Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 11:23:24

irulan píše:Ja vím, ze to nepotrebuju :D proto to baví..neni to potreba, je to hra, muzu ji kdykoliv opustit, nejsem k tomu pripoutana jako k nějakému cíli.



můžeš opustit? tak to udělej, dokaž že se vzdáš hry mysli a ega..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 11:40:37

A komu ze to mam dokazat? Egu? :D
Vis kdo provádí askezi? Vis kdo sní o cíli? Vis kdo se obrací dovnitř?
Mas představu, ze mam něco spatne? A chces mi pomoct mít to dobře? Kdo mi chce pomoct?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » ned 19. led 2014 12:15:12

irulan píše:A komu ze to mam dokazat? Egu? :D
Vis kdo provádí askezi? Vis kdo sní o cíli? Vis kdo se obrací dovnitř?
Mas představu, ze mam něco spatne? A chces mi pomoct mít to dobře? Kdo mi chce pomoct?


já ti ale nepomáhám.. jen ti ukazuju tvůj obraz tvé mysli která se připoutává ke své představě.. podobně jako jakýkoliv guru nepomáhá (vyjma jeho vlastni energií JÁ), jen ukazuje kde děláme chybu (stejně jako to ukázal mě), ego své vlastní chyby nevidí..nevidí svá připoutání.. guruovi taky řekneš na satsangu když ti ukáže iluzornost tvé mysli "kdo mi chce pomoci" ? samozřejmě že každý musí pracovat na sobě sám , jen si musí uvědomit kde jsou chyby své připoutanosti k tomu co tě baví, k tomu koho baví zkoumání a koho baví celý svět.. a ego nemá rádo rady od žádného.. protože by se svého muselo vzdát a proto použije otázku "kdo mi chce pomoci"

když si mi radila s mými jasnovidými sny ptal sem se tě kdo mi chce pomoci?? naopak sem toho využil a odpoutal se od nich.. jde o nalezení pochopení připoutanosti, o nic jiného z myslí nikdy nejde..najít připoutání a odstranit to..a je jedno jestli je to sen, nebo zkoumání nebo bavení se světem svou myslí a sestrvávání na svých předstvách o tom jediném svém..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod malpan » ned 19. led 2014 13:09:43

myslet si, že jsem připoután je také připoutaností - když chce člověk vše pustit, vlastně ani často neví, co pouštět má, protože je s tím tak sžit, že jej ani nenapadne, odkud vítr fouká...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » ned 19. led 2014 13:10:19

rafael píše:
irulan píše:A komu ze to mam dokazat? Egu? :D
Vis kdo provádí askezi? Vis kdo sní o cíli? Vis kdo se obrací dovnitř?
Mas představu, ze mam něco spatne? A chces mi pomoct mít to dobře? Kdo mi chce pomoct?


já ti ale nepomáhám.. jen ti ukazuju tvůj obraz tvé mysli která se připoutává ke své představě.. podobně jako jakýkoliv guru nepomáhá (vyjma jeho vlastni energií JÁ), jen ukazuje kde děláme chybu (stejně jako to ukázal mě), ego své vlastní chyby nevidí..nevidí svá připoutání.. guruovi taky řekneš na satsangu když ti ukáže iluzornost tvé mysli "kdo mi chce pomoci" ? samozřejmě že každý musí pracovat na sobě sám , jen si musí uvědomit kde jsou chyby své připoutanosti k tomu co tě baví, k tomu koho baví zkoumání a koho baví celý svět.. a ego nemá rádo rady od žádného.. protože by se svého muselo vzdát a proto použije otázku "kdo mi chce pomoci"

když si mi radila s mými jasnovidými sny ptal sem se tě kdo mi chce pomoci?? naopak sem toho využil a odpoutal se od nich.. jde o nalezení pochopení připoutanosti, o nic jiného z myslí nikdy nejde..najít připoutání a odstranit to..a je jedno jestli je to sen, nebo zkoumání nebo bavení se světem svou myslí a sestrvávání na svých předstvách o tom jediném svém..

Ahoj :) nemam problem. Přeci jsem řekla, ze to beru jako hru, tak nevím z čeho usuzujes, ze jsem k tomu pripoutana. Proste si hraju a vím o tom. Stejne jako díte..budeš mu říkat: nehraj si protože to neni skutecne?
S těmi sny jsi chtěl, abych k nim vyjádřila názor, to je všechno. Navíc jsem říkala, ze s tim zkusenosti nemam, tak usuzuji jen z vlastni intuice.
Proc si myslíš, ze mam problem?
P.s. "Kdo mi chce pomoci" nebyla obrana :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 19. led 2014 23:14:36

Vis kdo provádí askezi? Vis kdo sní o cíli? Vis kdo se obrací dovnitř?
Mas představu, ze mam něco spatne? A chces mi pomoct mít to dobře?
Kdo mi chce pomoct?

Možná dobrý člověk.
Lidi si občas pomáhají a může to být i vzájemné.
Vis kdo se obrací dovnitř?

Také člověk přirozeně. To on se obrací do svého nitra .. aby se poznal.
Vis kdo provádí askezi?

Asketa.
Neplatí to však na internetu. Tam mívá taková otázka daleko větší hloubku.
Takříkajíc nezměrnou.

:)
Jarda Malej
 

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » pon 20. led 2014 13:11:22

máš pravdu malej jardo. Člověk..Nebo ego..to je jedno... Nemůžu mluvit za Rafaela, ale domnívám se, že si zřejmě myslí, že se nemám zabývat ničím, co by nebyla přímá cesta dovnitř. A že tím, o čem tu píšu se zabývám tak na vážno, že v tom hledám cestu někam.. Že se moje ego schovává v činnostech a poznávání. Že mám jít za ego. Ano Rafaeli?
mě ale nic netrápí..
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod rafael » úte 21. led 2014 16:37:31

irulan píše:máš pravdu malej jardo. Člověk..Nebo ego..to je jedno... Nemůžu mluvit za Rafaela, ale domnívám se, že si zřejmě myslí, že se nemám zabývat ničím, co by nebyla přímá cesta dovnitř. A že tím, o čem tu píšu se zabývám tak na vážno, že v tom hledám cestu někam.. Že se moje ego schovává v činnostech a poznávání. Že mám jít za ego. Ano Rafaeli?
mě ale nic netrápí..


ano tak sem to myslel.. :D
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod nop » úte 21. led 2014 19:09:22

rafael píše:
irulan píše:máš pravdu malej jardo. Člověk..Nebo ego..to je jedno... Nemůžu mluvit za Rafaela, ale domnívám se, že si zřejmě myslí, že se nemám zabývat ničím, co by nebyla přímá cesta dovnitř. A že tím, o čem tu píšu se zabývám tak na vážno, že v tom hledám cestu někam.. Že se moje ego schovává v činnostech a poznávání. Že mám jít za ego. Ano Rafaeli?
mě ale nic netrápí..
ano tak sem to myslel.. :D

A když si děti hrají, v pohodě, také je má trápit námaha, aby "šly za to" ?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

..jiné vnímáni?

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 21. led 2014 23:36:53

A když si děti hrají, v pohodě, také je má trápit námaha, aby "šly za to" ?

Ať už si člověk hraje kdykoli, kdekoli s ..čímkoliv,
tak se to vše děje jenom a pouze proto, aby se dozvěděl co je za kulisami.
Nejlépe ještě předtím, než spadne opona.

:)
Jarda Malej
 

Re: ..jiné vnímáni?

Nový příspěvekod nop » stř 22. led 2014 0:04:41

Jarda Malej píše:
A když si děti hrají, v pohodě, také je má trápit námaha, aby "šly za to" ?

Ať už si člověk hraje kdykoli, kdekoli s ..čímkoliv,
tak se to vše děje jenom a pouze proto, aby se dozvěděl co je za kulisami.
Nejlépe ještě předtím, než spadne opona. :)

Co když hra skončí odhalením kulis, Má to vždy význam?
i ve výchově se má vše odehrát pořádně, i v dětství. Dítě má možnost hry a zrání či růstu dokud je dětské.
Proč po odhalení předčasně má dítě plakat, že hra se nedokončila?,
Proč by měl adept dělat ze sebe mistra, když není dokončený vývoj v tom jeho stupni?.
I nepospíchání má svůj význam a vývojové stupně mají své opodstatnění.
A také je otázka proč všechno odhalovat? V restauraci také přijmu co mi z kuchyně donesou a nechodím prohlížet do kuchyně jak tam vaří.
Irulan je spokojená a baví ji to. Psala "mě ale nic netrápí".
Přijmu i něco z rukou božích a nevrtám se mu tam.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

.. vnímáni?

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 22. led 2014 0:21:35

Přijmu i něco z rukou božích a nevrtám se mu tam.

A daří-li se nám přijmout všechno jak to přichází, tím lépe.

:)
Jarda Malej
 

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod irulan » čtv 23. led 2014 10:49:23

rafael píše:
irulan píše:máš pravdu malej jardo. Člověk..Nebo ego..to je jedno... Nemůžu mluvit za Rafaela, ale domnívám se, že si zřejmě myslí, že se nemám zabývat ničím, co by nebyla přímá cesta dovnitř. A že tím, o čem tu píšu se zabývám tak na vážno, že v tom hledám cestu někam.. Že se moje ego schovává v činnostech a poznávání. Že mám jít za ego. Ano Rafaeli?
mě ale nic netrápí..


ano tak sem to myslel.. :D

Ahoj, taky si rýpnu :D . ( V přátelske debate :) , bořme si naše zažité predstavy) .
Byla tady starost o pripoutanosti.
Co takhle pripoutanost ke sve vidině růstu, "posouvání se" , ke svému cíli osvícení, realizace?
K tomu, ze me někdo, něco někam posune?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Psychedelie - pouhé halucinace či jiné vnímáni?

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 23. led 2014 13:08:48

Co takhle pripoutanost ke sve vidině růstu, "posouvání se" , ke svému cíli osvícení, realizace?

Je-li tím poutem láska k osvícení (pravdě), pak hrozí nanejvýš ztráta nadbytečného mudrování.


:)
Jarda Malej
 

Předchozí

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků