíte trochu radosti. Ale to není všechno. Mnoho lidí to cítí a říká: „Ano. Dosáhl jsem toho!“ A později se někdo zeptá? “Jak se ti daří?“ Odpovíte: „No, cítil jsem tu lásku jenom dva týdny a po dvou týdnech vyprchala.“

Nebo přijdete sem, cítíte tuto Lásku, ale potom je konec. Ale tato láska vlastně nemá konec, nikdy nekončí. Je tady, ale rozum ji zakrývá.

Jsou tu nějaké možnosti k udržení plamene Lásky ve vás?

Navazujte vždycky kontakt s lidmi. Ale když řeknu „interakce mezi lidmi“, tak spolu lidé začnou bezvýznamně klábosit. Taková jsou setkání v dnešní době, že ano? Mluvte však o duchovních věcech, mluvte o tom co cítíte, vyprávějte o Bohu, víte? Čím víc mluvíte o Bohu, tím více bude tato Láska ve vás růst a růst. Nebude vás provázet pouze dva týdny, ale bude pořád s vámi. Budeme ji vždy cítit. To měl Kristus na mysli, když pravil: „Jsou-li dva nebo tři pospolu v Mém Jménu, jsem s nimi“. Tito 'dva nebo tři' označují vzájemnou lásku, ne to, že člověk žvaní o banálních věcech, nýbrž to, že člověk v sobě probouzí Božskou Lásku.

A když se tato Láska začne probouzet, je touha po ní taková, jako když dáte někomu báječný dort. Chcete pak znovu a znovu kousek toho dortu.“

Swami Vishwananda
Láska
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10708
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Vishwananda

Nový příspěvekod Jana » stř 16. dub 2014 21:15:42

Kristus mluvil o lásce, mnoho Mistrů mluvilo o lásce, šířili lásku a zažívali lásku. Ale co je láska?

Je to slovo, které má tisíce podob, protože všechno je láska. Když vnímáte lásku všude, věc kterou vnímáte s láskou se změní v lásku. Dvě osoby, když potkají jedna druhou, mají rozdílné druhy lásky. Uvědomíme si jeden druhého a cítíme že tam něco je, potom ta láska roste. Stejně je to s mateřskou láskou k dětem. Pro dítě existuje láska mezi přáteli, ale úplnost lásky zůstává stále skryta.
Kolik přátel jste získali ve vašem životě? Kolik lidí jste ve vašem životě potkali? Stovky, možná tisíce. Potkali jste je a cítili propojení a pak se to rozplynulo. Přátelé také přicházejí a po nějaké době odcházejí. Když jste ve škole nebo na univerzitě, máme určité přátele se stejným cílem, kterým je studium. Máte určité přátele a pak zmizí a přenechají místo jiným přátelům. To je vše zahrnuto v lásce, která pochází od člověka, z něj samotného.

Stejně tak na duchovní cestě, na cestě hledání, existuje jiný druh lásky, která se probouzí uvnitř vás, tato láska není o tom nechat ji jít, protože tato láska neustále roste.
Takže nastane otázka -
můžeme skutečně milovat v této době tímto druhem lásky?

Ano, skutečně je to možné, protože tato láska je nepodmíněná láska kterou si v sobě nesete životem od dětství, dokud nedosáhnete svého cíle určení. Neustále tuto univerzální lásku v sobě opatrujete a to jestli milujete různými druhy lásky nebo univerzální láskou je dáno podle toho, jak ji necháte uvnitř vás vibrovat. Takže otázkou je, jak jsem řekl, je možné milovat? Ano, je možné milovat tímto druhem lásky. Abyste byli schopni ji nechat růst a probudit v sobě, musíte se nejprve naučit přijímat. Ale přijímat co? Je tolik věcí k přijetí. Když se podíváte kolem, všude se mluví o přijetí. Přijmout to, protože všichni říkají - tohle je správné nebo tamto je správné, ale to není o přijetí toho nebo tamtoho, je to o přijetí sebe. Pouze když přijmete sebe, probudíte tuto důvěru v sobě. Když máte v sobě tuto důvěru, tato láska bude víc a víc růst.

Ovšemže neříkám, že pochybnosti neporostou, ale to je místo, kde se budete učit kontrolovat pochybnosti kontrolováním pýchy. Je tu jedna věc, která může být překážkou na něčí cestě a to je duchovní pýcha. Když žijete ve vnějším světě, nemusíte se o nikoho starat. Děláte si svoje a lidé si dělají také svoje. Ale na duchovní cestě je často konkurence. Každý soupeří s každým, přemýšlejíc kdo je lepší. Je to jako když někdo je nějaký, tak já chci být také jako on. Ne, jste individuální a váš cíl, vaše dharma, se od jiných liší.

Často lidé říkají: „Swamiji, jsem na duchovní cestě, ale pracuji na tom a tom, jsem tak zaneprázdněn. Nemohu tam být!“ Ano, Bůh vás tam poslal tak máte dělat své povinnosti a jestli si vybral přijít k vám takhle, přijde k vám. Probudí ve vás kosmickou lásku kdekoli jste, v momentě kdy to začnete přijímat. Přijměte sebe a pak kontrolujte tuto pýchu, protože tato pýcha pokaždé někoho zastaví.
http://swamivishwananda-cz.blogspot.cz/ ... podob.html
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10708
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vishwananda

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 16. led 2016 19:08:27

NEJVĚTŠÍ POKLAD

Největší poklad ze všech, poklad který vám

nikdo nemůže vzít… je láska.

Láska je jako velký dar! Cítíme to svým srdcem, víme to ve své mysli, ale dosáhnout toho, sjednotit se s touto láskou, šířit tuto lásku bezpodmínečně - to je cílem lidstva. Čím více ji šíříte, tím více ji odrážíte, tím více poznáváte sebe.

Když lidé říkají :

"Chci poznat Boha", odpovídám jim:

"Poznejte sebe".

Poznáním sebe sama poznáte Boha, protože když chceme poznat Boha vně, automaticky si stavíme bariéry, stavíme si omezení. My jsme touto láskou, jsme tímto světlem. Nejsme od Boha odděleni, jsme jeho součástí. K dosažení toho se musíme odevzdat. Odevzdat mysl, která neustále skáče okolo. Odevzdat tělo, které je chrámem tohoto světla a lásky a neustále toto světlo odrážet.

Vzdejte se mysli a její síly, právě ona vás odděluje od Boha. Sjednoťte se s Bohem. Existuje různé techniky, které vám s tím pomohou. Můžete opakovat Boží jména nebo jakoukoli jinou mantru. Opakujte jméno Ježíše, Rámy, Krišny, Alláha, všechna jsou si rovna. Všechna jména patří Bohu. Sjednoťte se s tímto Božím jménem. Tohle je pravý význam slova mantra. Splynout a sjednotit se v jedno. Ať váš život sám zrcadlí, kdo jste. Je tak snadné s Bohem splynout. Je tak snadné uvědomit si Jeho Boží Lásku. Stačí si vzít jedno jeho jméno a neustále ho opakovat. Zkombinujte sílu mysli se silou mantry. Ať mantra převezme vládu nad myslí. Vy sami se staňte mantrou. V Božím jméně Narájana, Ježíš, je potenciál zklidnit mysl. Je to opravdu jednoduché. Opakujte mantru, ať jste kdekoli. Nemá omezení. Opakujte ji všude, na cestách, při domácích pracích, ve sprše… opakujte Boží jméno. Jestli přitom vaříte, vaše jídlo bude lepší.

Staňte se mantrou. Otevřete své srdce. Dovolte Lásce, kterou máte uvnitř sebe, projevit se i navenek. Pak se stanete nástrojem Boha. Ať každý, kdo se nachází vedle vás, tuto Lásku cítí, takže po ní také začne toužit. Budou se vás ptát: "Odkud tato Láska pochází?" Někteří vám budou říkat, že vypadáte jinak, že vyzařujete něco jiného než ostatní. A vy jím odpovíte:"Jedná se jen o Boží Lásku." Jak jednoduché. Ale jak vidíte, někdy, když vám Bůh dá prostou věc, lidé s ní nejsou spokojeni. Lidé si rádi věci komplikují. Čím jsou komplikovanější, tím víc si je člověk užívá. A tím víc si na ně stěžuje. Snažte se tedy být prostí, jak jen to je možné. Přiblížíte se tak sobě i Bohu.

Sri Swami Vishwananda, z knihy Jen Láska 2
Návštěvník
 

Re: Vishwananda

Nový příspěvekod Jana » stř 10. srp 2016 8:37:03

"Pokud se díváte srdcem, díváte se na svět z veliké výšky, díváte se jako Bůh, vidíte krásu. Pokud se díváte z vrcholu hor a vidíte pasoucí se krávy, nevidíte žádný problém z té výšky.
Pokud se díváte z posuzující mysli, vidíte samé problémy."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10708
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vishwananda

Nový příspěvekod pohádka » stř 10. srp 2016 15:03:52

Jana píše:"Pokud se díváte srdcem, díváte se na svět z veliké výšky, díváte se jako Bůh, vidíte krásu. Pokud se díváte z vrcholu hor a vidíte pasoucí se krávy, nevidíte žádný problém z té výšky.
Pokud se díváte z posuzující mysli, vidíte samé problémy."


Pokud se díváte z pohledu krávy, vidíte kolem sebe stejné krávy, jako jste vy.
pohádka
 

Re: Vishwananda

Nový příspěvekod Jana » stř 10. srp 2016 15:29:20

Největší poklad ze všech, poklad který vám nikdo nemůže vzít… je láska.

Láska je jako velký dar! Cítíme to svým srdcem, víme to ve své mysli, ale dosáhnout toho, sjednotit se s touto láskou, šířit tuto lásku bezpodmínečně - to je cílem lidstva. Čím více ji šíříte, tím více ji odrážíte, tím více poznáváte sebe.

Když lidé říkají :

"Chci poznat Boha", odpovídám jim:

"Poznejte sebe".

Poznáním sebe sama poznáte Boha, protože když chceme poznat Boha vně, automaticky si stavíme bariéry, stavíme si omezení. My jsme touto láskou, jsme tímto světlem. Nejsme od Boha odděleni, jsme jeho součástí. K dosažení toho se musíme odevzdat. Odevzdat mysl, která neustále skáče okolo. Odevzdat tělo, které je chrámem tohoto světla a lásky a neustále toto světlo odrážet.

Vzdejte se mysli a její síly, právě ona vás odděluje od Boha. Sjednoťte se s Bohem. Existuje různé techniky, které vám s tím pomohou. Můžete opakovat Boží jména nebo jakoukoli jinou mantru. Opakujte jméno Ježíše, Rámy, Krišny, Alláha, všechna jsou si rovna. Všechna jména patří Bohu. Sjednoťte se s tímto Božím jménem. Tohle je pravý význam slova mantra. Splynout a sjednotit se v jedno. Ať váš život sám zrcadlí, kdo jste. Je tak snadné s Bohem splynout. Je tak snadné uvědomit si Jeho Boží Lásku. Stačí si vzít jedno jeho jméno a neustále ho opakovat. Zkombinujte sílu mysli se silou mantry. Ať mantra převezme vládu nad myslí. Vy sami se staňte mantrou. V Božím jméně Narájana, Ježíš, je potenciál zklidnit mysl. Je to opravdu jednoduché. Opakujte mantru, ať jste kdekoli. Nemá omezení. Opakujte ji všude, na cestách, při domácích pracích, ve sprše… opakujte Boží jméno. Jestli přitom vaříte, vaše jídlo bude lepší.

Staňte se mantrou. Otevřete své srdce. Dovolte Lásce, kterou máte uvnitř sebe, projevit se i navenek. Pak se stanete nástrojem Boha. Ať každý, kdo se nachází vedle vás, tuto Lásku cítí, takže po ní také začne toužit. Budou se vás ptát: "Odkud tato Láska pochází?" Někteří vám budou říkat, že vypadáte jinak, že vyzařujete něco jiného než ostatní. A vy jím odpovíte:"Jedná se jen o Boží Lásku." Jak jednoduché. Ale jak vidíte, někdy, když vám Bůh dá prostou věc, lidé s ní nejsou spokojeni. Lidé si rádi věci komplikují. Čím jsou komplikovanější, tím víc si je člověk užívá. A tím víc si na ně stěžuje. Snažte se tedy být prostí, jak jen to je možné. Přiblížíte se tak sobě i Bohu.

Sri Swami Vishwananda,
z knihy Jen Láska 2
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10708
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Zpět na Sri Swami Vishwananda

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron