Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod irulan » čtv 08. kvě 2014 21:26:20

rafael píše:
irulan píše:
rafael píše:

a tohle je právě chybné chápání..

medituje pouze vždy mysl, chápe pouze vždy mysl, spontáně relaxuje vždy jen mysl.. vždy tohle vše vymyslí mysl..

mysl nemůže odstranit mysl.. ale pouze vnitřní pozornost božského JÁ, není se potřeba hlídat myslí.. stačí se zaměřit na vnitřní pozornost a mysl se zastaví sama, bez ničeho.. pouze silou vnitřní pozornosti, nic víc k tomu potřeba není..

a kdo že se to zaměřuje na vnitřní pozornost? A co že je to ta vnitřní pozornost?


ty už nevíš co je vnitřní pozornost?, co je tvé pravé JÁ? vzpoměn si na milost brahmana, vzpomen si na dobu 5 minut po té milosti a později.. tohle je vnitřní pozornost a tohle je tvé božské JÁ,tohle je ježíš kristus..v té chvíli nemáš myšlenky.. vdyť to přeci znáš, vždyt je to tvá přirozenost, chvíle bez závoje mysli pomocí gurua..

není kdo by se zaměřil na vnitřní pozornost, vnitřní pozornost nebo božské JÁ nebo ježíš kristus se zaměřuje na ego na mysl, je za tím vším.. vzpoměn si na tu chvíli v které jsi byla, byla jsi za myslí, za egem.. byla jsi DOMA ..

jo vnitřní pozornost chápu jako pozorování vlastních myšlenek, motivací, jednání, emocí. Ale rozhodně bych to nenazvala, že jsem za egem nebo bez ega. Je to ego, které je v klidu a pozoruje samo sebe. Nebo relaxuje, netvoří myšlenky a pozoruje nebo nepozoruje. Je v klidu. Je tiché. Ale myslíš, že tam není??? A kdo o tom potom vypráví?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod ros » čtv 08. kvě 2014 23:06:19

Odpovídám jen na úvodní otázku (na diskuzi se mi nějak nedaří navázat)
Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Co takhle kouknout se do zrcadla. ;)
ros
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod rafael » pát 09. kvě 2014 5:43:35

jo vnitřní pozornost chápu jako pozorování vlastních myšlenek, motivací, jednání, emocí. Ale rozhodně bych to nenazvala, že jsem za egem nebo bez ega. Je to ego, které je v klidu a pozoruje samo sebe. Nebo relaxuje, netvoří myšlenky a pozoruje nebo nepozoruje. Je v klidu. Je tiché. Ale myslíš, že tam není??? A kdo o tom potom vypráví?


proč píšeš dotazovací otázky pouze do fora a neprovádíš je v praxi?? to by jsi pak nemusela psát o něčem co teprve hledáš, ale už by jsi to měla dávno za sebou..

opakování matka moudrousti a píšu to tady neustále dokola několikrát v příspěvcích.. ticho je stojící ego, mysl která stojí a která stále vše ví ale myšlenky nevytváří.. je to zastavené ego.. odstranění tohoto stavu?? "kdo to prožívá.." tímto se dostaneme za ego

pokud sme za egem svou vnitřní pozorností a dokážeme se dívat na ego tak to ego odstraňuje pouze už jen ta vnitřní pozonost.. a přestože sme stále za egem už popis samotný naznačuje že tam ego stále je do té doby než ho vnitřní pozornost božského já nerozpustí trvale a napořád..střídají se ale stavy kdy tam ego chvílemi je a pak zase není.. je to jako na houpačce a jelikož i myšlenky tak i ego má setrvačnost tak jedním stavem bez ega ho nejde smazat trvale na poprvé pouze jedním vnorem do stavu bez ega..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod rafael » pát 09. kvě 2014 5:43:57

ros píše:Odpovídám jen na úvodní otázku (na diskuzi se mi nějak nedaří navázat)
Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Co takhle kouknout se do zrcadla. ;)


hezky napsané.. :)
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. kvě 2014 8:02:32

:yes:
Návštěvník
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. kvě 2014 8:33:09

A je to!
Návštěvník
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod irulan » pát 09. kvě 2014 16:08:27

rafael píše:proč píšeš dotazovací otázky pouze do fora a neprovádíš je v praxi?? to by jsi pak nemusela psát o něčem co teprve hledáš, ale už by jsi to měla dávno za sebou..
..

co ty víš, co probíhá ve mně. A co jako hledám? Já nehledám, jen poznávám a to i pomocí názorů a zkušeností jiných lidí, prostě poznávám sebe prostřednictvím svýho života. Prostě mě to (asi narozdíl od tebe baví), že ti to tak vadí?

opakování matka moudrousti a píšu to tady neustále dokola několikrát v příspěvcích.. ticho je stojící ego, mysl která stojí a která stále vše ví ale myšlenky nevytváří.. je to zastavené ego.. odstranění tohoto stavu?? "kdo to prožívá.." tímto se dostaneme za ego

pokud sme za egem svou vnitřní pozorností a dokážeme se dívat na ego tak to ego odstraňuje pouze už jen ta vnitřní pozonost.. a přestože sme stále za egem už popis samotný naznačuje že tam ego stále je do té doby než ho vnitřní pozornost božského já nerozpustí trvale a napořád..střídají se ale stavy kdy tam ego chvílemi je a pak zase není.. je to jako na houpačce a jelikož i myšlenky tak i ego má setrvačnost tak jedním stavem bez ega ho nejde smazat trvale na poprvé pouze jedním vnorem do stavu bez ega..

ty jako osoba Rafael jsi ego, jak můžeš být za egem a dívat se na něj? (protože ta osoba to tady vypráví).... Já ti to věřím, že si to skutečně myslíš, ale taky si myslím, že se jednoduše oblbuješ. Ale říká ti to pouze mé ego, takže- Božské já bez ega, tebe to vůbec nemusí trápit, ne?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod rafael » pát 09. kvě 2014 22:16:16

ty jako osoba Rafael jsi ego, jak můžeš být za egem a dívat se na něj? (protože ta osoba to tady vypráví).... Já ti to věřím, že si to skutečně myslíš, ale taky si myslím, že se jednoduše oblbuješ. Ale říká ti to pouze mé ego, takže- Božské já bez ega, tebe to vůbec nemusí trápit, ne?



rafael je jmeno pro tento web, mé osobní jmeno je pro život..ani jedno nejsem..obojí patří egu , mysli.. budu se opakovat znova.. když sme za egem neznamená že ego je spáleno.. ego a mysl jako taková má setrvačnost.. a tak jako se nemůžeš ze dne na den vyléčit z angíny protože tělo se musí postupně uzdravit a s rekonvalescencí to potrvá měsíc, tak nemůžeš ego spálit pouze jedním vnorem za ego.. protože má taky setrvačnost která se utváří celý život, minulé životy....

tvoje otázka jak můžu být za egem je velice jednoduchá.. nikdy co zde píšu sem si nevymyslel, nepřepsal, nepřidal za své.. přestože dva lidé mívají spojenou cestu pak ji bůh rozdělí.. každý jde svým směrem a svou praxí.. pokud si myslíš že jsem lhář tím co píšu? je to tvá představa tvého názoru tvé mysli..nezlobím se ale na tebe.. nechci a nebudu ti nic dokazovat, protože najdeš znova něco co bude tvou mysl trápit a budeš říkat když já to nemám nemáš to ani ty..

lidé si myslí že si určí svou praxi, svou cestu, svůj duchovní postup, ale ono to tak není ..vše je boží vůle, odevzdání se tomu všemu pochopíme jak to celé je. naše rozhodnutí (příčina) včetně našeho třeba duchovního postupu (následek) je plně v boží vůli.. nemůžeme si vybrat jakou praxi děláme, jak daleko dojdeme, a jestli někdo je za egem a budeme mu to věřit, nebo za egem není protože já to nemám jako on nebo někdo jiný.. tohle vše je chybné myšlení něčeho čeho se máme vzdát.. celý náš život je pouze boží vůle at tomu někdo věří nebo ne..stejně tak duchovní praxe každého člověka at je jakákoliv je také boží vůle..člověk sám o tom nerozhoduje..tak jako nerozhoduje o realizaci.. jak říkají gurové realizace je vždy v boží vůli k danému člověku, a ikdyž můžeme mít praxi jakkoliv dokonalou, mysl jakkoliv čistou, ego jakkoliv spálené, je vždy a pouze na boží vůli a její milosti jak s tím vším naloží a co udělá.. a stejné je to jako se dvěma lidmi kteří se duchovně potkají, tak později jdou každý svou cestou..i to je boží vůle..

Poznejte Boha bez své mysli. Sledujte svou mysl s pozorností a mysl zmizí. Když se něco objeví, ptejte se: "Kdo jsem já?". Bůh nemá mysl. Bůh nemá tvar ani jméno. Mysl nemůže poznat Boha.

Pokud máte uvnitř Klid, pak ten Klid není výsledkem vašeho úsilí. Pokud tam nejste, pokud mysl tam není, pak zůstává pouze Já. Klid je energie Já. Proto Klid nepřichází z vašeho úsilí. Pokud tam není mysl, pokud mysl zmizí, zbyde Já. Pokud tam není pozorovatel, pak to je zážitek Já a to je váš přirozený stav. Zážitek Já není výsledkem vašeho úsilí, protože každá myšlenka je iluze.
Jak dosáhnout božského stavu? Pomocí mysli? Ne. Mysl a všechny myšlenky jsou daleko od božského Já. Mysl vytváří pouze iluzi. Vy si ale myslíte, že to všechno je reálné a pravdivé. Co je to ego? Vytváření myšlenek je ego. Vaše mysl, vaše myšlenky vytváří svět a vy žijete podle toho, jak jste si svět vytvořili. Chodíte sem, tam, sem, tam, ... ale všechno je iluze. "Och", myslíte si, "tohle je dobré, to mi pomůže, tohle potřebuji". Co znamená potřebovat? Co znamená jakékoliv slovo, jakákoliv idea, jakýkoliv pocit? Co je skutečnost? Nepřítomnost mysli, zmizení mysli je skutečnost. To je permanentní, to je stálé. Váš přirozený stav nezná smrt. V mysli jste dobří nebo špatní; v božském Já není dobré nebo špatné. Já nemá mysl, Já je pořád stejné. Proto ten, kdo chce Realizaci, má pracovat vždycky jen uvnitř.


Božské Já ví všechno... ví, co je pro vás dobré, ví, co potřebujete. Ego zbytečně vytváří nesmysly. Proto vaší povinností je to zastavit, odstranit! Potom přichází velmi přirozeně energie božského Já a sílí. Realizace Já znamená skoncovat s připoutáním k vlastní mysli. Odstraňujete své myšlenky a touhy z milosti božského Já nebo Gurua, nikoliv vlastním úsilím. Zastavte své myšlenky a všechno se děje z milosti božského Já nebo Gurua. Jděte, dělejte cokoliv bez připoutanosti a s Klidem a energie Já se bude zvětšovat. Nepřipoutanost k mysli - to je zážitek božského Já.

Každá myšlenka má ego, proto každá myšlenka znamená problém. Ihned povstane dualita... dobré/špatné, láska/nenávist, obliba/odpor. Všechna dualita povstává zároveň s egem. Když však své ego odstraníte, pak jsou všechny myšlenky bez ega. Když odstraníte ego, zmizí dualita. Ten kdo nemá ego je božským Já. Ten pak vidí, že všechno je stejné, že všechno na světě je si rovno, protože tvůrce duality zmizel. Neexistují rozdíly, protože Já nezná rozdíly. Ego vždycky vytváří rozdíly, proto odstraňte své ego; pak není možné vidět rozdíly, protože v Já není tvůrce rozdílů. Proto musíte zabít své ego! Do té doby, než zabijete své ego, není žádný problém vyřešen. Pokud zabijete své ego ... zmizí dobré a špatné, láska a nenávist, a veškerá dualita ... pak jste božským Já.

Gňáni proto hovoří se všemi hledajícími Srdcem, upřímně a z celého božského Já. On nezná rozdíly, nevidí tvary ani jména, nezná svět. On nemá ego, nemá mysl, on je božské Já. Gňáni také vidí svět a hovoří s oddanými, cestuje na rozličná místa, ale zažívá pořád stejný stav božského Já. Gňáni zná pouze božské Já... všechno je božské Já.

Myslíte si: "Ach, každý je božské Já" a snažíte se vidět ve všem rovnost skrz své ego ... to je ale vyloučeno. Odstraňte své ego. Gňáni je pořád stejný. Vy myslíte na Boha, ale Gňáni na Boha nikdy nemyslí. V Bohu nejsou rozdíly... není rozdíl mezi Bohem a vámi.

Pokud si vytvoříte nějaký rozdíl nebo oddělenost - pak je to myšlenka, je to ego, je to dualita. Proto stop! BUĎTE ... bez myšlenek, bez zážitků, beze světla, bez vidění, bez prázdnoty. BUĎTE tím Klidem, BUĎTE tím Tichem. Žádný prožívající, žádný pozorovatel. Pokud tam máte pozorovatele, soustřeďte na něj svou pozornost a koncentraci a odstraňte ho. Je něco uvnitř? Pak BUĎTE s plným vědomím, s plnou pozorností ... pak všechno zmizí. Plné vědomí ... bez pozorovatele, bez prožívajícího. Pokud něco vidíte, je tam pozorovatel; pokud něco prožíváte, je tam prožívající. Proto odstraňte všechno co zahaluje božské Já; hleďte s plným vědomím, s plnou pozorností. Hleďte na mysl; neztrácejte pozornost. Každý nápad, každá idea zakrývá váš prožitek Já. Proto odstraňujte ... vše musí zmizet! Musíte mysl zabít pomocí plného Vědomí!

ážitek Já není nikdy z vašeho úsilí. Vaše touhy, vaše duality, vaše podoba a jméno nikdy nepomohou k Realizaci. Božské Já je zde pořád ... mysl nebo úsilí nejsou třeba. Milost Já spaluje vaše ego, vaše myšlenky, vaší iluzi. Já odstraňuje vše, to je jeho práce. Vy si však myslíte, že to odstraňujete vy. Je to jen velké divadlo, velkofilm.

K realizaci Já může dojít každý, ale proč to tak dlouho trvá? V mysli je velmi mnoho chyb, proto to zpoždění. Příčinou toho zpoždění jste vy. Pokud neztratíte svůj vnitřní Klid, pokud máte plnou pozornost toho klidu, pak je to snadné a Realizace Já je možná během krátké doby. Neztraťte svůj vnitřní mír a vědomí... vnitřní mír a vědomí nikdy nedopustí přítomnost falešného já. Pokud ztratíte svůj Klid a Vědomí, božské Já je hned zakryto myšlenkami ... ale je to jen iluze a sen. Vy jste Bůh, ale jste slabí v mysli s falešným já. Kvůli svým myšlenkám, kvůli lákadlům, kvůli připoutanosti, kvůli zájmům, jste nyní slabí... slabí... slabí. Zahoďte tu slabost mysli ... tu připoutanost k myšlenkám. "Připoutejte se" k Srdci, k vnitřnímu Míru, k božskému Já! Budete-li "připoutáni" k božskému Já, nebudete mít žádný problém, ani obtíž s kýmkoliv na světě.

Kdo dokáže skutečně vidět Gurua, kdo dokáže skutečně vidět Boha, kdo dokáže vidět dokonale svět? Ten, kdo má zážitek Já... jen ten vidí všechno skutečně a dokonale. Milost Gurua, milost Boží, milost Já vede k zážitku Já. Jak pomůže Gňáni k získání zážitku Já? On tam nemá film, jen zážitek Já. On nemá mysl, jen Osvícené Já. Proto zážitek Já máte z milosti Gňániho, ne z vlastního úsilí. Když do vás vstoupí milost Já, vaše úsilí a mysl zmizí... jen božské Já - váš přirozený stav - zůstává. Vy jste Já, nejste mysl... Milost přichází zpoza mysli. Když máte zážitek Já, film se zastaví. O přestávce vidíte plátno, ale film pak zase začne, pokud je tam ještě ego. Milost a energie Já vejdou do vašeho Srdce a hned je tam zážitek Já. Ten odstraňuje tendence a touhy - které tam překáží - velmi přirozeně a bez úsilí.


Pokud máte vnitřní Klid a Pozornost, je to zážitek Já - váš přirozený stav. Buďte v Klidu ... víc není třeba. Sledujte svou mysl; pokud se objeví myšlenka, okamžitě se ptejte: "Kdo jsem já?". Buďte tím Tichem.
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod alfa » pát 29. led 2016 20:17:26

nejsem píše:Už když můžeš pomyslet že se ti něco nelíbí ( opakem nelibosti je pak libost), je to punc svobody...
V módě ale bývá i tzv nemyšlení, ten stav ale, je-li naprostý, nelze charakterizovat..[/quoteCesta radosti a štěstí – anatomie nemyšlení


Utsukushii Tenka:
Když přijde řeč na téma osvícení, vypuknou vášnivé diskuse o myšlení nemyslícího a nemyšlení myslícího. Tak nějak tušíme, že v nejvyšších stavech vědomí jde o to „nemyslet“, přesněji řečeno nebýt v myšlení angažován, zároveň ale tušíme, že nejde o to nějak „vypnout mozek“ nebo odnaučit mozek přemýšlet. K pochopení dané problematiky by nám velice pomohlo, kdybychom věděli, zda mozek myšlenky „vytváří“, nebo zda je pouze „přijímá“ z okolního prostředí. Ať už je tomu tak či onak, o dosažení stavu nehybné mysli se můžeme přinejmenším pokoušet.
Smyslové vjemy, vzpomínky, myšlenky volací, myšlenky odpovídací, myšlenky zvažující a myšlenky komentující, to je základní schéma myšlení, se kterým se setkáváme při duševních a duchovních cvičeních, při přechodu mezi relaxací, koncentrací a meditací. Sedíte s nohama křížem nebo třeba v seiza, provádíte dechová cvičení, a náhle si uvědomíte, že máte hlad, smyslový vjem a vzpomínky vedou k myšlence volací: „Musím něco sníst,“ která vede k myšlence odpovídací: „Půjdu se najíst...“ A co čert nechtěl, vznikne celý řetězec myšlenek zvažujících: „Mám přerušit cvičení, a najíst se, nebo mám nejprve docvičit, a pak se najíst?“ Dále řetězec myšlenek pokračuje myšlenkami komentujícími: „Když teď přeruším cvičení, tak to je jako bych ani necvičil, a pak se mi s plným břichem bude špatně cvičit, ale zase s pocitem hladu se mi také špatně cvičí...“ Cvičenec brzy zjistí, že čím více je tělo v klidu, tím snadněji v mysli vznikají celé řetězce myšlení, jak z toho ven? Jak se dobrat nemyšlení? Předně se vzdejme myšlenek zvažujících a komentujících, vzdejme se snahy zabřednout do sáhodlouhých úvah, vzdejme se snahy komentovat probíhající myšlenkové pochody. Pozorujme klidně, jak smyslové vjemy a vzpomínky vedou k myšlenkám volacím a odpovídacím, ale vědomě se vzdejme jakékoli myšlenkové reakce na ně. Upřeme svou pozornost na průběh dýchání, použijme mantru (například HÓHÚM pro nádech a SÓHÚM pro výdech), afirmaci či motlitbu, která nahradí myšlenky volací a odpovídací. Navoďme si pocit radosti a štěstí, s tímto pocitem upřeme pozornost opět na průběh dýchání, na rytmus svého dechu či svého srdce, tentokráte již bez mantry, afirmace či modlitby. Upřeme pozornost na pocit radosti a štěstí, jakoby to byla jediná informace, kterou přijímáme, jediná informace, kterou vysíláme, čímž nahradíme smyslové vjemy a vzpomínky. Pozorujme emanaci světla a lásky uvnitř našeho já a její prostupování do našeho blízkého i vzdáleného okolí. Právě tento „nepřetržitý“ tok světla a lásky je „obrazem“ našeho „nepřetržitého“ pocitu radosti a štěstí. Pozorujme, aniž bychom hodnotili, aniž by naše mysl ulpívala, kochejme se. Pozorujme průběh emanace z bezprostřední blízkosti, bez úvah, splyňme s tímto jevem, více již nebude duality mezi pozorovatelem a pozorovaným.
alfa
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod arikiran » sob 30. led 2016 9:31:14

Opet se vracim k otazce: Jak poznam realizovaneho?
V mem pojeti bych se ptal: Jak poznam-urcim stupen realizovanosti dotycneho cloveka?

Tj jeho charakter, radostnost, slechetnost, svetelnost, miru jeho stastnosti...a vubec ssilu celeho jeho projevu

Idealni by byl Pristroj...ktery by stacil namirit na onoho cloveka a stupnice by vydala Udaj...Cislo...Signifikant...Hodnotu, ktera by popisovala duchovni uroven dotycneho

Koneckoncu....tusim, ze ve sve vybave uz takovy Pristroj mam...bohuzal dlouhym nepouzivanim ci nespravnym pouzivanim zarezl a rozsteloval se
Ale pracuji na jeho zlepsovani opetnem
Dik za tady tu otazku
...x...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod lama » sob 06. úno 2016 13:44:52

Otázka je to zajímavá. A hned vzápětí mi vyskočí další.
Proč potřebuji poznat realizovaného (a ty další ....) ?
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod rafael » sob 06. úno 2016 17:16:52

arikiran píše:Opet se vracim k otazce: Jak poznam realizovaneho?
V mem pojeti bych se ptal: Jak poznam-urcim stupen realizovanosti dotycneho cloveka?

Tj jeho charakter, radostnost, slechetnost, svetelnost, miru jeho stastnosti...a vubec ssilu celeho jeho projevu

Idealni by byl Pristroj...ktery by stacil namirit na onoho cloveka a stupnice by vydala Udaj...Cislo...Signifikant...Hodnotu, ktera by popisovala duchovni uroven dotycneho

Koneckoncu....tusim, ze ve sve vybave uz takovy Pristroj mam...bohuzal dlouhym nepouzivanim ci nespravnym pouzivanim zarezl a rozsteloval se
Ale pracuji na jeho zlepsovani opetnem
Dik za tady tu otazku
...x...


proč hledáš jinde.. vždyt ty sám jsi realizovaný, jsi nekonečný.. jen tvá mysl ti říká že nejsi.. jsi tím co hledáš.. nehledej venku, obrať svou pozornost do nitra.. použij jakoukoliv duchovní metodu k tomu obrácení do nitra..tam najdeš co hledáš.. realizovaný člověk nemá charakter, radostnost atd. realizovaný člověk jenom JE, jeho mysl se rozpustila v lásce jeho síly srdce..není žádnou osobností.. a ty jsi stejný jako on, nech mysl jít a najdeš co hledáš, nehledej mimo sebe.. venku nic takového nenajdeš nikdy i kdyby jsi miliony let hledal.. zdorj realizace jsi ty sám , realizuje pouze mysl, mysl hledá realizaci, mysl raealizaci nezná..to co hledáš už máš, má to každý kolem tebe, úplně všichni.. jde jen o to opustit mysl, vzdás se jí.. vzdát se pojmu a pocitu já jsem tělo.. pak najdeš co hledáš a zjistíš že jsi hledal SEBE..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod arikiran » sob 06. úno 2016 20:30:36

Odpovidam lamovi
Poznat stav realizace je dobre...nejen sve, ale i druheho...
Takto prinejmensim nenaletis na zdani, ktere si kolem sebe buduji lide , kteri z mnoha duvodu svou realizovanost precenuji...nebo i podcenuji

Vzdyt to by byla parada mit pristroj, ktery by se vyhnul subjektivismu v teto otazce a narovinu by rek, jak to je....sobe i o druhem
...
...odovidam Rafaelovi
Promin, ale doufam, ze ja sam znam sebe trochu lepe, nez me znas ty...moje ambice jsou obrovske, muj potencial take...skutecne plneni ale pokulhava a priblizovat se potencialu prakticky a opravdove se mi zda lepsi, nez se chlacholit tim, ze je hotovo....A SKUTEK UTEK!

Jak myslis, Rafaeli, ze jsi v realizovanosti daleko ty?
Podle toho, cos napsal, uz o tom premyslet nemusis, neb vseho je davno dosazeno...
Dokud se budes ridit touto spekulaci, taxi vlastne jeste ani nezacal

Hodne stesti
...x...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 20:41:43

arikiran píše:Podle toho, cos napsal, uz o tom premyslet nemusis, neb vseho je davno dosazeno...
Dokud se budes ridit touto spekulaci, taxi vlastne jeste ani nezacal


Ano, být tím, kdo nikdy nezačal.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod arikiran » sob 06. úno 2016 21:00:37

Nebudu spekulovat o motivech tech, co nikdy nezacali, ani je plisnit...mozna zacali a jaxi se to nevyvedlo...

JA---KONECNE---ZACAL---HURAAA---A JE TO PARADA!!!

...x...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod Jana » sob 06. úno 2016 21:13:29

Maharadž: Pochopte nejprve, že nejste tím jedincem, za kterého se považujete. To, za co se považujete, je pouhá sugesce a představivost. Nemáte žádné rodiče, nikdy jste se nenarodil; ani nikdy nezemřete. Buďto mi věřte, když vám to říkám, nebo k tomu dospějte sám vlastním přemítáním a zkoumáním. Cesta naprosté důvěry je rychlá, ta druhá je pomalá, ale jistá. Obě je nutné ověřit v akci. Jednejte podle toho, co si myslíte, že je správné – to je cesta k pravdě.

http://www.advaita.cz/26613n-79.-jedine ... ja-jsem-to
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod lama » sob 06. úno 2016 21:54:57

arikiran píše:Odpovidam lamovi
Poznat stav realizace je dobre...nejen sve, ale i druheho...
Takto prinejmensim nenaletis na zdani, ktere si kolem sebe buduji lide , kteri z mnoha duvodu svou realizovanost precenuji...nebo i podcenuji

Vzdyt to by byla parada mit pristroj, ktery by se vyhnul subjektivismu v teto otazce a narovinu by rek, jak to je....sobe i o druhem

Nějakou formu subjektivizmu použiješ zřejmě i potom. Co když Ti nebude vyhovovat třeba Zen a potkáš realizovaného mistra Zenu? Co když člověk, který realizoval všechny siddhi žije jen v Himalájích ale Franta z vedlejšího vchodu sice není realizovaný, ale umí Tě naučit jak chodit po vodě a Ty to teď zrovna potřebuješ?
lama
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte 23. črc 2013 16:54:18

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod rafael » sob 06. úno 2016 22:18:31

arikiran píše:Odpovidam lamovi
Poznat stav realizace je dobre...nejen sve, ale i druheho...
Takto prinejmensim nenaletis na zdani, ktere si kolem sebe buduji lide , kteri z mnoha duvodu svou realizovanost precenuji...nebo i podcenuji

Vzdyt to by byla parada mit pristroj, ktery by se vyhnul subjektivismu v teto otazce a narovinu by rek, jak to je....sobe i o druhem
...
...odovidam Rafaelovi
Promin, ale doufam, ze ja sam znam sebe trochu lepe, nez me znas ty...moje ambice jsou obrovske, muj potencial take...skutecne plneni ale pokulhava a priblizovat se potencialu prakticky a opravdove se mi zda lepsi, nez se chlacholit tim, ze je hotovo....A SKUTEK UTEK!

Jak myslis, Rafaeli, ze jsi v realizovanosti daleko ty?
Podle toho, cos napsal, uz o tom premyslet nemusis, neb vseho je davno dosazeno...
Dokud se budes ridit touto spekulaci, taxi vlastne jeste ani nezacal

Hodne stesti
...x...


poradím ti jinak.. jed do prahy kde jezdívají realizovaní guruové matka meera, sri brahmam nebo taky swami viswanada , u sri brahmana se můžeš před satsangem domluvit a můžeš se brahmana dotknout kdy se přenese "obrazně řečeno" jeho stav realizace na tebe, zmizí ti mysl, tvá mysl, ego dočasně zmizí a ty poznáš sám SEBE (poznáš svou vlastní realizaci) napsáno laicky.. jedině tak asi nejlíp poznáš co hledat a jak to hledat..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod petr.v » sob 06. úno 2016 22:47:46

To je tak blbá otázka že jsem snad ještě blbější neviděl,

nebot to na co se ptá na to i odpovídá,

osvícenej bude asi svítit,

nebo jste si asi mysleli že bude dělat co ???

Že bude mít hemzy o nějakým duchovnu a bude chytrej jako rádio ???

Že bude mít za uchem kytku a bude se blaženě usmívat ???

To umí přece každej blbec...

Jen si to vy truhlíci nesmíte představovat a vytvářet si nějakej placebo efekty,

protože (vy dutohlavové) svítí přece celej prostor...
petr.v
 

Re: Jak poznáme realizovaného (probuzeného, osvíceného...)?

Nový příspěvekod Měsíček » ned 07. úno 2016 7:38:16

petr.v píše:osvícenej bude asi svítit,


Obrázek

Tak sviť
Měsíček
 

PředchozíDalší

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník