Setkání 3.8.2013 v Praze

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rafael » ned 21. črc 2013 19:23:15

těším se na setkání společně..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod irulan » ned 28. črc 2013 18:19:43

ahoj, já přijedu a budu až do neděle :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 29. črc 2013 10:57:02

Jana píše:Ahoj, moc ráda Vás všechny uvidím, ale uvažuji o tom, po těchhle extrémních vedrech, kdy je předpověď na sobotu zase přes třicet stupňů, jestli naše setkání v Praze neodložit na Indy. Jelikož v přírodě u vody je asi ve vedru opravdu líp.

:what:

to zni taky dobre ... slysel jsem ze pritomnost je i na dece u vody s parkem v rohliku v ruce a studenym pivkem v kelimku. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rafael » pon 29. črc 2013 15:07:37

Jana píše:Ahoj, moc ráda Vás všechny uvidím, ale uvažuji o tom, po těchhle extrémních vedrech, kdy je předpověď na sobotu zase přes třicet stupňů, jestli naše setkání v Praze neodložit na Indy. Jelikož v přírodě u vody je asi ve vedru opravdu líp.

:what:


nevadí jestli se to zruší,vše je srávně, já tam stejně jedu takže pokud nepojedete, tak do prahy pojedu později ne hned ráno brzo..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rosada » pon 29. črc 2013 16:07:15

Mě to na sobotu taky nevychází. Na Prahu mi vyšel zítřek a nejspíš se půjdu na Brahmama podívat, jestli tam někdo budete, můžeme se přinejmenším pozdravit.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod irulan » pon 29. črc 2013 18:49:31

no škoda holky (i kluci), ráda bych vás zasejc viděla...ale snad to není naposled...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 29. črc 2013 19:51:53

Počasí v Praze v pondělí večer 29. VIII po 19 hodině. Už sprchlo, nebe je dosud zatáhnuté , v sobotu 3. VIII nemusí být moc vedro.
Mám dotaz: kluci, kdo osobně zná milipina a přijdete, hlaste se, něco mám na předání.
Nop
Návštěvník
 

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 29. črc 2013 20:08:17

Návštěvník
 

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rosada » úte 30. črc 2013 22:40:24

Na Brahmama jsem se šla podívat dneska, tak malý souhrn.
Přednáška mě moc nenadchla, to není můj šálek kávy. Byla plně v Indickém duchu, angličtina s úžasnou indickou dikcí, mám dojem, že občas překladatel dost improvizoval, aby vůbec něco řekl. A taky v tom duchu, že duchovno není žádná sranda, ale vážná věc. ... "Největší překážka je mysl"
Za to meditaci jsem si užila velmi velmi... fakt pěkný :)

Tak a teď, jestli doporučuju nebo ne? Upřímně nevím. Jestli vás tam srdce táhne, tak upalujte. Jestli ne, tak ne. :D
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 31. črc 2013 8:08:53

rosada píše:Na Brahmama jsem se šla podívat dneska, tak malý souhrn.
Přednáška mě moc nenadchla, to není můj šálek kávy. Byla plně v Indickém duchu, angličtina s úžasnou indickou dikcí, mám dojem, že občas překladatel dost improvizoval, aby vůbec něco řekl. A taky v tom duchu, že duchovno není žádná sranda, ale vážná věc. ... "Největší překážka je mysl"
Za to meditaci jsem si užila velmi velmi... fakt pěkný :)

Tak a teď, jestli doporučuju nebo ne? Upřímně nevím. Jestli vás tam srdce táhne, tak upalujte. Jestli ne, tak ne. :D


videl jsem video ... citim to podobne. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rosada » stř 31. črc 2013 18:52:16

Ahoj Josefe :),
mohl bys sem dát odkaz na to video?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rafael » stř 31. črc 2013 21:20:17

rosada píše:Ahoj Josefe :),
mohl bys sem dát odkaz na to video?



http://www.youtube.com/user/vvramanamahesh/videos

pokud jdeme na jakékoliv setkání s vyšším duchovním tak je to vždy v jeho stylu v jeho duchovním směru, takže když jdeme do kostela za farářem je to katolické a pokud jdeme za brahmanem je to indické.. každý duchovní směr je vždy o mysli, jak ji odstranit, modlibou, meditací čímkoliv.. satsang jako takový není jen o tom, co slyšíme, aby sme nad tím přemýšleli ikdyž i to nám pomáhá.. každý satsang s realizovaným člověkem je o tom, aby naše JÁ zakryté egem rezonovalo s jeho JÁ, s čistým JÁ a posílilo naše duchovní srdce vrátit se zpět ke svému původu bez ega.. takže mimo to že posloucháme a hodnotíme co dotyčný říká, přijímáme na pozadí jeho energii božského JÁ, aby očistila naše JÁ schované za egem. každý přijímá podle stavu svého ega a milosti.. u každého je to jinak.. není vhodné přemýšlet o tom co je na satsangu, protože to nám zakrývá prožitek vlastního JÁ, ke kterému nám skutečný guru pomáhá jen tím, že tam je, jeho božské JÁ nám automaticky posiluje naše božské JÁ a hlavně o tomto celý satsang je.. a na satsangu je vždy vyžadován klid, nemluvit, nepřemýšlet a to je vždy pouze z důvodu jak sem psal výše..

všichni zde píšeme o egu, milosti, o mysli, meditaci, ale pokud jdeme na satsang, máme realizaci "přímo na talíři" od člověka, který tam přednáší a sám svou cestu dokončil..je to dar tam být..

osobně anglicky neumím ale překlady jsou srozumitelné i pro mě jako obyčejného člověka, každý at uváží sám jestli tam půjde, není to přece povinné pro každého.. ale když tam někdo půjde pouze jednou za celý život, vždy mu to pomůže..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rosada » čtv 01. srp 2013 13:23:32

rafael píše:
všichni zde píšeme o egu, milosti, o mysli, meditaci, ale pokud jdeme na satsang, máme realizaci "přímo na talíři" od člověka, který tam přednáší a sám svou cestu dokončil..je to dar tam být..


Ano.
Proto jsem psala, koho tam srdce táhne, a běží, ať letí.
Jinak to, co jsem psala výše nebylo myšleno jako kritika. Možná jsem mohla napsat víc o té meditaci, ale na to jsou slova krátká.
Navíc v aule byl zavěšený velký obraz Maharšiho, který se na mě, celou dobu usmíval. :) :) :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rafael » čtv 01. srp 2013 15:38:04

rosada píše:
rafael píše:
všichni zde píšeme o egu, milosti, o mysli, meditaci, ale pokud jdeme na satsang, máme realizaci "přímo na talíři" od člověka, který tam přednáší a sám svou cestu dokončil..je to dar tam být..


Ano.
Proto jsem psala, koho tam srdce táhne, a běží, ať letí.
Jinak to, co jsem psala výše nebylo myšleno jako kritika. Možná jsem mohla napsat víc o té meditaci, ale na to jsou slova krátká.
Navíc v aule byl zavěšený velký obraz Maharšiho, který se na mě, celou dobu usmíval. :) :) :)


určtě napiš víc o meditaci, o sobě o vnímání všeho jak jsi tam byla....
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rosada » čtv 01. srp 2013 17:44:40

rafael píše:určitě napiš víc o meditaci, o sobě o vnímání všeho jak jsi tam byla....


No vnímala jsem se, jak tam jsem, pozici těla, při otevřených očích myšlenky, které rychle ustaly. V jeden moment jsem měla pocit silného vnitřního světla, i přišla myšlenka, že to se spalují ty vásány...to byla síla, když jsem otevřela oči, tak jsem zjistila, že začalo pražit sluníčko a světlo se tedy rozhostilo i v místnosti.
Tento zážitek jsem mělo už jednou na jiné akci a tenkrát to bylo pro mě velkým zklamáním, tentokrát mi bylo jasné, že jak vevnitř, tak vně ... zase jen myšlenka...brzo zmizela.
Tak jsem tam jen tak seděla, a bylo krásně. :)
Víc už k tomu asi nenapíšu, pokud si chci vzpomenout, stáhne mě to zpátky do stavu bez myšlenek...fakt není, co psát :)
V takovém prostředí se opravdu mysl velmi snadno a bez úsilí uklidní a tato tendence setrvává.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod malpan » čtv 01. srp 2013 19:40:19

rosada píše:...obraz Maharšiho, který se na mě, celou dobu usmíval. :) :) :)

taky se mi líbilo, jak měnil výraz... a stále se usmíval...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rosada » čtv 01. srp 2013 20:30:36

malpan píše:
rosada píše:...obraz Maharšiho, který se na mě, celou dobu usmíval. :) :) :)

taky se mi líbilo, jak měnil výraz... a stále se usmíval...

Takže jsme se potkali?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rafael » čtv 01. srp 2013 20:53:45

rosada píše:
rafael píše:určitě napiš víc o meditaci, o sobě o vnímání všeho jak jsi tam byla....


No vnímala jsem se, jak tam jsem, pozici těla, při otevřených očích myšlenky, které rychle ustaly. V jeden moment jsem měla pocit silného vnitřního světla, i přišla myšlenka, že to se spalují ty vásány...to byla síla, když jsem otevřela oči, tak jsem zjistila, že začalo pražit sluníčko a světlo se tedy rozhostilo i v místnosti.
Tento zážitek jsem mělo už jednou na jiné akci a tenkrát to bylo pro mě velkým zklamáním, tentokrát mi bylo jasné, že jak vevnitř, tak vně ... zase jen myšlenka...brzo zmizela.
Tak jsem tam jen tak seděla, a bylo krásně. :)
Víc už k tomu asi nenapíšu, pokud si chci vzpomenout, stáhne mě to zpátky do stavu bez myšlenek...fakt není, co psát :)
V takovém prostředí se opravdu mysl velmi snadno a bez úsilí uklidní a tato tendence setrvává.


výborně, přesně o tom je satsng, tvoje energie JÁ rezonovala s realizovaným člověkem, tím pádem začala spalovat připoutanosti a vasány, tvoje vlastní energie božského JÁ zastavila myšlenky a ted se ti stačí jen pozornost upřít zpět a opět to funguje.. nemysli, nepřemýšlej, bud co nejdýl bez myšlenek..o tom co jsi popsala je přesně satsang, prakticky si ani nemusela poslouchat co říká, to poslouchání bylo zbytečné.. jen to ticho mysli, klid v srdci, to bylo na všem to dokonalé a nejlepší.. není co psát a není kdo by psal..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod rafael » čtv 01. srp 2013 20:55:19

malpan píše:
rosada píše:...obraz Maharšiho, který se na mě, celou dobu usmíval. :) :) :)

taky se mi líbilo, jak měnil výraz... a stále se usmíval...


napiš i ty víc o svých pocitech, meditaci atd..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Setkání 3.8.2013 v Praze

Nový příspěvekod malpan » pát 02. srp 2013 15:59:37

rosada píše:
malpan píše:
rosada píše:...obraz Maharšiho, který se na mě, celou dobu usmíval. :) :) :)

taky se mi líbilo, jak měnil výraz... a stále se usmíval...

Takže jsme se potkali?

Kdo ví..., třeba jo...
jeho fotka provázela i mě na kusu mého života
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků