Symbolika

Symbolika

Nový příspěvekod irulan » pon 09. pro 2013 16:35:32

Symboly byly vykládány a používány v různých dobách, v různých civilizacich a s různými záměry. Otázkou pro mě je, zda je důležitý symbol sám nebo význam, který mu přikládáme. Příkladem takových symbolů je třeba svastika či hexagram. Vyšťourala jsem dokument o původu hexagramu.....speciálně pro Nopa http://prokrestany.cz/cms/puvod-hexagramu-sesticipe-hvezdy-neni-to-zidovsky-symbol/
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Symbolika

Nový příspěvekod Alaja » pon 09. pro 2013 17:19:15

Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Symbolika

Nový příspěvekod papadev » pon 09. pro 2013 17:20:44

Odkad muze brat Symbol Silu?

Od toho,kdo ho pouziva-pouziva-li Symbol statisice let statisice bytosti-pak ano,to uz musi byt Sila

Muze mit Symbol svou vlastni vnitrni Silu?
Myslim,ze jo-geometrie je hudbou Universa-Symbol,ktery je v resonanci se Stvorenim--ma I Silu Stvoreni
RUNY a MANDALY,ktere se kdysi pouzivaly,byly toho prikladem

Symboly,zname dnes,pouze vykradaji ci paberkuji na one Sile---$$$ @@@ ### vic sem toho na klavesnici nenasel,ale vidime toho spousta

Lidske telo-to je take Symbol--rad s nim energeticky pracuju...a resonance se Stvorenim se myslim zlepsuje

Cely Kosmos je fraktalni meditacni Symbol,a kdyz pochopim jehi Integritu a Synchronizuju jeho casti-posunu se doufam o kousek dal

Magicka prace s fraktalem spociva v tom,ze kdyz spravne slozim a rozpohybuju nejakou malou fraktalni cast= Symbol...pak rozpohybuju I jine fraktalni casti= rezonance,ne-li celu Fraktal Stvoreni
... ... ... f
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Symbolika

Nový příspěvekod nop » úte 10. pro 2013 9:06:00

Šesticípá hvězda je používaná jako spojení duše a Ducha, mystická svatba. Je to abych tak řekl "symbol v symbolu". Celý židovský národ je zasnoubený Bohu.
Prvotní význam je založený na grafice těla a odvozený z grafického tvaru těla v místě, kde je pohlavní část. Trojúhelník postavený na špičce je podobný tomu, co je vidět na ženském klíně, zarostlá část. Tedy ženskost se znázorňuje obrysem porostu v klíně na těle ženy. Už v Egyptě.
Pro muže zbývá opačný trojúhelník postavený na základnu. Ženský trojúhelník jako cudný náznak celé ženské bytosti je používaný často v maloasijských kultech bohyň jako Astarta a babylonská Ištar a dokonce se našel i na kamenných kresbách v Jižní Americe. Totiž lidské postavy doplněné tím trojúhelníkem na patřičném místě. U jedněch kreseb se našel i malý trojúhelník ve velkém a badatelé to chápou jako vyjádření těhotenství.
My pro ženskou bytost používáme hlavu s dlouhými vlasy nebo na toaletách na dveřích obrys panenky v sukni, někde hlavu se ženským kloboukem.
Přeložením dvou trojúhelníků vzniká znázornění spojení mužské a ženské bytosti, to je manželství. Nebo spojení mužského a ženského principu. Tedy na vyšší symbolické úrovni spojení duše a Boha, nebo také hmoty a Ducha.
Protože izraelský národ byl celý přisvojený Bohem, je to také znak pro spirituální (zbožné, duchovní) manželství Boha s národem. Našly by se přímo texty o sňatku s Bohem ze SZ, ale chtělo by to listovat ve SZ.
Když národ koketoval někdy s kulty sousedních národů, kněží a proroci pro to používali výraz "cizoložství" (sblížení s cizími bohy), nebo i výraz "smilstvo".
Takže šestihran má dvě úrovně symbolu: manželství mezi lidmi a manželsví národa (a každého žida) s Bohem.
Spojování s Davidem se nedivím. Proč ne? David je židovský, duchovní sňatek je židovský, jde to spolu.
I křesťané a jiní znají ovšem duchovní sňatek, i alchymisté (viz spis ze XVI. století Duchovní svatba Kristiána Rozenkreutze) (Kristián Rozenkreutz se míní ovšem Křesťan z Růže a Kříže), ale když nejsou židé, berou to tak jak se zvykne jako Davidou hvězdu.
Přílohy
plavky.jpg
trojúhelník u ženy
krytý trojúhelníkem látky
plavky.jpg (5.56 KiB) Zobrazeno 6286 krát
Istar_bohyne.jpg
bohyně Ištar
Istar_bohyne.jpg (10.41 KiB) Zobrazeno 6320 krát
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Symbolika

Nový příspěvekod papadev » úte 10. pro 2013 11:18:22

co se šesticípé hvězdy týče,vidím to takhle

sou to dva trojúhelníky a naznačuje to vztah protikadů

abychom ale mohli protiklady povznést a transcendovat a vyřešit=opus=svadba,potřebuji další trojúhelník,který vystupuje z roviny--tj ze Stvoření

kde je?

je to KUŽEL,JEHOŽ ZÁKLADNA JE NA KRUŽNICI OPSANÉ OBĚMA TROJÚHELNÍKŮM,A VRCHOL KUŽELE JE MIMO ROVINU ZÁKLADNÍ,,TJ ROVINU OBOU PŮVODNÍCH TROJÚHELNÍKÚ,TJ MIMO STVOŘENÍ...
... ... ... o
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Symbolika

Nový příspěvekod irulan » úte 10. pro 2013 11:30:04

no často se také uvádí, že hexagram je dvourozměrným znázorněním třírozměrné merkaby ( z kabaly).
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Symbolika

Nový příspěvekod papadev » úte 10. pro 2013 12:34:37

zajímá-li tě toto uvádění,experimentuj s tím...
... ... ... o
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Symbolika

Nový příspěvekod irulan » úte 10. pro 2013 12:39:49

nerozumím :'-(
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Symbolika

Nový příspěvekod papadev » úte 10. pro 2013 13:36:24

de mi o tohle,ve stovce knih získáš 100 vysvětlení čehokoli,např že merkaba se zapíše jako hexagram,že hexagram popisuje mystickou svadbu,že polarity řeší armagedon,atd atd...a vyjádření i protichůdných..že hexagram v žádném případě nevajadřuje merkabu...můžeš něčemu dát přednost,máš-li k tomu větší afinitu a důvěru...anebo si pamatovat různé možnosti..ok

ale opravdu si to trochu víc vyjasnit,ti dá jen vlastní experimentování a zkoušení,co to ta merkaba vlastně je

získáš zkušenost

i když ani 100 zkušeností nedají 100% jistotu,že JE TO TAK
ANO-je to tak v daném případě a v danou chvíli pro tebe,což není moc,ale je to mnohem víc,než úvahy a dumání kdo má pravdu z oněch knihopisců

pro mě základem vzniku nějaké věci v kosmu--bytosti,světa,planety,atp---je torzní pole--okamžik,kdy se vědomí(něco z neprojeveného) stává svou rotací něčím-základem pro projev

v tomto torzním poli--které strukturou vypadá jako ona merkaba--dvojitá rotace,anebo jako květ života

je zachyceno co to vznikne,jaké to bude,co to bude dělat,atd--tzn pravidla života oné vznikající struktury,at už je to atom,člověk,či hvězdokupa...

je to takový zápis,který ve hmotě zajištuje DNA,ve které je také mnoho o organismu zapsáno

vztah torzního pole a DNA je konkrétně u člověka takový,že květ života=torzní pole je prvotním zdrojem info o člověku a on definuje a naplní daty v organismu se vytvořivší DNA

TYTO POZNATKY SEM ZÍSKAL EXPERIMENTOVÁNÍM-MEDITACÍ-VIZÍ-KDY SEM BYL TĚMITO TORZNÍMI POLI A SJEDNOCOVAL SE S NIMA

no a to právě sem doporučoval i tobě,doufám,že ted rozumíš trochu víc
... ... ...xxv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Symbolika

Nový příspěvekod Alaja. » úte 10. pro 2013 16:00:20

Merkaba - dva čtyřstěny, které se prolínají a rotují proti sobě.

Obrázek

http://www.crystalinks.com/merkaba.html
Alaja.
 

Re: Symbolika

Nový příspěvekod rafael » úte 10. pro 2013 16:43:04

irulan píše:nerozumím :'-(

hexagram je jednota, prolnutí mužského a ženského principu (chceme-li vody a ohně, marsu a venuše), spojením obojího vzníká bezpohlavnost.. je to spojení duality v jeden božský celek
spojením vzníká božská jednota, chceme-li to nazvat můžeme dnešním výrazem realizace, mysl nám určuje póly dobro zlo, mužský ženský, pokud se obojí spojí, zmizí mysl..a tím pádem nastupuje božský stav JÁ

symboly jsou důležité pro každého, dokud člověk má mysl, vyjadřují stavy mysli a nitra a cesty atd.. pokud ale spojíme hexagram (pokud to prožijeme v duchovním srdci) pak symboly přestávají existovat, není kdo by je pojmenoval ..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Symbolika

Nový příspěvekod Alaja » úte 10. pro 2013 16:46:03

Z těch mnoha různých symbolů mne v počátcích mého meditování zaujaly symboly dva.
Osmicípá hvězda a tříramenný znak se zahnutými rameny.

Tříramenný znak se zahnutými rameny jsem ve vizích viděla jen jednou, v souvislosti s požárem na kyperském tankeru v roce 1991, v Janově, Itálie. Dost dlouho jsem v knihách hledala, co vlastně ten znak znamená. (ještě jsem neměla internet). Z toho, co jsem našla, tak to vypadalo, že je to znak pro oheň. Jen nechápu, jak se tento symbol objevil na řídícím stole, pultu, či jak tomu námořníci říkají. Možná k tomu objevení znaku došlo až v mysli toho člověka, jehož očima jsem tohle viděla.

Osmicípá hvězda se mi ve vizích objevila třikrát, pokaždé v jiné variantě, jedna z nich byla rozpohybovaná.
K tomu mohu připočítat ještě některé další animované vize , které se tohoto tématu částečně týkají.

PS: merkaba má také 8 vrcholů.....je to vlastně osmicípá hvězda, symbol, který se objevuje v buddhismu, v křesťanství a i v jiných duchovních společenstvích...
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Symbolika

Nový příspěvekod Alaja. » úte 10. pro 2013 17:11:49

Všimli jste si, že žijeme vlastně ve světě nejrůznějších symbolů?
Nejběžnější jsou dva symboly na dveřích, kterých snad rozumí každý...panenka a panáček... :D


http://www.grafiko.cz/cs/oznaceni-mistn ... sti:c:1075
Alaja.
 

Re: Symbolika

Nový příspěvekod papadev » úte 10. pro 2013 17:24:19

něco takového s tím trojramenným znakem,alajo?

http://www.esoterikabohemia.estranky.cz ... mboly.html

... ... ...xv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Symbolika

Nový příspěvekod Alaja » úte 10. pro 2013 17:44:57

Ano, Triskelion
Obrázek
http://symboly.xrs.cz/triskelion/

V knihách jsem našla třeba to, že se někdy nacházel na spodní straně hliněných nádob a že to možná byl symbol některého výrobce nádob, nebo že bylo použito ohně k vypálení nádoby.

Takto to vypadalo v té vizi - vlastně, byly tam tři různé symboly, ale zapamatovala jsem si jen jeden..
Přílohy
293683_2171661643663_944514973_n.jpg
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: Symbolika

Nový příspěvekod papadev » úte 10. pro 2013 18:03:34

ano,to je ono ,vlastně vyjádření VÍRU ENERGIE-ROTACE

at už trojramnenný nebo svastika-má také zahnuté ramena

symboly se vztahují k energetickým věcem--tudíž jak poznamenáváš,musí vyjadřovat pohyb

svastika to ještě uměla

křestanský kříž už má ramena rovná--pohyb nikde

pro mě hlavní symbol,kterým se ted zabývám je kříž v kruhu=4 ramena + střed=5

4 ramena představují 2x2 polarní dvojice,které rozpohybované určitými způsoby vůči středu představují tzv 4polový magnet

ahoj
... ... ... xv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Symbolika

Nový příspěvekod nop » úte 10. pro 2013 19:58:37

papadev píše:něco takového s tím trojramenným znakem,alajo?
http://www.esoterikabohemia.estranky.cz ... mboly.html

Při čtení odkazu jsem našel praktickou radu:
http://www.dumazahrada.cz/poradna/kuchy ... um=shifter
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Symbolika

Nový příspěvekod papadev » úte 10. pro 2013 20:04:28

no nope-že by žert?

ještě prosím najdi odkaz,jak a v jakém pořadí mám ty dobrůtky co nejefektivněji baštit,dík...

.. .. .. xv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Symbolika

Nový příspěvekod nop » úte 10. pro 2013 20:26:40

papadev píše:... vyjádření VÍRU ENERGIE-ROTACE
at už trojramnenný nebo svastika-má také zahnuté ramena
symboly ...,musí vyjadřovat pohyb
svastika to ještě uměla
křestanský kříž už má ramena rovná--pohyb nikde... xv

Divná řeč od Ježíše, dodnes správně nebraná:
U Matouše 16,24 "Tedy řekl Ježíš učedlníkům svým: Chce-li kdo za mnou přijíti, zapřiž sebe sám, a vezmi kříž svůj, a následujž mne",
u Lukáše 9, 23 "I pravil všechněm: Chce-li kdo přijíti za mnou, zapři sám sebe, a beř svůj kříž na každý den, a následuj mne."
Oba zápisy se liší také slovy "na každý den".
Řekl to v době, kdy ještě nikdo neviděl jeho kříž, kde zemřel potom.
Matouš 16, 21 "A od té chvíle počal Ježíš oznamovati učedlníkům svým, že musí jíti do Jeruzaléma, a mnoho trpěti od starších a předních kněží {biskupů} a od zákonníků, a zabit býti, a třetího dne z mrtvých vstáti.
22 I odved ho Petr, počal mu přimlouvati, řka: Odstup to od tebe, Pane, nikoli nestane se tobě toho.
23 Kterýžto obrátiv se, řekl Petrovi: Jdi za mnou, pokušiteli, ku pohoršení jsi mi; nebo nechápáš těch věcí, kteréž jsou Boží, ale kteréž jsou lidské."
Myslím, že Ježíš neradil nikomu, aby se dal ukřižovat, považoval to jen za svoji věc.
V Egyptě jsou nalezené také sošky, kde postava stojí pod křížem , staré před dobou křesťanství. Co to znamená? z něčeho čteného mám dojem, že ten kříž znamená život a stát s křížem znamená sjednocení se životem a ochranu.
Možná i životní cestu, o které Ježíš říká:
Mat 11, 28 "Pojďtež ke mně všickni, kteříž pracujete a obtíženi jste, a já vám odpočinutí dám.
29 Vezměte jho mé na sebe, a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorný srdcem, a naleznete odpočinutí dušem svým.
30 Jho mé zajisté jestiť rozkošné, a břímě mé lehké."
Slovo jho je ten kus dřeva na krku, za který zvířata tahala. A v sánskrtu souvisí s kořenem jug, který má více významů, také "spojení") tedy i se slovem jóga.
Vezměte jógu (zapojení, sjednocení) na sebe...
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Symbolika

Nový příspěvekod nop » úte 10. pro 2013 20:34:24

papadev píše:no nope-že by žert?
ještě prosím najdi odkaz,jak a v jakém pořadí mám ty dobrůtky co nejefektivněji baštit,dík...
.. .. .. xv

Rada jak péci cukroví (zázvorové i tři týdny dopředu, potřebují odvlhnout)
http://www.dumazahrada.cz/poradna/kuchy ... um=shifter
jsem našel na okraji Alajina odkazu na symboliku. je to vedlejší nález a proto upotřebitelný jen tak. naleznu květ jda po cestě a vezmu si.
Proč nepoužít dobrý nález?
I v mém avataru je symbol: čtyřlístek se hned tak lehce nenajde a proto nalezený je symbolem pro štěstí.
Pro zajíce také svěžesti.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků