Brahmam - zkušenosti

Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod irulan » pon 07. říj 2013 9:54:27

zaujalo mě z FJZ,
irulan:
mám svůj pohled na Brahmama a zajímá mě jinej pohled, k objektivizaci,

vostalpetr:
Spousta naprosto zbytečné omáčky,
dokonce i pro naprosté začátečníky

A to, co by měl vysvětlit,
to nevysvětlí

Navíc mně to občas přijde poměrně chaotické,
přeskočí z bhakti do džnány a naopak,
není to nijak ucelené

Navíc,
zavádí praxi sebedotazování,
a pak říká, že Klid nepřichází z našeho úsilí,
ale stejně to úsilí učí

Nevysvětlí jak ta síla Já působí, co to dělá a jak to funguje, jen říká že spálí vasány

Povzbuzuje ego, aby zabilo sebe sama,
skrze nějakou praxi kterou má praktikovat...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Vari » pon 07. říj 2013 10:37:08

Pokud je mistr Mistr,
tak je úplně jedno, co říká důležité je z jaké to říká pozice.
Je úplně jedno, jestli říká dělej toto nebo nedělej toto, pokud svá slova říká jako pozvání "pojď podívej se na sebe a na svět mýma očima"
Snažit se to pochopit intelektuálně, je sice dobrá zábava, ale nikam to moc nevede.
Vari
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod ren » pon 07. říj 2013 11:32:34

Vari píše:Pokud je mistr Mistr,
tak je úplně jedno, co říká důležité je z jaké to říká pozice.
Je úplně jedno, jestli říká dělej toto nebo nedělej toto, pokud svá slova říká jako pozvání "pojď podívej se na sebe a na svět mýma očima"
Snažit se to pochopit intelektuálně, je sice dobrá zábava, ale nikam to moc nevede.

Protože když člověk vnímá jen intelektem, Mistrova slova si vykládá po svém, na úrovni, ke které zatím došel. A úplně mu uniká, co se Mistr pokouší naznačit, k čemu poukazuje
ren
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod papadev » pon 07. říj 2013 12:50:13

každý sme na nějaké úrovni,asi každý na trochu jiné,někteří na podobných,jiní na diametrálně odlišných--jako lidstvo,ale myslím,že rozdíly nemohou být nějak velké

z řečeného vyplývá,že mistra může pochopit zase jen někdo poblíž té úrovně(připravený žák,jiný mistr..)

uvažuji-li o oddělených individualizovaných vědomích,mistr nejen,že musí cosi předat,nějaký obsah do vědomí žáka,ale dohlédnout i,aby vědomí žáka bylo příslušně formátované-tj schopné vůbec obsah přijmout

uvažuji-li o jednotném a celistvém Vědomí,nebo alespon o kolektivním Vědomí lidstva,problémy přenosu odpadají a taktéž i nutnost výuky,už jenom tím,že je se svým stavem Vědomí--mistr ovlivnuje vše,stejně jako i každý jiný účastník tohoto systému,mistr ovšem svou úrovní Síly,Moudrosti a Záměru podstatně jinak než někdo jiný...

... ... ...x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod ren » pon 07. říj 2013 13:15:41

papadev píše: mistra může pochopit zase jen někdo poblíž té úrovně(připravený žák,jiný mistr..)

Ti ostatní buď k němu vzhlížejí, nebo jím opovrhují, a výsledek je v obou případech stejný, on o koze, oni o voze :(

Setkávání s kýmkoliv, nejen s mistrem nám může ukázat, jak na tom sami jsme.

Jestli posuzujeme (´ááách, úžasnýýý´... nebo ´kecá samý starý známý věci´... )
anebo jestli jsme otevření, jako když prvně uvidíme neznámou krajinu... jen vnímáme...

protože se v nás ještě nerozeběhnul navyklý řetězec posuzování ´tenhle strom by ale měl bejt jinde, tady zaclání, a vůbec, proč tu roste tohle, podle mně by se sem hodilo něco jiného... 8)
ren
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod irulan » pon 07. říj 2013 15:39:44

No bylo by poctivý, abych k tématu něco řekla. K Brahmamovi jsem se dostala ani nevím jak na radu cloveka, kterýmu důvěřuju. A to hned s požehnáním. Něco jsem si před tím skoukla na videu, ale prakticky jsem tam šla nepolibena jakýmikoliv satsangy, darsany a jinými guruovskymi akcemi. S tim, ze na me zádné kejkle - teplo a léčeni z rukou atd. proste nefungujou. Jeho zjev a projev pro me byl naprosto civilní a samozrejmy, nic nehrál, a proc by to měl dělat..nebyl to zjev, před kterým bych si ohromena měla sednout na zadek a civet s otevřenou pusou, ale neuvěřitelně klidny člověk, z kteryho ten klid nakazlive šel na všechny v sále. Občas ten vážnější proslov odlehčil narazkou na lidske absurdní počínání, ale laskavě.
Při požehnání mi trochu trvalo, nez jsem se úplne uvolnila (a přestala čekat něco nevimco), pak jsem cítila proud energie z nej skrz moje paže někam do mista nejspíše srdeční cakry.....tam uvnitř ten zvláštně klidnolaskyplneblazeny pocit jsem znala z dřív, ale ted to bylo jakoby mi říkal: uvolni se, duveruj, znáš to... Ta energie nakonec jakoby vyšla ven temenem hlavy.
Nevím on sam snad i říká, abychom se nesoustředili na to, co říká, ale snad spis abychom se dostali do vlastního klidu tim, co je za slovy.
K tomu co říká...opravdu toho smesuje hodně dohromady až mas dojem, ze ani nevíš, co myslel tim hlavním. Ja jsem si vzala bud tichý, bud v klidu, pak není třeba nic řešit, není to v me režii a vyřeší se to samo...sebedotazovani ač jsem zkoušela nešlo, nepochopila jsem vnitřně a je pro me absurdní, mantry a jiné jsou metody ke zklidnění, ale me funguje zpomalení a prohloubení dechu. Nevím úplne proc to všechno míchá, ale zřejmě proto, ze si kazdej z toho sálu najde to, co u nej funguje.
To co jsi napsal je vlastne pravda, to fakt musím uznat, ale pod tímhle intelektovym posouzením je něco iracionálního čemu duveruju. Možna je to proste jen to, co uz je uvnitr dávno, jen to chtělo tu důvěru. Prirozenost? Nevim, ale učí me to nezbláznit se z kazde prkotiny, nebát se ztrapnit, a vubec proste se nebát. Podívat se zpětně na vlastni vztek, posuzováni jiných, namyslenost, nechuť k něčemu...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. říj 2013 18:20:28

ren píše:
Vari píše:Snažit se to pochopit intelektuálně, je sice dobrá zábava, ale nikam to moc nevede.

Protože když člověk vnímá jen intelektem, Mistrova slova si vykládá po svém, na úrovni, ke které zatím došel. A úplně mu uniká, co se Mistr pokouší naznačit, k čemu poukazuje

Ale je to dobrá sebeobrana proti možnosti otevřít se hlubšímu pochopení, které by mohlo ego oslabit.
Návštěvník
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod rafael » pon 07. říj 2013 18:40:14

Srí brahmana jsem viděl poprvé na internetu na obrázku.. jeho božská dokonalost a jeho vyzařování božské energie JÁ bylo neodolatelné..tenkráte jsem nevěděl, že je to energie božského JÁ,stále jsem se díval na jeho fotku říkal, proč mě ten člověk tak přitahuje, proč se musím na něho pořád dívat.. co to v něm je ta energie a kde vzniká....začal jsem hledat na internetu něco o něm..zjistil jsem že jeho učení plyne přímo z mého srdce a že toto přesně hledám.. nevěděl jsem proč ale musel jsem.. začal jsem zkoušet jeho dotazovací metodu kdo jsem já, nikdy jsem o ní nepochyboval, vždy sem věděl že je to ,co potřebuju, jedině toto mi může pomoci. bůh mě vedl ale stále dále a hlouběji.. při dotazování se mi děly vnory, zastavení mysli a já nevěděl k čemu to je a proč to je, jen jsem věděl, že je to správně.. nikde jsem nenašel odpovědi na mé otázky a tak sem napsal webmasterovi jeho webu, říkal jsem si, když dělá jeho web, určitě mi poradí.. začali sme si psát, já své zkušenosti, prožitky a on mě směroval, odhaloval mi pomalu mé nitro, a já dostával odpovědi a rady co jsem potřeboval.. jednoho mi napsal ať přijedu na satsang do prahy.. neváhal jsem, a od té doby tam jezdím každý rok, myslím že už po 4 té jsem byl letos.. když jsme ho poprvé viděl na vlastní oči, mé božské JÁ rezonovalo tak neskutečně moc, cítil jsem jak se spalují mé připoutanosti, vasány a touhy.. první moment jsem nechápal jak je toto možné..vše bylo z gurua a jeho energie nastartovala tu moji v srdci.. druhý rok jsem šel na požehnání, kdy brahmanovi přiložíme ruce na nohy.. jeho energie ještě více nahodila hledání mého božského já, sebe samého.. praktikoval jsem neustále a vytrvale denně každou hodinu každou minutu jeho učení atmavičáru.. až tak moc že jsem i ve spánku se dotazoval.. výsledky přicházeli velmi rychle a prožitky jeden za druhým.. další rok jsem měl tu možnost být v soukromém bytě s brahmanem, kde bydlívá v praze u jeho stoupenců.. měl jsem tu krásnou možnost mu položit osobní otázky na mé cestě, jeho odpovědi jsou tak dokonalé přímo na dotyčného žáka..v tomto případě mne.. vše sem praktikoval dle jeho osobní rady.. letos jsem tam byl také, měl jsem také možnost mu položit osobní otázky.. guruové vždy vědí co člověk potřebuje, sme jako studna do které oni hledí a vidí vše ,celé naše nitro.. jeho rad se držím do ted, nemůžu říct že je jako učitel..ale nazval bych to více než otcem..možná se bude nekdo tomuto smát, ale at si myslí co chce.. i přesto že brahman je pro mě velkým guruem, je v mém okolí jedna osůbka která mi dokáže poradit někdy jako on,a té si velice vážím..

a co se dělo u požehnání?? když jsem se ho dotknul bylo prádzno, dokonalé prázdno, nic, ticho, klid, šířka vesmíru.. pak má energie já vstoupila do mého srdce.. ze srdce vytrysknul proud energie já do celého světa.. byl jsem vším a vše bylo mnou, ten stav mi nebyl ničím cizí, naopak jsem ho velmi dobře znal.. mysl byla pryč a jen jsem spočíval v tom svém božském já.. proud energie já tryskal z mého srdce na vše, na celý vesmír.. když si představíš obrázek ježíše krista, s hořícím srcem..tak to je přesně ono, křestané vědí co mají na obrázku, byl jsem chvíli kristem, je jedno jestli se to nazývá kristus nebo božské já, je mi to úplně fuk..dokonalost bytí a lásky, nic než teď.

chtěl bych jen říct že ne každý potřebuje osobní rady.. někomu stačí své vlastní nitro, prozatím pro mne byly jeho osobní rady důležité, díky kterým jsem učinil velké pokroky..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod rafael » pon 07. říj 2013 18:43:54

vostalpetr píše:
co říká důležité je z jaké to říká pozice.


Jak pozice ?

Víš hovno o nějaký pozici, jak víš že zrovna on je nějakej mistr ?

Joo že ti to někdo řekl, nebo to bylo napsáno na plagátu, nebot máš u něj nějaký pocity ?

Kdybys ho potkal v metru, a neznal jej, tak víš hovno o nějaký pozici

Hovno pozice, to je dobrý pro pozéry...


vostále, moc mluvíš, když zastavíš mysl, poznáš sám kdo je pravý guru a kdo ne, pozná to tvé božské já, tvá pravá podstata, zrezonuješ s tvým mistrem a pak poznáš sám , kdo je opravový mistr a kdo ne, stačí nemluvit, nepřemýšlet a ono to půjde úplně samo.. věř mi, nic na tom není.. jen ticho..ticho a ticho v mysli..nic víc není potřeba..je to jen taková maličkost, ticho v mysli.. po celý den..a nakonec časem zjistíš, že mezi ním a tebou není rozdílu..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod rafael » pon 07. říj 2013 19:25:13

vostalpetr píše:
vostále, moc mluvíš, když zastavíš mysl, poznáš sám kdo je pravý guru


To já poznám i při kecání a s rozjetou myslí,
jmenuje se UV...

Křestani mu pak říkají "beránek, kterej snímá hříchy světa"
jen nevím co mají s tím beranem, nejspíš si to potřebují nějak personifikovat jak ve starým egyptě

když zastavíš mysl,


Já nic zastavovat nebudu, jsem snad policajt při silniční kontrole ?


jsem znamení beran, myslíš že to má souvislost ?? :yeah:
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 07. říj 2013 22:48:54

rafael píše:vostále, moc mluvíš, když zastavíš mysl, poznáš sám kdo je pravý guru a kdo ne, pozná to tvé božské já, tvá pravá podstata, zrezonuješ s tvým mistrem a pak poznáš sám , kdo je opravový mistr a kdo ne, stačí nemluvit, nepřemýšlet a ono to půjde úplně samo.. věř mi, nic na tom není.. jen ticho..ticho a ticho v mysli..nic víc není potřeba..je to jen taková maličkost, ticho v mysli.. po celý den..a nakonec časem zjistíš, že mezi ním a tebou není rozdílu..

Znáš jistě onu známou větu : "Mistra pozná jen Mistr". :crazy:

Vostál už mysl zastavenou měl, poznal své Božské Já, poznal kdo je jeho pravý Guru, co je jeho pravou Podstatou.
Další mistry nepotřebuje. :D
Můžeš mu snad nabídnout něco víc? Co by to tak asi mohlo být? :hm:
Návštěvník
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod irulan » úte 08. říj 2013 7:42:34

no třeba je to taky totální blbost, ale myslím si, že ten MISTR v tom těle mistra je něco, co nějakým způsobem umožňuje zažít toho MISTRA v tom našem těle, teda když to takhle omezeně lze říct, on asi není v těle ale zpočátku se tak zdá. Blbý je, když si toho MISTRA projektujeme do toho těla toho mistra a ustrneme v tom.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod irulan » úte 08. říj 2013 7:59:15

takže je možný, že když ramana nebo brahmam mluví, může mluvit blbosti, jak říkáš, protože už je tam MISTR nějak filtrován a zkreslován skrze tělo?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod irulan » úte 08. říj 2013 8:45:34

no proti tomu nemám co namítnout. Snad jen, že pro mysl je jednodušší se oblbovat občas tím solárkem, protože ta hra nám pořád nějak vyhovuje. Že si ta mysl hraje...no ale taky si tu hru dost často omlouvá něčím jakože smysluplným (nesobeckým pomáháním atd), prostě ráda chodí do solárka, místo aby vylezla na slunce. Nebo jen tak plká na foru, omlouvajíc si, že to má nějaký hlubší smysl v hledání sebe.
Je to blbost, ale baví mě to. A občas si najdu i tu výmluvu... :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 10:44:03

vostalpetr píše:Ale kdo nebo co je tím mistrem ????


Self = Beránek :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 10:46:03

vostalpetr píše:Absolutno samo to není, to je příliš vysoko a je "mimo" projevený svět


Absolutno je absolutnem, protože je osobou.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. říj 2013 13:57:26

Honzam píše:Absolutno je absolutnem, protože je osobou.

A zákon setrvačnosti platí, protože auto jede setrvačně dál, i když vypnu motor

:D :D :D

úchvatná logika

:D
Návštěvník
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 14:20:21

Nějak to absolutno podceňujete. Musí být přece vším. :D
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Petra » úte 08. říj 2013 14:43:53

Honzam píše:Nějak to absolutno podceňujete. Musí být přece vším. :D


Je vším.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod rafael » úte 08. říj 2013 15:56:01

vostalpetr píše:Výmluvy jsou fajn.... :D

Ale oni ti mistři fungují,
kdo chce at tam chodí, já v tom moc velkou pomoc nevidím,
nakonec si stejně dotyčnej musí pomoci sám,
i když třeba ten mistr může ukázat vo co go...

Totální osvobození stejně žádnej mistr nedokáže naservírovat,
to uměl třeba Ramana, ale jen v okamžiku smrti a navíc ne vždy se mu to povedlo,
ale o nic nejde,
nové zrození není žádnej problém, nebot jsme stále "doma" (v bohu)

tak si to užijme, no ne ???

To není výmluva, to je fakt...


možná by jsi měl za nějakým mistrem jít se podívat, není o tom že ti něco jen řekne, je to o tom, že inspiruje tvé vlastní JÁ které v sobě máš a které ty jsi ,pokud je to skutečný guru, poznáš to sám když zastavíš mysl a budeš mít ticho v srdci.. jeho energie se ti otevře a tvé duchovní srdce to přijme úplně přirozeně samo.. není nic co bys měl získat, když ti guru poradí, poradí ti jen nelpění na mysli, ego, aby jsi se nemotal v představách o tvé duchovní cestě, a směroval tě přímo kam je potřeba.. celá zkušenost zrození je vždy o vlastní cestě, ale na té cestě si můžeme pomoci guruem, vlastním nitrem nebo radou spřízněné duše.. všichni se učíme do všech.. :)
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Další

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník