Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod irulan » ned 04. kvě 2014 16:18:42

No tohle by mě fakt zajímalo. Ono se dost často argumentuje myšlenkami realizovaných lidí, ale kde jsme to vzali, že jsou skutečně realizovaní? Jak poznáš falešného proroka od skutečného? Že to někdo někde napsal, řekl? Že to řekl on sám?
Já tedy, pokud můžu mluvit ze sebe, nevím a nejsem přesvědčená o někom, jestli takový byl či je. A asi je mi to tak trošku jedno. Jestli mě ten člověk inspiruje, může být vlastně "obyčejným" člověkem a nemá pro mě žádnou aureolu NĚKOHO. Jestli vidí líp a pomůže mi taky vidět líp, je to fajn moudřejší brácha. Často se najde nějaký takový frajer(ka), před kterým si chvíli sednu na zadek a koukám, že dokáže něco, co je pro mě těžký až nepřekonatelný v tu chvíli. Pak vidím: jde to...Třeba říct něco na sebe, za co bych se styděla, na plnou pusu. I za cenu odsouzení. A vůbec; být sám sebou bez ohledu na nějaká nablblá společenská pravidla.Žít prostě podle svého přirozeného svědomí.
Jak tedy poznám realizovaného?....nevím...zatím jsou to pro mě legendy...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod nejsem » ned 04. kvě 2014 16:31:06

Rentgenem.
nejsem
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod irulan » ned 04. kvě 2014 16:55:27

nejsem píše:Rentgenem.

ď, asi si je začnu zvát do práce, protože s rentgenem pracuju
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod irulan » ned 04. kvě 2014 17:00:51

vostalpetr píše:Myslím, že jej nelze poznat...

Ti, co ministrují jsou podle mne lidé nižšší úrovně realizace,
kteří mají minimálně "spásonosné vasány"

proto jsme se také nikdy neschodli, jak se pozná či jak jedná plně realizovaná bytost...

to by vysvětlovalo, proč jím je někdo okamžitě fascinovaný jako guruem a jiný ne. Vysvětluje se to potom obvykle tak, že ten "nerezonující" je ten chudák nepřipravený. Přijde mi přirozené, že kdyby byl plně realizován, "zarezonoval" by tam každý. Ale to se zřejmě nestalo u nikoho "v těle".
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod Pavla » ned 04. kvě 2014 17:03:12

irulan píše:
vostalpetr píše:Myslím, že jej nelze poznat...

Ti, co ministrují jsou podle mne lidé nižšší úrovně realizace,
kteří mají minimálně "spásonosné vasány"

proto jsme se také nikdy neschodli, jak se pozná či jak jedná plně realizovaná bytost...

to by vysvětlovalo, proč jím je někdo okamžitě fascinovaný jako guruem a jiný ne. Vysvětluje se to potom obvykle tak, že ten "nerezonující" je ten chudák nepřipravený. Přijde mi přirozené, že kdyby byl plně realizován, "zarezonoval" by tam každý. Ale to se zřejmě nestalo u nikoho "v těle".
pro me je mistrem Jezis.... mluvil a konal v souladu.... a pak taky parta domorodcu z australie... :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod malpan » ned 04. kvě 2014 17:12:56

Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

v celku jednoduše - protože je prostředníkem pravdy, tak
- v jeho slovech nenajdeš rozpory
- žije tím, co hlásá
- dokáže ti dát odpověď na každou otázku
- postrádá nenávist, závist, zlobu a další zbytečnosti
- neodsuzuje lidi
- podle očí
- ...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod malpan » ned 04. kvě 2014 17:34:26

vostalpetr píše:Mě by zajímaly čísla sportky ve středečním tahu na příští týden.... :D

odpověď na každou otázku z projeveného - tedy minulost a přítomnost. Pokud chceš vědět, kam padne lístek při odkvetení růže, která letos vykvete, nedozvíš se to. Kdyby i budoucnost byla zcela zřejmá, byli bysme roboti, co plní daný program. Můžeme jen jít vstříc událostem, zvýšit pravděpodobnost, že se něco stane, ale kdy a jak se komu rozsvítí, to se nedozvíš, maximálně pravděpodobnost, že to tak bude... Dozvíš se jen odpovědi na náš mentální svět... Pokud se budeme chovat stále stejně, je velice pravděpodobné, co nás čeká...


tedy:
Pokud si nevsadíš, pak těžko můžeš vyhrát. Jistotu výhry však budeš mít teprve až když vyhraješ (synchronicita)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod nejsem » ned 04. kvě 2014 17:49:45

vostalpetr píše:Mě by zajímaly čísla sportky ve středečním tahu na příští týden.... :D

Jestli dobre počítám, tak máš asi sedm miliónů možností...
nejsem
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod malpan » ned 04. kvě 2014 17:56:29

nejsem píše:
vostalpetr píše:Mě by zajímaly čísla sportky ve středečním tahu na příští týden.... :D

Jestli dobre počítám, tak máš asi sedm miliónů možností...

pokud teda chce Peťa vyhrát a vsadí si na jistou výhru, tak prodělá nějakých 112 mega (nepočítám drobné výhry)... a to už stojí za úvahu a možná i za skutek :D
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod nop » ned 04. kvě 2014 18:14:42

malpan píše:
vostalpetr píše:Mě by zajímaly čísla sportky ve středečním tahu na příští týden.... :D

odpověď na každou otázku z projeveného - tedy minulost a přítomnost. Pokud chceš vědět, kam padne lístek při odkvetení růže, která letos vykvete, nedozvíš se to. Kdyby i budoucnost byla zcela zřejmá, byli bysme roboti, co plní daný program. Můžeme jen jít vstříc událostem, zvýšit pravděpodobnost, že se něco stane, ale kdy a jak se komu rozsvítí, to se nedozvíš, maximálně pravděpodobnost, že to tak bude... Dozvíš se jen odpovědi na náš mentální svět... Pokud se budeme chovat stále stejně, je velice pravděpodobné, co nás čeká...

a to, že nejsme roboti vyplývá z toho, že také máme možnost volby.
Volby nastávají v různých situacích. A mně se nelíbí, když se tvrdí, že nemáme možnost volby, že se vše děje a nemůžeme to ovlivnit.
Indové a Angličané často nemohou volit změnu , jejich konání je dané společenským očekáváním, kastou, příslušností atd.
I povolání a sňatek jim určuje rodina aspolečnost. Stávají se roboty z účinku tradicí.
Horší je, když se popírá svobodná vůle i v oblasti duše a její cesty. Nemůžeme prý mít vliv ani na své zdokonalení. U nás dokonce je učení Jana Kalvína, že milost Boží je určená u Boha dopředu a kdo je určený, ten ji dostane. Síle milosti ani nelze uhnout a tak takový člověk nutně následuje Boha a bude zachráněný.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod nejsem » ned 04. kvě 2014 18:25:48

Už když můžeš pomyslet že se ti něco nelíbí ( opakem nelibosti je pak libost), je to punc svobody...
V módě ale bývá i tzv nemyšlení, ten stav ale, je-li naprostý, nelze charakterizovat..
nejsem
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod malpan » ned 04. kvě 2014 18:26:38

nop píše:... že milost Boží je určená u Boha dopředu a kdo je určený, ten ji dostane..

ta určenost předem je daná tím, kudy směřujeme své životy, takže sami jdeme vstříc té milosti tím, že nejdeme proti ní.... Sami jsme těmi, kdo rozhodují, kdo jsme tím bohem - bez egoistického tlučení se do prsou
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod malpan » ned 04. kvě 2014 18:36:48

nejsem píše:Už když můžeš pomyslet že se ti něco nelíbí ( opakem nelibosti je pak libost), je to punc svobody...
V módě ale bývá i tzv nemyšlení, ten stav ale, je-li naprostý, nelze charakterizovat..

ale i tady platí, že je důležité pochopit, co je tím myšleno. Nemyslet je vrchol, který nelze pojmout, dokud nejsme dostatečně připraveni - karmické dluhy nejde přeskočit, jde je jen odžít, maximálně rozpustit (ale to je vyšší dívčí, kdy už jedinec dokáže se sebou pracovat)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod nop » ned 04. kvě 2014 18:41:29

malpan píše:
nop píše:... že milost Boží je určená u Boha dopředu a kdo je určený, ten ji dostane..

ta určenost předem je daná tím, kudy směřujeme své životy, takže sami jdeme vstříc té milosti tím, že nejdeme proti ní.... Sami jsme těmi, kdo rozhodují, kdo jsme tím bohem - bez egoistického tlučení se do prsou

Víš, u náboženského myšlení o tom, že k dispozici je jenom jeden život, tam může být lidem nápadné, jak to jednomu dobře šlo být spravedlivě živý a tak to vypadá jakoby to měl usnadněné nebo nalinkované dopředu. Působitelem takové snadnosti je pak Bůh, podle dodatečného úsudku lidí.
Těm smutným, kterým ten poctivý život nešel tak snadno, by se mohlo a mělo říci "nezoufej, zkoušej to dále". Ale při představě jednoho života je nemožné utěšovat zkoušející, že pokaždé to půjde lépe a lépe.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod malpan » ned 04. kvě 2014 18:41:45

vostalpetr píše:Právě proto chci nákýho gurua, co mně zdarma poradí ...

možná na toho favorita někoho utáhneš, ale nevidím to moc reálně :what: 8)
:D
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod malpan » ned 04. kvě 2014 18:44:28

nop píše: spravedlivě živý ... poctivý život.

ano, vysvětlením může být pochopení, co pro koho znamenají významy těch slov
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod nejsem » ned 04. kvě 2014 19:41:31

malpan píše:
nejsem píše:Už když můžeš pomyslet že se ti něco nelíbí ( opakem nelibosti je pak libost), je to punc svobody...
V módě ale bývá i tzv nemyšlení, ten stav ale, je-li naprostý, nelze charakterizovat..

ale i tady platí, že je důležité pochopit, co je tím myšleno. Nemyslet je vrchol, který nelze pojmout, dokud nejsme dostatečně připraveni - karmické dluhy nejde přeskočit, jde je jen odžít, maximálně rozpustit (ale to je vyšší dívčí, kdy už jedinec dokáže se sebou pracovat)

Je to kolotoč. Když chceš z něj vystoupit, nejde to, protože snaha je spojena s mentální aktivitou, a ta je proudem který pohání kolotoč...
nejsem
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod irulan » ned 04. kvě 2014 19:51:36

Je to kolotoč. Když chceš z něj vystoupit, nejde to, protože snaha je spojena s mentální aktivitou, a ta je proudem který pohání kolotoč..

to je výstižný :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod malpan » ned 04. kvě 2014 19:57:13

nejsem píše:Je to kolotoč. Když chceš z něj vystoupit, nejde to, protože snaha je spojena s mentální aktivitou, a ta je proudem který pohání kolotoč...

Jasně. Každá příčina má své následky, každý následek má své příčiny. Je nejprve nutné jen pochopit, že ten kruh chceme rozetnout, jak jej rozetnout a začít přesměrovávat tok možností jiný směrem...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod Linda » ned 04. kvě 2014 19:59:23

nejsem píše:Je to kolotoč. Když chceš z něj vystoupit, nejde to, protože snaha je spojena s mentální aktivitou, a ta je proudem který pohání kolotoč...

Když po bezpočtu pokusů z něj vystoupit ti nakonec plně dojde, že to udělat prostě nejde - že v každém, i v tom domněle nejneosobnějším pokusu je vždycky přítomný ten, kdo má zájem vystoupit, - ode-vzdáš to beze zbytku Tomu, Co ten kolotoč, vytvářený Jeho Energií, ho v Sobě vlastní Energií roztáčí (což je podstatně jiné než si říct "a prdím na to, to prostě nejde udělat !")

... kolotoč jede dál, ale je zřejmé, že jede samovolně, bez "někoho", kdo by na něm jel

....

to samozřejmě nenastane najednou, postupně se rozpoznává setrvačné naskakování na kolotoč jako součást Jeho jízdy
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Další

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník