Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » čtv 09. led 2014 9:49:53

vostalpetr píše:...Je to super život, ale je to život ega....

no právě. Není to špatný, přesně tak..Ale oblbovat se tím, že je to bez ega, to je jen pouhé oblbování se...i když tedy proč se neoblbovat, když je to šťastné. Pochybuju ale že to je šťastné nafurt, myslím, že to stejně samovolně praskne i kdyby člověk nechtěl.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod jaosiva » čtv 09. led 2014 10:51:20

Premysli housenka,ktera se zakuklila,jesli v motylu,kerym se eventuelne stane,bude ego housenky?

Vidim dve zakladni moznosti:
1- z housenky se stane kukla---tj ego housenky,tedy jeji ego-mysl je nahrazena ego-mysli kukly,takovy nejaky prechodny stav,dohlizejici ne metamorfozu...pamet housenciho zivota mizi,nove zatim nikde...( docela klidne by se dalo rict,ze prave do toho stavu se norim..)
2-a z kukly se vylihne Motyl-s zbrusu novou ego-mysli motyla,pameti,schopnostmi,inteligenci,atd....na svou byvalou zravost uz si nepamatuje,vnima svet skrze uplne jine filtry...
3- a v me ilustraci to muze pokracovat klidne dal...motyl prejde do dalsi faze...a dalsi...a dalsi

Co je zde podstatne..?
Ze se s novym stavem kompletne vymeni ego-mysl,mozna jen s malym prusakem do predchazejicich a I budoucich stavu...

Mozna ste zazili nejake zmenene stavy vedomi nebo I sen ve spanku---vetsinou ego-mysl me,jako cloveka zmizela--trval stav---a po jeho ukonceni se zase nasunul stav clovek

Dokonce I v pripade lucidniho snu,kdy vim,ze sem spici clovek a dej,ktery probiha,je jen sen,nemam zaroven vedomi spiciho,nevnimam se v posteli,vnimam pouze dej snu..a zase jen ego-mysli snove postavy,ktera nemusi byt uplne totozna s ego-mysli spiciho

V samadhi,kere sem zazil,nijaka ego-mysl extra nepracovala,...sirosiry prazdny prostor 'vedomi....ale prece jen jakasi myslenka vznikla-otazka...a na tuto otazku prisla odpoved tak,ze se mi to v tom prostoru predvedlo-inscenovelo
Otazka znela: jak to vsechno vzniklo?
Nacez se zacaly rozsirovat svetelne koule,jak uz sem tu kdesi psal

Ale zpet:
Druha moznost vyvoje je zajimavejsi

1- napr list na strome,ma ego-mysl listu,prijima svetlo,chlorofyl pracuje na fotosynteze,kouka neleze-li na nej nejaka ta housenka,zkratka super listci zivot

A najednou-metamorfoza

2- uz se nevnima jako izolovany list s egomysli listu---ALE JAKO VETVICKA!,se spoustou listu...vsechny tyto listy maji sve listci egomysli,A ZAROVEN cela vetvicka ma egomysl vetvicky,kera zss ma sve starosti

3- a najednou bum-vedomi se rozsiri na VETEV... na STROM.... na LES!!

Co to je za Entitu,kera ma vedomi vsech listku,vetvicek,stromu...vsech tech podmnozin egomysli a zaroven paralelne sve vlastni Vedomi,svou vlastni Ego-mysl?

Kdyz se vratim ke svemu zazitku,tak jaxem se ptal na to,jak to vsechno vzniklo a zacaly se objevovet svetelne ci energeticke koule a vsechny rostly a rostly a rodily se dalsi...brzo jich byly tisice,miliony....

Tu se objevila dalsi otazka: to je tak slozite,jak to Poznam?

A v ten moment nastal prave ten zazitek rozsireneho Multivedomi----byl sem zaroven vedomim te nejmensi koulicky...az po tu nejvetsi...vnimal sem mechanismy tvorby a rustu toho komplexu...myslim,ze to byly prave ty energeticko-informacni matrice nejakeho kosmu,s hvezdokupami,galaxiemi,hvezdami,planetami,atd az po elementarni castice...a kazda mysl kazde jednotlivosti pracovala samostatne I v rezimu celku...

Posledni zaver,kery si pamatuji byl---vzdyt je to postaveno na stejnych principech! A vsechno JE TO DOBRE!

...x.....
jaosiva
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř 18. pro 2013 6:24:49

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » čtv 09. led 2014 11:18:46

vostalpetr píše:Proč by to nemělo být štastný na furt ?..

ty někoho takovýho znáš, komu se plní všechna přání a je šťastný napořád?
(Jedině že prostě žádný přání nemá.)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 10:33:39

"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 10:36:57

irulan píše:proč výměna filtrů?
Když si vzpomenu na poznatek, že mozek je využíván z velmi malé části a ta velká nevyužívaná kapacita je také velkou neznámou, trochu mi to souvisí s těmi filtry, kterých máme možná strašně moc. Možná bychom dokázali bez nich vnímat mnohem větší spektrum jevů (infra a ultrazvuk, jiné elektromagnetické frekvence). No otázkou je pro mě, proč ty filtry a zda je lze bez zbláznění se odstranit a zda je to pro život a jeho kvalitu důležité.


proč chceš něco vnímat?? proč chceš vnímat energie, frekvence..? je to důležité pro duši, pro JÁ,? potřebuje to JÁ ? kdo to potřebuje? kdo to zkoumá?? už ta slova když si vzpomenu.. nech tu mysl jít.. nech tu myšlenku jít..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 10:42:52

rafael píše:
irulan píše:proč výměna filtrů?
Když si vzpomenu na poznatek, že mozek je využíván z velmi malé části a ta velká nevyužívaná kapacita je také velkou neznámou, trochu mi to souvisí s těmi filtry, kterých máme možná strašně moc. Možná bychom dokázali bez nich vnímat mnohem větší spektrum jevů (infra a ultrazvuk, jiné elektromagnetické frekvence). No otázkou je pro mě, proč ty filtry a zda je lze bez zbláznění se odstranit a zda je to pro život a jeho kvalitu důležité.


proč chceš něco vnímat?? proč chceš vnímat energie, frekvence..? je to důležité pro duši, pro JÁ,? potřebuje to JÁ ? kdo to potřebuje? kdo to zkoumá?? už ta slova když si vzpomenu.. nech tu mysl jít.. nech tu myšlenku jít..

Vis proc? Protože na to, ze tu mysl mam nechat jít a ze vím, ze nic nevím si potrebuju přijít sama. Ja jsem proste skeptik a nevěřící Tomáš a nemůžu přijmout proste jen co mi bylo předloženo, co kde bylo napsáno a co kdo moudrý řekl.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 10:53:09

Vis proc? Protože na to, ze tu mysl mam nechat jít a ze vím, ze nic nevím si potrebuju přijít sama. Ja jsem proste skeptik a nevěřící Tomáš a nemůžu přijmout proste jen co mi bylo předloženo, co kde bylo napsáno a co kdo moudrý řekl.

K čemu potřebuješ něco vědět? kdo potřebuje vědět že víš že víš.. nech toho skeptika odejít, dívej se na něho svým nitrem..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 11:06:44

A to je právě to "moje" nitro. Lidska zkušenost a jeji prožití a zkoumání včetně i mozneho zpochybňování vseho. Ale zároveň i možnosti, ze vse je mozné.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 11:12:09

irulan píše:A to je prave to "moje" nitro. Lidska zkušenost a jeji prožití a zkoumání včetně i mozneho zpochybňování vseho. Ale zároveň i možnosti, ze vse je mozné.


kdo zkoumá.. kdo zpochybňuje.. zabýváš se něčím co nepotřebuješ.. kdo to potřebuje?? zastav mysl a najdeš v nitru vše, vedení, cestu, směr..

Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 11:20:43

Ja vím, ze to nepotrebuju :D proto to baví..neni to potreba, je to hra, muzu ji kdykoliv opustit, nejsem k tomu pripoutana jako k nějakému cíli.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 11:23:24

irulan píše:Ja vím, ze to nepotrebuju :D proto to baví..neni to potreba, je to hra, muzu ji kdykoliv opustit, nejsem k tomu pripoutana jako k nějakému cíli.



můžeš opustit? tak to udělej, dokaž že se vzdáš hry mysli a ega..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 11:40:37

A komu ze to mam dokazat? Egu? :D
Vis kdo provádí askezi? Vis kdo sní o cíli? Vis kdo se obrací dovnitř?
Mas představu, ze mam něco spatne? A chces mi pomoct mít to dobře? Kdo mi chce pomoct?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 12:15:12

irulan píše:A komu ze to mam dokazat? Egu? :D
Vis kdo provádí askezi? Vis kdo sní o cíli? Vis kdo se obrací dovnitř?
Mas představu, ze mam něco spatne? A chces mi pomoct mít to dobře? Kdo mi chce pomoct?


já ti ale nepomáhám.. jen ti ukazuju tvůj obraz tvé mysli která se připoutává ke své představě.. podobně jako jakýkoliv guru nepomáhá (vyjma jeho vlastni energií JÁ), jen ukazuje kde děláme chybu (stejně jako to ukázal mě), ego své vlastní chyby nevidí..nevidí svá připoutání.. guruovi taky řekneš na satsangu když ti ukáže iluzornost tvé mysli "kdo mi chce pomoci" ? samozřejmě že každý musí pracovat na sobě sám , jen si musí uvědomit kde jsou chyby své připoutanosti k tomu co tě baví, k tomu koho baví zkoumání a koho baví celý svět.. a ego nemá rádo rady od žádného.. protože by se svého muselo vzdát a proto použije otázku "kdo mi chce pomoci"

když si mi radila s mými jasnovidými sny ptal sem se tě kdo mi chce pomoci?? naopak sem toho využil a odpoutal se od nich.. jde o nalezení pochopení připoutanosti, o nic jiného z myslí nikdy nejde..najít připoutání a odstranit to..a je jedno jestli je to sen, nebo zkoumání nebo bavení se světem svou myslí a sestrvávání na svých předstvách o tom jediném svém..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod malpan » ned 19. led 2014 13:09:43

myslet si, že jsem připoután je také připoutaností - když chce člověk vše pustit, vlastně ani často neví, co pouštět má, protože je s tím tak sžit, že jej ani nenapadne, odkud vítr fouká...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 13:10:19

rafael píše:
irulan píše:A komu ze to mam dokazat? Egu? :D
Vis kdo provádí askezi? Vis kdo sní o cíli? Vis kdo se obrací dovnitř?
Mas představu, ze mam něco spatne? A chces mi pomoct mít to dobře? Kdo mi chce pomoct?


já ti ale nepomáhám.. jen ti ukazuju tvůj obraz tvé mysli která se připoutává ke své představě.. podobně jako jakýkoliv guru nepomáhá (vyjma jeho vlastni energií JÁ), jen ukazuje kde děláme chybu (stejně jako to ukázal mě), ego své vlastní chyby nevidí..nevidí svá připoutání.. guruovi taky řekneš na satsangu když ti ukáže iluzornost tvé mysli "kdo mi chce pomoci" ? samozřejmě že každý musí pracovat na sobě sám , jen si musí uvědomit kde jsou chyby své připoutanosti k tomu co tě baví, k tomu koho baví zkoumání a koho baví celý svět.. a ego nemá rádo rady od žádného.. protože by se svého muselo vzdát a proto použije otázku "kdo mi chce pomoci"

když si mi radila s mými jasnovidými sny ptal sem se tě kdo mi chce pomoci?? naopak sem toho využil a odpoutal se od nich.. jde o nalezení pochopení připoutanosti, o nic jiného z myslí nikdy nejde..najít připoutání a odstranit to..a je jedno jestli je to sen, nebo zkoumání nebo bavení se světem svou myslí a sestrvávání na svých předstvách o tom jediném svém..

Ahoj :) nemam problem. Přeci jsem řekla, ze to beru jako hru, tak nevím z čeho usuzujes, ze jsem k tomu pripoutana. Proste si hraju a vím o tom. Stejne jako díte..budeš mu říkat: nehraj si protože to neni skutecne?
S těmi sny jsi chtěl, abych k nim vyjádřila názor, to je všechno. Navíc jsem říkala, ze s tim zkusenosti nemam, tak usuzuji jen z vlastni intuice.
Proc si myslíš, ze mam problem?
P.s. "Kdo mi chce pomoci" nebyla obrana :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 19. led 2014 23:14:36

Vis kdo provádí askezi? Vis kdo sní o cíli? Vis kdo se obrací dovnitř?
Mas představu, ze mam něco spatne? A chces mi pomoct mít to dobře?
Kdo mi chce pomoct?

Možná dobrý člověk.
Lidi si občas pomáhají a může to být i vzájemné.
Vis kdo se obrací dovnitř?

Také člověk přirozeně. To on se obrací do svého nitra .. aby se poznal.
Vis kdo provádí askezi?

Asketa.
Neplatí to však na internetu. Tam mívá taková otázka daleko větší hloubku.
Takříkajíc nezměrnou.

:)
Jarda Malej
 

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » pon 20. led 2014 13:11:22

máš pravdu malej jardo. Člověk..Nebo ego..to je jedno... Nemůžu mluvit za Rafaela, ale domnívám se, že si zřejmě myslí, že se nemám zabývat ničím, co by nebyla přímá cesta dovnitř. A že tím, o čem tu píšu se zabývám tak na vážno, že v tom hledám cestu někam.. Že se moje ego schovává v činnostech a poznávání. Že mám jít za ego. Ano Rafaeli?
mě ale nic netrápí..
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » úte 21. led 2014 16:37:31

irulan píše:máš pravdu malej jardo. Člověk..Nebo ego..to je jedno... Nemůžu mluvit za Rafaela, ale domnívám se, že si zřejmě myslí, že se nemám zabývat ničím, co by nebyla přímá cesta dovnitř. A že tím, o čem tu píšu se zabývám tak na vážno, že v tom hledám cestu někam.. Že se moje ego schovává v činnostech a poznávání. Že mám jít za ego. Ano Rafaeli?
mě ale nic netrápí..


ano tak sem to myslel.. :D
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod nop » úte 21. led 2014 19:09:22

rafael píše:
irulan píše:máš pravdu malej jardo. Člověk..Nebo ego..to je jedno... Nemůžu mluvit za Rafaela, ale domnívám se, že si zřejmě myslí, že se nemám zabývat ničím, co by nebyla přímá cesta dovnitř. A že tím, o čem tu píšu se zabývám tak na vážno, že v tom hledám cestu někam.. Že se moje ego schovává v činnostech a poznávání. Že mám jít za ego. Ano Rafaeli?
mě ale nic netrápí..
ano tak sem to myslel.. :D

A když si děti hrají, v pohodě, také je má trápit námaha, aby "šly za to" ?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

..jiné vnímáni?

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 21. led 2014 23:36:53

A když si děti hrají, v pohodě, také je má trápit námaha, aby "šly za to" ?

Ať už si člověk hraje kdykoli, kdekoli s ..čímkoliv,
tak se to vše děje jenom a pouze proto, aby se dozvěděl co je za kulisami.
Nejlépe ještě předtím, než spadne opona.

:)
Jarda Malej
 

Další

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron