V pohodě.

Moderátor: konec zvonec

V pohodě.

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 28. lis 2013 12:16:41

Sedím ... píšu ... koukám ... nohy o zem opřený ... prostě pohoda.

Kdo jsem? ... :D :D
Kde jsem? ... :D :D
Jaký jsem? ... :D :D

Za tím vším ... je nenápadné cosi ... :D :D ...

A to cosi ... to jsem já ... co se dívá na cosi ...

... dívání v dívání.
... vidění ve vidění.
... slyšení ... :D :D

cokoliv řeknu či napíšu ... není to co jsem.
támhle je to ... :D :D
nebo tady ...
nebo všude ...

hromada nesmyslů ... hromada blbostí ... :D :D

Co tedy jsem opavdu? ... stupidní otázka! :D :D :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Petra » čtv 28. lis 2013 12:55:45

Josef píše:
Co tedy jsem opavdu? ... stupidní otázka! :D :D :D


Jistě. Když zrovna dualita nedělá problémy - okamžik klidu.

Jak dlouho to asi vydrží? Až do dalšího vyšilování na Poradně ?:
Josef píše:Jsem sám a plný strachu ... strachu o svůj život ...

:D

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod střevo » čtv 28. lis 2013 13:01:04

Josef píše:Sedím ... píšu ... koukám ... nohy o zem opřený ... prostě pohoda.

Kdo jsem? ... :D :D
Kde jsem? ... :D :D
Jaký jsem? ... :D :D

Za tím vším ... je nenápadné cosi ... :D :D ...

A to cosi ... to jsem já ... co se dívá na cosi ...

... dívání v dívání.
... vidění ve vidění.
... slyšení ... :D :D

cokoliv řeknu či napíšu ... není to co jsem.
támhle je to ... :D :D
nebo tady ...
nebo všude ...

hromada nesmyslů ... hromada blbostí ... :D :D

Co tedy jsem opavdu? ... stupidní otázka! :D :D :D

Podporou pro pocity, myšlenky, slova a činy je tiché vědomí.
Ještě hloub je podpora pro to vědomí...
A ještě hloub je opora pro tu podporu...
To celé dohromady je člověk.
:-)
střevo
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Petra » čtv 28. lis 2013 13:01:54

Touha po pozornosti druhých: "Koukejte, jak se mi mizerně daří!!!"

A pak výsměch k jejich reakcím:
Josef píše:
hromada nesmyslů ... hromada blbostí ... :D :D



Duchovňácký šílenství. :crazy:

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Tara » čtv 28. lis 2013 18:17:43

Tohle spíš vypadá na duchovní průjem :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Sy_ » čtv 28. lis 2013 21:42:40

To je sranda, jak každý hledá řešení na něco, co není problém :D Tohle je v pohodě... a tamto bylo taky.

Netřeba cokoli měnit, Pepo. Nech to koňovi.
Uživatelský avatar
Sy_
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 06. říj 2013 12:31:27

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod papadev » pát 29. lis 2013 7:42:32

Moje rada je naopak menit...
... ... ... o
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Ja.na » pát 29. lis 2013 8:12:15

To, co je věčné, je neměnné
Ja.na
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Alf » pát 29. lis 2013 8:42:50

Ja.na píše:To, co je věčné, je neměnné

O to není třeba se starat, co je věčné. Ale o to, co není věčné a co je měnné a co je také naší součástí,
o to je potřeba se starat. Např. když budeš zanedbávat tělo, předčasně umře. Když budeš zanedbávat mysl, zblbne.
:)
Alf
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod papadev » pát 29. lis 2013 9:04:43

zdá se,že je tady Měnné a Neměnné

a hned jedni začnou preferovat klid Neměnného a druzí nabádají ke změnám...

obojí může být Přínosem na Cestě a obojí může být špatně pochopeno

můj postoj je propojit obě polohy a jako Neměnné pracovat na změnách...

jak už sem psal:

synergická symbiotická dynamická práce s protikladnými tendencemi....mi připadá přínosnější ...než rigidní setrvávání v jedné poloze...

takto se přibližuji harmonickému vystředění--a to nikoli abych v něm zas natrvalo zůstal,ale abych se posunul do stavů,kde kontrasty sou pouze pohybem Jednoho...

... ... ... o
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Sy_ » pát 29. lis 2013 9:13:02

armin píše:K pochopení toho co je - je zapotřebí mysli... což znamená, že mysl je otevřená, bystrá, ale přitom pasivní. Jsme v takovém stavu vždy, když chováme opravdové přání něčemu rozumět, když je tu intenzivní zájem, je mysl v tomto stavu. Když máme zájem pochopit to co je, aktuální stav mysli, pak nepotřebujeme ani sílu, ani disciplínu, ani ovládání mysli. Naopak je tu pasivní bystrost, pozornost...
J. Krishnamurti


"Jiddu Krishnamurti mluví o revoulci mysli. Žádná mysl neexistuje. Kde je mysl, která by se měla magicky proměnit? Jeho následovníci se dostali do bodu, kdy nemohou dělat nic než opakovat bezvýznamné fráze. Jsou to povrchní, prázdní lidé. Skutečnost, že Jiddu Krishnamurti přitahuje hodně lidí neznamená vůbec nic; zaříkávači hadů také přitahují spoustu lidí. To dokáže každý.

Mysl je výmysl."


U.G. Krishnamurti
Uživatelský avatar
Sy_
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 06. říj 2013 12:31:27

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Alf » pát 29. lis 2013 9:17:37

papadev píše:zdá se,že je tady Měnné a Neměnné

a hned jedni začnou preferovat klid Neměnného a druzí nabádají ke změnám...

obojí může být Přínosem na Cestě a obojí může být špatně pochopeno

můj postoj je propojit obě polohy a jako Neměnné pracovat na změnách...

jak už sem psal:

synergická symbiotická dynamická práce s protikladnými tendencemi....mi připadá přínosnější ...než rigidní setrvávání v jedné poloze...

takto se přibližuji harmonickému vystředění--a to nikoli abych v něm zas natrvalo zůstal,ale abych se posunul do stavů,kde kontrasty sou pouze pohybem Jednoho...

... ... ... o

Preferování je irelevantní. Že je tu měnné a neměnné je jasné.
V ose kola je klid, ale na jeho okraji samá změna.
Bývá to tak, že když se vědomí dotkne osy kola,
zapomína na jeho okraj. A když se prohání na okraji
zapomíná na jeho střed. Šťastná to chvíle, kdy si uvědomí,
že je obojím.
:)
Alf
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod papadev » pát 29. lis 2013 9:53:42

ano

k jakémusi výraznějšímu posunu dojde,když vědomí nabude stavu multifokálnosti--tj může být zároven v mnoha stavech

pak odpadne potřeba je střídat a vybírat si

(jistý slabší odvar multifokality je např bilokace--kdy se někdo vyskytuje na dvou místech)...

toto nepíšu jako disponující tímto stavem,ale jednou sem ho zažil,tak mám představu,co to obnáší..a ano,byla to velmi štastná chvíle
... ... ... o
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Alf » pát 29. lis 2013 10:23:24

Může být. Paralela např. strom a jeho plody.
I když jsou plody sezóní záležitostí, zdá se že strom žije jen pro ně.
Plod uzraje a vztah (spojení) se stromem na oko končí.
Ale uvnitř plodu zatím v semínků dřímá celý strom.
:)
Alf
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » pát 29. lis 2013 10:41:02

Sy_ píše:
armin píše:K pochopení toho co je - je zapotřebí mysli... což znamená, že mysl je otevřená, bystrá, ale přitom pasivní. Jsme v takovém stavu vždy, když chováme opravdové přání něčemu rozumět, .....
J. Krishnamurti


[i]"Jiddu Krishnamurti mluví o revoluci mysli. Žádná mysl neexistuje. ....
U.G. Krishnamurti

Milý Sy, četl jsem ten blog, kde se odkazuje na U.G., myslím si, že UG je více pesimistický než je záhodno.
Když jemu, UG, nevyhovuje myšlení, co kdyby začal žít s Láskou?
O odpadávání názorů jako listů v lese bych řekl, že podobný jev je snadný i zde. Na příklad někomu by mohla z mysli odpadnout celá evropská scholastická filosofie se souborem poznatků, v systému. Ale byla pokrokem, stupněm po období magického přístupu k věcem a způsobům. Dnes je scholastika nahražena praxí a vědou. Ale nemusí se celá vyhodit. Třeba logika z ní vzešlá se používá ve vědě dodnes.
A v takových upanišádách je ovšem pravda, bez hledu na to, jaká je prázdnota nebo plnost pochopení a života čtoucího.
UG se znechutil, když měl dojem, že povrchního je mnoho. Našel hloubku v jednoduchosti. Uplatnil staré verše ze začátku buddhismu:
"co jsem začal, nedokončil jsem,
co jsem neočekával, začal jsem".
Trochu více optimismu by neškodilo a jak jsem řekl, co mu brání, aby místo v mysli žil v lásce?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod roman » pát 29. lis 2013 10:51:46

Mysl je výmysl."
    :D jo výmysl, bez něhož by si sem ale nenapsal ani čárku, ten výmysl způsobuje pnutí, strach, pocity, apod., které tu prostě jsou a to, že nikomu vpodstatě nepatří je irelevantní. Každý slovní popření mysli je jejím potvrzením.
      Žádná mysl neexistuje
        Existuje noční sen(i přes svou imaginativní a iluzorní povahu) nebo neexistuje? Existuje svět nebo ne? Je to stejný jako s tou fata morganou, kde je jasné, že v poušti žádná voda není, přesto ale ta iluze v pozorovateli, mysli vznikne. Optickej klam kterej zkreslí skutečnost, na skutečnost nemá vliv, ale přesto vznikne.
          roman
           
          Příspěvky: 265
          Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

          Re: V pohodě.

          Nový příspěvekod Sy_ » pát 29. lis 2013 10:52:37

          nop píše:Trochu více optimismu by neškodilo a jak jsem řekl, co mu brání, aby místo v mysli žil v lásce?


          On je "chytrý", to je ten problém. Žádné cizí definice nebere jako samozřejmost. Absolutně žádné. Ty naproti tomu velkou spoustu.

          "Žít v lásce" nedává vůbec žádný smysl, pokud se nad tím zamyslíš - zní to hezky jen pokud začneš stavět na cizích základech - tedy na cizí definici lásky a na tom, jaké to je žít v ní?

          Já nemám absolutně tušení, co to láska je - znám všechny definice a vím, že to zní moc hezky - ale nemám tušení, co to je láska a nemám tušení, jaké to je žít v ní. Předpokládám, že i tak musíš jíst a spát, nebo né? Ale opravdu, zamyslel ses nad tím někdy? Co je láska? Aniž bys použil cizí slova? Rád si to poslechnu, třeba se něco dozvím.
          Uživatelský avatar
          Sy_
           
          Příspěvky: 38
          Registrován: ned 06. říj 2013 12:31:27

          Re: V pohodě.

          Nový příspěvekod nop » pát 29. lis 2013 11:20:21

          Z blogu http://konechledani.blog.cz/ cituji:
          „Můj dědeček meditoval …. hodinu či dvě v oddělené meditační místnosti. Jednoho dne malé dítě, rok a půl až dva roky staré, začalo z nějakého důvodu brečet. Děda sešel dolů a začal ho mlátit, dokud dítě téměř nezmodralo - a tento muž, představte si to, medituje dvě hodiny každý den. "Podívejte! Co to provedl?" To mělo za následek jistý (nechci použít psychologický termín, ale asi se tomu nevyhnu) traumatický zážitek - "Na tom meditování musí být něco zvláštního. Jejich životy jsou povrchní, prázdné. Mluví úžasně, vyjadřují se nádherným způsobem, ale co jejich vlastní životy? Je v nich tenhle neurotický strach: něco hlásají, ale v jejich vlastních životech to nefunguje. Co je to s nimi?" - ne že bych tyto lidi soudil.“
          (konec citátu).
          Pak se nedivím, že UG měl kontroverzní zážitky.
          V porovnání s tím uvedu dva citáty z oblasti evropského prostředí, řekl bych „z křesťanství, které je soucitným náboženstvím“.
          Mnich Jindřich Suzo (v němčině Heinrich Seuse) žil ca sto let po Mistru Eckhartovi, také v dominikánské řeholi, kde se klade důraz na kázání a rozhovor a napsal vlastní životopis. V něm uvádí příhodu. Jednou po mši, ve které kázal, chtěl meditovat ve své cele na poschodí.
          Dostavil se vrátný a oznamoval, že dole jedna žena chce s ním mluvit a zpovídat se.
          Jindřich chtěl meditovat a odkázal po vrátném, ať se ona vyzpovídá jinému bratrovi.
          Pak meditoval, ale nemohl se soustředit. Po půlhodině rozmrzele sešel dolu se projít. Našel tam sedět plačící ženu, kterou odmítl. Řekla mu, že při jeho kázání pocítila k němu zvláštní důvěru a proto se chtěla vyzpovídat, ale on ji odmítl a ona je smutná. Jindřich jí vyhověl a vzal ke zpovědi. Žena odešla spokojená. Jindřich se vrátil nahoru do své cely a už mu nic nebránilo v soustředění.
          Druhý případ: Mnich Jan van Ruysbroek, člen kartuziánské řehole, žijící v podobné době u Bruselu ve svém díle napsal: “kdybyste byli v rozjímání jakkoliv hlubokém a doslechli jste se, že ke bráně přišel žebrák, radím vám, abyste nechali rozjímání a postarali se, aby dostal teplou polévku. Pak se můžete vrátit k rozjímání“.
          Komentář, který je zde potřebný, říká:
          a) jistě to psal tak, že jídlo má dát prosícímu bratr kuchař,
          b) polévka v dřívějších dobách byla syté jídlo plné krup, zeleniny, eventuálně kusů masa a k tomu se mohl jíst chleba. Smysl „dostal polévku“ znamená, aby se pořádně najedl.
          Uživatelský avatar
          nop
           
          Příspěvky: 1748
          Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
          Bydliště: Praha

          Re: V pohodě.

          Nový příspěvekod Sy_ » pát 29. lis 2013 11:26:15

          Hezké. Co je to ale ta láska, nope?
          Uživatelský avatar
          Sy_
           
          Příspěvky: 38
          Registrován: ned 06. říj 2013 12:31:27

          Re: V pohodě.

          Nový příspěvekod nop » pát 29. lis 2013 11:26:31

          Sy_ píše:
          nop píše:Trochu více optimismu by neškodilo a jak jsem řekl, co mu brání, aby místo v mysli žil v lásce?

          On (G.U.) je "chytrý", to je ten problém. Žádné cizí definice nebere jako samozřejmost. Absolutně žádné. Ty naproti tomu velkou spoustu.
          "Žít v lásce" nedává vůbec žádný smysl, ...
          Já nemám absolutně tušení, co to láska je - ....

          Lásku najdeš nebo k tobě přichází sama. Když přijde, nepošli ji pryč. Můžeš být pozorný k ženě a neodvracet se a pod.
          Až budeš mít lásku, nebudeš se muset ptát co je ve věci.
          Uživatelský avatar
          nop
           
          Příspěvky: 1748
          Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
          Bydliště: Praha

          Další

          Zpět na Josef

          Kdo je online

          Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků