Má zkušenost ze setkání s Vishwanandou

Vynikající učitel Ježíšova Největšího přikázání

Má zkušenost ze setkání s Vishwanandou

Nový příspěvekod Jana » pon 09. zář 2013 5:49:49

Vishwananda říká: "Pokud se díváte srdcem, díváte se na svět z veliké výšky, díváte se jako Bůh, vidíte krásu. Pokud se díváte z vrcholu hor a vidíte pasoucí se krávy, nevidíte žádný problém z té výšky.
Pokud se díváte z posuzující mysli, vidíte samé problémy."

Napadlo mě to, na co by se zeptala spousta lidí z FJZ: "Kde je z pohledu krávy nějaký soucit ?"

Po chvíli povídání a hudby začal daršan, požehnání, Swami se dotýkal lidí, kteří k němu přicházeli, občas některé pohladil, něco jim řekl, dal dárek, zářil jako sluníčko a řekla bych, že snad nebylo možné si v jeho přítomnosti neuvědomovat lásku a vřelé bezpodmínečné přijetí.
Skrz přítomnost Swamiho jsem si uvědomovala, jak ta láskyplná energie, kterou jsme, bere všechno do ticha, kde umlká každá myšlenka.

A tohle je ten soucit, ve kterém mysl stéká do srdce a povznáší se do bezstarostných nebeských výšin.

"Není ve mně víc lásky, než ve vás,"
říká Vishwananda.

:)
Jana
moderátor

Re: Má zkušenost ze setkání s Vishwanandou

Nový příspěvekod Linda » pon 09. zář 2013 10:42:04

Jana píše: láskyplná energie, kterou jsme... tohle je ten soucit...

:) Láskyplná energie, která je námi

Raméš Balsekar: "Pravý soucit znamená, že tu není nikdo, kdo by si uvědomoval „Jsem soucitný“. Je tu láska, pokud tu není nikdo, kdo by říkal „Já miluji.“ Soucit, láska a pokora jsou různá pojmenování stavu bez „já“, stavu existování právě tady a právě teď."

"Ramana Mahariši zdůrazňoval, že nic takového jako jednotlivec neexistuje a že všechno je neosobní. A přesto byl soucitný a chápal, že jednotlivý hledající může být nesmírně utrápený. "

Nisargadatta Maharadž:

"V zrcadle vaší mysli se objevují a mizí obrazy. Zrcadlo zůstává. Naučte se rozeznávat nehybné v pohyblivém, neměnné v proměnlivém, až nakonec pochopíte, že všechny rozdíly jsou jen zdánlivé a jednota je skutečná. Tato základní identita - můžete jí říkat Bůh, Brahman či základní hmota (Prakriti), na slovech moc nezáleží - spočívá jenom v pochopení, že vše je jedno... jste osvobozen od touhy a strachu na jedné straně, a stanete se totálně zodpovědným za svět na straně druhé. Nesmyslné utrpení lidstva se stane vaším životním zájmem."

http://www.advaita.cz/article/3691.96-v ... ocekavani/
Linda

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 09. zář 2013 12:30:20

Návštěvník

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 09. zář 2013 13:33:02

Linda píše:
Jana píše: láskyplná energie, kterou jsme... tohle je ten soucit...

:) Láskyplná energie, která je námi

Raméš Balsekar: "Pravý soucit znamená, že tu není nikdo, kdo by si uvědomoval „Jsem soucitný“. Je tu láska, pokud tu není nikdo, kdo by říkal „Já miluji.“ Soucit, láska a pokora jsou různá pojmenování stavu bez „já“, stavu existování právě tady a právě teď."

"Ramana Mahariši zdůrazňoval, že nic takového jako jednotlivec neexistuje a že všechno je neosobní. A přesto byl soucitný a chápal, že jednotlivý hledající může být nesmírně utrápený. "

Nisargadatta Maharadž:

"V zrcadle vaší mysli se objevují a mizí obrazy. Zrcadlo zůstává. Naučte se rozeznávat nehybné v pohyblivém, neměnné v proměnlivém, až nakonec pochopíte, že všechny rozdíly jsou jen zdánlivé a jednota je skutečná. Tato základní identita - můžete jí říkat Bůh, Brahman či základní hmota (Prakriti), na slovech moc nezáleží - spočívá jenom v pochopení, že vše je jedno... jste osvobozen od touhy a strachu na jedné straně, a stanete se totálně zodpovědným za svět na straně druhé. Nesmyslné utrpení lidstva se stane vaším životním zájmem."

http://www.advaita.cz/article/3691.96-v ... ocekavani/

jj .. laska a soucit je tu furt ... a jsou videt kdyz jim nezavazi nekdo .. kdy si mysli ze je dela.
konec zvonec

Nový příspěvekod Linda » pon 09. zář 2013 13:38:11

"Meditace je skutečnou meditací jen tehdy, není-li tu meditující jedinec. Pochopení je pravým pochopením, není-li tu "já", které by říkalo: "´já´ chápu." Přijetí je skutečným přijetím, není-li tu "já", které by říkalo: "´já´ přijímám." A jediným pravým odevzdáním je to, v němž není žádné "já", které by říkalo: "´já´ se odevzdávám." Chápejte, že meditace se přihodí, pochopení se přihodí, přijetí se přihodí, i odevzdání se přihodí. A jakmile se to přihodí, poznáte to, protože se objeví pocit prázdnoty."

Raméš Balsekar
Linda

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 09. zář 2013 15:18:37

Linda píše:"Meditace je skutečnou meditací jen tehdy, není-li tu meditující jedinec. Pochopení je pravým pochopením, není-li tu "já", které by říkalo: "´já´ chápu." Přijetí je skutečným přijetím, není-li tu "já", které by říkalo: "´já´ přijímám." A jediným pravým odevzdáním je to, v němž není žádné "já", které by říkalo: "´já´ se odevzdávám." Chápejte, že meditace se přihodí, pochopení se přihodí, přijetí se přihodí, i odevzdání se přihodí. A jakmile se to přihodí, poznáte to, protože se objeví pocit prázdnoty."

Raméš Balsekar

GUC ... GUC ... MLASK ... MLASK ... :)
konec zvonec

Nový příspěvekod rafael » pon 09. zář 2013 22:38:42

Jani, napiš svou vnitřní zkušenost na daršanu, ne pouze obecný text.. napiš co se dělo u tebe v nitru, "v srdci" ..
rafael

Nový příspěvekod Jana » úte 10. zář 2013 6:54:14

Rafaeli, bylo tam asi 1500 lidí, seděli jsme sice v přímé blízkosti před Swamím díky tomu, že jsme přišli brzy, ale když se začal daršan, tak mi bylo jasné, že to je záležitost na spoustu hodin a využít toho místa vpředu mi nešlo, uvědomovala jsem si, že největším požehnáním pro mě osobně je to požehníní všem lidem, kteří tam jsou, a tak jsem si jen užívala, jak si ti lidé uvědomují, že jsou milovatelní, milovaní, milující, jak září, jak jsou duchem přítomní, jak tuhle milost přijímají. Když jsme odcházeli, tak se mé oči setkaly s člověkem, který seděl na vozíčku, byl už po daršanu, ale zůstal tam dál. Bylo v tom takové setkání, že mi bylo jasné, že tenhle člověk může dávat daršan sám. Bylo mi jasné, že daršan může dávat každý, v kom se probudí poznání, že je v něm stejná láska, jako ve Vishwanandovi, že ta láska je v nás všech jen jedna.
Jelikož jsme museli na vlak a nechtěla jsem nikoho předbíhat, tak jsem odjela bez osobního daršanu.
Ale zůstala ve mně z toho setkání tak nesmírná energie, že jsem skoro celou noc nezamhouřila oči. Kdybych měla popsat, co se stalo, tak je ve mně totální vypucovanost.
:D
Až taková, že jsem dneska nešla do práce, vzala si dovolenou, že budu pucovat okna, dělat sezónní úklid a zbavovat se doma všelikého haramparádí.

:D :D :D
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Aves passeri » úte 10. zář 2013 8:22:15

Jana píše:Ale zůstala ve mně z toho setkání tak nesmírná energie, že jsem skoro celou noc nezamhouřila oči. Kdybych měla popsat, co se stalo, tak je ve mně totální vypucovanost.
:D
Až taková, že jsem dneska nešla do práce, vzala si dovolenou, že budu pucovat okna, dělat sezónní úklid a zbavovat se doma všelikého haramparádí.

:D :D :D

:)
Aves passeri

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 10. zář 2013 9:06:12

Ja ho zazil cca pred dvema lety.
Bylo nas tam tehdy tak 50-60.
Bylo to poprve co jsem ho potkal.

Jel jsem tam s ocekavanim a se smisenymi pocity k tomu indickemu "divadlu" ... ktere se tam melo odehrat.
pravidla jak se obliknout ...
pravidla jak se chovat ...

bubinky ... zpivani ... kytara ... zpivani ...
pak prisel ... no proste prisel ... vypadal jako na fotce .. proste prisel. :)
povidani ... uz nevim o cem ...
a pak ... darshan.

pekne v zastupu .. po kolenou ... spravne zahaleni ... kolenovy krucek za kruckem ... bliz a bliz.
vsechno se ve me bourilo ... "jak po kolenou!" ... "proc po kolenou!"
vsechno se ve me bourilo.
ponizeni ... zloba ... vzdor ... takova byla cesta po kolenou.

uz se blizim ... bliz ... a jeste bliz ...
vsechny ty myslenky a predstavy jakoby ztracely na intenzite .... v mysli zustava jen ... on.

klecim pred nim ... krasne se usmal ... vzal mi tak jemne a matersky hlavu do rukou .. a hluboce se mi podival do oci ... tak hluboce ...
vsechna ocekavani ... myslenky ... i predstavy ... jsou pryc.
jsou jen oci ... jeho oci ... prazdno ... hloubka ... a ... laska.
trvalo to jen par vterin ... a nebo vecnost? ... nevim ... :) ... snad oboji.

odchazim stranou ... jsem trochu mimo ... usedam ... a zacinam se smat ... nahlas ... svobodne ... s lehkosti ... smeju se a smeju ... :D
je tu jen smich ... smich ... a pak ticho .... blazene ... nekonecne .... vseobjimajici.
jsem toho tak plny .. naplneny az po okraj ... nic nechybi ... :D

ted to vidim ... on je laska! :)
tehdy jsem to pochopil jaky je rozdil mezi ... milovat ... a ... byt laskou. :)
konec zvonec

Další

Zpět na Sri Swami Vishwananda