Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » úte 07. led 2014 21:24:48

V dokumentárním filmu o LSD me zaujala čast , která popisuje vnímáni objektu (vnitrni či vnější strany masky) třemi skupinami lidi (normálně vnimajicimi, schizofreniky a lidmi pod psychedeliky). Normálně vnimajici "viděli" vždy konvexni, (vypouklou, tu vnější) tak jak jejich mysl předpokládala, tak jak si obraz spojovala se svými koncepty, se svými zkušenostmi. Ostatní dvě skupiny rozlišovaly mezi konvexni a konkavni stranou. Experimentatori si tento jev (u běžného vnímáni) vysvětlili jako určité "zjednodušení" zpracovávaných dat prirazenim ke konceptum, možna z důvodu zefektiveni, ale zda se ze se ztrátou některých dat. No a napadá me, co kdyz je naše denní vnímáni prave vždy nejakym tim efektivním, ovsem ne zcela kompletním a jevy, ktere považujeme za paranormalni jsou vnímány jen ve stavu "zvýšeného vědomi", kdy nefunguji naše konceptuální filtry. Co kdyz nejsou různe světy, jsou jen různe pohledy skrze různe filtry. Kdyz je odbourame, můžeme vidět VŠECHNO , ale taky nám z toho muze hrabnout..
Odkaz: tricata šestá minuta...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod PánBů » úte 07. led 2014 21:52:44

jsou jen různe pohledy skrze různe filtry. Kdyz je odbourame, můžeme vidět VŠECHNO , ale taky nám z toho muze hrabnout...

Mám pocit že přesně tohle tu neustále dokola řešíme. Akorát se nedokážem shodnout na tom jestli už vidíme VŠECHNO a nebo nám HRÁBLO :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 07. led 2014 22:13:24

PánBů píše:
jsou jen různe pohledy skrze různe filtry. Kdyz je odbourame, můžeme vidět VŠECHNO , ale taky nám z toho muze hrabnout...

Mám pocit že přesně tohle tu neustále dokola řešíme. Akorát se nedokážem shodnout na tom jestli už vidíme VŠECHNO a nebo nám HRÁBLO :D

Znala jsem kdysi jednu paní, co říkala, že vidí ledacos kolem sebe, stále ve dne i v noci, zastavit to prý může na pár hodin jen jedině s práškem od psychiatra.
Začalo to u ní v době přeletu ufo nad jejich městskou čtvrtí a nemohla najít v sobě vypínače toho dění. Nakonec se s tím naučila trochu žít...
Netuším, jak je na tom nyní, asi 20 let o ní víc nevím, odstěhovala se, nenechala na sebe kontakt..
Návštěvník
 

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod jaosiva » stř 08. led 2014 5:43:56

MY-sme ohnisko interpretaci---nemuzeme jinak,nez interpretovat vnimane...ne ODSTRANENI FILTRU-ale VYMENA FILTRU....a tak to bude,dokud budeme ve Stvoreni

Zmizili individualni epicentrum Vedomi-zmizim predevsim ja,ma individualizovana mysl I muj svet...

Ale proc mizet,kdyz je tu tolik zajimaveho-coz ovsem uz je ma interpretace...
...x....
jaosiva
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 18. pro 2013 6:24:49

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » stř 08. led 2014 8:44:41

proč výměna filtrů?
Když si vzpomenu na poznatek, že mozek je využíván z velmi malé části a ta velká nevyužívaná kapacita je také velkou neznámou, trochu mi to souvisí s těmi filtry, kterých máme možná strašně moc. Možná bychom dokázali bez nich vnímat mnohem větší spektrum jevů (infra a ultrazvuk, jiné elektromagnetické frekvence). No otázkou je pro mě, proč ty filtry a zda je lze bez zbláznění se odstranit a zda je to pro život a jeho kvalitu důležité.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. led 2014 10:17:39

Spíš se jedná o to, umět najít v sobě spínače a vypínače oněch stavů mysli, kdy se registrují jevy v jiném rozsahu, než jsou schopny registrovat běžné fyzické smysly.
Spousta hledačů duchovna si představuje, že to bude mít sepnuto neustále, že třeba bude stále zřít světlo bytí (prázdna) v jeho vnitřní podobě, ať chtějí nebo nechtějí, ať spí či bdí, že budou nonstop ponořeni v savikalpě a nirvikalpě a sahadžanirvikalpě a s denním vědomím dohromady.... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod nop » stř 08. led 2014 11:13:48

jaosiva píše:MY-sme ohnisko interpretaci---nemuzeme jinak,nez interpretovat vnimane...ne ODSTRANENI FILTRU -ale VYMENA FILTRU.... a tak to bude, dokud budeme ve Stvoreni
Zmizi- li individualni epicentrum Vedomi-zmizim predevsim ja, ma individualizovana mysl I muj svet...
Ale proc mizet, kdyz je tu tolik zajimaveho- coz ovsem uz je ma interpretace......x....

To "kdyz je tu tolik zajimaveho" zakládá touhu se zúčastnit a tedy samsáru. "Ještě to nemám hotovo, ještě jsem všechno neužil, nepochopil, nezpracoval,...". To ovšem lze chápat také jako možnost činit (splnit) vyšší cíl, Boží vůli, ne jenom naši zvědavost.
Viz text Žalm 40, 8 Tu jsem řekl: Hle, přicházím. tu jsem, abych vykonal, Bože, tvou vůli. Ve svitku knihy je o mně psáno.
=
Někteří badatelé v Písmu mají za to, že šlo o svitek se zákonem pro krále, který král dostával při slavnostním nastolení na trůn.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod jaosiva » stř 08. led 2014 15:25:24

Nejspis,iru,bychom si meli rict,co si predstavujem pod tim FILTREM

Kazda Bytost je nejak definovana-tyto definice( co to je za bytost,jak jedna,zije,jak se projevuje,...a taky JAK VNIMA-tj,jaké má ty filtry,jak to myslím chápeš ty...)..tvori jakoby jeji ridici matrici-prukaz-jeji mentalni DNA- morfogeneticke pole zhruba,jak to nazval seldrejk...

Vedomi,ktere ovlada tutu matrici,beze zbytku ovlada I tu bytost,nebot prepsanim parametru v 'teto matrici zmenime I stav te bytosti

Je proto dobre,kdyz I ja jako momentalne "clovek" usiluji o prava tuto svou matrici menit a tak ridit svuj bio-zivot s vetsi svobodou a zodpovednosti a eventuálně i s čistšími filtry

A-jako momentalne clovek-take nic opravdu podstatneho NEVNIMAM a NEVIDIM- cim taky? Ocima? Svym omezenym lidskym vedomim?

Svou matrici ma kazda Bytost,Clovek,Duse,Andel,Demon,Bozska bytost,Buh...

Chci-li vnimat-a tim padem I tvorit-jinak,neni lepsi zacit vnimat jako Duse,nez jen upravit si 10 dioptrii na 7?

...x......
jaosiva
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 18. pro 2013 6:24:49

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » čtv 09. led 2014 8:54:08

nepovažuju filtry za pevné a neměnné, právě proto, že se občas stává (myslím že u každého), že se samovolně jakoby vypnou a zažijeme něco "jiného". Tvoje myšlenka, že jsou součástí osoby, že ji tvoří je docela zajímavá, není to bez logiky - pokud je osoba něco nepevného (stejně jako filtry). Pak jestli je něco schopno je vypínat, nebude to osoba. Tím, že něco cvičíme, zpravidla něco chceme ovlivnit (třeba i vypínat filtry) a je to nejspíš tedy marná snaha. Ale můžeme to zkoušet dál, když nás to baví..
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 09. led 2014 9:35:16

vostalpetr píše:je prostě dobrý když jsme štastní a žijeme uvolněný život a plní se nám naše přání a touhy


A pokud se to dotáhne do dokonalosti a přizve se do té hry Bůh, tak se pak plní přání dřív, než si je stíháme uvědomit a je po touhách.
Jak se tomuhle stavu říká, nevím, ale nemá to chybu.

Tak nějak se v tom všechno uvolňuje do Boží vůle
a už vůbec nevadí, že už to nemůže být lepší
a tím pádem není o co usilovat.

:D
Návštěvník
 

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » čtv 09. led 2014 9:49:53

vostalpetr píše:...Je to super život, ale je to život ega....

no právě. Není to špatný, přesně tak..Ale oblbovat se tím, že je to bez ega, to je jen pouhé oblbování se...i když tedy proč se neoblbovat, když je to šťastné. Pochybuju ale že to je šťastné nafurt, myslím, že to stejně samovolně praskne i kdyby člověk nechtěl.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod jaosiva » čtv 09. led 2014 10:51:20

Premysli housenka,ktera se zakuklila,jesli v motylu,kerym se eventuelne stane,bude ego housenky?

Vidim dve zakladni moznosti:
1- z housenky se stane kukla---tj ego housenky,tedy jeji ego-mysl je nahrazena ego-mysli kukly,takovy nejaky prechodny stav,dohlizejici ne metamorfozu...pamet housenciho zivota mizi,nove zatim nikde...( docela klidne by se dalo rict,ze prave do toho stavu se norim..)
2-a z kukly se vylihne Motyl-s zbrusu novou ego-mysli motyla,pameti,schopnostmi,inteligenci,atd....na svou byvalou zravost uz si nepamatuje,vnima svet skrze uplne jine filtry...
3- a v me ilustraci to muze pokracovat klidne dal...motyl prejde do dalsi faze...a dalsi...a dalsi

Co je zde podstatne..?
Ze se s novym stavem kompletne vymeni ego-mysl,mozna jen s malym prusakem do predchazejicich a I budoucich stavu...

Mozna ste zazili nejake zmenene stavy vedomi nebo I sen ve spanku---vetsinou ego-mysl me,jako cloveka zmizela--trval stav---a po jeho ukonceni se zase nasunul stav clovek

Dokonce I v pripade lucidniho snu,kdy vim,ze sem spici clovek a dej,ktery probiha,je jen sen,nemam zaroven vedomi spiciho,nevnimam se v posteli,vnimam pouze dej snu..a zase jen ego-mysli snove postavy,ktera nemusi byt uplne totozna s ego-mysli spiciho

V samadhi,kere sem zazil,nijaka ego-mysl extra nepracovala,...sirosiry prazdny prostor 'vedomi....ale prece jen jakasi myslenka vznikla-otazka...a na tuto otazku prisla odpoved tak,ze se mi to v tom prostoru predvedlo-inscenovelo
Otazka znela: jak to vsechno vzniklo?
Nacez se zacaly rozsirovat svetelne koule,jak uz sem tu kdesi psal

Ale zpet:
Druha moznost vyvoje je zajimavejsi

1- napr list na strome,ma ego-mysl listu,prijima svetlo,chlorofyl pracuje na fotosynteze,kouka neleze-li na nej nejaka ta housenka,zkratka super listci zivot

A najednou-metamorfoza

2- uz se nevnima jako izolovany list s egomysli listu---ALE JAKO VETVICKA!,se spoustou listu...vsechny tyto listy maji sve listci egomysli,A ZAROVEN cela vetvicka ma egomysl vetvicky,kera zss ma sve starosti

3- a najednou bum-vedomi se rozsiri na VETEV... na STROM.... na LES!!

Co to je za Entitu,kera ma vedomi vsech listku,vetvicek,stromu...vsech tech podmnozin egomysli a zaroven paralelne sve vlastni Vedomi,svou vlastni Ego-mysl?

Kdyz se vratim ke svemu zazitku,tak jaxem se ptal na to,jak to vsechno vzniklo a zacaly se objevovet svetelne ci energeticke koule a vsechny rostly a rostly a rodily se dalsi...brzo jich byly tisice,miliony....

Tu se objevila dalsi otazka: to je tak slozite,jak to Poznam?

A v ten moment nastal prave ten zazitek rozsireneho Multivedomi----byl sem zaroven vedomim te nejmensi koulicky...az po tu nejvetsi...vnimal sem mechanismy tvorby a rustu toho komplexu...myslim,ze to byly prave ty energeticko-informacni matrice nejakeho kosmu,s hvezdokupami,galaxiemi,hvezdami,planetami,atd az po elementarni castice...a kazda mysl kazde jednotlivosti pracovala samostatne I v rezimu celku...

Posledni zaver,kery si pamatuji byl---vzdyt je to postaveno na stejnych principech! A vsechno JE TO DOBRE!

...x.....
jaosiva
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 18. pro 2013 6:24:49

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » čtv 09. led 2014 11:18:46

vostalpetr píše:Proč by to nemělo být štastný na furt ?..

ty někoho takovýho znáš, komu se plní všechna přání a je šťastný napořád?
(Jedině že prostě žádný přání nemá.)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 10:33:39

"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 10:36:57

irulan píše:proč výměna filtrů?
Když si vzpomenu na poznatek, že mozek je využíván z velmi malé části a ta velká nevyužívaná kapacita je také velkou neznámou, trochu mi to souvisí s těmi filtry, kterých máme možná strašně moc. Možná bychom dokázali bez nich vnímat mnohem větší spektrum jevů (infra a ultrazvuk, jiné elektromagnetické frekvence). No otázkou je pro mě, proč ty filtry a zda je lze bez zbláznění se odstranit a zda je to pro život a jeho kvalitu důležité.


proč chceš něco vnímat?? proč chceš vnímat energie, frekvence..? je to důležité pro duši, pro JÁ,? potřebuje to JÁ ? kdo to potřebuje? kdo to zkoumá?? už ta slova když si vzpomenu.. nech tu mysl jít.. nech tu myšlenku jít..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 10:42:52

rafael píše:
irulan píše:proč výměna filtrů?
Když si vzpomenu na poznatek, že mozek je využíván z velmi malé části a ta velká nevyužívaná kapacita je také velkou neznámou, trochu mi to souvisí s těmi filtry, kterých máme možná strašně moc. Možná bychom dokázali bez nich vnímat mnohem větší spektrum jevů (infra a ultrazvuk, jiné elektromagnetické frekvence). No otázkou je pro mě, proč ty filtry a zda je lze bez zbláznění se odstranit a zda je to pro život a jeho kvalitu důležité.


proč chceš něco vnímat?? proč chceš vnímat energie, frekvence..? je to důležité pro duši, pro JÁ,? potřebuje to JÁ ? kdo to potřebuje? kdo to zkoumá?? už ta slova když si vzpomenu.. nech tu mysl jít.. nech tu myšlenku jít..

Vis proc? Protože na to, ze tu mysl mam nechat jít a ze vím, ze nic nevím si potrebuju přijít sama. Ja jsem proste skeptik a nevěřící Tomáš a nemůžu přijmout proste jen co mi bylo předloženo, co kde bylo napsáno a co kdo moudrý řekl.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 10:53:09

Vis proc? Protože na to, ze tu mysl mam nechat jít a ze vím, ze nic nevím si potrebuju přijít sama. Ja jsem proste skeptik a nevěřící Tomáš a nemůžu přijmout proste jen co mi bylo předloženo, co kde bylo napsáno a co kdo moudrý řekl.

K čemu potřebuješ něco vědět? kdo potřebuje vědět že víš že víš.. nech toho skeptika odejít, dívej se na něho svým nitrem..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 11:06:44

A to je právě to "moje" nitro. Lidska zkušenost a jeji prožití a zkoumání včetně i mozneho zpochybňování vseho. Ale zároveň i možnosti, ze vse je mozné.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 11:12:09

irulan píše:A to je prave to "moje" nitro. Lidska zkušenost a jeji prožití a zkoumání včetně i mozneho zpochybňování vseho. Ale zároveň i možnosti, ze vse je mozné.


kdo zkoumá.. kdo zpochybňuje.. zabýváš se něčím co nepotřebuješ.. kdo to potřebuje?? zastav mysl a najdeš v nitru vše, vedení, cestu, směr..

Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 11:20:43

Ja vím, ze to nepotrebuju :D proto to baví..neni to potreba, je to hra, muzu ji kdykoliv opustit, nejsem k tomu pripoutana jako k nějakému cíli.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Další

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků