Dokážete slyšet vlny? - Isha Judd

Moderátor: konec zvonec

Dokážete slyšet vlny? - Isha Judd

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 16:32:18

Dokážete slyšet vlny?
Stačí se nadechnout a vnímat vzduch vnikající do plic, rozhlédnout se kolem sebe a podívat se, kudy vlastně chodíte do práce každý den, podívat se do očí lidem, které každý den potkáváte, usmát se na lidi, které zdravíte a pozdravit je upřímně, ne jenom ze zvyku, pohladit keř, který každý den míjíte, přivonět ke květu, který voní jenom pro vás. Je toho tolik, co bychom měli změnit. Proč nezačít právě teď?


Žila jsem v Austrálii, v Melbourne a často jsem chodívala venčit psa podél pobřeží. Věčně zaneprázdněná a přemotivovaná, hnala jsem se s vodítkem omotaným kolem ruky, telefonem zaklíněným mezi tváří a ramenem, horečně diskutujíc, s cigaretou v jedné a kávou v druhé ruce.

Když jsem začala vnímat vědomí lásky, šla jsem jednou vyvenčit psa bez mého obvykého příslušenství. Náhle jsem uslyšela neznámý, opakující se zvuk. Zastavila jsem a zaposlouchala se. Byl to zvuk, který jsem nikdy předtím neslyšela – zvuk vln, omývajících pobřeží.

Byl to okamžik intenzivního poznání. Po tomto pobřeží jsem chodívala venčit psa celých pět let ale nikdy jsem ani nezaslechla zvuk oceánu! Tak moc jsem byla ztracena ve svých myšlenkách, svých záležitostech a stresech, že jsem byla naprosto hluchá vůči volání moře. V tu chvíli jsem si uvědomila, že jsem dříve nikdy nebyla v přítomném okamžiku.

Běžně nás naše myšlenky neustále vtahují do vnějšího hmotného světa, obáváme se toho, co přijde a litujeme toho, co odešlo. Jsme tak pohrouženi do svých myšlenek, že nikdy nejsme sami se sebou dostatečně dlouho na to, abychom si uvědomili, že to, co tak zoufale hledáme je již zde.

Jakmile začneme vyzařovat vědomí lásky, naučíme se milovat přítomný okamžik, namísto věčné horečné touhy změnit a kontrolovat vše v našich životech. Naučíme se plynout s neustále se měnícím prožitkem života.

Isha Judd

http://probuzeni.blogspot.cz/search/label/Isha%20Judd
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků