Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Moderátor: konec zvonec

Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 16:29:32

Váš pravdivý vnitřní hlas

Uvnitř nás všech se nacházejí dva hlasy. Hlas vědomí, který pochází z pravdy a hlas rozumu, který má původ ve strachu, oddělení a potřebě ochrany. Ale kterému věnujete svoji pozornost? V naší společností rozum vítězí. Dáváme mu tolik síly, přikládáme mu velkou důležitost, myslíme si, že to jsme my! Myslíme si, že my jsme naše myšlenky, jenomže naše myšlenky jsou nevyzpytatelné, každou chvíli se mohou změnit. Když vnímáme rozumem, zmítáme se jako pramice v bouři sem a tam, unášeni rozmarnými náladami poplašené mysli.
Když začneme rozšiřovat své vědomí, jeho hlas začne zastiňovat výkyvy rozumu. Tohle děsí naši mysl, která cítí, vnímá, že jí kontrola prokluzuje mezi prsty a snaží se potlačit hlas vědomí. Proč? Protože jakmile hlas srdce přebere velením, mysl již více neudílí rozkazy. Mysl pak může pouze sledovat všechna omezení, která souvisí s odděleností, takže jakmile začneme žít v jednotě, stane se druhořadou.
Co se stane, když rozum ztratí kontrolu? Budete žít přítomným okamžikem, ukotveni ve svém nitru budete přijímat věci, které přicházejí a zároveň budete v místě míru a radosti. Pak se vaše mysl stane vaším služebníkem, namísto abyste vy sloužili její oddělenosti a pochybám. Tohle děsí rozum a čím blíže se k tomuto bodu dostáváte, tím zběsilejší je. Ve své posledním zoufalém pokusu o udržení nadvlády vyzkouší vše, aby vás zmanipuloval a udržel ve strachu. V takových chvílích pamatujte na to, že pokud necítíte radost, není to vědomí. Lze to jednoduše rozpoznat. Pokud jste ve zmatku, strachu, závislosti, nejistoty, může za to hlava. Na co se soustředíte, strach nebo lásku? Je velmi jednoduché poznat, co jste si zvolili;volte lásku. Vždycky volte lásku.
Isha Judd

http://probuzeni.blogspot.cz/search/label/Isha%20Judd
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod nop » pon 16. pro 2013 22:28:27

Jana píše:Mám vážné podezření, že Isha Judd chodila tajně na FJZ a nebo na Poradnu jako Návštěvník a tajně si opisovala, co píšu. :D :D :D

To spíše svědčí jak je ta láska bezprostřední a překlenuje vzdálenosti: Austrálie, Himaláje, Ústí n/Labem, Uruguay.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod quarnum » pon 16. pro 2013 22:31:41

Jana píše:Mám vážné podezření, že Isha Judd chodila tajně na FJZ a nebo na Poradnu jako Návštěvník a tajně si opisovala, co píšu.
:D :D :D

Jde o shodu v čase nebo bez času?
Uživatelský avatar
quarnum
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 04. zář 2011 22:58:24

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 22:36:42

Jana píše:Netuším, kdy tyhle věci Isha psala, ale typla bych, že já to psala dřív.

:)

spis bych typl, ze to nepsala ani jedna z vas ... normalne jsi pouzila dve tela a napsala to samy. :crazy:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. pro 2013 12:08:26

Poznání sebe sama, nelze provádět jinde, než v duchovním srdci,
odpověď na to, kdo jsi, nedostaneš jinde, než v duchovním srdci,
na tom je postavena celá atmavičára.
Návštěvník
 

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod irulan » úte 17. pro 2013 14:26:08

:D tak jeste jinak, žaludek je jenom jeden (slez) a předzaludky tři (bachor, kniha, cepec). Hele líbí se mi ta " holcici pocitova mystika" :D , ma to souvislost s tim, ze holky spis inklinujou k bhaktijoze, protože je u nich přirozeně touha odevzdat se něčemu či někomu? (Blby je, ze většinou od toho něco očekávají, takze to nakonec ztroskotava). Jak je to s chlapy?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 17. pro 2013 14:30:49

irulan píše::D tak jeste jinak, žaludek je jenom jeden (slez) a předzaludky tři (bachor, kniha, cepec). Hele líbí se mi ta " holcici pocitova mystika" :D , ma to souvislost s tim, ze holky spis inklinujou k bhaktijoze, protože je u nich přirozeně touha odevzdat se něčemu či někomu? (Blby je, ze většinou od toho něco očekávají, takze to nakonec ztroskotava). Jak je to s chlapy?

ja se to celej zivot snazim cely pochopit a nakonec pokazde koncim u te holcici cesty. :O
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod nop » stř 18. pro 2013 13:59:35

Josef píše:
irulan píše::D tak jeste jinak, žaludek je jenom jeden (slez) a předzaludky tři (bachor, kniha, cepec). Hele líbí se mi ta " holcici pocitova mystika" :D , ma to souvislost s tim, ze holky spis inklinujou k bhaktijoze, protože je u nich přirozeně touha odevzdat se něčemu či někomu? (Blby je, ze většinou od toho něco očekávají, takze to nakonec ztroskotava). Jak je to s chlapy?

ja se to celej zivot snazim cely pochopit a nakonec pokazde koncim u te holcici cesty. :O

Jako duševní přežvýkavec uvádím o dvou rozdílech:
Ženská duše [srdce] inklinuje k tomu utvořit dvojici,
chlapecká zapojit se do spolku. Proto děvčata ráda chodí na rande a muži k pivu a na schůze.
Dívka je zralá jako žena, když je dozrálá k tomu utvořit s někým stabilní dvojici. To je základ pro pokračování: jako třetí atd. je dítě, děti, vnuci atd.
Když kluk dozraje na muže, udělá něco pro celek a v celku.
Proto prý holčičky při dozrávání píší do deníčku: „můj milý deníčku, už přišla láska“ a hoch si zapíše: „přišel k nám nový trenér, je bezva“.
Holčičí mystika (je-li nějaká) proto lne k jednotlivé osobě, klukovská k činu významnému pro celek, např. šíření učení [pravdy, dharmy]. Tedy např. ženská duše miluje jednotlivě Ježíše a mužská hromadně šíří evangelium stejně jako všichni.
A ženská duše směřuje k upoutání k jednomu srdci, mužská k pravdě a osvobození u všech.
Je dobře ale chodit po obou nohách, levá a pravá, a ovládat spolu obě ruce, tedy být zaměřený i na osobu i na všechny.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod nop » stř 18. pro 2013 15:08:58

Rozdělil jsem skupinu hochů a děvčat podle převažujících rysů. Nejlépe je žít v harmonii se svými sklony . Mít v sobě místo i pro "to obvykle opačné". Přirozeně je také v jinu špetka jangu a v jangu trochu jinu.
Psal jsem má slova jako reakci na slova Josefa.
holky spis inklinujou k bhaktijoze, protože je u nich přirozeně touha odevzdat se něčemu či někomu? ....
Jak je to s chlapy?
ja se to celej zivot snazim cely pochopit a nakonec pokazde koncim u te holcici cesty. :O

I já mám někdy sladký dívčí úsměv a i ženy se někdy projeví mužsky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 15:30:37

nop píše:Rozdělil jsem skupinu hochů a děvčat podle převažujících rysů. Nejlépe je žít v harmonii se svými sklony . Mít v sobě místo i pro "to obvykle opačné". Přirozeně je také v jinu špetka jangu a v jangu trochu jinu.
Psal jsem má slova jako reakci na slova Josefa.
holky spis inklinujou k bhaktijoze, protože je u nich přirozeně touha odevzdat se něčemu či někomu? ....
Jak je to s chlapy?
ja se to celej zivot snazim cely pochopit a nakonec pokazde koncim u te holcici cesty. :O

I já mám někdy sladký dívčí úsměv a i ženy se někdy projeví mužsky.

zacina to vypadat ... ze normalni je to ... co se prave deje ... diky Nope. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 15:35:08

pred chvili se mi v hlavicce makovicce objevila myslenka ... a hned na to pekne moralisticka naucena reakce ... proboha ... dyt to nemuzu ... neni to pekny ...
pekne jsem to nasal ... jako houba .... vsechny ty systemy presvedceni...

no ... ale jak to tak vypada ...
... muzu.
... muzu vsechno.

a to jenom proto ... ze se to deje ... muzu a musim ... kdyz uz se to deje ... ne?
protoze ... taky neni z ceho vybirat ... protoze ... to co je ... je jediny co je ... lehky vyber. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 15:38:24

je tady vlastne ... jedno ... jediny ... velky ... ANO!
ano vsemu co se deje ...
vsechno je schvaleny ... at je to co je to.
schvaleny ... jednou ... a jednou pro vzdy. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Váš pravdivý vnitřní hlas - Isha Judd

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 18. pro 2013 15:47:49

Jana píše::)

Tedy je tady jedno velký ANO i tomu, když říkáme ne.

:D

jo! ... je to dokonaly! :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28


Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků