Mozek vidí to, co chce videt

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. úno 2015 19:56:45

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:

To se islámští chlapi stydí za to, jaké jim příbuzní vybrali ženy za manželky, že se ty ženy musí mimo domácnost celé zahalovat? :crazy:


ne ... proč se ženy zahalují je vysvětleno ve výše uvedených citacích :)


Takže islámští chlapi jsou neustále nadržení a když vidí venku jen kousek nahého ženského těla, tak se nedokáží udržet a tu poodhalenou ženu musí ihned přefiknout?
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. úno 2015 20:02:18

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:

To se islámští chlapi stydí za to, jaké jim příbuzní vybrali ženy za manželky, že se ty ženy musí mimo domácnost celé zahalovat? :crazy:


ne ... proč se ženy zahalují je vysvětleno ve výše uvedených citacích :)


"Jako důvod bývá nejčastěji uvedena ochrana ženy před muži, kteří díky tomu, že ji vidí zahalenou, potlačí snáze svůj chtíč a proto jednají se ženou jako s osobností"


Houbeles, je přece známo, že zahalování žen probouzí bujnou erotickou fantazii mužů...
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. úno 2015 20:04:07

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:

To se islámští chlapi stydí za to, jaké jim příbuzní vybrali ženy za manželky, že se ty ženy musí mimo domácnost celé zahalovat? :crazy:


ne ... proč se ženy zahalují je vysvětleno ve výše uvedených citacích :)


Takže islámští chlapi jsou neustále nadržení a když vidí venku jen kousek nahého ženského těla, tak se nedokáží udržet a tu poodhalenou ženu musí ihned přefiknout?


asi nejen islámští chlapci ... zkus v Itálii vlézt do chrámu sv. Petra a Pavla s holými rameny ... nebo do židovské synagogy bez pokrývky hlavy ...

ani na satsang s Matkou Lasanou nesmí jít žena s odhalenými rameny a s hlubokým výstřihem :)

a totéž platí ve firemní etice oblékání - žádné výstřihy, žádná odhalená ramena, natož pupek a či holá záda, lodičky i v parném vedru a punčocháče, sukně na kolena, žádné výstřední šperky (je povolen snubní prsten), jeden náramek a hodinky ...

jj muži to mají nejspíš dané přírodou, že na ženu zírají přes svůj filtr sexuálního zaujetí :D :D :D a tak je to ruší třeba při poradách :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. úno 2015 20:05:41

Návštěvník píše:
Houbeles, je přece známo, že zahalování žen probouzí bujnou erotickou fantazii mužů...


mně se na tom hrozně moc líbí, jak se neustále potvrzuje to Miroslavovo

MOZEK VIDÍ TO, CO CHCE VIDĚT :yes: :yes: :yes:
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. úno 2015 20:08:02

zahalování se týká i mužů ...

upřímně řečeno, mně je docela jedno jestli má muž kraťasy nebo tílko, nebo je navlíknutý v kvádru nebo v nějakém dlouhém kabátě i s turbanem na hlavě :what:

ale já jsem žena, ne chlap ... :)
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. úno 2015 20:11:11

mně na chlapech prvotně zaujme síla pohledu, držení těla a pak ruce :) ale kamarádka mi říkala, že zkoumá u mužů zadky :what: tak nevím, jak kdo z nás žen to má ...
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. úno 2015 20:13:20

Návštěvník píše:jj muži to mají nejspíš dané přírodou, že na ženu zírají přes svůj filtr sexuálního zaujetí a tak je to ruší třeba při poradách

To je fakt. Kdysi v dobách hlubokého totalismu v Česku, jsem musela zaskočit za sekretářku ředitele podniku, co omarodila, a roztřídit došlou poštu a pod. Měla jsem na sobě tričko s hlubším dekoltem a kalhoty, a jak jsem se naklonila nad stůl a pospíchala (má práce v jiném kanclíku zatím stála), tak jsem si nevšimla, že ve vedlejší místnosti, kde byla porada u ředitele a měli otevřené dveře do místnosti sekretářky, nastalo nějaké podezřelé ticho.....až za chvíli jeden vstal a dveře zavřel....a po poradě mi staroušek říďa diskrétně doporučil, abych si oblékla něco méně odhalujícího...a nebo se moc nad tím stolem nenakláněla.... :D :D
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. úno 2015 20:49:23

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Houbeles, je přece známo, že zahalování žen probouzí bujnou erotickou fantazii mužů...


mně se na tom hrozně moc líbí, jak se neustále potvrzuje to Miroslavovo

MOZEK VIDÍ TO, CO CHCE VIDĚT :yes: :yes: :yes:


Mě by docela zajímalo, co chce vidět mozek Miroslava a co vidět nechce... :yes:
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod nop » úte 17. úno 2015 23:05:45

Zahalení tváře.
*
Možná, že zahalení tváře ženy před mužem má zvláštní význam, již zapomenutý.
Cituji z příběhu Izáka a Rebeky.
Stárnoucí Abrahám žijící daleko od své původní chaldejské vlasti ( města Ur), chce příbuznou nevěstu pro svého syna Izáka, ale z Mezopotámie, kde o něco severněji dosud žije jeho švagr Lában.
Posílá svého sluhu na cestu a říká:
Gen 24,4 „..půjdeš do mé rodné země a k mému příbuzenstvu a vybereš ženu pro mého syna Izáka,“
*
Služebník našel tam neteř Rebeku a ta souhlasila vdát se s Izákem (kterého ještě neviděla).
Tak se stalo. Služebník ji tedy přivádí na velbloudu zpět včetně služebné.
*
Přicházejí večer a chvíle je poetická.
Gen 24, 63: „Když se schylovalo k večeru, Izák se šel procházet po poli (aby obhlédl úrodu). Pozvedl oči a tu spatřil přicházející velbloudy.
64 I Rebeka pozvedla oči a uviděla Izáka. Seskočila z velblouda
65 a zeptala se služebníka: Kdo je tamten muž, který nám jde po poli vstříc? Služebník odpověděl: To je můj pán.
Vzala tedy závoj a zahalila se.
66 Služebník pak vypravoval Izákovi všechny věci, které vykonal.
67 Izák uvedl Rebeku do stanu své matky Sáry a vzal si ji.“
=
Otázka: jela s nezahalenou tváří stovky mil s doprovodem služebníka.
Proč zahalila tvář závojem, když se blížil její ženich?
Odpověď: význam je také skrytý, ale nám pod závojem našeho nechápání..
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. úno 2015 0:00:46

miroslav píše:Miroslavovo je "MOZEK VIDÍ, CO SI MYSLÍ, ŽE VIDÍ."
Ale je fakt, že to, co si myslí, že vidí, je to hodně ovlivněno tím, co chce vidět a co vidět nechce.


Když já nevím.....občas to, co mozek vidí, je hodně ovlivněno třeba tím, co vypije, sní, vdechne, dostane se mu do krve... :what:

Nebo, když jsem začínala s tím koukáním se na světlo Prázdnoty, tak jsem si moc přála v tom světle vidět JK či PM, s tím, že když je uvidím, tak na ně uvěřím. Bohužel, i přes veškerou mou snahu a dlouhé setrvávání v meditacích, slibování jim vše, co budou za to ode mne chtít...tak se žádná vize s jejich podobami neukázala, žádný rozhovor s nimi neproběhl, i když jsem byla jako mimino pokřtěná.
Prostě se na mne vykašlali.
Přestože jsem je moc chtěla vidět, tak jsem je neuviděla....takže v JK a MP holt nevěřím, mohou si za to sami... :D
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Aves passeri » stř 18. úno 2015 9:18:23

Kdysi jsem četla o tom, jak se změnil přístup k zahalování v Egyptě... nezahalené obvykle chodily jen prostitutky a ženy obvykle zůstávaly doma, studovat ani pracovat v zásadě nemohly. Pak, tuším to bylo kvůli 6tidenní válce (podobně jako u nás za 2. SV) prostě jít ven musely... pracovat (zastat práce mužů ve válce) a později i studovat. Právě zahalení jim tohle umožňovalo... vyjít ven, osvobodit se z osudu ženy v domácnosti.

A co se týká praxe... pamatuji si, jak silně jsem zklamala své kolegy, egyptské průvodce, i majitele lodi, na které jsme tenkrát s turisty pluli, když jsem souhlasila, že budu sdílet kajutu s českým kolegou (protože už žádná volná kajuta nebyla... a majitel lodi mi dokonce nabízel, že mi podstoupí tu svou - což mi přišlo tedy mnohem horší představa). Ale oni to nedokázali pochopit. Určitě si hned představovali, co tam provádíme :-)) Já jsem totiž s egyptských mužů vždycky cítila, že kdyby dostali tu možnost být se ženou sami, že by se hned chovali jako muži... a ne jako kamarádi :-)))))
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 11:10:24

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod .Petra » stř 18. úno 2015 14:57:35

Aves passeri píše:Kdysi jsem četla o tom, jak se změnil přístup k zahalování v Egyptě... nezahalené obvykle chodily jen prostitutky a ženy obvykle zůstávaly doma, studovat ani pracovat v zásadě nemohly. Pak, tuším to bylo kvůli 6tidenní válce (podobně jako u nás za 2. SV) prostě jít ven musely... pracovat (zastat práce mužů ve válce) a později i studovat. Právě zahalení jim tohle umožňovalo... vyjít ven, osvobodit se z osudu ženy v domácnosti.



Domnivala jsem se, ze to zahalovani je kvuli slunci popr.vetru a pisku. A aby na to lide mysleli a nenicili si plet, bylo to dano jako prikaz od Boha do nejakeho nabozenskeho spisu.
:)
.Petra
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod nop » stř 18. úno 2015 15:25:43

.Petra píše:
Aves passeri píše:Kdysi jsem četla o tom, jak se změnil přístup k zahalování v Egyptě... nezahalené obvykle chodily jen prostitutky a ženy obvykle zůstávaly doma, studovat ani pracovat v zásadě nemohly. Pak, tuším to bylo kvůli 6tidenní válce (podobně jako u nás za 2. SV) prostě jít ven musely... pracovat (zastat práce mužů ve válce) a později i studovat. Právě zahalení jim tohle umožňovalo... vyjít ven, osvobodit se z osudu ženy v domácnosti.


Domnivala jsem se, ze to zahalovani je kvuli slunci popr.vetru a pisku. A aby na to lide mysleli a nenicili si plet, bylo to dano jako prikaz od Boha do nejakeho nabozenskeho spisu.
:)

Zahalování má jistě tradici a mohlo jít o pocit "jsem utajená, nebudou mi číst z tváře, jestli jsem ráda nebo pláču".
Ale to hromadné halení tváře žen v islámu vymysleli Mohamedovi bratranci u svých žen a pak pro všechny.
Naopak jedna teta byla mimořádně krásná. Odmítla nosit šátek přes tvář. zdůvodnila, že Alláh jí dal tu krásu, a je tudíž u ní možné, aby všichni obdivovali jeho tvůrčí čin a chválili Alláha.
Že tedy ona Alláhovo dílo nebude skrývat. Chodila s odhalenou tváří celý život.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

dějiny zahalování ... national-geographic

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. úno 2015 15:47:49

"Hidžáb, neboli závoj přes obličej, si dnes spojujeme především s islámem – a považujeme ho v Evropě za něco barbarského. Ale tento zvyk v Evropě existoval, dodnes se z těch dob zachoval zvyk závoje u nevěst..

Obrázek

Být zakrytá závojem znamenalo už od nejstarších dob výsadu. Závoj představoval symbol toho, že se jedná o počestnou a poctivou ženu. Jedna z vůbec prvních zmínek o závojích, asyrský právnický text ze 13. století př. n.l., například zakazuje, aby prostitutky nosily závoje. Také kolébka evropské civilizace, Athény, znala závoje. Respektované ženy musely v tomto městě chodit na veřejnost zahalené, jinak budily pohoršení a podezření z toho, že se živí nějakou podezřelou činností. Bez závoje chodily často prostitutky, proto se žena bez závoje v antice často s nevěstkou zaměňovala.

Nezahalená = potrestaná

Poměrně drsná tradice zahalování zřejmě existovala i mezi starověkými židovskými kmeny. Americký historik Will Durand v prvním svazku History of Civilization tvrdí, že nezahalené židovské ženy byly přísně trestány. Například tím, že manžel se s takovou ženou mohl rozvést, aniž by od něj získala jakýkoliv důchod. Stejný historik píše, že u židovských kmenů byla ve starověku zahalovací praxe mnohem represivnější než u dnešního islámu…

Závoje byly rozšířené i předislámské Persii a v Byzanci. Tam se zahalovaly dobrovolně především bohaté a vlivné ženy, manželky obchodníků a šlechticů. Závoj byl symbolem bohatství – chudé ženy totiž musely pracovat a při tom odhalovaly těla. Zahaleným tělem ženy dokazovaly, že mají na to, aby nepracovaly.

Obrázek

Obecně se zahalování jako fenomén objevovalo spíše ve městech, lidé na vesnicích o něm ani nevěděli. Příliš nevadil ani samotným ženám; zahalené chodily jenom ven, doma mohly nosit, co chtěly. A protože ty bohaté neměly vlastně ani důvod ven chodit, o nic reálně nepřicházely. Ostatně ven, z hradu nebo tvrze, se moc nedostaly ani středověké ženy v Evropě.

Móda, nebo náboženství?

Ani s nástupem islámu se hidžáby do světa nezačaly šířit raketovou rychlostí. Zahalené nechodily po většinu života ani manželky samotného proroka Mohameda – tento zvyk si osvojily až ke konci života. Pro Mohameda nebyly závoje velkou prioritou, ostatně zmínil se o nich jen v Koránu přímo jen dvakrát:

Obrázek

A řekni věřícím ženám, aby cudně klopily zrak a střežily svá pohlaví a nedávaly na odiv své ozdoby kromě těch, jež jsou viditelné. A nechť spustí závoje své na ňadra svá. A nechť ukazují své ozdoby jedině svým manželům nebo otcům nebo tchánům nebo synům nebo synům svých manželů nebo bratřím nebo synům svých bratří či sester anebo jejich ženám anebo těm, jimž vládne jejich pravice, nebo služebníkům, kteří nemají chtíče, anebo chlapcům, kteří nemají pojem o nahotě žen. A nechť nedupou nohama, aby lidé postřehli ozdoby, které skrývají.“

„Proroku, řekni manželkám svým, dcerám svým i věřícím ženám, aby přitahovaly k sobě své závoje! A toto bude nejvhodnější k tomu, aby byly poznány a nebyly uráženy.“

Zatímco na zákaz dupání se už zapomnělo, nutnost zahalování v islámu už zůstala. Různé islámské společnosti, státy a náboženské podskupiny však používají různé stupně zakrytí. Tak často používaným slovem hidžáb se nazývá spíše onen cudný styl oblékání, než konkrétní styl oblečení. Ten se liší zem od země, některé nejčastější typy najdete na fotografiích v článku.

Obrázek

Renesance závojů

Před 40 roky nosilo závoje jen několik procent muslimek. Tato tradice se považovala bezmála za archaickou. Stačilo jen pár desetiletí a hidžáb se stal symbolem toho „být správnou muslimkou“. Dojde za pár let i na to dupání? Je to dost dobře možné, rychlost šíření závojů překvapila nejen Evropany, ale i samotné muslimy. Dříve nábožensky tolerantní země jako Egypt nebo Turecko jsou dnes plné zahalených žen. Není to však jen tlak mužů, co ženy nutí k tomu, aby skrývaly svá těla. Velmi často to vychází přímo z nich.

Když před třemi lety vyzval turecký premiér k zákazu zahalování na univerzitách, nevyčítali mu to ani tak náboženští učenci, jako samy studentky. Je pro ně symbolem úcty a rovnosti. Podobně o něm píše třeba britská novinářka Yvonne Ridleyová. "Řekněte mi, co je větší svoboda slova. Být v zaměstnání posuzovaná podle délky sukně anebo velikosti chirurgicky upravených prsou, nebo podle vaší inteligence, osobnosti a výkonů? Nablýskané časopisy nám předhazují, že pokud nebudeme vysoké, štíhlé a krásné, zůstaneme nechtěné, nezamilované a neúspěšné. Tlak na ženy je až nechutný. Přiznejme si, že před tím vším burka osvobozuje…"

http://www.national-geographic.cz/clank ... OSXCX7haWl
Návštěvník
 

Re: dějiny zahalování ... national-geographic

Nový příspěvekod .Petra » stř 18. úno 2015 16:18:43

Návštěvník píše:"Hidžáb, neboli závoj přes obličej, si dnes spojujeme především s islámem – a považujeme ho v Evropě za něco barbarského. Ale tento zvyk v Evropě existoval, dodnes se z těch dob zachoval zvyk závoje u nevěst..

Obrázek

Být zakrytá závojem....l


Velmi smutne.

Prima, ze smime nosit na plazi plavky a nemusime plavat obleceni.

:)
.Petra
 

Re: dějiny zahalování ... national-geographic

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. úno 2015 17:27:53

.Petra píše:
Návštěvník píše:"Hidžáb, neboli závoj přes obličej, si dnes spojujeme především s islámem – a považujeme ho v Evropě za něco barbarského. Ale tento zvyk v Evropě existoval, dodnes se z těch dob zachoval zvyk závoje u nevěst..

Obrázek

Být zakrytá závojem....l


Velmi smutne.

Prima, ze smime nosit na plazi plavky a nemusime plavat obleceni.

:)


možná to Petro někdo může vidět i tak, že je prima, že můžeme nosit plavky a nemusíme být na pláži nahaté :)
Návštěvník
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Alaja » stř 18. úno 2015 17:32:16

Tak já ti nevím, Karle, mám si vzít pod skafandr burku, nebo si ji mám natáhnout navrch? :crazy:
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. úno 2015 18:22:35

mně teda přijde docela prima, že když je někomu dobře a cítí se v bezpečí zahalený, tak ať se halí a já docela chápu ty důvody co ty ženy uvádějí a kdo se chce koupat nahatý, tak je prima, že jsou nudistické pláže a mně zase vyhovuje a považuju to za prima, že se můžu koupat v plavkách :D :D :D

co mně přijde takový neprima je když mně někdo bude nutit, koupat se v burce nebo že u toho musím být nahá a tak dovedu pochopit že neprima chodit v hávu může být pro ženy co se halit nechtějí ... a stejně tak neprima mi připadá, že to bude pro ženy co se halit chtějí a je jim to zakázáno nebo jsou za to posmívány ... :what: :what: :what:

podle mně je to hodně záležitost nejen tedy náboženství, ale hlavně kulturní zvyklosti a mělo by to být i takto respektováno ...
Návštěvník
 

Re: dějiny zahalování ... national-geographic

Nový příspěvekod .Petra » stř 18. úno 2015 21:41:01

Návštěvník píše:možná to Petro někdo může vidět i tak, že je prima, že můžeme nosit plavky a nemusíme být na pláži nahaté :)


Beru to podle vyvoje. Drive se lide koupali prakticky obleceni. Ale nakonec se to vyvinulo k plavkam.
Nekteri lide se nejradeji koupaji nazi, protoze jim to pripada nejprirozenejsi. K tomu ucelu existuji FKK. Svoji mezi sebou.

Drive nosily na venkove vsechny starsi zeny na hlave satek. Ale jestli to tak je jeste dnes, to nevim.

Pokud vim, byl praktikovan islam v arabskych zemi uz bez zahalovani. Proto vidim vracet se k zahalovani jako krok zpet. Nekdy jde lidstvo jako rak - dva kroky dopredu, jeden zpet, dva kroky dopredu, jeden zpet...


http://magazin.blackcomb.cz/historie-pl ... k-bikinam/

http://www.filokartie.cz/nad-starymi-po ... r-16-c-355

http://www.ponorka.eplavani.cz/25569_hi ... jeste.html

:)
.Petra
 

Re: Mozek vidí to, co chce videt

Nový příspěvekod .Petra » stř 18. úno 2015 21:50:15

Návštěvník píše:mně teda přijde docela prima, že když je někomu dobře a cítí se v bezpečí zahalený, tak ať se halí a já docela chápu ty důvody co ty ženy uvádějí a kdo se chce koupat nahatý, tak je prima, že jsou nudistické pláže a mně zase vyhovuje a považuju to za prima, že se můžu koupat v plavkách :D :D :D

co mně přijde takový neprima je když mně někdo bude nutit, koupat se v burce nebo že u toho musím být nahá a tak dovedu pochopit že neprima chodit v hávu může být pro ženy co se halit nechtějí ... a stejně tak neprima mi připadá, že to bude pro ženy co se halit chtějí a je jim to zakázáno nebo jsou za to posmívány ... :what: :what: :what:

podle mně je to hodně záležitost nejen tedy náboženství, ale hlavně kulturní zvyklosti a mělo by to být i takto respektováno ...


Samozrejme oboustranne.

http://www.dama.cz/zabava/do-arabskych- ... alena-1078

A potom se divi, ze jim tady ty jejich burky nechteji byt tolerovany.

:)
.Petra
 

PředchozíDalší

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník