Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Moderátor: konec zvonec

Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod konec zvonec » sob 14. pro 2013 20:43:06



Rupert Spira bio

Krom toho že je Rupert Spira (čti Rupet Spaira) skvělým keramikem a jeho díla jsou k vidění v mnoha význačných galeriích v Británii a Evropě, je také duchovním učitelem.
To v jeho případě neznamená nic zvláštního, prostě žije Pravdu a mluví z Ní.
Jeho schopnost vytahovat pomocí slov z bludu falešné identity je výjimečná.

Poslední měsíce poslouchám jeho přednášky a z velkého nadšení jsem se rozhodl přeložit pár jeho krátkých klipů a představit vám ho. Jeho dvouhodinové přednášky (spíše dialogy) se dají jednoduše koupit (200kč) a stáhnout na jeho stránkách. Anglicky rozumějící mají v tomto směru velkou výhodu, protože klip s titulky zdaleka nemá takový efekt, jako poslech dvouhodinového dialogu při meditaci nebo před spaním. Přesto však to snad nebude zbytečné a pro někoho
možná i přínosné.

Mezi Rupertovi učitele a inspirátory patří mimo jiné Rumi, Dr. Francis Roles, Ouspensky, Gurdjieff, Krishnamurti, Ramana Maharshi, Nisargadatta Maharaj a zejména jeho nejmilejší a nejbližší, francouzský advaitin Francis Lucille. S ním poslední roky před Uvědoměním trávil téměř všechen svůj volný čas.

Nyní žije Rupert v Oxfordu (UK) se svojí ženou Ellen jež je terapeutkou a jogínkou v tradici kašmírského šivaismu a se synem Methewem. Pořádá setkání a retreaty hlavně v západní Evropě a ve Spojených Státech. Ve východní Evropě a v naší republice je bohužel veskrze neznámý.

web: http://www.rupertspira.com/
klipy: youtube kanál

http://jenomto.blogspot.cz/2013/12/rupert-spira-bio.html
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. pro 2013 1:03:58

armin píše:To, že si uvědomím obrazovku, případně plátno v kině, není probuzením. Stejně jako když si při telefonování uvědomím mobil. Místo živého protějšku vnímám jen nějaké zvuky, které z mobilu vycházejí. Je to omezení, ztráta schopnosti komunikace, žádné probuzení. Je to jako když si při studiu bible najednou uvědomuji, že vidím jen nějaká písmena, čárky. To není obohacující, je to naopak omezení. Ztráta schopnosti, návrat k analfabetismu.

Na skutečnou "komunikaci" mezi velkou většinou lidí je příliš brzo.
Návštěvník
 

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod Sy_ » ned 15. pro 2013 11:07:13

armin píše:Ztráta schopnosti, návrat k analfabetismu.


To je nejhezčí popis probuzení, jaký jsem kdy viděl, i když trochu negativistický. Takže bych ztrátu schopností vyměnil za "konec sociálního a individuálního programování za stálé schopnosti fungovat v těchto podmínkách" a návrat k analfabetismu za "návrat k přirozenému fungování těla".

No nezní to, uznávám, kdovíjak přitažlivě, že je člověk vlastně z klasického pohledu ještě blbější než byl. Kdo by to byl býval řekl, že jde o ztrátu toho zbytečného a nikoli získání něčeho nadstandardního. Probuzení ale není ziskem, je to čistá ztráta.

Nelíbí se? :)
Uživatelský avatar
Sy_
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 06. říj 2013 12:31:27

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod irulan » ned 15. pro 2013 11:41:25

armin píše:To, že si uvědomím obrazovku, případně plátno v kině, není probuzením. Stejně jako když si při telefonování uvědomím mobil. Místo živého protějšku vnímám jen nějaké zvuky, které z mobilu vycházejí. Je to omezení, ztráta schopnosti komunikace, žádné probuzení. Je to jako když si při studiu bible najednou uvědomuji, že vidím jen nějaká písmena, čárky. To není obohacující, je to naopak omezení. Ztráta schopnosti, návrat k analfabetismu.

To je tvoje spekulace, nebo tvoje zkušenost s probuzením? Proc se ptám.. protože nevím, jestli to souvisi s tim, o čem tu Spira mluví, ale je mi to v něčem povedome, nejaky jiný pohled byl a jestli byl "můj" nebo čí, to nevím, nebyl zabarven ničím, ani blahem ani hrůzou, jen byl jiný, všechno "šlapalo" samo, i "moje tělo" a nebylo v tom zádné vyšší porozumění, ale ani roztříštěnost na obrazy nebo na znaky jak píšeš. Pak se jen objevila otázka, jestli "tenhle pohled" bude porad nebo se to vrátí do "normálu" a vrátilo se to..
Zajímá me "jiná zkušenost" nerada bych si potvrzovala ty sve zkusenosti podobností se zkušenostmi jiných za tu cenu, abych přestala byt skeptická a věřila a zasekla se opět jen v iluzi.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod malpan » ned 15. pro 2013 21:54:25

To je nejhezčí popis probuzení
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod konec zvonec » ned 15. pro 2013 21:57:11

Sy_ píše:
armin píše:Ztráta schopnosti, návrat k analfabetismu.


To je nejhezčí popis probuzení, jaký jsem kdy viděl, i když trochu negativistický. Takže bych ztrátu schopností vyměnil za "konec sociálního a individuálního programování za stálé schopnosti fungovat v těchto podmínkách" a návrat k analfabetismu za "návrat k přirozenému fungování těla".

No nezní to, uznávám, kdovíjak přitažlivě, že je člověk vlastně z klasického pohledu ještě blbější než byl. Kdo by to byl býval řekl, že jde o ztrátu toho zbytečného a nikoli získání něčeho nadstandardního. Probuzení ale není ziskem, je to čistá ztráta.

Nelíbí se? :)

tak. tak. :yes: :crazy: :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 15. pro 2013 22:47:11

No nezní to, uznávám, kdovíjak přitažlivě, že je člověk vlastně z klasického pohledu ještě blbější než byl. Kdo by to byl býval řekl, že jde o ztrátu toho zbytečného a nikoli získání něčeho nadstandardního. Probuzení ale není ziskem, je to čistá ztráta.

Nelíbí se?


Což o to, o popisy stavu probuzenosti tu opravdu nouze není.
Jen ta schopnost udržet myšlenku a případně jí trochu plodně rozvést, se zatím moc nedaří.
Ale to asi bude mým "klasickým" pohledem.


:-)
Jarda Malej
 

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 16. pro 2013 8:49:28

Jarda:
Jen ta schopnost udržet myšlenku a případně jí trochu plodně rozvést, se zatím moc nedaří..

Před dnešním vypnutím počítače bych ještě rád poukázal na jednu ze světlých vyjímek z tohoto diskuzního stereotypu.
===========================================
Viz.
armin píše:
irulan píše:
armin píše:To, že si uvědomím obrazovku, případně plátno v kině, není probuzením. Stejně jako když si při telefonování uvědomím mobil. Místo živého protějšku vnímám jen nějaké zvuky, které z mobilu vycházejí. Je to omezení, ztráta schopnosti komunikace, žádné probuzení. Je to jako když si při studiu bible najednou uvědomuji, že vidím jen nějaká písmena, čárky. To není obohacující, je to naopak omezení. Ztráta schopnosti, návrat k analfabetismu.

To je tvoje spekulace, nebo tvoje zkušenost s probuzením? Proc se ptám.. protože nevím, jestli to souvisi s tim, o čem tu Spira mluví, ale je mi to v něčem povedome, nejaky jiný pohled byl a jestli byl "můj" nebo čí, to nevím, nebyl zabarven ničím, ani blahem ani hrůzou, jen byl jiný, všechno "šlapalo" samo, i "moje tělo" a nebylo v tom zádné vyšší porozumění, ale ani roztříštěnost na obrazy nebo na znaky jak píšeš. Pak se jen objevila otázka, jestli "tenhle pohled" bude porad nebo se to vrátí do "normálu" a vrátilo se to..
Zajímá me "jiná zkušenost" nerada bych si potvrzovala ty sve zkusenosti podobností se zkušenostmi jiných za tu cenu, abych přestala byt skeptická a věřila a zasekla se opět jen v iluzi.


Tak když jsi urgovala odpověď, tak se o ni pokusím.

To, co Spira popisuje je druh tréningu mysli, který může mysli pomoci se uvolnit od různých zacyklenin a ulpěnin probíhajících ve "filmu". Mnozí bohužel tuto změnu vnímání považují za probuzení (poznání, osvobození atp.) o kterých se píše v duchovních knihách. Tato zkušenost je ale ve skutečnosti jen uzavřením se do sebe. Když je v člověku rozvinuta láskyplnost, je toto zaměření pozornosti od filmu na obrazovku "léčivější" - ústupem od labyrintu světa do ráje srdce.
Není-li rozvinuta láskyplnost je výsledkem sklouznutí jen do teoretizování o prázdnotě, neexistenci já a pod.
Je to dobré, léčivé, zejména pro slabší nervové soustavy trpící zacyklenými problémy. Pan Tomáš to tuším nazýval prvním místem odpočinku na duchovní cestě. Mnozí na tomto odpočívadle setrvávají až do konce života.

Tento stav sám o sobě nevede ke změně osobnosti, k transformaci, poznání, osvobození.
K tomu vede až opětný vstup do života, otevření se světu, lidem, rozvinutí empatie, soucitu, žití a práce na sobě nikoliv pro sebe, ale pro osvobození všech bytostí.

Poznání nespočívá v analfabetismu, nevnímání ničeho jiného než základního bytí, odříznutí uvědomování minulosti,druhých bytostí, popření jejich existence včetně své atd. Naopak. Poznání přichází s rozvinutím poznávací schopnosti na celý svět, na jeho smysl, na celého Boha. Nelze než připomenout pojmy jako je Nejvyšší inteligence, Vševědoucnost Boží, Kristova slova "Já a Otec jedno jsme" i názorná slova Buddhova:
Hrst listů
Jednou Vznešený prodléval v Kósambí, v simsapovém háji. Zvedl v ruce několik listů a otázal se mnichů: „Co myslíte, mniši, čeho je víc: těch pár listů, které držím v ruce, nebo těch, co jsou na stromech v za mnou, v simsapovém háji?“

„Listů, které Vznešený zvedl v ruce, je málo, Pane; těch, co jsou v háji, je mnohem více.“

„Stejně tak, mniši, věcí, jež jsem pochopil přímým poznáním, je mnohem více; věcí, o kterých jsem vám pověděl, je pouze několik. A proč jsem vám o oněch věcech neřekl? Protože nepřináší prospěch ani pokrok ve svatém životě a nevedou k odvrácení, k ztrátě vášně, k ustání, k utišení, k přímému poznání, k probuzení, k nibbáně. Proto jsem vám o nich neřekl. A co jsem vám řekl? Toto je utrpení; toto je vznik utrpení; toto je ustání utrpení; toto je cesta vedoucí k ustání utrpení. To je jsem vám řekl. A proč jsem vám to řekl? Protože to přináší prospěch a pokrok ve svatém životě, a vede to k odvrácení, k ztrátě vášně, k ustání, k utišení, k přímému poznání, k probuzení, k nibbáně. Nechť je tedy, mniši, vaším úkolem toto: Toto je utrpení; toto je vznik utrpení; toto je ustání utrpení; toto je cesta vedoucí k ustání utrpení.“
Jarda Malej
 

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod Aves passeri » pon 16. pro 2013 9:16:22

armin píše:
irulan píše:
armin píše:To, že si uvědomím obrazovku, případně plátno v kině, není probuzením. Stejně jako když si při telefonování uvědomím mobil. Místo živého protějšku vnímám jen nějaké zvuky, které z mobilu vycházejí. Je to omezení, ztráta schopnosti komunikace, žádné probuzení. Je to jako když si při studiu bible najednou uvědomuji, že vidím jen nějaká písmena, čárky. To není obohacující, je to naopak omezení. Ztráta schopnosti, návrat k analfabetismu.

To je tvoje spekulace, nebo tvoje zkušenost s probuzením? Proc se ptám.. protože nevím, jestli to souvisi s tim, o čem tu Spira mluví, ale je mi to v něčem povedome, nejaky jiný pohled byl a jestli byl "můj" nebo čí, to nevím, nebyl zabarven ničím, ani blahem ani hrůzou, jen byl jiný, všechno "šlapalo" samo, i "moje tělo" a nebylo v tom zádné vyšší porozumění, ale ani roztříštěnost na obrazy nebo na znaky jak píšeš. Pak se jen objevila otázka, jestli "tenhle pohled" bude porad nebo se to vrátí do "normálu" a vrátilo se to..
Zajímá me "jiná zkušenost" nerada bych si potvrzovala ty sve zkusenosti podobností se zkušenostmi jiných za tu cenu, abych přestala byt skeptická a věřila a zasekla se opět jen v iluzi.


Tak když jsi urgovala odpověď, tak se o ni pokusím.

To, co Spira popisuje je druh tréningu mysli, který může mysli pomoci se uvolnit od různých zacyklenin a ulpěnin probíhajících ve "filmu". Mnozí bohužel tuto změnu vnímání považují za probuzení (poznání, osvobození atp.) o kterých se píše v duchovních knihách. Tato zkušenost je ale ve skutečnosti jen uzavřením se do sebe. Když je v člověku rozvinuta láskyplnost, je toto zaměření pozornosti od filmu na obrazovku "léčivější" - ústupem od labyrintu světa do ráje srdce.
Není-li rozvinuta láskyplnost je výsledkem sklouznutí jen do teoretizování o prázdnotě, neexistenci já a pod.
Je to dobré, léčivé, zejména pro slabší nervové soustavy trpící zacyklenými problémy. Pan Tomáš to tuším nazýval prvním místem odpočinku na duchovní cestě. Mnozí na tomto odpočívadle setrvávají až do konce života.

Tento stav sám o sobě nevede ke změně osobnosti, k transformaci, poznání, osvobození.
K tomu vede až opětný vstup do života, otevření se světu, lidem, rozvinutí empatie, soucitu, žití a práce na sobě nikoliv pro sebe, ale pro osvobození všech bytostí.

Poznání nespočívá v analfabetismu, nevnímání ničeho jiného než základního bytí, odříznutí uvědomování minulosti,druhých bytostí, popření jejich existence včetně své atd. Naopak. Poznání přichází s rozvinutím poznávací schopnosti na celý svět, na jeho smysl, na celého Boha. Nelze než připomenout pojmy jako je Nejvyšší inteligence, Vševědoucnost Boží, Kristova slova "Já a Otec jedno jsme" i názorná slova Buddhova:


Už si toho od Spiry moc nepamatuju... ale co si pamatuju z knih, které jsem četla, z videí které jsem viděla, i z jeho přednášky, která náhodou byla v tu samou dobu, kdy jsem já byla na skok v Londýně, tak to "stažení do sebe" popisuje pouze jako první krok. Vystoupení ze sebe, lásku, poznání, že člověk je vše, popisuje pak jako ten druhý.
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 10:10:24

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod nop » pon 16. pro 2013 9:46:23

Aves passeri píše:
armin píše:..... uzavřením se do sebe. Když je v člověku rozvinuta láskyplnost, je toto zaměření pozornosti od filmu na obrazovku "léčivější" - ústupem od labyrintu světa do ráje srdce....
Poznání přichází s rozvinutím poznávací schopnosti na celý svět, na jeho smysl, na celého Boha. Nelze než připomenout pojmy jako je Nejvyšší inteligence, Vševědoucnost Boží, Kristova slova "Já a Otec jedno jsme" i názorná slova Buddhova:...

Už si toho od Spiry moc nepamatuju... tak to "stažení do sebe" popisuje pouze jako první krok. Vystoupení ze sebe, lásku, poznání, že člověk je vše, popisuje pak jako ten druhý.

Žalm 121, 8 Hospodin bude chránit tvé vycházení i vcházení od nynějška až navěky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod Aves passeri » úte 17. pro 2013 9:29:37

Přečtěte si ho někdy - není to tak, jak to vypadá. Ať už o tom říkám cokoliv :-))))))
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 10:10:24

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 17. pro 2013 13:33:32

""
Vzpomínám si na svého přítele Fráňu Drtikola. Jednou jsme pili kávu a on říkal: „ Podívej se - káva v klidu nebo nějaká tekutina, například voda, to je nirvána, a když se tím zamíchá, tak v té vibraci pohybu je to samsára. A náš cíl života je poznat sám sebe, to znamená poznat se v té hlubině, abychom nežili jen tu povrchovost svou i těch ostatních, i všech věcí, ale abychom zároveň poznávali i tu hloubku. Víte, mám na to jednu takovou malou básničku:

Tak jako hravé vlny na moři

myšlenky tiše hovoří.

Já vodou jsem, já mořem jsem i jeho hrou,

když klesá vlna za vlnou.

Když poznáš, že nejsi jenom vlnou již,

v hlubině moře pak jsi blíž.

Pak mořem jsi i jeho hrou.

když klesá vlna za vlnou.
""
- ČTYŘI VNORY - Přednáška Míly Tomášové a Petra Pavlíka na Vltavské 25. 3. 1997 -
http://www.lampa.cz/prednasky/4vnory.html
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod irulan » úte 17. pro 2013 13:58:16

armin píše:Tak když jsi urgovala odpověď...

To, co Spira popisuje je druh tréningu mysli.....

Ahoj, dekuju za odpověď a tvůj jiný pohled, i kdyz tedy moc nerozeznavam, zda to je skutečně tvá zkušenost. No je to jedno.
V podstatě ani nemam co k tomu říct, je dost mozné ze touhle "suchařinou" hledání nekončí. I kdyz, jak naznačuje aves passeri, nemusí ten spiruv popis zkusenosti byt pochopen až tak suše. Ze tam chybí ta láska a sounáležitost se světem. No extáze to asi neni, ale určitý "úsměv" z pochopeni "osobni" neexistující moci a z podstaty neoddelenosti od celku muze byt.
....Že to je takova zastávka? Tak jo, proc ne, hra je otevřena a neni všem dnům konec :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod rafael » stř 18. pro 2013 23:03:02

armin píše:To, že si uvědomím obrazovku, případně plátno v kině, není probuzením. Stejně jako když si při telefonování uvědomím mobil. Místo živého protějšku vnímám jen nějaké zvuky, které z mobilu vycházejí. Je to omezení, ztráta schopnosti komunikace, žádné probuzení. Je to jako když si při studiu bible najednou uvědomuji, že vidím jen nějaká písmena, čárky. To není obohacující, je to naopak omezení. Ztráta schopnosti, návrat k analfabetismu.



kdyby nebylo obrazovky není ani tvůj film, obrazovka je JÁ a na tvé JÁ se promítá tvůj život mysli a ega, a ty si myslíš že jsi ten film, život a herec, zapoměl si ale , že ta obrazovka je tvá pravá podstata, a že ten film je pouhá iluze, kterou žiješ a uznáváš za jedinou možnou a nevidíš své pravé JÁ svou božskou podstatu, tehdy říkáš já jsem film (tělo svět mysl)
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod nop » stř 18. pro 2013 23:54:59

armin píše:
rafael píše:
armin píše:To, že si uvědomím obrazovku, případně plátno v kině, .....

kdyby nebylo obrazovky není ani tvůj film, obrazovka je JÁ a na tvé JÁ se promítá tvůj život mysli a ega,... a nevidíš své pravé JÁ svou božskou podstatu, tehdy říkáš já jsem film (tělo svět mysl)

To je zajímavý koncept :D
Nevím jak ty, já ale nejsem ani nějaká obrazovka ani nežiji ve filmu, ani se na mne (na JÁ) nic nepromítá, ani nemám (a nevidím) nějaké pravé JÁ, ani nemám božskou podstatu. Jsem, který jsem.

Nemyslíš na podstatu?
Jednou šel poutník okolo staveniště kostela, ptal se člověka s trakařem písku, co dělají. On odpověděl: "vozím písek".
Druhý mu zase řekl: "stavím katedrálu".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 19. pro 2013 0:28:35

Slova obrazovka či filmové plátno, jsou občas některými meditujícími používána pro vyjádření stavu mysli, kdy při meditaci vidí vnitřní Světlo ((savikalpa samadhi, Světlo Víry a pod.). To Světlo je onou obrazovkou, oním filmovým plátnem.

Zde, na tomto diskusním fóru slova o obrazovce či filmovém plátně asi používají pro vyjádření něčeho úplně jiného.
Návštěvník
 

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 19. pro 2013 8:15:48

armin píše:
To je zajímavý koncept :D

Nevím jak ty, já ale nejsem ani nějaká obrazovka ani nežiji ve filmu, ani se na mne (na JÁ) nic nepromítá, ani nemám (a nevidím) nějaké pravé JÁ, ani nemám božskou podstatu. Jsem, který jsem.

... a zaroven jsem to vsechno. pak je to cely. :)
... nic se nevydeluje ... nic se nepridava ... je to co je a to je vse ... a tam patri vse.

ja jsem ... jsem ktery jsem ... nejsem ... jsem ... to vsechno jsou koncepty ... vlneni podstaty ... a vsechno je to v poradku ... protoze podstata se vlni ... no je to super ... nahoru a dolu ... :D :D :D

a co rict o samotne podstate? ... no ... hmmm ... aaa ... a taky ... a to je vse. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod nop » čtv 19. pro 2013 8:32:17

armin píše:
Josef píše:... a zaroven jsem to vsechno. pak je to cely. :)

Hlavě nezapomenout na sebe.
Nejlépe být tím vším a vědět to.
A pro jistotu to ještě napsat na net aby to o mně věděli i ti ostatní, jakej jsem dobrej a nadšenej a pokročilej, probuzenej, láskyplnej atd. :D

Pojďme spolu na pivo !
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 19. pro 2013 8:34:15

armin píše:
Josef píše:... a zaroven jsem to vsechno. pak je to cely. :)


Hlavě nezapomenout na sebe.
Nejlépe být tím vším a vědět to.
A pro jistotu to ještě napsat na net aby to o mně věděli i ti ostatní, jakej jsem dobrej a nadšenej a pokročilej, probuzenej, láskyplnej atd. :D


a proc ne? me to cely prijde hezky a mily ... cely. :)

hele Armine co na tom vidis furt spatnyho ... byt tim vsim a vedet to? ty tim vsim nejsi? nebo nechces byt? vysvetli mi to prosim. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Rupert Spira - Proč ještě nejsem probuzená? (CZ titulky)

Nový příspěvekod Sy_ » čtv 19. pro 2013 9:27:43

Já myslím, že "být tím vším" je jen pěkná... slovy jednoho českého mudrce...dívčí mystika :D
Uživatelský avatar
Sy_
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 06. říj 2013 12:31:27

Další

Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník