marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 7:43:26

Na 86letou seniorku se sesypalo policejní komando, užívala konopíAčkoli již rok platí zákon umožňující léčit se konopím, nelze jej stále legálně získat v lékárnách. Čeští pacienti mají buď smůlu, anebo „musí“ porušovat zákon. Ten, kdo zjistil, že mu sušená bylina pomáhá od bolesti či nesnesitelných křečí, přestane řešit, zda mu hrozí postih.

Ilustrační foto

FOTO: Václav Lang, Novinky
Dnes 4:10

Smutný příběh zažila před nedávnem 86letá bývalá ředitelka mateřské školky v jednom větším středočeském městě. Zničehonic ji začal trápit třes a nezastavitelné drkotání zubů. Lékaři jí diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, kterou lze jen těžko léčit. Její vnučka Hana Madrazsová si ale vzpomněla, že slyšela o léčbě konopím. To babičce opatřila, aby před spaním požívala lžičku drcené sušené drogy.

„Nevěřím žádnému šarlatánství, ale jsem očitý svědek toho, že po čtrnácti dnech užívání se babička přestala třást a byla ráda,“ řekla Právu Madrazsová.

Problém ale nastal, když musela její babička do nemocnice. Tam se svěřila ošetřující lékařce, že konopí užívá a že ho má i s sebou. „Místo aby jí řekla, že to v nemocnici užívat nemůže, tak na ni zavolala policii,“ svěřila se.

Do nemocnice podle ní přijelo protidrogové komando v kuklách, načež se babička zhroutila a má dodnes těžké stavy z infarktového zážitku. Naštěstí policisté ihned pochopili, oč jde, a vyšetřování se nekonalo.

Podle Madrazsové se ředitel nemocnice sice omluvil, ale přesto se personál choval nadále k babičce nepříjemně, a proto ji raději na revers vzali domů.

Nejsme zhulenci
Konopí pomáhá i při roztroušené skleróze nebo při chronických bolestech či nechutenství. Ministerstvu zdravotnictví se ale stále nedaří zprovoznit elektronický registr receptů, který budou muset lékaři pro předepisování konopí používat.

Pacienti se proto sdružili do spolku KOPAC (konopí pacientům), který má za úkol konečně prosadit, aby se sušená droga dostala do lékáren a pacienti by si ji mohli beze strachu pořídit.

Šéfka spolku Hana Vágnerová uvedla: „Léčba je sice legální, ale léčebné konopí není stále dostupné, a proto vznikl tento spolek.“

Sama má roztroušenou sklerózu. „Nejsme spolek zhulenců, kteří si chtějí užívat, ale seriózní spolek pacientů, kteří mají na léčivo právo, ale stát nám jeho užívání zatím neumožňuje,“ dodala.

Lékař a epidemiolog Tomáš Zábranský, který stál u zrodu zákona, navíc upozornil, že ministerstvo vydalo vyhlášku, která nevnímá skutečné potřeby pacientů. Nastavuje měsíční limit 30 gramů konopí, což je pro řadu diagnóz málo. „Je to stejné, jako by lékaři mohli předepisovat pouze osminku acylpyrinu na horečku,“ uvedl.

Oldřich Danda, Právo


http://www.novinky.cz/domaci/340306-na-86letou-seniorku-se-sesypalo-policejni-komando-uzivala-konopi.html
To jsem se zase zasmála, co my jsme to za tvory bez zdravého rozumu. Ta lékařka je zřejmě velmi inteligentní a empatická dáma, určitě bych se vědomě chtěla svěřit do jejích rukou :confused: . Ony vůbec celé ty vyhlášky a zákony, následně pak sankce jsou hoodně na hlavu. Trestají se tady lidi, který evidentně nikomu a ničemu nevadí a neubližují a tam, kde je parazitismus, vychcanost, pokrytectví a škodění - to prochází. Nehledě na to, že půl národa pěstuje a hulí (no a co??) a pokrytecky se tady bude něco "řešit". A co chlast, ten je povolenej a taky záleží na lidech, jestli si svobodně vyberou, jestli chlastat příležitostně nebo jsou z nich notorici. A výrobci chlastu a stát, který z toho má sakra velký prachy, se tiše pochechtávají té nádherné hysterii z té strašné a nebezpečné drogy jménem konopí.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 9:55:43

no máš společnýho. Narodil ses do týhle klece, tak jsi nucenej respektovat její pravidla. Nebo ne a pak holt budeš trestanej. Můžeš z týhle klece vystoupit. Ale leda tak do nějaký jiný s jinými přiblblými pravidly.
Nebo to tady, pokud jsi ten silnej charismatickej bojovník, můžeš úplně převrátit a nastavit pravidla podle svýho. Ale pochybuju, že by to pak bylo v týhle kleci více snesitelný :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod irulan » čtv 26. čer 2014 5:23:02

Zajimavy experiment (i kdyz on tady uz tak i probíhá naoko překryty pravidly) - zajímalo by me, jestli by u lidi okamžitě více prevazilo chování "urvi co můžeš" nebo je nám opravdu přirozený i altruismus.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. čer 2014 7:30:30

Zeleninu nijak nemusím...
Návštěvník
 

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod irulan » čtv 26. čer 2014 8:29:52

Návštěvník píše:Zeleninu nijak nemusím...

já zas cigára. A whisku. A mořský breberky. A Michala Davida. A homosexuální styk. Tak to zakažme, ne?
:D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod irulan » čtv 26. čer 2014 8:41:36

že bys zakázal i vědomé konání? :D
Takže skrytej romantik, to bych u tebe nečekala, ale mooc ti to sluší :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. čer 2014 8:43:10

irulan píše:
Návštěvník píše:Zeleninu nijak nemusím...

já zas cigára. A whisku. A mořský breberky. A Michala Davida. A homosexuální styk. Tak to zakažme, ne?
:D

Cigára můžu, mořské plody nemůžu, homo taky ne, a Davida mohu slyšet, ale ne vidět. A nemohu česnek, vůbec.

A tak mám mám problém - jak mám ochutnat česnečku, kterou si objednalo vnouče, jestli jsem ji dost osolila, když česnek nemůžu?
Jo, jsem blbec, měla jsem nejdřív ochutnat samotný bujon bez česneku...ach jo...
Návštěvník
 

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. čer 2014 8:45:48

irulan píše:že bys zakázal i vědomé konání? :D
Takže skrytej romantik, to bych u tebe nečekala, ale mooc ti to sluší :D

Mě by zajímalo, jestli je klofání do klávesnice pc konáno vědomě nebo nevědomě....jestli vědomě, tak si ti, co milují nevědomé konání, mohou jako první věc mohou zakázat obsluhu pc, či mobilů... :crazy:
Návštěvník
 

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod irulan » čtv 26. čer 2014 9:00:14

to jako, že když je uvolnění od pravidel společnosti, že následuje i uvolnění od osobních pravidel?
a všichni by byli relaxovaní, spokojení a blažení, to je ten ráj na zemi :D
to ten pánbu asi nechtěl, když stvořil tou světovou vůli svět :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod irulan » čtv 26. čer 2014 9:03:02

vostalpetr píše:tedy uvolnění a rozvinutí ega,
a zároven zamezení toho, aby ego mohlo chtít po druhých aby se řídili jeho představami

no v tom zamezení je tady nějaký háček, to mi tam nějak nesedí. Když volnost tak volnost, pak ale funguje zákon silnějšího.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod irulan » čtv 26. čer 2014 9:26:01

:D
no to mi došla řeč... :D :D :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. čer 2014 9:39:03

vostalpetr píše:((je třeba mít vždy nějakého nepřítele, nejprve vnějšího a pak vnitřního,
jinak troglodyti s menším IQ nereagují))

Takže musíš mít nějakého nepřítele ?

vostalpetr píše:To je totiž největší škodná v lidské společnosti,
to jsou nepřátelé lidství

Takže vnějšího nepřítele už jsi našel a teď ještě toho vnitřního.

:D :D :D
Návštěvník
 

Re: marjánka - hysterie nebo prostě jen maření kšeftu?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. čer 2014 10:04:51

vostalpetr píše:Mým nepřítelem je CHTĚNÍ,

nikoliv jen NECHTĚNÍ o kterém zde píše kde kdo


Přece když něco chci, tak to zároven znamená že něco nechci


Především pak kritizuji chtění dobra (v různých podobách)


A kritizuješ i samotné dobro ?
Návštěvník
 


Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků