Brahmam - zkušenosti

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 11:46:03

vostalpetr píše:Absolutno samo to není, to je příliš vysoko a je "mimo" projevený svět


Absolutno je absolutnem, protože je osobou.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. říj 2013 14:57:26

Honzam píše:Absolutno je absolutnem, protože je osobou.

A zákon setrvačnosti platí, protože auto jede setrvačně dál, i když vypnu motor

:D :D :D

úchvatná logika

:D
Návštěvník
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 15:20:21

Nějak to absolutno podceňujete. Musí být přece vším. :D
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Petra » úte 08. říj 2013 15:43:53

Honzam píše:Nějak to absolutno podceňujete. Musí být přece vším. :D


Je vším.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod rafael » úte 08. říj 2013 16:56:01

vostalpetr píše:Výmluvy jsou fajn.... :D

Ale oni ti mistři fungují,
kdo chce at tam chodí, já v tom moc velkou pomoc nevidím,
nakonec si stejně dotyčnej musí pomoci sám,
i když třeba ten mistr může ukázat vo co go...

Totální osvobození stejně žádnej mistr nedokáže naservírovat,
to uměl třeba Ramana, ale jen v okamžiku smrti a navíc ne vždy se mu to povedlo,
ale o nic nejde,
nové zrození není žádnej problém, nebot jsme stále "doma" (v bohu)

tak si to užijme, no ne ???

To není výmluva, to je fakt...


možná by jsi měl za nějakým mistrem jít se podívat, není o tom že ti něco jen řekne, je to o tom, že inspiruje tvé vlastní JÁ které v sobě máš a které ty jsi ,pokud je to skutečný guru, poznáš to sám když zastavíš mysl a budeš mít ticho v srdci.. jeho energie se ti otevře a tvé duchovní srdce to přijme úplně přirozeně samo.. není nic co bys měl získat, když ti guru poradí, poradí ti jen nelpění na mysli, ego, aby jsi se nemotal v představách o tvé duchovní cestě, a směroval tě přímo kam je potřeba.. celá zkušenost zrození je vždy o vlastní cestě, ale na té cestě si můžeme pomoci guruem, vlastním nitrem nebo radou spřízněné duše.. všichni se učíme do všech.. :)
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod rafael » úte 08. říj 2013 16:58:56

vostalpetr píše:Ramana to přece říkal furt, já nejsem tělo,
no a lidi si pak říkají Co on tedy je ???

Jakto že na nás působí svým vlivem, jakto že je uvnitř nás apd.

On je tedy podoben prostoru, jenž prochází vším,
proto dle svého naladění můžete cítit tak či onak,
jak uvnitř těla, tak i mimo tělo

Vypadá to, že to jde "od těla k tělu" ale je to prostor


gurua v těle potřebuje pouze mysl, a bude potřebovat do té doby dokud nezeslábne natolik, že už nebude potřeba.. nejde ale o mistra v těle, ale o jeho energii já kterou vyzařuje, o radu která nám pomůže se jeho představy těla mistra zbavit..a najít v sobě sám sebe, svého gurua, protože největší guru sme my sami, naše vlastní JÁ..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 17:13:40

vostalpetr píše:
Absolutno je absolutnem, protože je osobou.


Hele, to bys to měl dobrý u krišnáků a Prabhupády,
ten taky říkal, že bůh je osoba,
a kudy chodil tudy nadával na transpersonalisty, vo tvrdili, že není osobou

Krišna se jmenuje ta božská osoba

Haréééé Krišnááááá, harééééé, háááárééé................................................................. :yeah: :yeah: :yeah:


Jen tak mimochodem Krišna byl taky modrý. :)

Absolutno je živá bytost jako já nebo Ty, proto může být samo Mistrem. To Self je v konečném důsledku své povahy bytostí. Učení Prabhupády neznám. Mrknu se na to. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 17:35:48

vostalpetr píše:
Učení Prabhupády neznám. Mrknu se na to.


To ti mohu v kosce vysvětlit :

1) transpersonalisti jsou pomýlení dacani

2) Bůh je Krišna

3) Krišnu uctíváme bhaktijogou spočívají ve zpívaní známé mantry HARE KRIŠNA kterou denně opakujeme

108 krát 108 ´= no hodně, strašně mockrát to musíš zopakovat


Díky. :)

Ale tahle bytost je mimo jakékoliv kategorie. Může se libovolně dělit a nic jí to neudělá a zároveň je celá jástvím a láskou. Není to Krišna.
Je normálně jeden z nás a zároveň v každém z nás. :D

Všechno tak, že nejmenší kousíček toho všeho je tím celým vším, je bytostí stejně, jako je každý z nás. Je to fascinující. :confused:
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 17:39:23

Zkusím to ještě popsat z mého pohledu.

Nejsem ta bytost, která je absolutnem, ale to absolutno je mimo jiné mnou jako osobou i Tebou jako osobou. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 17:55:57

Je to, jako když se projevený svět "rozteče" do jakéhosi "supervědomí", které má tento charakter a zároveň je to celé úplně normální bytost jako každý z nás. Já tím jsem jako vědomí sebe, nejsem tím jako ta "superbytost".
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod rafael » úte 08. říj 2013 18:07:11

Honzam píše:Je to, jako když se projevený svět "rozteče" do jakéhosi "supervědomí", které má tento charakter a zároveň je to celé úplně normální bytost jako každý z nás. Já tím jsem jako vědomí sebe, nejsem tím jako ta "superbytost".


já jsem TO, jsem tím koho jsem hledal..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. říj 2013 18:13:05

Cítím, co chceš říct, ale přesnější mi přijde vyjádření "TO je mnou". Proč? Protože "já jsem TO" říká snová osoba o Snícím, jehož aspektem je i ona.

Probuzením ale snová osoba zmizí, je jen Snící - i v jejím tvaru.
Návštěvník
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 18:15:34

rafael píše:
Honzam píše:Je to, jako když se projevený svět "rozteče" do jakéhosi "supervědomí", které má tento charakter a zároveň je to celé úplně normální bytost jako každý z nás. Já tím jsem jako vědomí sebe, nejsem tím jako ta "superbytost".


já jsem TO, jsem tím koho jsem hledal..


To není nějaké "TO". Je to jako živý tvor bez těla a zároveň všechno a zároveň láska.
Já jsem modrý pták s ušima a ocasem, který si sám sebe uvědomuje ve tvarech světa, jako bych se na sebe odtud díval. Dívám se na sebe láskyplně z Něj, ale nejsem Jím.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 18:17:54

Návštěvník píše:Cítím, co chceš říct, ale přesnější mi přijde vyjádření "TO je mnou". Proč? Protože "já jsem TO" říká snová osoba o Snícím, jehož aspektem je i ona.

Probuzením ale snová osoba zmizí, je jen Snící - i v jejím tvaru.


Ta bytost je mou a já jakoby jejím tělem, které sama nemá.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 18:34:15

Ještě jeden popis. Ta bytost je zdrojem vědomí sebe sama v nás a přitom je normálně jako jeden z nás.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod návštěvník 2 » úte 08. říj 2013 19:15:05

vostalpetr píše:Ale kdo nebo co je tím mistrem ????


kdo nebo co je tím Mistrem v těle za kterým se chodí na satsangy, jako například za Šrí Bráhmámem?

je to člověk, který má naprostou a nezpochybnitelnou přímou zkušeností toho, že není tou smrtelnou a ohraničitelnou individualitou, za kterou se většina z nás považuje, čímž u něj došlo k osvobození veškerého utrpení s tímto spojeného a klid a mír z toho uvědomění je nekonečný, ničím nenarušitelný a velmi nakažlivý pro ty co hledají Pravdu, zároveň může být velmi znepokojivý pro ty co hledají realizaci ve vnějším projevu, může být dokonce pro ně velmi ohrožující :)

k čemu dochází na satsangu se Šrí Brahmámem - naprosto nenásilným a přirozeným způsobem může docházet ke zklidnění stresované mysli, k léčení vnitřních traumat, zranění a uvolňování bloků, odpadávání vásan a k prohlubování vnitřního ticha :) což napomáhá k vědomému vnímání základní esence sebe samých :)

to všechno lze na setkáních s Bráhmamem "zažít", ale je to individuální a přesně šité na míru, v přítomnosti takových lidí se každému dostane pomoci přesně v té podobě a míře co potřebuje a také co snese, protože to může být provázeno i silnými očistnými katarzemi

a dokonce i když to vypadá, že přítomnost Mistra na někoho nefunguje 8) tak dochází k velmi silnému vlivu, i když neuvědomovanému, který přivádí lidi ke své vlastní přirozené podstatě a bortí všechny mýty a představy, které si o sobě a o světě člověk převzal za své a které dál nechává rozvíjet 8)

pobyt s realizovanou bytostí je vždycky naprosto mimořádnou pomocí, kterou nedokážeme vůbec domyslet
návštěvník 2
 

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Petra » úte 08. říj 2013 19:57:57

rafael píše:
Honzam píše:Je to, jako když se projevený svět "rozteče" do jakéhosi "supervědomí", které má tento charakter a zároveň je to celé úplně normální bytost jako každý z nás. Já tím jsem jako vědomí sebe, nejsem tím jako ta "superbytost".


já jsem TO, jsem tím koho jsem hledal..


:yes:

:)

Pro někoho, kdo považuje sebe za osobu - at už snovou nebo normální - je to ovšem zcela nepochopitelné.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod Honzam » úte 08. říj 2013 20:00:09

Petra píše:
rafael píše:
Honzam píše:Je to, jako když se projevený svět "rozteče" do jakéhosi "supervědomí", které má tento charakter a zároveň je to celé úplně normální bytost jako každý z nás. Já tím jsem jako vědomí sebe, nejsem tím jako ta "superbytost".


já jsem TO, jsem tím koho jsem hledal..


:yes:

:)

Pro někoho, kdo považuje sebe za osobu - at už snovou nebo normální - je to ovšem zcela nepochopitelné.


Píše osoba. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod rafael » úte 08. říj 2013 20:06:00

návštěvník 2 píše:
vostalpetr píše:Ale kdo nebo co je tím mistrem ????


kdo nebo co je tím Mistrem v těle za kterým se chodí na satsangy, jako například za Šrí Bráhmámem?

je to člověk, který má naprostou a nezpochybnitelnou přímou zkušeností toho, že není tou smrtelnou a ohraničitelnou individualitou, za kterou se většina z nás považuje, čímž u něj došlo k osvobození veškerého utrpení s tímto spojeného a klid a mír z toho uvědomění je nekonečný, ničím nenarušitelný a velmi nakažlivý pro ty co hledají Pravdu, zároveň může být velmi znepokojivý pro ty co hledají realizaci ve vnějším projevu, může být dokonce pro ně velmi ohrožující :)

k čemu dochází na satsangu se Šrí Brahmámem - naprosto nenásilným a přirozeným způsobem může docházet ke zklidnění stresované mysli, k léčení vnitřních traumat, zranění a uvolňování bloků, odpadávání vásan a k prohlubování vnitřního ticha :) což napomáhá k vědomému vnímání základní esence sebe samých :)

to všechno lze na setkáních s Bráhmamem "zažít", ale je to individuální a přesně šité na míru, v přítomnosti takových lidí se každému dostane pomoci přesně v té podobě a míře co potřebuje a také co snese, protože to může být provázeno i silnými očistnými katarzemi

a dokonce i když to vypadá, že přítomnost Mistra na někoho nefunguje 8) tak dochází k velmi silnému vlivu, i když neuvědomovanému, který přivádí lidi ke své vlastní přirozené podstatě a bortí všechny mýty a představy, které si o sobě a o světě člověk převzal za své a které dál nechává rozvíjet 8)

pobyt s realizovanou bytostí je vždycky naprosto mimořádnou pomocí, kterou nedokážeme vůbec domyslet



moc hezky napsané..tohle může napsat jen někdo kdo tam na satsangu byl, a nemusí to být jen satsang brahmam
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Brahmam - zkušenosti

Nový příspěvekod ren » úte 08. říj 2013 21:06:04

rafael píše:
návštěvník 2 píše:
vostalpetr píše:Ale kdo nebo co je tím mistrem ????


kdo nebo co je tím Mistrem v těle za kterým se chodí na satsangy, jako například za Šrí Bráhmámem?

je to člověk, který má naprostou a nezpochybnitelnou přímou zkušeností toho, že není tou smrtelnou a ohraničitelnou individualitou, za kterou se většina z nás považuje, čímž u něj došlo k osvobození veškerého utrpení s tímto spojeného a klid a mír z toho uvědomění je nekonečný, ničím nenarušitelný a velmi nakažlivý pro ty co hledají Pravdu, zároveň může být velmi znepokojivý pro ty co hledají realizaci ve vnějším projevu, může být dokonce pro ně velmi ohrožující :)

k čemu dochází na satsangu se Šrí Brahmámem - naprosto nenásilným a přirozeným způsobem může docházet ke zklidnění stresované mysli, k léčení vnitřních traumat, zranění a uvolňování bloků, odpadávání vásan a k prohlubování vnitřního ticha :) což napomáhá k vědomému vnímání základní esence sebe samých :)

to všechno lze na setkáních s Bráhmamem "zažít", ale je to individuální a přesně šité na míru, v přítomnosti takových lidí se každému dostane pomoci přesně v té podobě a míře co potřebuje a také co snese, protože to může být provázeno i silnými očistnými katarzemi

a dokonce i když to vypadá, že přítomnost Mistra na někoho nefunguje 8) tak dochází k velmi silnému vlivu, i když neuvědomovanému, který přivádí lidi ke své vlastní přirozené podstatě a bortí všechny mýty a představy, které si o sobě a o světě člověk převzal za své a které dál nechává rozvíjet 8)

pobyt s realizovanou bytostí je vždycky naprosto mimořádnou pomocí, kterou nedokážeme vůbec domyslet



moc hezky napsané..tohle může napsat jen někdo kdo tam na satsangu byl, a nemusí to být jen satsang brahmam

Právě jsem chtěla napsat to co Ty, Rafaeli, a koukám, že jsi mě předešel :)

Ano, tohle se nedá vyšpekulovat. Kdo to někdy zažil, rozpozná takovou autentickou zkušenost. Po ní už ani není nutné další fyzické setkávání k propojení s energií Mistra - pokračuje to bez ohledu na jeho fyzickou vzdálenost. Jediné, na čem záleží, je naprostá vnitřní otevřenost a vzdání se Tomu, nechat se Tím prostoupit tak úplně, že zmizí i otevírající se, je jen Ono

:)
ren
 

Další

Zpět na Irulan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník