OTEVŘENÝ PROSTOR

Pouze pro registrované členy, je zde psaní bez jakýchkoliv pravidel a bez mazání příspěvků.

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod rosada » úte 31. bře 2015 15:20:48

konec zvonec píše:
hele je to ta knizka, jak na ceste ke klasteru pred rekou musi vsechno odlozit ... preplav at reku a tam dostanou obleceni ... atd. atd ..?


Ne je to v celku civilní popis toho, jak Holanďan přijede do zenového kláštera v Kjótu. Bez znalosti japonštiny i místních zvyků udeří na zvon u brány ... až později se dozví, že je to obřadný zvon, na který se zvoní jen jednou nebo 2x do roka. Provázen podobnými přehmaty zůstane v klášteře rok nebo 2.

Například tato historka:
Jednou za rok je v klášteře týden zvýšeného soustředění, kdy narůstají počty meditací v sedě i jejich délka. Janwillem absolvuje tento týden celý, mistr se tomu diví, že jako Evropan ještě nezvyklý tak dlouho sedět to vydržel. A tu se teprve vysvětlí - díky přítomnosti překladatele do angličtiny, že šlo vlastně o omyl. Před začátkem toho týdne mistr (nebo hlavní mnich), vysvětluje Janwillemovi, že pokud nebude moci sezení vydržet, pokud to tempo bude moc vysoké, tak má z kláštera , aby nerušil, odejít. a s těmi slovy mu podával adresu hotelu. V té době však Janwillem ještě nerozuměl dobře Japonsky a Američan, který v klášteře taky někdy pobýval, tam zrovna nebyl, tak si to vyložil tak, že jde o zkoušku a pokud tento týden nevydrží tak, že má odejít do hotelu a už se nevracet. Tak holt zatnul zuby a vydržel. Mistr se pak smál, že se určitě dostane do nirvány omylem. :-)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod Roman4 » ned 20. lis 2016 13:17:20

Dobry den.mam prosbu.byl jsem na meditaci s samanem segiem.po první meditaci jsem se citil uvolnene a stastne.v druhé meditaci jsem videl orla,jen krk a hlavu a hledeli jsem si primo do oci a pote jsem videl tmu a v ni obrovske oko.pote me vyrusil pan co lezel zamnou a probudil me jeho vyrusovanim a tekly mi slzy.byl jsem z toho dva dny nesvuj.muze mi někdo vysvetlit toho orla a to oko co to znamena??dekuji za odpoved nebo radu kde se mam obratit
Roman4
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. lis 2016 13:12:56

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. lis 2016 15:08:01

To vám to šaman nevysvětlil, když už jste u něj byl,

vždycky to znamená to samý,

jdi v kruhu a pozorně se dívej...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 0:17:38

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod nop » ned 20. lis 2016 15:31:59

Roman4 píše:Dobry den.mam prosbu.byl jsem na meditaci s samanem segiem.po první meditaci jsem se citil uvolnene a stastne.v druhé meditaci jsem videl orla,jen krk a hlavu a hledeli jsem si primo do oci a pote jsem videl tmu a v ni obrovske oko.pote me vyrusil pan co lezel zamnou a probudil me jeho vyrusovanim a tekly mi slzy.byl jsem z toho dva dny nesvuj.muze mi někdo vysvetlit toho orla a to oko co to znamena??dekuji za odpoved nebo radu kde se mam obratit

Nevím, ale popíši co jsem četl o Nahualu.
Používá se slovo orel, protože je to nejlepší název. Je to něco ve tmě, živoucí bytost, zajímají ho lidské příběhy, on je živý z těch příběhů. Indiáni na cestě (víře) Nahualu popisují, že v konečné fázi musí s Orlem podstoupit boj a výsledek není dopředu známý (může se i prohrát).
Misionáři se snažili tu víru potlačit změnou paradigmatu (věřícího čeká vítězství s Ježíšem),
Bylo by vhod vědět, jestli šaman vyznává víru Nagual.
Vyšla o tom knížka česky.
Osobní názory jsou osobní názory, ale já bych uvažoval opatrně.
=
kopíruji ze záznamů městské knihovny Prahy - http://www.mlp.cz -pod vyhledávacím heslem Nagual:

1/ Jaroslav Polák:Svět nagualu.
První z volné trilogie knih o nagualu, filozofii energie, magie a bojových umění.

2/ Gato: Učení Nagualů
Výklady o mexických čarodějných praktikách-nagualismu, které vedou k rozšířenému vědomí bez užití vnějších prostředků.

3/ Merilyn Tunneshende: Úsvit jazyka starých naguálů
Publikace přibližuje duchovní zážitky prožité pod vedením čarodějnice dony Celestiny a dona Juana Matuse, toltéckého šamana, který učil Carlose Castanedu.

a řada dalších titulů
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod vostalpetr » ned 20. lis 2016 19:26:00

Nahualu popisují, že v konečné fázi musí s Orlem podstoupit boj a výsledek není dopředu známý (může se i prohrát).


To je víceméně stejné jako boj Jákoba s bohem,
prostě zasvěcení,
i pohled z očí do očí je zasvěcení, předání síly či schopnosti

a orel je přece zvíře jenž lítá ve velké výšce a je bystrého zraku,
vidí vše, jak celek tak i detail - malou myšku...

Indiáni nemají nic jiného, než co lze nalézt naprosto všude,
jdi v kruhu a pozorně jako ten orel se dívej a uvidíš...

Vždyt život člověka není o ničem jiném, nežli jen vo tomto,
at už to víš, nebo nevíš...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 0:17:38

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod nop » ned 20. lis 2016 19:50:22

vostalpetr píše:
Nahualu popisují, že v konečné fázi musí s Orlem podstoupit boj a výsledek není dopředu známý (může se i prohrát).


To je víceméně stejné jako boj Jákoba s bohem,
prostě zasvěcení,
i pohled z očí do očí je zasvěcení, předání síly či schopnosti

a orel je přece zvíře jenž lítá ve velké výšce a je bystrého zraku,
vidí vše, jak celek tak i detail - malou myšku...

Indiáni nemají nic jiného, než co lze nalézt naprosto všude,
jdi v kruhu a pozorně jako ten orel se dívej a uvidíš...

Vždyt život člověka není o ničem jiném, nežli jen vo tomto,
at už to víš, nebo nevíš...

Lepší bude, když si to přečteš a nebudeš pouze uvažovat.
Boj s orlem je nebezpečný na zahynutí. Někomu se prý podaří místo sebe nastrčit orlu někoho jiného a tím se zachránit.
No to je mi pěkně nebezpečné náboženství.
Možná bylo dobře, že soused rušil probíhající situaci.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod nop » pon 21. lis 2016 5:54:12

vostalpetr píše:....nebot kdo svůj život ztratí, ten jej znovu nalezne...
PS.
Lepší bude, když u toho čtení začneš i trošku uvažovat...

Že by to bylo paušálně ztratíš - nalezneš?

Při pozorném čtení :
Lukáš 9, 23 I pravil (Ježíš) všem: Chce-li kdo přijíti za mnou, zapři sám sebe, a beř svůj kříž na každý den, a následuj mne.
24 Neboť kdož bude chtíti duši svou zachovati, ztratí ji; a kdož ztratí duši svou pro mne, ten ji zachová,
25 Nebo co jest platno člověku, by všechen svět získal, kdyby sám sebe ztratil, aneb sám sebe zmrhal?

=poznámky:
„duše“ má více významů,
1/ duši zachovati v bibli znamená zachovat si život,
2/ ztratit duše snad znamená nedosáhnout spasení,
3/ kdož ztratí duši svou pro mne, ten ji zachová,
všimni si, že PRO MNE, (ve jménu Krista), ten ji zachová,
3/ kdož ztratí duši svou pro mne, ten ji zachová, snad znamená zachování spasení duše i při ztrátě života, podle

Matouš 10, 28 A nebojte se těch, kteříž mordují tělo, ale duše nemohou zamordovati; než raději se bojte toho, kterýž může i duši i tělo zatratiti v pekelném ohni.
29 Zdaliž nebývají prodáváni dva vrabečkové za penízek? A však (ani) jeden z nich nepadá na zem bez Otce vašeho.
30 Vaši pak i vlasové na hlavě všichni sečteni jsou.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod arikiran » pon 21. lis 2016 6:52:16

můj výklad: kdo CHCE ROZŠÍŘIT vĚDOMÍ=pracovat pro Krista=rozšířené vědomí...ten se musí stát Vášnivým=ztratit duši...vášeň po životě ho pak obnoví,regeneruje, possílí
buďte jako děti=hravé a vášnivé
..........
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: OTEVŘENÝ PROSTOR

Nový příspěvekod Jana » pon 21. lis 2016 18:12:14

Pro Romana slíbené video:

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6881
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Předchozí

Zpět na OTEVŘENÝ PROSTOR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků